Комплексне заняття «Широка Масляна» у середній групі.




Скачати 10.97 Kb.
Дата конвертації15.11.2019
Розмір10.97 Kb.
ТипТемочка

Наталія Трусова
Комплексне заняття «Широка Масляна» у середній групі

Інтеграція з реалізації освітніх областей: «Фізичний розвиток», «Мовленнєвий розвиток», «Пізнавальний розвиток», «Соціально - комунікативний розвиток».

Пояснювальна записка:

Формування громадянської належності, виховання любові до Батьківщини, патріотичних почуттів - одні з найбільш важливих завдань дошкільної освіти.

Знайомство з російськими народними святами залучає дітей до народних традицій, виховує гордість за свій народ, підтримує інтерес до його історії і культурі.

Масниця - одне з найрадісніших і найсвітліших свят на Русі. В ході організованої освітньої діяльності «Широка Масляна» через ігри, змагання, естафети відбувається знайомство з традиціями свята. Щоб заняття отримало у хлопців емоційний відгук, було їм цікаво, допомагають вихователю персонажі: скоморохи і Баба Яга. У проведення час ООД діти не тільки отримують нові знання, а й закріплюють отримані раннє, відбувається розвиток основних видів рухів дошкільнят, формуються доброзичливі взаємини однолітків.

Мета заняття: Знайомство з традиціями святкування Масляної на Русі.

завдання:

освітні:

1. Дати дітям знання про російською народному святі Масляна.

2. Продовжувати знайомити з геометричними фігурами.

3. Вчити дітей виділяти характерні ознаки весни.

4. Тренувати в підборі прикметників до іменника.

5. Вчити порівнювати предмети за величиною, розташовувати їх в певній послідовності.

Розвиваючі завдання:

1. Розвивати пізнавальний інтерес до традицій свого народу.

2. Розвивати й удосконалювати рухові вміння і навички дітей, привчати до виконання дій за сигналом.

3. Розвивати увагу, мислення.

Виховні завдання:

1. Виховувати шанобливе ставлення до російських народних свят, традицій і звичаїв.

2. Продовжувати роботу по формуванню доброзичливих взаємин між дітьми.

3. Виховувати у дітей у дітей прагнення брати участь в іграх з елементами змагання, іграх естафетах.

Матеріали та обладнання:

• Спортивний інвентар: обручі, дуги, лавки, «Доріжка здоров'я з масажними килимками і ребристою дошкою» і ін.;

• Кеглі з млинцями і загадками;

• М'ячі;

Мольберти, магніти;

• Жовтий і червоний кола, відповідні промінчики;

• Зображення з зображенням предметів різної форми;

• Зображення з ознаками зими і весни;

• Підношення;

Коники - палички;

• Кубики з приклеєними на них білими колами різного розміру, цифри;

• Частування (млинці);

• Музичний центр, записи народних мелодій, присвячених Масляній, музика для естафет.

Попередня робота:

• Бесіда про Масницю з показом ілюстрацій.

Хід заняття.

Грає музика «Масляна - Мелодія запального танка»

Вихователь запрошує всіх в фізкультурний зал.

Комплексное занятие «Широкая Масленица» в средней группе

Вихователь: Проходьте! Проходьте! Все на свято поспішіть! Ми сьогодні не нудьгуємо! Свято радісно зустрічаємо!

Вихователь: Доброго дня, гості дорогі! Привіт, хлопці! Давайте привітаємося з один з одним і з гостями.

Пальчикова гра «Здрастуйте!»

Вихователь: Сьогодні ми зібралися в цьому красивому залі, щоб Масляну відзначатимуть, зиму проводжати.

Стукіт у двері. Входять скоморохи.

1 скоморох:

Привіт, хлопці,

Широкі штанці.

Я - скоморох Єрема.

2 скоморох:

Привіт, дівчата.

Короткі спіднички.

Я - скоморох Фома.

1 скоморох:

Усе! Усе! Все на свято!

Масляну зустрічаємо.

2 скоморох:

Зиму проводжаємо, весну заклинаємо!

1 скоморох:

У це свято не нудьгують,

Все в веселощі перетворюють.

Вихователь: Доброго дня, дорогі скоморохи.

Я ви знаєте, що нам допоможе зиму проводити і весну зустріти?

Скоморохи: Ні, не знаємо.

Вихователь: Хлопці, а що допоможе весни початися?

Діти: Сонечко.

Вихователь: Який сонечко форми?

Діти: Кругле.

Скоморох 1: А цікаво, що за формою схоже на сонце?

Вихователь: Давайте знайдемо предмети круглої форми.

Естафета «Знайди предмети такої ж форми як сонечко».

(Діти по черзі вибирають картинки, на яких зображені «круглі» предмети. В обручах залишаються предмети схожі на трикутник, квадрат, прямокутник, овал, трапецію)

Скоморох 2: Тут ще залишилися предмети. Хіба вони не круглі?

Вихователь: Якої форми ці предмети?

Вихователь показує, що залишилися картинки. Діти кажуть, якої форми предмети, зображені на них.

Вихователь прикріплює на мольберти кола червоного і жовтого кольору для кожної команди.

Вихователь: Ось тепер у кожної команди свій сонечко червоне і жовте.

Скоморох 1: Щось сонечко на себе не схоже.

Скоморох 2: Чогось не вистачає.

Вихователь: Хлопці, чого не вистачає нашому сонця?

Діти: Потрібні промінчики.

Скоморох 1: На масницю, щоб допомогти сонця прогнати зиму, влаштовували катання на конях «по сонечку» (за годинниковою стрілкою навколо села).

Вихователь: Ми на кониках поїмо і промінчики привеземо для сонечка.

Естафета «За промінчиками на кониках».

Скоморохи показують, як дістатися для промінчика і повернутися з ним до команди.

Діти прикріплюють промінчики до кіл.

Вихователь: Подивіться на сонечко і скажіть: яке весняне сонце?

Гра «Підбери визначення.

Назви, яке сонечко навесні?

Діти називають слова визначення

Скоморох 1: Як ми дізнаємося, що прийшла весна?

Скоморох 2: По доріжці підемо, ознаки весни знайдемо.

Скоморохи ведуть дітей по доріжці здоров'я.

В кінці доріжці кожної приготований стіл з картинками.

Діти повинні вибрати ознаки весни.

Завдання «Вибери картинки, на яких зображені ознаки весни».

Ведучий: Молодці, ви впоралися із завданням. Давайте покличемо весну. Повторюйте всі за мною:

Ясна, красна, прийди весна.

З'являється баба-яга, бігає з мітлою під музику по залу.

Баба Яга: Доброго дня, люди добрі. Ви мене звали, ось я до вас і прилетіла.

Ведучий: бабуся-Яга, ми тебе не звали, ми зиму проводжаємо і весну зустрічаємо.

Баба Яга: Нудно мені в лісі. Весну я собі забрала і вам її не віддам. Всю зиму сумувала, загадки про весну і Масниці збирала. На масницю спекла вам млинці. Млинці не прості, з загадками. Спробуйте їх відгадати. Ось вам м'ячики, допоможуть вам загадки вибрати.

Гра «Млинці з загадками.

загадки:

• Вище лісу, краше світла,

Без вогню горить.

(Сонце)

• Свято мій

Лише раз на рік

На недельку до вас прийду.

Радість всім я принесу

І млинцями пригощу.

(Масниця)

• запорошені доріжки,

Прикрасила віконця,

Радість дітям подарувала

І на санках прокотила.

(Зима)

• Жовтий, круглий, ароматний

І на смак такий приємний

І з варенням, і з медом,

Зі згущеним молочком!

(Млинець)

• Нелегко іноді

Забиратися туди,

Але легко і приємно

Проїхатися назад.

(Сніжна гірка)

Тане сніжок, ожив лужок.

День прибуває.

Коли це буває?

• Взимку забава є одна.

У ній влучність, спритність всім потрібна.

А як «снаряди» називаєш,

Що ліпиш і в друзів кидаєш?

(Сніжки)

• На жердині стою,

зверхньо дивлюся

Тіло, руки, голова.

Все з соломи, у мене.

Обрядили, принесли

І в останній день спалили.

(Опудало Масляної)

• Мені побігати б по полю:

Я люблю простір і волю.

Чи не потрібна мені ковбаса!

Дайте сіна і вівса.

(Кінь)

• Без нього не обійтися,

Щоб млинці все вдалися,

Тісто, перш ніж місити,

Його потрібно прикупити,

Цей продукт, дає корова,

Він на сонечку блищить.

Покращує смак він млинцевий,

У холодильнику лежить.

(Масло)

П'ятеро людей з кожної команди м'ячем збивають кеглі з млинцями - загадками і по черзі відгадують їх. Вихователь коротко розповідає, як відгадка пов'язана з Масницею.

Вихователь: бабуся-Яга, ми відгадали твої загадки, відпусти весну.

Баба Яга: Нудно мені. А на масницю завжди виселятися і грають. Пограйте зі мною.

Гра «У темному лісі є хатинка».

Баба Яга: Ой, повеселили, потішили стареньку.

А ви знаєте, що на масницю потрібно обов'язково снігову фортецю будувати? Без цього не піде зима, не наступить весна.

Ведучий: бабуся-Яга, ми з хлопцями і скоморохами фортеця побудуємо. А буде вона з грудок різного розміру і поставимо ми їх від маленького до великого.

Естафета «Будівництво сніжної фортеці».

Баба Яга: Ай да, молодці, хлопці. Сьогодні середа. Цей день на масниці зветься Лакомка. І я до вас не з порожніми руками, а з частуванням. Вас, хлопці, пригощаю, а я до себе в ліс на мітлі відлітаю. Зиму проводжайте. Відпущу весну, зустрічайте.

Після закінчення заняття в групі - чаювання з млинцями і частуванням від Бабусі Яги.

Список використаної літератури:

1. Від народження до школи. Основна Освітня програма дошкільної освіти / Под ред. Н. Е. Веракси, Т. С. Комарової, М. А. Васильєвої. - М.: Мозаїка-Синтез, 2015.

2. Зацепіна М. Б., Антонова Т. В. Народні свята в дитячому саду. Методичний посібник для педагогів і музичних керівників. / Под ред. Т. С. Комарової. - М.: Мозаїка-Синтез, 2006. -152с.

3. Російська народна творчість і обрядові свята в дитячому садку: конспекти занять і сценарії свят / Володимирський інститут удосконалення вчителів. - Пане Володимире, 1995. - 184 с.

4. Інтернет - ресурси.



Скачати 10.97 Kb.