«Кольорові парасольки» НСД з ліплення з пластиліну з дітьми 3-4 років




Дата конвертації27.10.2018
Розмір6.86 Kb.
ТипТемочка

Тетяна Сизова
Конспект НСД з ліплення з пластиліну з дітьми 3-4 років «Кольорові парасольки»

Конспект НОД по лепке из пластилина с детьми 3–4 лет «Цветные зонтики»

мета:

-створення кольорового парасольки з пластиліну в обсязі з використанням додаткового матеріалу.

завдання:

-Закрепляется вміння і навички в роботі з пластиліном ліпити кулю і сплющувати його між долонь, надавати отриманого диску потрібну форму

-спонукати в самостійному виборі кольору, в оздобленні вироби барельєфом (наліпити з пластиліну)

-актівізіровать мова, розвивати фантазію, окомір, мислення, дрібну моторику пальців рук

Попередня робота: розгляд кольорових ілюстрацій «Парасольки», спостереження за дощем, розглядання одягу людей в дощову погоду.

Роздатковий матеріал:

-пластілін

-Тонкий коктейльні трубочки

-дошка для ліплення

-влажная серветка для рук

Демонстраційний матеріал:

-великий справжній парасольку; кольорові паперові парасольки для гри

-презентація

Хід безпосередній освітньої діяльності.

1. Організаційний момент.

По-ль: Хлопці, я вам зараз загадаю загадку, про яку ж природне явище вона.

«Він прийшов, наповнив діжки.

Поливав усередині грядки,

З шумом вікна промивав,

На ганку потанцював.

Походив по даху досхочу

І пішов по калюжах в поле. »(Дощ)

(на екрані з'являється картинка-відгадка)

2. Основна частина.

По-ль: Які ж предмети потрібні людині в дощову погоду? Допоможе нам у цьому розібратися гра: «Знайди потрібний предмет».

(На екрані з'являється наступний слайд з картинками предметів: діти повинні вибрати і назвати предмет, необхідний людині в дощ.)

-гумові чоботи - сандалі - валянки

-світер - шуба - плащ

-сумка - парасолька - сонцезахисні окуляри

По-ль: Який з названих предметів найнеобхідніший в дощ? Чому? (Відповіді дітей).

З'являється слайд із зображенням «Їжачка»

По-ль: Ой, хто це до нас прийшов, привітайтеся, хлопці!

(Вихователь читає)

«Добрий день, мої друзі,

До вас прийшов з лісу я.

Цілий день іде там дощ

Ви повинні скоріше допомогти!

Просять жителі лісові,

Подарувати парасолі кольорові.

Нам без них ніяк не можна,

Захворіємо адже, друзі! »

По-ль: Допоможемо лісовим жителям і зліпимо для них яскраві парасолі ?.

-Хлопці, подивіться, ось мій парасольку.

-Який він, розкажіть? (Яскравий, різнобарвний, строкатий, у нього напівкругла дах і ручка).

Педагог показує парасольку, діти розглядають.

По-ль: В яку пору року ми найчастіше користуємося парасольками? (Восени, влітку і навесні (показ слайдів)

3. Практична частина. (Пояснення і показ).

На екрані слайд з парасолькою.

По-ль: Подивіться як ми будемо робити парасольку. Почнемо з даху - катаємо кулька, сплющуємо його в коржик і піднімаємо краю, як у миски. Дах готова. Переходимо до оформлення ручки. Беремо пластикову трубочку, з маленького грудочки пластиліну розгортаємо паличку і прикріплюємо до одного кінця, закругляя (гачок) -Отримайте ручка. І тепер з'єднуємо ручку з дахом, залишилося прикрасити. Прикрашаємо парасольку. І ось він готовий, краса.

Приступаємо до роботи.

По-ль: Давайте згадаємо, на чому працюємо з пластиліном (на досочке).

Після закінчення роботи використовуємо серветку, щоб витерти ручки.

(Самостійна діяльність дітей)

В ході роботи вихователь нагадує алгоритм дій, прийоми ліплення. Допомагає дітям у виборі візерунка.

По-ль: Молодці. Відмінно впоралися. Їжачок пропонує пограти.

Рухлива гра «Парасольки».

«На галявинці ми гуляємо,

Суницю збираємо.

Тільки хмара набігла,

Раптом темно і страшно стало.

Почав великий дощик капати,

Над лісової галявинкою плакати.

Раз два три чотири п'ять,

Потрібно швидко парасольку взяти. »

(Діти вільно рухаються по колу, в центрі лежать паперові парасольки - на один менше, ніж дітей. Останні два рядки вимовляє педагог.

На слово «взяти» діти беруть парасольки. Дитина, якій не вистачило парасольки, вибуває з гри.)

4. Рефлексія.

По-ль: Їжачок, подивися, які чудові парасольки ми зліпили! Тепер не буде страшний дощ ні тобі, ні твоїм друзям.

-Хлопці, а вам сподобалося заняття? Що особливо сподобалося. (Індивідуальні відповіді дітей)

-Давайте подаруємо парасольки лісовим друзям?

(Їжачок дякує дітей)