Календарний план в підготовчій групі місяць Квітень




Скачати 17.89 Kb.
Дата конвертації10.10.2019
Розмір17.89 Kb.
ТипТемочка

Патимат Багомедова
Календарний план в підготовчій групі (квітень)

1 квітень понеділок

Режим Зміст діяльності

Ранкова гімнастика КОМПЛЕКС №14. Дивитися на початку тижня.

Бесіда Бесіда на тему «Мої вихідні дні». Завдання: Активізувати словник дітей (вихідні, будинки, ходили, грали, весело, дружно, цікаво, працювали). Вчити відповідати на питання вихователя.

Читання С. Маршак «Казка про розумне мишеня». Продовжувати сприяти формуванню інтересу до книг. Виховувати вміння уважно слухати, стежити за розвитком дій.

Індивідуальна робота Повторити ознаки весни. Ариша, Віолетта, Макар.

КГН Д. / Упр. «Хрюша вмивається».

Мета: Закріплення знань про правила культурної поведінки при умовно, умінні правильно намалювати руки.

Гра Д / і: «Можна - не можна» - закріплювати правила поведінки на вулиці, в дитячому саду, в громадському транспорті. Безпека.

Физминутку Пальчикова гімнастика

Здрастуй, сонце золоте!

Здрастуй, небо блакитне!

Здрастуй, вільний вітерець!

Здрастуй, маленький дубок!

Ми живемо в рідному краю,

Всіх я вас - люблю!

Хвилинка безпеки «Уроки Айболита»

Мета: навчити піклуватися про своє здоров'я. Нагадати про те що, коли кашляєш і чхаєш потрібно прикривати рот хусткою. Безпека. Бесіда «Сірники - це не іграшка».

Мета: закріпити з дітьми елементарних правил безпеки в побуті

Розгляд Розгляд дорожніх знаків - закріплення правил дорожнього руху

Доручення в куточку природи Полити квіти, протерти пил з великих листя.

НОД

Мовленнєвий розвиток (читання художньої літератури) - 9.00 - 9.30

Читання казки «Снігуронька» стр. 71

Мета. Ознайомити дітей з народною казкою, з образом Снігуроньки.

хід заняття

«Уже давно позаду залишився Новий рік з Дідом Морозом, ялинкою та, звичайно, зі Снігуронькою, - починає розмову вихователь. - Про Снігуроньку і балет є, і опера, та й жодна новорічна вистава без неї не обходиться. Сьогодні я познайомлю вас з казкою, яка так і називається - "Снігуронька" ».

Педагог читає казку, дає дітям можливість обмінятися враженнями. Потім цікавиться, як виглядала Снігуронька, швидко чи підростала. Заслухавши відповіді дітей, читає: «І стала рости у старичків дочка не по днях, а по годинах; що не день, то все краше стає. Сама біленька, точно сніг, коса русява до пояса, тільки рум'янцю немає зовсім ».

І уточнює: «Хороша дочка була у людей похилого віку?» (Розумна, роботяща, кмітлива, весела, любляча.)

Завершуючи заняття, вихователь цікавиться у дітей, чи сподобалася їм казка.

НОД

Художньо естетичний розвиток (малювання) - 9.40 - 10.10

Малювання за мотивами літературних творів. «Золотий півник» стор 164 .Ликова

Створити умови для зображення дітьми казкового півника. Розвивати уяви, почуття кольору, форми і композиції. Підтримувати самостійність, впевненість, ініціативність.

Виховувати художній смак.

НОД

Художньо естетичний розвиток (музичне) - 11.00 - 11.30

За планом музичного керівника.

Ранкова прогулянка

Спостереження за проталинах.

Цілі: вчити вести спостереження за сезонними змінами в природі; формувати знання про взаємозв'язки, що відбуваються в неживій природі.

хід спостереження

Вихователь ставить дітям запитання.

Які зміни відбулися в природі навесні?

Що ви спостерігали самі?

Як змінився сніг з приходом весни?

В яких місцях ви спостерігали проталини?

Чому скрізь з'явилися проталини?

Худ. Слово Блакитні, сині небо і струмки,

В синіх калюжах плескаються зграйкою горобці.

На снігу прозорі крижинки-мережива,

Перші проталини, перша трава. Е. Трутнева

До нас весна крокує швидкими кроками,

І замети тануть під її ногами.

Чорні проталини на полях видно,

Вірно, дуже теплі ноги у весни. Г. Ладонщіков

Праця Трудова діяльність

Прибирання ділянки після танення снігу.

Цілі: привчати до чистоти і порядку;

виховувати почуття прекрасного.

Ігри Рухлива гра «Їжачок»

Мета: вчити ходити і бігати врозтіч, що не наштовхуючись один на одного.

«« На проталинах »,« На галявині ».

Мета: розвивати вміння швидко бігати, стрибати, вивертатися від ловишка.

Розвиток ОД індивід. робота Пінгвіни - стрибки на двох ногах з просуванням вперед з затиснутим м'ячем між колін. Віолетта, Саша.

вечір

Гімнастика пробудження Комплекс №14 см. На початку тижня

Загартовування Повітряні ванни, ходьба по гімнастичним коврикам.

КГН ігрова ситуація «Добре - погано»

Мета: Закріплювати вміння дотримуватися порядку в своїй шафі.

Вільна діяльність під контролем педагога Самостійна діяльність в центрах активності. Сюжетно-рольова гра «Лікарня».

Мета: Виховувати почуття товариськості. Вміти грати разом, ділитися іграшками.

Вечірня прогулянка

Продовжувати спостерігати за проталинку, калюжами. Цілі: вчити вести спостереження за сезонними змінами в природі; формувати знання про взаємозв'язки, що відбуваються в неживій природі

Індивідуальна робота. Розвиток рухів.

Мета: закріплювати навички в стрибках через два предмета. (Марк, Діма, Аріша)

«Хто далі кине?». (Саша, Поля, Женя, Артем.)

Мета: закріплювати вміння метати предмет на дальність.

Д / гра «Хто що робить», «Вмію - не вмію»

Мета: знайомство з функціями органів.

Спілкування з дітьми, ігри, консультування батьків

Індивідуальні бесіди і консультації за запитами батьків.

Оформлення батьківського куточка на тему «Пожеж - заслін».

2 Апреля - вівторок

Режим Зміст діяльності

Ранкова гімнастика КОМПЛЕКС №14. Дивитися на початку тижня.

бесіда

Бесіда на тему «Що я бачив по дорозі в дитячий сад».

Мета: Продовжувати роботу щодо активізації та розширення словника дітей, уточнити назви знайомих предметів і явищ.

Індивідуальна робота Закріпити вміння рахувати і відлічувати предмети в межах до 10. У прямому і зворотному порядку. Женя, Соня, К. Рита

КГН Продовжувати виховувати у дітей охайність, звичку стежити за своїм зовнішнім виглядом.

Гра Ігрова вправа «Здрастуйте».

Физминутку П'ЯТЬ ПАЛЬЦІВ

На моїй руці п'ять пальців,

П'ять хватальцев, п'ять держальце.

Щоб стругати і щоб пиляти,

Щоб брати і щоб дарувати.

Їх не важко порахувати:

Раз два три чотири п'ять!

Ритмічно стискати і розтискати кулачки. На рахунок - по черзі загинати пальчики на обох руках.

Хвилинка безпеки Бесіда з ОБЖ:

«Небезпечні ситуації: контакти з незнайомими людьми на вулиці» - формувати основи безпеки власної життєдіяльності.

НОД

Пізнавальний розвиток (ФЕМП + конструктивно-модельна діяльність) - 9.00 - 9. 30

ФЕМП №1 стр. 138

Продовжувати вчити самостійно складати і вирішувати завдання на додавання і віднімання.

Тренувати в умінні орієнтуватися на аркуші паперу в клітинку.

Розвивати уміння вимірювати довжину предметів за допомогою умовної міри.

Розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення.

НОД

Художньо естетичний розвиток (ліплення / аплікація) 9.40 - 10.10

Заняття 73. Ліплення «Персонаж улюбленої казки» [26]

Програмне зміст. Вчити дітей виділяти і передавати в ліпленні характерні особливості персонажів відомих казок, користуючись освоєними раніше прийомами ліплення з цілого шматка глини і умінням встановлювати фігури на ногах, передавати те чи інше положення, руху рук і ніг.

Методика проведення заняття. Запропонувати кожній дитині виліпити персонаж улюбленої казки. Уточнити прийоми ліплення, послідовності роботи. Викликати дітей для нагадування прийомів ліплення з цілого шматка глини.

Заохочувати самостійні пошуки прийомів ліплення для передачі характерних рис персонажа. Пояснити дітям, що для стійкості фігури вони можуть використовувати палички.

Матеріали. Книги казок з ілюстраціями, іграшки - персонажі казок. Глина, стеки, палички для зміцнення ніг, дошки для ліплення.

Зв'язок з іншими освітніми галузями. Читання казок, ігри-драматизації.

НОД

Фізичний розвиток - 10.20 - 10.50 (2 поверх)

За планом фіз. працівника

Ранкова

прогулянка

Спостереження за сорокою.

Цілі: продовжувати викликати інтерес до пернатих; знайомити сорокою, її звичками, місцем існування, особливостями зовнішнього вигляду.

хід спостереження

Вихователь загадує дітям загадку, проводить бесіду.

Що це за птах?

Як вона виглядає і якого вона кольору?

Які зміни відбуваються в житті сороки навесні?

Чим харчуються?

Як люди піклуються про них?

Яку користь приносять сороки?

Худ. Слово Вляглися в полях хуртовини

У білосніжні ліжку.

Відпочити прийшла пора!

Біля ганку дзвенять капели,

Горобці повеселішали,

Женуть зиму з двору! П. Образцов

Праця Продовжувати стежити за чистотою ділянки.

Ігри «Кішки мишки» Вчити грати за правилами.

Розвиток ОД індивідуальна робота Каті в ціль - розвивати окомір і точність. Поля, Саша, Алан, Артем, Женя.

Стрибки на двох ногах через доріжку, праворуч і ліворуч просуваючись вперед. Микита., Гліб.

вечір

Гімнастика пробудження КОМПЛЕКС №14. Дивитися на початку тижня.

Загартовування Повітряні ванни, ходьба по гімнастичним коврикам.

КГН Виховання навичок культурного поведінки.

Програмне зміст: Вчити дітей дякувати дорослих, однолітків за надану допомогу, ввічливо висловлювати своє прохання.

Вільна діяльність під контролем педагога «Шнурування» - розвивати дрібну моторику пальців за допомогою маніпулювання зі шнурками.

Читання дітям казки «Крихітка - хаврошечка» - вчити дітей слухати не перебиваючи, викликати бажання намовляти знайомі фрази.

Бесіда «Підвал і горище - пожежонебезпечні приміщення»

Вечірня прогулянка

Продовжувати спостерігати за змінами в природі. Відзначити що, день став довшим. Прибирання ділянки від сухих гілок.

Мета: привчати працювати спільно, домагатися виконання завдання спільними зусиллями. Командна гра "Хто швидше до прапорця".

Мета: формувати вміння грати в командах.

П. і. "Сміливіше вперед".

Мета: розвивати слухове увагу, вміння орієнтуватися в просторі.

Гра "Навіщо (для чого, чому) потрібно це робити?".

Мета: формувати у дітей уявлення про необхідність праці, розширювати знання про трудових процесах

Спілкування з дітьми, ігри, консультування батьків

Індивідуальні бесіди і консультації за запитами батьків. Інформування батьків про хід освітнього процесу.

Бесіда з батьками «Настільні ігри вдома»

Мета: Розповісти батькам про важливість спільних ігор з дитиною. З'ясувати інтереси і звички вихованців.

3 Апреля - середовище

Режим Зміст діяльності

Ранок, прийом дітей в групі.

Ранкова гімнастика КОМПЛЕКС №14. Дивитися на початку тижня.

Бесіда. Бесіда «Як козенята зустрілися з вовком». Завдання: Виховувати у дітей почуття обережності, познайомити з правилами поведінки при зустрічі з незнайомими людьми.

Індивідуальна робота «Будь уважний!» Мета: стимулювання уваги, розвиток швидкості реакції. Семен, Діма.

КГН Удосконалювати навички вмивання: намалювати руки до утворення піни, ретельно змивати, мити обличчя, насухо витирати рушником, своєчасно користуватися носовичком.

Гра «Класи» вчити стрибати на двох ногах з просуванням вперед. Ознайомити з правилами гри.

Физминутку ПАЛЬЧИК-ХЛОПЧИК

- Пальчик-хлопчик, де ти був?

- З цим братиком в ліс ходив,

З цим братиком щі варив,

З цим братиком кашу їв,

З цим братиком пісні співав.

На перший рядок показати великі пальці на обох руках. Потім по черзі з'єднувати їх з іншими пальцями.

Хвилинка безпеки «НЕБЕЗПЕЧНО - безпечна»

Мета: вчити дітей відрізняти небезпечні життєві ситуації від не небезпечних; вміти передбачати результат можливого розвитку ситуа-ції; закріплювати знання правил безпечної поведінки; вихованням вать почуття взаємодопомоги.

Устаткування: набір дидактичних картинок із зображенням небезпечних і безпечних для життя і здоров'я ситуацій; картки різних кольорів (червоного, білого і жовтого) в залежності від ва-Ріанта гри. Зміст картинок: дитина лазить по сходах, читає книгу, стрибає з висоти, одягнений не по погоді, кашляє на інших і т. Д.

Дітей просять визначити ступінь загрози пропонованої (наочної або словесної) ситуації для життя і здоров'я, підняти оп-ределенном картку, в залежності від небезпеки, правильно раз-ложить дидактичні картинки.

Уважно прослухавши розповідь вихователя, діти піднімають червону картку, якщо є небезпека, жовту - якщо небезпека може виникнути при певному поведінці, і білу - якщо небезпеки немає. Діти не повинні заважати один одному, при необхід-мости доповнювати відповіді товаришів, не підказувати був і не користу-тися підказками. Безпека.

Розгляд Альбому «Домашні тварини» закріплювати і систематизувати знання про домашніх тварин і їх дитинчат.

Доручення в куточку природи Згадати назву кімнатних рослин, розпушування землі.

НОД

Пізнавальний розвиток 1 і 4 (ознайомлення з предметним оточенням) 2 тижнів. (ознайомлення з соціальним світом) 9.00 - 9.30 Освітня ситуація «Хто головний в лісі?»

Уточнити уявлення дітей про взаємозв'язок мешканців лісового спільноти, їх харчової залежності один від одного. Показати, що головна ланка в лісі- рослини, якими харчуються різні тварини. Дати дітям уявлення про лесніке- людину, яка піклується про ліс: береже від пожежі, підгодовує тварин взимку, рятує деяких з них від біди. С. М. Ніколаєва. «ЮНИЙ ЕКОЛОГ» (стор. 92)

НОД

Фізичний розвиток (фізкультурний в залі) -9.40 - 10.10

За планом фіз. керівника

НОД

Художньо естетичний розвиток (малювання) - 10.30 - 11.00

Малювання на об'ємній формі (шкаралупі яєць) Ликова стр. 168

Продовжувати знайомство дітей з мистецтвом мініатюри на яйці. Уточнити уявлення про композицію і елементах декору. Виховувати інтерес до народного мистецтва.

Ранкова прогулянка

Спостереження за Сонцем.

Мета: розширення уявлення дітей про явище неживої природи: змінами, що відбувалися з сонцем; пояснення дітям, що сонце стало гріти сильніше, день став довшим

Активізація словника: тепле, ласкаве, яскраве, зігріває

Способи: спостереження, розглядання, художнє слово, гра з вертушками.

Худ. Слово Вийшло вранці сонечко, і гуляти вирушило.

І на нашій вулиці все йому сподобалося.

Праця Трудове доручення: запропонувати дітям зібрати витаявшіе торішні гілочки, сухе листя з Лілею, Максимом, Матвієм.

Мета: розуміння мети призначення праці, формування відповідного трудового вміння. Прагнення приносити користь, бажання розповісти про свою роботу. Виховання прагнення допомогти дорослому.

Ігри «Птахи в гніздечках».

Цілі: - вчити ходити і бігати, врозтіч, що не наштовхуючись один на одного;

- привчати, швидко діяти за сигналом вихователя, допомагати один одному.

«Знайди свій будиночок». Мета: вчити, швидко діяти за сигналом, орієнтуватися в просторі.

Розвиток ОД індивідуальна робота Індивідуальна робота з розвитку основних рухів, з Артемом, Андрієм, Макаром. «Влуч у руки»

Мета: вправу в киданні м'яча один одному знизу; розвиток спритності і координації руху, зорового співвіднесення м'яча і руки одного

Рухлива гра «ловишка».

Мета: вміння дітей спритно пересуватися по ділянці, не стикаючись з іншими; розвиток рухової активності дітей

вечір

Гімнастика пробудження КОМПЛЕКС №14. Дивитися на початку тижня.

Загартовування Ухвалення повітряних ванн, Босо ходіння по профілактичним доріжках.

КГН Ігрова ситуація «Допоможемо один одному одягнутися».

Вільна діяльність під контролем педагога Настольно-друковані ігри (за бажанням дітей) - продовжувати виховувати у дітей витримку, вміння діяти за правилами гри, оцінювати відповідність їм ігрових дій, заохочувати прагнення дітей самостійно грати.

Вечірня прогулянка

Продовжувати спостерігати за змінами в природі. Формувати реалістичні уявлення про природу.

П. / і: «У ведмедя у бору», «Догонялки». Мета: розвивати рухову активність, вміння стрибати в довжину.

Спілкування з дітьми, ігри, консультування батьків

Індивідуальні бесіди і консультації за запитами батьків. Консультація

«Самостійність дитини. Трудові доручення ».



Скачати 17.89 Kb.