• Хід заняття.
  • А тепер, я хочу познайомити вас ще з одним віршем Агнії Барто, яке називається "Кораблик".
  • Давайте, тепер, зробимо з вами аплікацію, яка називається «Кораблик пливе по річці».
  • Физкультминутка.
  • Продовжуємо робити кораблики.
  • Інтегроване заняття з розвитку мовлення в середній групі з використанням вірші Агнії Барто «Кораблик».




    Дата конвертації29.04.2017
    Розмір7.98 Kb.
    ТипБарто А.Л. Конспекти та сценарії по творчості А

    Тамара Сальникова
    Інтегроване заняття з розвитку мовлення в середній групі з використанням вірші Агнії Барто «Кораблик».

    мета:

    розвиток мови дітей 4-5 років за допомогою художньої літератури.

    завдання:

    - продовжувати знайомити дітей з творчістю Агнії Барто;

    - закріпити в пам'яті дітей вірші улюбленої письменниці;

    - розвивати інтерес до римованим текстів;

    - вчити відтворювати засвоєні знання у продуктивній діяльності;

    - продовжувати вчити дітей робити трикутники з квадратів.

    Обладнання: портрет Агнії Барто, ілюстрації до вірша з циклу Агнії Барто "Іграшки", картинки: нитка в руці, матроський шапка, кораблик, жаби; аркуші паперу блакитного кольору; вирізані з паперу деталі корабля: палуба, віконце; квадрати білого паперу для вирізання вітрил; прості олівці, клеющие олівці.

    Хід заняття.

    Дорогі, хлопці, сьогодні ми з вами поговоримо про одну, дуже доброю письменниці, автора віршів для дітей Агнії Барто. (розповідь супроводжується показом портрета Агнії Барто, а також ілюстраціями до знайомих для дітей віршам з циклу "Іграшки та")

    Ви вже багато знаєте про цю письменницю, адже в молодшій групі ми вчили і читали багато з її віршів.

    Сьогодні я хочу ближче познайомити вас з творчістю Агнії Барто, розповісти про її біографії. А потім ми згадаємо з вами знайомі вірші і вивчимо нове.

    Агнія Барто (в дівоцтві прізвище Волова) з'явилася на світ 17 лютого 1906 року. апа, Лев Миколайович Волів, трудився ветеринарним лікарем. Мама, Марія Іллівна Волова (дівоче прізвище Блох, вела домашнє господарство і виховувала доньку.

    Все дитинство Агнії Барто пройшло, як личило в ті часи забезпеченої інтелігентної сім'ї, з нянею, яка приїхала з села; гувернанткою, що розмовляла французькою мовою; обідами з ананасовим десертом по неділях.

    Агнія отримала початкову освіту вдома, керував ним батько, він обожнював мистецтво і мріяв, щоб донька стала знаменитою балериною. Вона старанно займалася танцями довгий час, але особливого таланту в цій справі не виявлялося.

    А ось писати вірші дівчинка почала з ранніх років. Навчаючись в гімназії, Агнія і її подружки захоплювалися поезією Ахматової, самі пробували писати. Але виходило не у всіх. А у Агнії виходило, причому непогано. Проте заняття балетом вона не кидала, вчилася і в гімназії, і в балетній школі.

    Більшість віршів Агнії Барто написано для дітей - дошкільнят або молодших школярів. Стиль дуже легкий, вірші неважко читати і запам'ятовувати дітям. Автор як би розмовляє з дитиною простим побутовою мовою, без ліричних відступів і описів - але в риму. І розмова веде з маленькими читачами, як ніби автор - їх ровесниця. Вірші Барто завжди на сучасну тему, вона немов би розповідає недавно трапилася історію, причому її естетиці характерно називати персонажів по іменах: «Ми з Тамарою», «Хто не знає Любочку», «Наша Таня громко плачет», «Володін портрет», « Лешенька, Лешенька, зроби ласку »- мова нібито йде про добре знайомих Лешенька і Танях, у яких ось такі недоліки, а зовсім не про дітей-читачів.

    Діти, подивіться на портрет Агнії Барто. Як ви думаєте, якою людиною вона була?

    Діти відповідають: доброї красивою, любила дітей, розумною.

    А тепер давайте пограємо в гру. Проводиться пальчикова гімнастика «Наша Таня».

    Наша Таня ...

    Наша Таня громко плачет, хлопки долонями; долоні стиснуті в кулачки,

    обертальні рухи навколо очей

    Впустила в річку м'ячик. хвилеподібні рухи всією рукою:

    пальці обох рук з'єднані в коло

    Тихіше, Танечка, не плач, вказівний палець правої руки притиснути до губ;

    обертальні рухи кулачками біля очей

    Чи не потоне в річці м'яч. хвилеподібні рухи всією рукою;

    пальці обох рук з'єднані в коло

    Ми поїдемо за водою імітація обертання керма

    І дістанемо м'ячик твій. пальці обох рук з'єднані в коло

    А тепер хлопці, давайте проведемо гру, яка допоможе згадати нам вірші Агнії Барто.

    На дошці я розмістила картинки до знайомих вам віршам Агнії Барто.

    Интегрированное занятие по развитию речи в средней группе с использованием стихотворения Агнии Барто «Кораблик».

    Я буду читати рядок з вірша, а ви вставляти пропущене слово.

    1. Наша Таня громко плачет,

    Впустила в річку. (М'ячик)

    2. Зайчика кинула господиня,

    Під дощем залишився. (Зайка)

    3. Уронили. (Ведмедика) на підлогу,

    Відірвали. (Ведмедику) лапу.

    4. Ні, даремно ми вирішили

    Прокатати кота в. (Машині).

    Кот кататися не звик,

    Перекинув. (Вантажівка)

    5. Горить на сонечку. (Прапорець)

    Наче я вогонь запалив.

    Молодці, добре впоралися.

    А тепер, я хочу познайомити вас ще з одним віршем Агнії Барто, яке називається "Кораблик".

    Читання вірша супроводжується показом картинок до нього, які послідовно вивішуються на дошці.

    Читаю вірш Агнії Барто «Кораблик», супроводжуючи його картинками.

    Матроська шапка, мотузка в руці,

    Тягну я кораблик по швидкій річці,

    І скачуть жаби за мною по п'ятах

    І просять мене: «Покатай капітан».

    Питаю, чи сподобалося дітям вірш?

    Потім ставлю питання по вірша:

    У що одягнений хлопчик, про який йдеться у вірші?

    Що він тримає в руці? (Мотузку)

    Що хлопчик робить з корабликом? (Тягне)

    Що роблять жаби? (Скачуть за хлопчиком по п'ятах і просять: "Покатай капітан")

    Давайте, тепер, зробимо з вами аплікацію, яка називається «Кораблик пливе по річці».

    Давайте почнемо робити наш кораблик. Спочатку візьмемо листи блакитного кольору і приклеїти палубу. Потім на палубу приклеїти віконця. Потім візьмемо олівець і намалюємо щогли на кораблі: для цього треба провести дві вертикальні лінії від щогли, від низу до верху.

    Физкультминутка.

    Давайте уявимо з вами, що ми - кораблики. Ви знаєте, навіщо кораблю потрібні вітрила? Для того, щоб захищати корабель, коли дме вітер і щоб корабель плив у потрібному напрямку.

    А коли вітру немає, то вітрила у корабля не піднімають.

    Давайте, коли я буду говорити немає вітру, ви будете зображувати кораблики без вітрил, і бігти один за одним повільно, не поспішаючи.

    А коли скажу «вітер», ви покажіть кораблики з піднятими вітрилами: підніміть руки вгору і побіжите швидше.

    Продовжуємо робити кораблики.

    Діти, чого ще не вистачає нашим кораблик?

    Діти відповідають: треба зробити вітрила.

    Щоб зробити вітрила, потрібно з квадратів білого паперу зробити трикутники. Беремо квадрат білого паперу і складаємо його по діагоналі, від куточка до куточку, там щоб вийшов трикутник. Потім розрізаємо його за отриманою лінії. Те ж саме робимо з другим квадратом. Отримані трикутники приклеюємо на щогли - виходять вітрила.

    Кінець заняття супроводжується повторним читанням вірші разом з дітьми.

    Ось такі чудові кораблики у нас вийшли!




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Інтегроване заняття з розвитку мовлення в середній групі з використанням вірші Агнії Барто «Кораблик».