• Хід заняття
  • Інтегроване заняття з формування комунікативних навичок «Люблю берізку російську» в підготовчій групі




    Дата конвертації02.06.2019
    Розмір8.43 Kb.
    ТипБереза. Заняття, ігри, сценарії, проекти на тем

    Ірина Малюганова
    Інтегроване заняття з формування комунікативних навичок «Люблю берізку російську» в підготовчій групі

    мета:

    Формування у дітей дошкільного віку патріотичних почуттів до своєї сім'ї, місту, природі і культурі на основі природних особливостей рідного краю. Виховання власної гідності, як представника свого народу, повагу до минулого і сучасного рідного краю.

    завдання:

    1. Формувати у дошкільнят моральні якості особистості через ознайомлення з красою живої природи.

    2. Розвивати пізнавальний інтерес до символів Росії.

    3. Формування основ екологічної культури гуманного ставлення до всього живого.

    4. Виховання любові і поваги до свого народу, його звичаїв, традиція. Прищеплювати почуття гордості до своєї Батьківщини.

    Хід заняття:

    Звучить російська народна мелодія "Во поле береза стояла". Діти одягнені в російські народні костюми заходять в зал, взявшись за руки, йдуть змійкою по залу, сідають на стільці.

    Вихователь загадує загадки про берізки:

    Не переймаючись про погоду,

    У сарафані білому ходить,

    А в один з теплих днів

    Травня сережки дарує їй.

    (Береза)

    Російська красуня стоїть на галявині,

    У зеленій кофтині, в білому сарафані.

    (Береза)

    Варто Алена: хустку зелений,

    Тонкий стан, білий сарафан.

    (Береза)

    Клейкі нирки,

    Зелені листочки.

    З білою корою

    Варто під горою.

    (Береза)

    Варто в білій одежі,

    Звісивши сережки.

    (Береза)

    -Воспітатель: Як ви думаєте діти, яким дереву присвячено наше заняття?

    - (відповіді дітей)

    - Так, звичайно, ви правильно здогадалися - нашого російського дереву березі.

    - А чому берізка вважається російським деревом і символом Росії?

    - (відповіді дітей)

    - А як російські люди говорять про берізки? З чим порівнюють?

    - (відповіді дітей: белоствольная, російська красуня і т. д.)

    - Ось як красиво говорять про берізки, тому що всі люди люблять це дерево, захоплюються ним і прославляють його.

    Вихователь читає вірш "Люблю берізку російську"

    (А. Прокоф'єв)

    вихователь:

    Дуже багато беріз зростає і в нашому місті, Чайковського.

    -А де в нашому місті є березовий гай?

    -Всім подобається гуляти по березовому гаю, фотографуватися біля берізок або малювати їх в своїх картинах. І ми з вами теж малювали це красиве дерево, і оформили виставку, яка розташована, поруч з картинами справжніх художників, теж малювали берези. (діти підходять до виставки і розглядають картини)

    -Яка берізка вам сподобалася найбільше? На якій картині?

    - Під якою берізкою вам хотілося б посидіти, відпочити, помріяти або прочитати вірш про берізки?

    Вихователь пропонує одному з дітей березову гілку і дитина починає читати вірш, потім передає гілку наступного дитині.

    (вірші дітей)

    І. Наумов

    У задумливою берізки

    Н. Нехаєвим

    Ось берези у укосу

    Ю. Альошин

    Дуб корою покритий шорсткою.

    А. Гришин

    Вся в сережках. Не боїться

    Л. Каваляка

    За вікном берізки

    А. Тесленко

    Як у нашій у берізки,

    М. Мишакова

    Вітер в полі на світанку

    А. Кулагіна

    Біла береза ​​коси розпустила,

    Ю. Симбірська

    У старого будинку -

    М. Мишакова

    У новому політиці

    Н. Чупрова

    Під весняним сонечком у дворі у нас

    Т. Крячко

    На Кубані з півночі

    О. Мірко

    березові гаї

    Т. Кульбачна

    Белькоче біла берізка,

    Л. Трифонова

    восени дощової

    Т. Тарасова

    Як девчоночки -підлітки,

    І. Агєєва

    Белоствольная береза ​​-

    Н. Меркушова

    Ой, яке бачу чудо! -

    Ф. Соколова

    Берези білоногі,

    Е. Груданов

    За корі сочатся сльози -

    Н. Суботіна

    Всім береза подобається

    Вихователь: Як багато красивих віршів складено про берізки!

    А ще про берізки народ склав пісні. Зараз наші дівчатка заспівають пісеньку "У полі береза стояла", а хлопчики допоможуть на музичних інструментах

    (металофон, музичний трикутник, маракас).

    (діти виконують пісню)

    вихователь:

    -Як ви думаєте, хлопці, тільки чи за красу люблять берізку російські люди?

    (відповіді дітей)

    -Так, звичайно, береза приносить людям багато користі. З листя роблять дуже корисні відвари, з гілок роблять березові віники для лазні, всім подобається березовий сік навесні, а березові дрова для печей просто незамінні, а з березової кори роблять майстри умільці багато чого корисного і цікавого (посуд, прикраси)

    - Подивіться на наш чарівний екран.

    (слайди про народні промисли Росії)

    - Що вам сподобалося найбільше? Що ви дізналися нового про берізки? Про що розкажіть батькам?

    (відповіді дітей)

    Але не можна зловживати дарами берези, все повинно бути в міру, потрібно ставитися до неї дбайливо,

    - Ось послухайте, що сталося одного разу в лісі.

    (вихователь розповідає казку)

    "Плач берези" (екологічна казка)

    Одного разу весняним ранком прокинулися дерева і почули, як хтось в лісі стогне і плаче. Стали озиратися і побачили берізку, на стовбурі якої була зроблена широка зарубка, і сік березовий тек по білій корі струмочками.

    - Завжди я з усіма соком своїм цілющим ділилася. Люди пили мій сік та веселилися, а мені тепер плакати та засихати. Тривожно зашуміли дерева гілками, почувши Березкін плач. Не знають, як берізки допомогти.

    В цей час великий строкатий дятел в лісі осику лікував. Зрозумів він, про що всі дерева шумлять. Полетів на край лісу, постукав у хатинку лісника: - Тук - тук. Здогадався лісник, що в лісі лихо спіткало, і поспішив на допомогу: - Не плач, зараз ми тобі березонька, рану глиною замажу, бинтом її замотали, сік і перестане текти.

    - Ти, березонька, дерево стійке: - Скільки разів соком своїм пригощала, та не загинула, і зараз вистоїш, ласкаво примовляв лісник, лікуючи березу.

    Що б таких дерев було навколо нас багато, давайте ми з вами посадимо біля нашого дитячого садка кілька берізок і будемо за ними доглядати. (Акція "Посади дерево")

    - А зараз, я вас запрошую за столи, де ми з вами зробимо березові віночки, своїми руками. (ручна праця, діти вирізають березове листя, наклеюють на смужку паперу, одягають на голову).

    (Вихователь читає вірш)

    Береза моя березонька

    Береза моя біла

    Береза моя кучерява

    Стоїш ти березонька

    Осередь долінушка

    На тобі березонька

    трава шовкова

    Під тобою березонька

    червоні дівчата

    вінок плетуть

    І хоровод ведуть

    Вихователь пропонує всім дітям встати навколо берізки в хоровод, виконати пісню «Берізка», прикрасити берізку зеленими стрічками.




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Інтегроване заняття з формування комунікативних навичок «Люблю берізку російську» в підготовчій групі