светлана Артем'єва
Інтегроване заняття «Я Виросту здоровим» для дітей старшого дошкільного віку.
Мета: розвиток пізнавальної активності.
завдання:
1. Формувати у дітей уявлення про залежність здоров'я від виконання елементарних правил збереження власного здоров'я.
2. Розвивати пізнавальний інтерес і мова.
3. Виховувати бажання піклуватися про власне здоров'я.
Попередня робота:
Розгляд дитячих енциклопедій, бесіди про здоров'я, читання літератури, загадування загадок, гра «Піраміда здоров'я».
Активізація словника:
Фізичні вправи, фізкультура, повітря, дихання, загартовування.
Методичні прийоми:
Художнє слово, ситуаційні завдання, бесіда, дослідницькі дії, вправи на дихання, звернення до життєвого досвіду дітей.
Хід заняття:
- Діти, візьміться за руки, подивіться один на одного, посміхніться. Відчуйте, як пішло тепло.
Надішліть подумки один одному побажання. Що відправив Миша, Артем, Еля ...
- А я побажала вам здоров'я!
- Хлопці, чому здоров'я так важливо для людини? (Відповіді дітей).
- Здоров'я - це найголовніше багатство, яке потрібно берегти. Кожна дитина хоче бути сильним, бадьорим, енергійним: бігати не втомлюючись, кататися на велосипеді, плавати, грати з дітьми у дворі.
Слабке здоров'я, хвороби є причиною відставання в рості, неуважності на заняттях, поганого настрою. Тому кожна людина з дитинства має пам'ятати про своє здоров'я, навчитися піклуватися про нього, не шкодити своєму організму.
- Наше здоров'я можна порівняти з сонечком, у якого багато промінчиків. Кожен промінчик - це правило, яке потрібно виконувати.
Якщо правила виконуються, сонце світить яскраво і у нас все добре зі здоров'ям. Їх дуже важливо знати!
/ Вивішую на дошці сонце /
- Давайте познайомимося з першим промінцем, а як він називається ви здогадаєтеся розглянувши картинку. (Діти розглядають картинку і приходять до висновку, що перший промінь - спорт і фізкультура).
- А ви самі виконуєте фізичні вправи? Де?
- Хлопці, давайте покажемо, як ми тренуємо м'язи свого тіла.
/ Ритмічна гімнастика в колі /
- Які м'язи у вас стали? (Відповіді дітей).
Д: сильні, міцні.
В: А настрій?
Д: веселе, бадьоре.
В: Щоб хворим не лежати треба спорт поважати, пам'ятайте про це хлопці!
Спорт додав нам здоров'я.
В:
Давайте проведемо експеримент
(Досвід - експеримент з повітрям).
Зараз глибоко - глибоко вдихніть і закрийте рот і ніс долоньками.
Що ви відчули? (Не вистачало повітря).
А для чого нам необхідне повітря? (Для дихання).
Без дихання життя немає,
Без дихання меркне світло.
Дихають птиці та квіти.
Дихаємо він, і я, і ти.
- Хлопці, щоб бути здоровими, нам ще потрібно вміти і правильно дихати. (Вправа на дихання «Великий, маленький»).
- А де знаходиться повітря? (На вулиці, в групі, всюди).
- Давайте перевіримо.
В: Хлопці, як ви думаєте, що у мене перебувати в пакеті? А що зараз є в пакеті? - повітря. (З'являється другий промінчик). Який повітря корисне нашому організму? Де багато чистого повітря?
- Так як же називається другий промінчик здоров'я? (чисте повітря).
- Хлопці, навіщо людині потрібна їжа? Як ви вважаєте?
Якби вас мама попросила сходити в магазин, змогли б ви вибрати корисні продукти? Давайте перевіримо і пограємо в гру «Чи шкідливо, корисно».
«Снікерс»: їстимеш ти «снікерс» солодкий -
будуть зуби не в порядку.
Чому?
«Молоко»: пийте, діти молоко
Будете здорові.
Чому рекомендується пити молоко?
«Фанта»: будеш "Фантом" пити, дивись -
Розчинишся зсередини.
Цибулю і часник: Часник та цибуля - від усіх недуг.
Апельсини від застуди та ангіни
Допомагають апельсини.
Лимони: Ну, а краще їсти лимон,
Хоч і дуже кислий він.
- Молодці! Які ви ще знаєте корисні продукти? / Діти називають /.
Важливо їсти корисну їжу - тому що вона багата вітамінами і зберігає здоров'я.
Сценка «Суперечка овочів».
Скажіть, як називається третій промінчик здоров'я?
Д: Корисна їжа!
В: Зараз уважно розгляньте картинки, чим займаються люди?
Д: Загартовуються.
В: Замолоду загартувати - на весь вік згодиться.
А як ми в групі загартовується? / Відповіді дітей /.
_ Хлопці, а для чого люди загартовуються? / Відповіді дітей /.
- Які ви молодці! Тепер ви знаєте назву четвертого промінчика. Це?
Д: Загартовування.
В: Хлопці, подивіться, у нас залишився відкритим лише один промінчик. Хочете дізнатися його назву? (Звертаю увагу на стіл, де знаходяться предмети - мочалка, мило, шампунь, зубна паста, зубна щітка і т. Д.).
- Яким загальним словом можна назвати ці предмети? (Відповіді дітей).
- Як ви думаєте, для чого нам потрібні ці предмети?
Гра «Для чого потрібен цей предмет?».
Д: Щоб бути чистими
- Як називається останній промінчик? / Чистота /.
Як ви думаєте, чому кажуть: «Чистота - запорука здоров'я». / Відповіді дітей /.
В: Подивіться, сонечко посміхається, радіє за вас. Я впевнена, що ви збережете своє здоров'я.
Хлопці, давайте згадаємо, як називаються всі промінчики здоров'я?
Чому важливо дотримуватися правил здоров'я?
На прощання я хочу вам побажати «Будьте здорові!» І подарувати вам сонечко - здоров'я! (Дарую сонечка).