• Хід заняття
  • Інтегроване заняття в старшій логопедичній групі «Береза ​​- символ Росії»




    Дата конвертації07.07.2018
    Розмір6.19 Kb.
    ТипБереза. Заняття, ігри, сценарії, проекти на тем

    Наталя Логоша
    Інтегроване заняття в старшій логопедичній групі «Береза ​​- символ Росії»

    мета: удосконалювати навички малювання нетрадиційними техніками. Розвивати уміння малювати березу, передаючи її особливості будови шляхом кляксографія, створювати зображення жорсткої пензлем, виделкою і ватною паличкою. Розвивати зв'язну, розмовну, монологічне мовлення. Розширювати словниковий запас дітей іменниками, прикметниками, дієсловами. Розвивати дрібну моторику пальців рук, пам'ять увагу, уяву, самостійність і акуратність. Виховувати дбайливе ставлення до дерев, любов до природи рідного краю.

    Методичні прийоми: цільові прогулянки до березирізні пори року, читання віршів, загадування загадок, розгляд ілюстрацій.

    Словникова робота: берегиня, береста, символ, техніка.

    Матеріали: картинки із зображенням берези в різні пори року, листи А4 на кожну дитину, з намальованими кляксографія стволами, пластмасові вилки, жорсткі кисті, ватяні палички, гуаш.

    Хід заняття:

    Діти стоять у колі (вітаються з гостями)

    В: запам'ятовує наша голова важливі вчинки і розумні слова (гладять себе по голові)

    Слухаємо уважно (гладять вуха, дивимося обов'язково (гладять очі)

    Дорослих не перебиваємо (загрожують пальцем)

    Знань багато отримуємо (стискаємо, разжимаем кулачки)

    - Ми один до одного повернулись і трохи посміхнулися. Від посмішок в групі стало так світло і хлопцям нашим дуже добре. І мені, хлопці від ваших посмішок стало добре. Я згадала цікаву загадку, послухайте і відгадайте:

    Клейкі нирки, зелені листочки, з білою корою стоїть під горою. (Береза)

    Правильно. молодці (виставляються картинки берези в різні пори року)

    -Хлопці, подивіться і скажіть за якими ознаками можна визначити, в яку пору року намальована береза? Відповіді дітей: взимку гола в снігу, навесні нирки, сережки, молоде листя, влітку-зелене листя, восени листя жовтіє і опадає.

    В: Правильно. Ми з вами не раз спостерігали за березою на прогулянці. Береза дуже красиве дерево, воно є символом Росії. Береза улюблене і рідне дерево для кожної людини. Далекі наші предки називали її ласкаво "веселкою" - від цієї красуні виходить радість життя. Хлопці, а ви знаєте для чого березі потрібні чорні смужки (немає) Чорні смужки у берези, щоб дихати. Давайте ми з вами перетворимося в вітерець і подихаємо на березові листочки.

    Проводиться дихальна гімнастика.

    А тепер пограємо в гру "Чарівна паличка."

    Д / гра-діти в колі передають один одному "чарівну паличку.", Розповідаючи, що знають про березі. Береза- символ Росії, у берези тонкі гілки, в спеку береза дає прохолоду, в холод зігрівають, береза лікує, дає березовий сік, називають її берегинею, береза ніжна і трепетна.

    - Хлопці, а тепер назвіть береза яка буває (струнка, гнучка, ніжна, красива і т. Д.)

    - Молодці! А тепер трохи відпочинемо.

    Физкультминутка:

    Ми березу посадили (випрямитися) Ми водою її полили (руки до плечей)

    І берізка підросла (руки до плечей) до сонця гілки підняла (погойдування руками)

    А потім їх нахилила (руки вниз) і хлопців дякувала (уклін головою)

    В: Ну що ж погуляла дітвора, займатися нам пора.

    (діти сідають за столи)

    Ми з вами заздалегідь намалювали стовбур берези шляхом "кляксографія.", Щоб він просох. Згадайте ка ми це робили (капали фарбу на вологий папір, дули на пляму з трубочки в різних напрямках і вийшло дерево) - правильно, хлопці! Яка зараз пора року? Весна. А який настрій у берези навесні (радісне, веселе, сонячне)

    - Давайте підготуємо пальчики до роботи

    Пальчикова гімнастика:

    Серед сосен суворих, між темних вербою (погойдування долонь вправо, вліво)

    У зеленій сукні берізки стоять (долоні вгору, пальці рассход)

    Схилилися дерева, кущі та квіти (долоні разом, погойдування вправо, вліво)

    Під гордим величчю її краси (долоні вгору. Пальці рассход)

    - Для роботи нам будуть потрібні жорсткі пензлики, вилки, ватяні палички. Жорсткими пензликами шляхом "тичкованія" намалюємо листя і чорні точки на стовбурі дерева, ватяні палички будуть потрібні для ласкавого весняного сонечка, а вилки для молодої зеленої трави.

    самостійна робота дітей під музику (вихователь допомагає дітям в разі потреби)

    Давайте подивимося які у нас вийшли берізки. Справжня березовий гай, де хочеться гуляти. насолоджуватися красою і читати вірші:

    Люблю берізку російську, то світлу, то сумним

    в білому сарафані, з хусточками в кишеньці.

    З гарними застібками, з зеленими сережками.

    Люблю її ошатну, рідну ненаглядную

    Те ясну, кипучу, то сумну, плакучу

    Люблю берізку російську, вона завжди з подружками

    Під вітром низько хилиться, і гнеться, але не ломиться!

    В: Ви все, хлопці, молодці! Наше заняття підійшло до кінця. Давайте згадаємо, що ми робили на занятті (відповіді дітей) Всім спасибі, до побачення!

    Интегрированное занятие в старшей логопедической группе «Береза — символ России»