• Хід заняття.
  • Інтегроване освітнє подія в підготовчій групі на тему: «Мій веселий дзвінкий м'яч»




    Дата конвертації17.09.2019
    Розмір5.57 Kb.
    ТипТемочка

    Надія Карташова
    Інтегроване освітнє подія в підготовчій групі «Мій веселий дзвінкий м'яч»

    Інтегроване освітнє подія в підготовчій групі на тему:

    «Мій веселий дзвінкий м'яч»

    Мета: Створення умов для формування уявлень про правила збереження власного здоров'я.

    завдання:

    Ознайомити дітей з історією виникнення м'яча, його різновидами.

    Збагачувати словник дітей.

    Підвищувати рухову активність дітей через проведення рухливих ігор та вправ з м'ячем.

    Виховувати увагу, терпіння, інтерес до занять фізичною культурою;

    словник:

    Устаткування: Мультимедіа, презентація «Які були м'ячі?», Кольоровий папір, пластилін, серветки, олівці, тазик з водою, серветки, ножиці, клей.

    Словник: гумові, пластмасові м'ячі, фітбол.

    Хід заняття.

    Діти стоять у колі і вимовляють слова:

    Дружно встанемо в Тімбі коло,

    Ти мій друг і я твій друг.

    Ми долоньками торкнемося

    І один одному посміхнемось.

    Будемо разом ми грати

    І один одному допомагати.

    Хлопці, як ви розумієте, що значить бути здоровим? Відповіді дітей.

    Є три закони здорового способу життя:

    Дотримуватися режиму дня.

    Якщо хочеш бути здоровим, займайся спортом.

    Хто правильно харчується, з хворобами не знає.

    І це правило знайшло своє відображення в народній мудрості - в прислів'ях. Ви знаєте прислів'я про здоров'я і спорті? Зараз ми це і перевіримо.

    Я буду говорити вам прислів'я, а ви скажіть, як ви її розумієте.

    Пішки ходити - довго жити

    Хто спортом займається, той сили набирається.

    Міцний тілом - багатий і справою.

    Рухайся більше - проживеш довше.

    Сонце, повітря і вода допомагають нам завжди.

    В здоровому тілі здоровий дух.

    Хто любить спорт, той здоровий і бадьорий.

    А зараз послухайте загадки і скажіть, в якому виді спорту необхідні ці атрибути:

    Два кільця, майданчик, м'яч.

    На черговий свій матч

    Зібралися з різних шкіл

    Ми, битися в. баскетбол

    Від долоні без оглядки

    Через сітку для посадки

    На, чужої команди, підлогу

    М'яч летить, то. волейбол

    Майданчик, м'яч, ворота є.

    Свою тут захищаємо честь.

    Руками забиваємо гол,

    Граючи між собою в. гандбол

    Інсайд, голкіпер, стоппер, бек,

    А також форвард і хавбек

    Грають, забиваючи гол

    У відомої всім грі. Футбол

    М'яч головний атрибут в цих іграх.

    З якого матеріалу роблять м'ячі? Відповіді дітей.

    А ви знаєте, як раніше виготовлялися м'ячі? Хочете дізнатися?

    Показую презентацію і розповідаю про походження м'яча.

    Презентація «Які були м'ячі?»

    Спочатку м'яч сплітали з тростини або очерету, і він був не зовсім круглим.

    Як ви думаєте, зручно грати в такий м'яч? Відповіді дітей.

    Він був неміцний, незручно грати в футбол.

    Потім люди стали набивати шкуру тваринного непотрібними ганчірками, піском. Але такий м'яч був теж не дуже зручний, високий не підстрибував.

    Чому? Як ви думаєте? Відповіді дітей.

    І ось в Стародавній Греції для гри в регбі (футбол) вперше придумали чудовий наповнювач - звичайний повітря. М'ячі виготовляли з різних матеріалів.

    Індіанці робили м'ячі зі шкір оленів, японці - з щільно зім'ятих і обмотаних мотузками ганчірок. В Америці Колумб (мореплавець) побачив, як діти грають в м'яч з рослинної смоли, яку обробляють розчином. Саме такі м'ячі він привіз до Європи. І м'яч дійшов до нас. Подивіться на ці м'ячі, порівняйте, який краще підстрибує. Діти розглядають м'ячі, розповідають.

    Для чого потрібні м'ячі? Відповіді дітей.

    Які якості в дітях розвивають ігри з м'ячем? Відповіді дітей.

    Давайте пограємо з м'ячем.

    Гра «Мій веселий дзвінкий м'яч».

    А тепер продовжимо гри і експерименти з м'ячами в наших центрах.

    У центрі руху представлені м'ячі для гімнастичних вправ.

    У центрі гри розкладені м'ячі для ігор.

    У центрі пізнання розкладені алгоритми та обладнання для експериментів з м'ячами.

    У центрі творчості розкладені стрічки різних розмірів, кольорів для виготовлення м'ячів.

    А тепер підійдіть і виберете на магнітній дошці центри, в яких ви будете займатися. Діти вибирають, проходять в центри.

    Діти займаються, допомагаю, показую, робимо разом.

    Продуктивна діяльність.

    У центрі гри діти беруть м'ячі і грають в рухливі ігри.

    У центрі руху виконують гімнастичні вправи.

    У центрі пізнання проводять експерименти з м'ячами, допомагаю, робимо висновки, які і де потрібно застосовувати.

    У центрі творчості діти роблять м'ячі зі смужок, зім'ятого паперу, допомагаю, показую, як краще зробити.

    Діти стають в коло і говорять слова, показують свої роботи.

    Дружно встанемо в Тімбі колі

    І розповімо один про одного.

    Що ми робили - розповімо.

    А що зробили - покажемо.

    Рефлексія.

    Ставлення дітей до діяльності.

    Хлопці, про які види спорту ми говорили?

    Хлопці, що ви нового дізналися про м'ячах? Що вам найбільше сподобалася виконувати? Відповіді дітей.