• Хід заняття.
  • Інтегроване освітнє подія в підготовчій групі на тему: «Чарівні стрічки»




    Дата конвертації01.09.2019
    Розмір6.11 Kb.
    ТипТемочка

    Надія Карташова
    Інтегроване освітнє подія в підготовчій групі на тему: «Чарівні стрічки»

    Інтегроване освітнє подія в підготовчій групі на тему:

    «Чарівні стрічки»

    Мета: Створення умов для формування уявлень про правила збереження власного здоров'я.

    завдання:

    Розвивати пізнавальну активність дітей в процесі експериментування.

    Розвивати мовну активність дітей, вміння робити висновки й умовиводи.

    Розвивати творчі здібності; фантазії, навички роботи з стрічками, ножицями.

    Виховувати дбайливе ставлення до матеріалів, продуктів своєї і іншого праці.

    Устаткування: Проектор мультимедіа, гімнастика зі стрічками, тарілочки для изонити зі стрічками, стрічки різних розмірів, кольорів, матеріалів, таблиці для експериментів з алгоритмами, стрічки для ігор, танців, олівці, лінійки, тазик з водою, серветки, ножиці, клей.

    Словник: атласні стрічки, пропіленові, текстильні вироби, шовкові нитки, пластик.

    Хід заняття.

    Діти стоять у колі і вимовляють слова:

    Дружно встанемо в Тімбі коло,

    Ти мій друг і я твій друг.

    Ми долоньками торкнемося

    І один одному посміхнемось.

    Будемо разом ми грати

    І один одному допомагати.

    Хлопці, як ви розумієте, що значить бути здоровим? Відповіді дітей.

    Є три закони здорового способу життя:

    Дотримуватися режиму дня.

    Якщо хочеш бути здоровим, займайся спортом.

    Хто правильно харчується, з хворобами не знає.

    Ми з вами говорили про режим дня. А зараз поговоримо про здоровий спосіб життя: «Якщо хочеш бути здоровим, займайся спортом!»

    І це правило знайшло своє відображення в народній мудрості - в прислів'ях. Ви знаєте прислів'я про здоров'я і спорті? Зараз ми це і перевіримо. Я буду говорити вам початок прислів'я, а ви її продовжуйте.

    Пішки ходити - довго жити

    Хто спортом займається, той сили набирається.

    Міцний тілом - багатий і справою.

    Рухайся більше - проживеш довше.

    Сонце, повітря і вода допомагають нам завжди.

    У здоровому тілі здоровий дух.

    Хто любить спорт, той здоровий і бадьорий.

    А зараз послухайте загадки і скажіть, в якому виді спорту необхідні ці атрибути:

    Чи не схожий я на коня,

    Хоч сідло є у мене.

    Спиці є. Вони, зізнатися,

    Для в'язання не годяться.

    Чи не будильник, що не трамвай,

    Але дзвонити вмію, знай! (велосипед).

    Силачем я стати хочу.

    Приходжу я до силачу:

    «Розкажіть ось про чём-

    Як ви стали силачем? »

    Усміхнувся він у відповідь:

    "Дуже просто. Багато років

    Щодня, вставши з ліжка,

    Піднімаю я ... (гантелі).

    Михайло грав у футбол

    І забив в ворота ... (гол).

    Як солдата немає без гармати,

    Хокеїста немає без. (ключки)

    Щовечора я йду

    Малювати кола на льоду.

    Тільки не олівцями

    А блискучими ... (ковзанами).

    Кінь, канат, колода і бруси,

    Кільця з ними поруч.

    Перерахувати не беруся я

    Безліч снарядів.

    Красу і пластику

    Дарує нам. (гімнастика)

    Гімнастки теж багато тренуються, бути сильними, спритними, красиво виконувати руху. Назвіть атрибути, з якими вони виступають. Відповіді дітей.

    З стрічками можна не тільки виступати, але і грати, робити вироби, експериментувати.

    Показую стрічки і розповідаю:

    Стрічки бувають паперові, атласні (текстильний виріб, плетуть з шовку, поліпропіленові (роблять з пластика). Пропоную дітям розглянути і спробувати на дотик.

    Спробуйте зав'язати стрічку, що вийшло? Відповіді дітей.

    А тепер потягніть стрічку, що буде з нею? Відповіді дітей.

    Яка стрічка найміцніша, яку можна зав'язати, яка розтягується?

    Пропоную провести фізкультхвилинки.

    Ми трошки відпочинемо,

    Станьмо, глибоко зітхнемо.

    Руки вниз, на пояс, вгору -

    Нам супроводжує успіх.

    Руки в сторони, вперед -

    Нас ще робота чекає.

    А тепер продовжимо гри і експерименти зі стрічками в наших центрах.

    У центрі руху представлені стрічки для гімнастичних вправ.

    У центрі гри розкладені стрічки для ігор.

    У центрі пізнання розкладені алгоритми та обладнання для експериментів зі стрічками.

    У центрі творчості розкладені стрічки різних розмірів, кольорів, тарілочки для прикраси.

    А тепер підійдіть і виберете на магнітній дошці центри, в яких ви будете займатися. Діти вибирають, проходять в центри. Діти займаються, допомагаю, показую, робимо разом.

    Продуктивна діяльність.

    У центрі гри діти беруть стрічки і грають в рухливі ігри.

    У центрі руху виконують гімнастичні вправи.

    У центрі пізнання проводять експерименти зі стрічками, допомагаю, робимо висновки, які і де потрібно застосовувати.

    У центрі творчості діти прикрашають тарілочки стрічками, роблять квіти, зав'язують банти, допомагаю, показую, як краще зробити.

    Діти стають в коло і говорять слова, показують свої роботи.

    Дружно встанемо в Тімбі колі

    І розповімо один про одного.

    Що ми робили - розповімо.

    А що зробили - покажемо.

    Рефлексія.

    Ставлення дітей до діяльності.

    Хлопці, про які види спорту ми говорили?

    Хлопці, що ви нового дізналися про стрічки? Що вам найбільше сподобалася виконувати? Відповіді дітей.