Індивідуально-подгрупповие заняття на етапі автоматизації звуку [Р] (діти з ФФНР). «Спогад про Новорічному святі»




Дата конвертації07.05.2017
Розмір4.9 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Горячева Лариса
Індивідуально-подгрупповие заняття на етапі автоматизації звуку [Р] (діти з ФФНР). «Спогад про Новорічному святі»

мета:

1. Автоматизація звуку Р в складах, словах, пропозиціях.

2. Розвиток загальної та артикуляційної моторики, виконання артикуляційної гімнастики.

3. Розвиток фонематичного слуху і сприйняття: повторення складових доріжок і визначення місця положення в слові.

4. Розвиток словозміни, підбір однорідних слів до іменника МОРОЗ.

5. Розвиток зв'язного мовлення: складання розповіді по картині "Скуті одним ланцюгом".

6. Формування у дитини самоконтролю за промовою через оральний, тактильно-вібраційний контроль.

устаткування:

1. Таблиця акустико-артикуляційного образу звуку Р.

2. Складова таблиця.

3. Звукові схеми.

4. Схеми пропозицій.

5. Іграшки: Дід Мороз, Снігуронька, вертоліт, скринька з новорічними кулями.

6. Картина "Скуті одним ланцюгом" до розповіді: "Як у дитячому садку діти зустрічали Новий рік.

Хід заняття:

1. Організаційний момент.

Сьогодні, ми поговоримо про самому дивовижному, веселому святі, яке було недавно.

Це яке свято? (Відповіді дітей)

Відгадайте, хто до нас сьогодні прийде на заняття.

Загадка: Без рук малює

Без зубів кусає. (Дід Мороз)

А як звуть внучку у Діда Мороза? (Відповіді дітей)

Ось вони наші гості.

Але, подивіться, на чому ж вони прилетіли? (на гелікоптері)

А у вертольота мотор, як розмовляє? (Р-Р-Р)

Як у нас з'являється такий гарний звук, через які вправи?

2. Артикуляційна гімнастика.

Виконуються вправи артикуляцій: "Грибок", "Грибок з видуванням", "Конячка", "Млинець", "Барабанщик", "Сходинки", "Млинець".

3. Аналіз акустико-артикуляційного звуку Р.

Губи відкриті.

Зуби розімкнуті.

Кінчик язика піднятий до неба бічні краї притиснуті до верхніх корінних зубів.

4. Характеристика звуку (таблиця)

Звук Р-приголосний, є перешкода не співається, не тягнеться, може бути твердим м'яким, дзвінкий, що не парний.

5. Розвиток фонематичного слуху.

Дід Мороз хоче пограти. Він приніс завдання, і поклав їх під ялинку.

Подивися на скриньку він чарівний, всередині нього знаходяться завдання.

Давай заглянемо, що там (новорічні кулі).

Ці кулі допоможуть тобі чути звук Р і красиво говорити. Кожен шар з виконаним завданням ми будемо вішати на ялинку.

завдання:

1. Дидактичне вправу "Повтори за мною" РА-РО-РУ-АР-ОР-УР

2. Дидактичне вправу "Де стоїть звук"

Якщо на початку слова-хлопну 1 раз, в середині-2 рази, в кінці слова-3 рази.

3. Дидактичне вправу "Ляскни в долоні тоді, коли почуєш слово, яке відрізняється від інших"

6. Звуковий аналіз складів і синтез складів. Графічна запис. (складова таблиця)

Давай прочитаємо склади і виставимо до складах звукові схеми.

Які з складів, звучать м'яко? А які твердо?

Дитина виставляє звукові схеми до складах.

7. Физминутку.

Послухай, що Дід Мороз каже:

розіграли хуртовини

Все, що є в моєму лісі

Все засиплю, занесу

Ми відповімо:

Чи не боїмося ми пороші.

Любимо сніг-бавовна в долоні.

Руки в сторони, по швах.

Досить снігу нам і вам.

Ми тепер метальники.

Б'ємо по ворогові.

Розмахнися рукою-кидок.

Прямо в ціль летить сніжок.

8. Закріплення звуку Р в слові, звукобуквенний аналіз, графічна запис.

Скажи, що вішають на ялинку (відповіді дітей)

Давайте заглянемо в скриньку і дістанемо завдання (розбери слово кулі за складом)

9. Закріплення звуку Р в реченні, графічна запис.

Тобі цікаво буде дізнатися, яке завдання в наступному кулі? Дай відповідь на питання:

Що буває взимку на вікнах (Снігові візерунки)

Що стало з водою в озерах? (Вода замерзла)

За якою дорогою ми їдемо взимку? (За зимовій дорозі)

А зараз я тобі загадаю одне слово, а ти відгадай його і склади пропозицію: сні-гу-Роч-ка.

Снігуронька прийшла на ялинку. (Виставив схему пропозиції)

10. Лексико-граматичні вправи.

Відмінювання дієслів у реченні: Гуляти в парку морозним ранком.

Підберіть предмети до ознак: МОРОЗНИЙ, морозна, морозна, морозна

11. Закріплення звуку Р в тексті (картина).

Зазирни в скриньку, візьми наступну кулю. Потрібно скласти розповідь по картині.

12. Підсумок.

Складання розповіді.

Чим займалися на занятті.

Сюрпризний момент.




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Індивідуально-подгрупповие заняття на етапі автоматизації звуку [Р] (діти з ФФНР). «Спогад про Новорічному святі»