• Хід заняття
  • Групове заняття з дітьми «Арт-терапія в роботі з глиною»




    Дата конвертації01.04.2019
    Розмір7.03 Kb.
    ТипТемочка

    Анжеліка Туруліна
    Групове заняття з дітьми «Арт-терапія в роботі з глиною»

    Групове заняття з дітьми "Арт-терапія в роботі з глиною"

    Мета заняття: сприяти зняттю м'язових затискачів, емоційної розрядки.

    Завдання: познайомити дітей з глиною в різних станах, навчити прийомам роботи з глиною, розвивати сенсорні відчуття, творчу уяву, розвивати спонтанність у вираженні почуттів. Виробити навички розслаблення і зняття напруги. Створення дружньої обстановки, зняття тривожності, напруги, стабілізація психоемоційного стану.

    Матеріал: стаканчики з водою, глина, дошка для ліплення (клейонка, серветки - для кожної дитини; аудіозапис з музичними композиціями, зразки глини.

    Хід заняття:

    1. Розігрів.

    «Молекули».

    Психолог пропонує дітям пограти в гру: «Хлопці, зараз ми трохи пограємо, ви все перетворитеся на маленькі частинки - атоми, ви будете спокійно рухатися по кімнаті, ніби літати по ній під музику. Коли я хлопну в долоні, все атоми будуть шукати собі пару, ви станете молекулою, коли ви почуєте бавовну, то шукайте собі пару, беріть один одного за руки, коли зазвучить музика - ви знову атоми ».

    2. «Знайомимося з глиною».

    Діти сідають в коло. Психолог розповідає про глину і показує дітям, яка буває глина: суха, волога, рідка.

    Психолог: «Хлопці, сьогодні я хотіла б розповісти вам про дивовижний матеріалі, про глину. Ви всі, напевно, знаєте, що з глини роблять цеглу для будівництва будинків, гончарі з глини створюють посуд, глину використовують в лікувальних цілях - лікують хворий орган, рану, роблять на обличчя маску з глини. Можна сказати, глина - це жива матерія, т. К. Життя є все: кожна порошинка, кожен атом мінералу - все це життя.

    Вчені геологи - це ті, хто вивчає нашу природу, нашу Землю, спостерігали за процесом розвитку мінералів і гірських порід. Вони раптом зрозуміли, що все мінерали, гірські породи мають властивості живих істот: здатністю втомлюватися, старіти, хворіти, відпочивати, дружити, запам'ятовувати, проявляти симпатію і антипатію, заліковувати рани, боротися за існування. Вони зароджуються, ростуть, досягають свого розквіту і, нарешті, руйнуються, а значить, еволюціонують, як і все живе. Сьогодні вчені стверджують, що глина - це та ж Земля. Глина є життя. Вона бере свій початок в першому царстві - царстві мінералів. І пронизує всі інші царства: рослин, тварин, людини, слідуючи загальному закону еволюції від простого до складного. Вважається, що саме глина за своїм складом подібна складу печінки. Структури глини володіють унікальними можливостями запису та перенесення інформації. Деякі різновиди глин володіють пам'яттю. Подивіться, яка буває глина ... (показ глини в різних станах) ».

    Далі діти на прохання психолога вибирають собі місця за столами, на яких стоїть тарілка з глиною і вода. Психолог пропонує вимісити глину так, щоб вона стала схожа на тісто. Психолог коментує процес вимішування глини: «Ви можете вимісити глину однією рукою або двома, можете потроху підливати воду в суху глину, можете місити глину як тісто долонями, пальцями ... Відчуйте глину на дотик. Яка вона? Чи подобається вам глина суха, волога, холодна? »

    Коли процес вимішування глини закінчиться, психолог пропонує пограти з глиною і зробити наступні дії з глиною:

    - занурити руки в глину;

    - стиснути, зім'яти глину;

    - розтягнути її;

    - витягати глину;

    - розривати глину;

    - протикати її;

    - розплющити глину;

    - зробити дірки;

    - надати форму хвилі;

    - скрутити глину.

    Психолог: «Закрийте очі. Знайте, що при закритих очах ваші пальці і руки чутливіші до глини. Коли ваші очі відкриті, вони можуть змінювати ваші відчуття. Спробуйте ліпити з відкритими і закритими очима ... Посидьте трохи, поклавши руки на глину. Подружитеся з шматком глини. Він гладкий? Корявий? Щільний? Холодний? Теплий? Вологий? Сухий? Візьміть його і підтримайте. Легкий він або важкий ... Тепер я хочу, щоб ви отщіпнулі шматочок від шматка глини. Користуйтеся двома руками. Відщипувати повільно, а потім швидше ... Стисніть вашу глину... тепер розгладьте її, використовуйте великі пальці, долоня. Після того, як ви розгладите глину, обмацайте місця, які ви розгладили ... з'єднайте всі разом, щоб вийшов кулю ... проткніть глину. Збирайте її і ударяйте по ній ... Зберіть глину ... розриває її, відривайте маленькі і великі шматочки, з'єднайте їх. Пробивайте глину пальцями ... Пальцем проколупнути в ній дірку, ще кілька дірок ... Обмацайте краю діри, яку ви зробили ... Зберіть глину і спробуйте нанести на НЕ лінії, хвилі, б'ючи по ній, використовуйте пальці, долоні, ребро долоні ... Тепер відірвіть шматочок і зробіть змію. Вона буде стає все тонше і тонше і довше ... оберніть нею сою руку або свій палець ... Візьміть на хвилину обома руками свій шматок глини. Ви тепер добре його знаєте ».

    Під час виконання дітьми дій з глиною, психолог може запитувати дітей: «Чи подобається тобі те, що ти зараз робиш з глиною? Що ти відчуваєш у цей момент? Як ще хочеться пограти з глиною? »

    3. «Ліпимо кулю».

    Психолог вмикає музику для релаксації і просить дітей скачати кулю з глини, щоб куля була гладким, схожим на м'яч. Дана вправа допомагає дитині сконцентрувати свою внутрішню енергію, відчути свій ресурс.

    Завершення.

    4. «Оплески по колу».

    Психолог: «Ми добре попрацювали сьогодні, і мені хочеться запропонувати вам гру, в ході якої оплески спочатку звучать тихенько, а потім стають все сильніше і сильніше. Давайте подякуємо один одного за сьогоднішню роботу ».

    Психолог починає плескати в долоні, поступово підходячи до одного з учасників групи. Потім цей учасник вибирає з групи наступного, кому вони аплодують удвох. Третій вибирає четвертого і т. Д. Останньому учаснику аплодує вже вся група.