Гра-заняття «В гості до їжачкам» 2-а молодша група




Скачати 10.94 Kb.
Дата конвертації15.07.2019
Розмір10.94 Kb.
ТипТемочка

Ірина Свінолобова
Гра-заняття «В гості до їжачкам» (друга молодша група)

«В гості до їжачкам»

Гра-заняття

мета:

Тренувати дітей у використанні математичних знань в ігровій ситуації.

Освітні завдання:

Продовжувати вчити дітей самостійно складати безліч, виділяючи в ньому кожен окремий елемент, називати загальну ознаку величини, використовувати в мові слова «багато», «один», погоджуючи їх з іменниками в роді, числі і відмінку.

Тренувати дітей в угрупованні предметів за розміром і кольором.

Тренувати в просторової орієнтуванні від себе (вертикально і фронтальне напрямок).

Удосконалювати вміння відображати в мові за допомогою прийменників (на, під, за, в та ін.) Місцезнаходження речей.

Розвиваючі завдання:

Розвивати мислення, здатність до узагальнення, класифікації.

Розвивати загальну і дрібну моторику, тактильне сприйняття.

Виховні завдання:

Виховувати дбайливе ставлення до тварин.

Попередня підготовка: розучування слів пісні «Йшли по лісі не поспішаючи» (один куплет).

Устаткування і матеріали: м'яка іграшка їжачок (без колючок); іграшки ежікі- 6 штук; У лоточку прищіпки - за кількістю дітей; паперові листочки 2х розмірів; іграшки: лисиця, вовк, ведмідь; Ялинки, дерева, пенёчкі; матерчатий мішечок; маленькі іграшки-грибочки, корзинка, блоки - вкладиші, частування для дітей.

Методичні прийоми: показ, розгляд предмета, використання наочності, Сюрпризний момент, пояснення вихователя, бесіда, художнє слово, питання, гра, вправи дітей, ігрова ситуація, індивідуальна робота, аналіз.

хід заняття

Вихователь: Доброго дня, діти. Які ви сьогодні красиві, нарядні. Подивіться, до нас сьогодні прийшли гості. Привітайтеся з ними. Все подивіться на них. Подивилися. Молодці! А зараз послухайте мене уважно. Сьогодні ми з вами вирушимо на прогулянку в ліс. А ліс цей не звичайний, а казковий. Хочете потрапити в казковий ліс? Для цього нам потрібно встати один за одним, намагатися рухатися дружно і уважно слухати. Побудувалися, діти. Всі готові.

Тоді в дорогу. Діти шикуються в колону і крокують під музичний супровід.

вихователь:

Рушили ніжки: топ-топ-топ,

Прямо по доріжці: топ-топ-топ,

Ну-ка, веселіше: топ-топ-топ,

Ось як ми вміємо: топ-топ-топ.

побігли ніжки

За рівної доріжці,

Тікають, тікають

Тільки п'ятки виблискують.

Игра-занятие «В гости к ежикам» (вторая младшая группа)

Діти потрапляють в ліс.

Вихователь: Ну ось, ми і в лісі. Подивіться, як тут красиво. Скажіть, діти, які звірі живуть в лісі?

Діти відповідають, висловлюють припущення, називають лісових жителів.

Вихователь: Правильно, діти! А хто це ховається за пеньком? Так це їжачок!

Вихователь показує дітям іграшку - їжака.

Хлопці, їжачок вітається з вами і ви привітайтеся з ним. Діти, погладьте їжака! Вихователь дає можливість дітям погладити.

Діти, подивіться на їжачка. Чого у нього немає? (колючок) Їжачок, а де ж твої колючки? Ой, хлопці, їжачок мені сказав, що він їх вдома забув. Допоможемо їжакові повернути колючки на спину? Уявіть, що ось ці прищіпки - колючки. Візьміть кожен по одній прищіпки - колючці і прикріпіть їх на спину їжакові.

Діти виконують завдання.

Вихователь: Катя, скільки ти колючок прикріпила їжакові на спинку? (одну колючку) А ти, Вова, скільки прищіпок - колючок прикріпив? Теж одну. Молодці, діти. Правильно, кожен з вас прикріпив тільки по одній колючці. А у їжачка на спині їх скільки стало? (багато колючок). Правильно, діти, колючок у їжака стало багато. Погладьте їжачка по спинці. Який він став? (колючий)

вихователь:

Що ти їжак такий колючий?

Це я про всяк випадок!

Знаєш, хто мої сусіди?

Лисиці, вовки та ведмеді!

Вихователь: Діти, а навіщо їжаку потрібні голки?

Діти: Щоб захищатися від ворогів.

Вихователь: Діти, а ви знаєте, як їжачок захищається від ворогів? (відповіді дітей). Він згортається клубочком, ховає ніс, нагорі залишаються голки, які захищають його. Ось так (показ на іграшці). Я пропоную вам пограти. Зараз ви одягнете маски і перетворитеся на їжаків. Ось ви і їжачки. Зараз ви під музику будете бігати по залу, а коли з'явитися лисиця або ведмідь, ви повинні будете зупинитися і швидко згорнутися в клубочок (групуються і сидять нерухомо). Лисиця пішла, їжачки знову гуляють.

Гра повторюється 2 - 3 рази.

Вихователь: Молодці, їжачки, добре пограли. Ви так тихо сиділи, що вас не помітили ні лисиця, ні ведмідь. А зараз давайте знімемо маски і перетворимося в дітей і вирушимо далі з їжачком в шлях. Подивіться, діти, в нашому казковому лісі зросла чарівне дерево.

Он скільки листочків упало з нього! Напевно, був сильний вітер, і їх зірвало з дерева. А їжачок дуже любить збирати листочки, йому подобатися порядок в лісі. Давайте їжакові допоможемо з листя зібрати гарний килим. Подивіться, під деревом листочки різного розміру і різного кольору. І на галявині віконечка теж різного розміру. І вам потрібно для кожного листочка знайти своє віконечко (діти збирають килим).

Вихователь проводить індивідуальну роботу щодо закріплення розміру і кольору листя.

Вихователь: Якого розміру у тебе листочок? А якого він кольору?

Вихователь: Подивіться, діти, яке гарне килим у вас вийшов. А їжачок шепоче мені, що йому теж сподобався килим. Він вийшов яскравий і красивий. Молодці, хлопці!

Вихователь: Їжачок, а чому ти раптом засумував? (слухає їжака)

Їжак: Я йшов назустріч зі своїми друзями, а вони по дорозі розбіглися і сховалися від мене!

Вихователь: Хлопці, допоможемо їжакові знайти його друзів?

Діти шукають по залу їжаків, і, знайшовши їх, приносять вихователю.

Вихователь запитує у кожного ребё нка: «Де ховався їжачок?» (На пеньку, за пеньком, під ялинкою, за деревом, в нірці і т. Д.) Кожна дитина бере їжака і несе на галявину.

Вихователь: Давайте, діти, посадимо їжаків на красивий килим.

Вихователь прикріплює їжаку непомітно чудовий мішечок. Вихователь бере в руки їжачка, на спині якого чудовий мішечок і співає 1 куплет пісеньки «Маленький їжачок»:

Маленький їжачок, четверо ніжок,

На спині мішок несе, пісеньку співає.

Туфта-туфта-туфта - ту

Найсильніша я в лісі!

Найсильніша я в лісі!

Туфта-туфта-туфта - ту.

Вихователь: Їжачок, а це що за мішечок у тебе на спині? (чудовий) А в мішечку у тебе що?

Їжак говорить тихо на вухо вихователю. Вихователь слухає.

Вихователь: Їжачок мені каже, що він зібрав грибочки для друзів-ежат. Хочете подивитися які?

Вихователь дістає кілька маленьких блоків і грибочків, показує дітям.

Вихователь: Ой, їжачок, у тебе тут не тільки грибочки, але ще і листочки! Зсипає предмети назад в мішечок. Зараз ми з хлопцями дістанемо тільки грибочки і складемо їх у кошик.

Вихователь: Знайдіть для їжачка грибок.

Діти по черзі опускають руку в мішечок і відшукують грибок серед інших іграшок, кладуть його в кошик.

Коля, скільки грибів ти дістав?

Діти кажуть, що дістали один грибок, два грибка.

Вихователь: Діти, скільки грибів стало в кошику? (багато грибів) Давайте, діти, віднесемо грибочки ежам, почастуємо їх.

Вихователь ставить кошик з грибами перед ежата і каже: Пригощайтеся, ежата!

Вихователь: Пора нам прощатися з їжачком і повертатися в дитячий сад. Давайте на прощання заспіваємо їжакові пісеньку.

Вихователь садить їжачка в коло. Діти йдуть по колу і співають пісеньку:

Йшли по лісі не поспішаючи

Раптом побачили їжака.

Їжачок, їжачок - ми друзі,

Дай погладити нам тебе!

Все нахиляються і ласкаво торкаються до їжакові.

Приходить лісовик.

Лісовик: Ой, хто ж мене розбудив? Так це діти в мій ліс прийшли. Ви звірів моїх не кривдили, гілочки на деревах не ламали, квіти ви не рвали? Ну, молодці, діти. Тоді я вас тоді без частування зі свого лісу не відпущу. Ось вам грибочки. Їжте на здоров'я (спасибі).

Підсумок заняття:

Вихователь: Ой, хлопці, їжачок щось хоче сказати мені на вушко. Він каже, що ви йому дуже сподобалися. Ви добре грали, допомогли йому знайти друзів, зібрали багато грибів в кошик. Йому було з вами дуже весело і цікаво. Але нам пора повертатися в дитячий сад, а їжачок нехай залишається з Лесовичка.

До побачення. Діти йдуть із залу.

Лісовичок: До побачення, діти. Я чекаю вас ще в вашому чарівному лісі.



Скачати 10.94 Kb.