Гра-заняття на прогулянці в другій молодшій групі «Сніжинка»




Дата конвертації09.06.2017
Розмір6.74 Kb.
Типзима

наталья карезіна
Гра-заняття на прогулянці в другій молодшій групі «Сніжинка»

Гра-заняття на прогулянці в 2 молодшій групі «Сніжинка»

Мета: Сформувати у дітей уявлення про властивості снігу

завдання:

1. З'ясувати опитніческой шляхом властивості снігу (холодний, пухнастий, тане від тепла)

2. Розширити кругозір дітей про зиму

3. Активізувати словникову роботу: пухнаста, сніжинка, сніжинка-зірочка, сніжинка-малютка.

4. Потренувати в метанні в горизонтальну ціль.

5. Навчити бачити красу зимової природи використовуючи художнього слова.

Попередня робота:

1. Бесіда «Зима холодна», «Що таке снігопад»

2. Складання розповіді по картині «Ми ліпили сніговика»

3. Заучування вірш «Сніг іде»

4. Рухливі ігри «Сніг кружляє», «Дід Мороз»

5. Прослуховування музичних творів (Чайковський «Пори року», «Зимовий ранок»)

6. Заняття по З, аплікації, ліплення ( «Сніговик», «Сніг іде», «Сніжинки»).

Матеріал: Збільшувальні скла, парасольку зі сніжинками, імблемкі на шапочки «Сніжинки», лопатки, кольоровий пісок, костюм сніговика, корзина з підготовленими сніжками, відро з бурульками, заздалегідь заморожені кольорові крижинки, сонце на ціпку, іграшка з кошиком для метання, цукерки.

Хід заняття:

1) Зібралися всі діти в коло,

Я твій друг і ти мій друг.

Міцно за руки візьмемося і один одному посміхнемося.

2) Відгадайте загадку

Пухом землю замело -

За вікном білим-біло.

Ці білі пушинки

Не годяться для перинки. (Сніг)

3) Екологічна казка

Я вам зараз розповім казку про маленьку сніжинку.

В деякому царстві, у деякій державі жила-була маленька Сніжинка. Одного разу захотілося їй дізнатися, звідки ж вона з'явилася. І полетіла вона за три гори, за три моря, в тридесяте царство, в тридесяте держава.

Летить, дивиться, в густому лісі зайчик білий сидить. Запитала сніжинку у нього чи не знає він, звідки сніжинка взялася. Але зайчик всього боявся, сховався він від неї від страху під кущик і нічого не відповів. Нічого робити -полетела далі

Летіла-летіла, бачить величезний сніговий кому лежить. Присіла на нього Сніжинка і питає:

- Комочек, Комочек, скажи, звідки я з'явилася?

Нічого не сказав їй кому, а повільно-повільно покотився. Сніжинка за ним. Проводив Комочек Сніжинку до кінця галявини, попрощався. І полетіла вона далі.

Чи довго, коротко летіла Сніжинка, летіла-летіла і побачила хлопців - вони гуляли на майданчику дитячого садка. Діти підставляли свої маленькі долоньки, ловили сніжинки і розглядали їх.

Все небо і все повітря були повні сніжинками. Коли сніг летить - вони як пух, легкі, повітряні, а ближче розгледиш, то побачиш зірочки, всі вони такі різьблені і всі різні.

- Як багато у мене сестричок! подумала Сніжинка ,.

-Ребятішкі-шалунишки, скажіть, звідки я з'явилася? - запитала сніжинка.

А ви знаєте, що відповісти снежинке?

4) Подивіться як багато снігу насипало кругом. Сніг лежить і на доріжці, і на лавці, і на дахах. А які ошатні снігові шапки і шуби у дерев.

Зірочка-малютка.

Біла, узорная зірочка-малютка,

Ти зліт мені на руку, посидь хвилинку.

Покружляв зірочка в повітрі трошки,

Села і розтанула на моїй долоньці.

(З Різдвяна)

Яка сніжинка? (Легка, пухнаста, красива, як зірочка)

Давайте підставимо ручку назустріч падаючому снігу. Розглянемо її, яка вона красива.

Я зараз вам дам чарівні скельця, які зроблять сніжинки більше, і ви зможете подивитися на неї краще. (Вихователь видає дітям збільшувальне скло).

Подуйте на неї «Лети, сніжинка далі. Ти така легка, пухнаста! »

А давайте тепер знімемо рукавицю і спробуємо зловити сніжинку голою ручкою.

Що сталося зі сніжинкою? Чому?

Він пухнастий, сріблястий,

Але рукою його не руш:

Чи стане Капелькою чистої,

Як піймаєш на долоню.

5) Рухлива гра "Ми сніжинки"

Діти - сніжинки оточують хмаринку - маму, стрибають, граються. Хмарка - мама відпускає сніжинок на землю. Сніжинки розлітаються в сторони, танцюють, кружляють.

За сигналом сніжинки збираються в замети,

6) А ви знаєте, хлопці, до нас надійшов лист одне дуже дивне воно. А лист не на листку, а на біленьких сніжку. Надіслав його снеговичок. Він пише, що дуже хотів прийти до нас в гості і пограти з нами, але дорогу від будиночка снеговичка всю засипало, та й слизько дуже.

Допоможе снеговічков? Давайте поділимося: Частина хлопців розчистять доріжки, а що залишилися діти посипаючи доріжку пісочком, щоб наш снеговичок НЕ послизнувся.

Сніговик:

Я, хлопці, Сніговик, до зимової холоднечі я звик.

Замість носа спритно, я ношу морквину.

Спасибі, хлопці, ви мені дуже допомогли, дорогу розчистили і пісочком посипали, зовсім не слизько стало.

8) А ще чим ви займаєтеся взимку? В які ігри ви любите грати? (Сніговиків ліпимо, в сніжки граємо).

І я люблю грати в сніжки. Але для цього потрібно вміти влучно кидати сніжки в ціль. Давайте потренуємося. Тільки де ж нам сніг взяти? Погода сьогодні гарна холодна. Сніг липкий? Вийдуть у нас сніжки? А у мене в будиночку є запаси сніжок. (Снеговичок дістає з будиночка кошик з підготовленими сніжками).

Діти тренуються в метанні сніжок в горизонтальну ціль.

9) Вихователь: А, знаєш, Снеговичок, будиночок у тебя какой-то сумний, блідий, ще не веселий. Ми зараз його прикрасимо. Як ви думаєте, хлопці, ніж можна прикрасити будиночок Сніговичка?

А пам'ятаєте, ми з вами зробили різнокольорові льодинки. Подобаються вони тобі, Снеговичок?

Хочеш, щоб вони прикрашали твій будиночок? (Діти прикрашають будиночок Сніговичка різнокольоровими ледишкамі).

10) Сніговик: Поки ми з вами веселились, вийшло сонечко і мені стало жарко. Мені, здається, я починаю танути.

Ой, як сильно я спітнів, навіть їсти захотів.

Вихователь: А ми, Снеговичок, тобі ще один подарунок приготували. (Вихователь дістає відерце з бурульками).

Сніговик: Тільки пам'ятайте, що бурульки улюблені ласощі для Сніговиків, а не для дітей. Дітям бурульку шкідливі, хвороби викликають вони. А для вас я інші бурульки приготувати не холодні, що не крижані. (Снеговичок пригощає дітей цукерками і пішов).

Вихователь: Сподобалася вам наша прогулянка сьогодні? Чим цікавим ми сьогодні займалися, що нового дізналися?