Галина Клюкина
Гра-вікторина «Що за чудо - ці казки!»
Мета: узагальнення знань за казками
завдання:
освітні: згадати і закріпити знання про героїв і назвах дитячих казок; розвиваючі: розвивати мовлення, мислення, уяву, увагу, інтерес; виховні: виховувати любов до казок, вміння працювати в команді.
Устаткування і матеріали: емблеми для учасників команди, чорний ящик, голка, мочалка, стріла, яйце, аудіозбірки дитячих пісень, презентація.
Цільова аудиторія: діти старшого дошкільного віку (підготовча група)
Хід заходу:
ведучий:
У світі багато казок,
Сумних і смішних.
І прожити на світі
Нам не можна без них.
Лампа Аладдіна,
В казку нас веди,
Черевичок кришталевий,
Допоможи в пути!
Хлопчик Чиполліно,
Мишка Вінні - Пух ...
Кожен нам в дорозі -
Справжній друг.
Нехай герої казок
Дарують нам тепло.
Нехай Ласкаво навіки
Перемагає Зло!
- Починаємо нашу гру - вікторину за казками «Що за чудо - ці казки!»
Дозвольте представити учасників команди «колобок».
Учасники команди «Колобок» (хором)
- Ми - «Колобок» - круглий бік!
Знаємо казки напам'ять!
ведучий:
- А ось і учасники команди «Курочка - Ряба»
Учасники команди «Курочка - Ряба» (хором)
- А ми - «Курочка - Ряба» -
Команда, що треба!
Швидко казки назвемо,
Першими до фінішу прийдемо!
ведучий:
- У чому полягають правила гри? Ведучий зачитує завдання. Командам дається хвилина на обговорення. Потім учасники видають відповідь. За правильну відповідь присуджується жетон. В кінці гри журі підраховує жетони і нагороджує команду - переможця. Вигуки з місця і підказки не зараховуються. Учасник команди, знає правильну відповідь, піднімає руку і відповідає. Правила гри всім зрозумілі?
- Починаємо гру!
1. Про кого ці слова: «З'явився на пташиному дворі маленький пташеня - каченя, і до того він був потворний: з великою головою і довгою шиєю, що птахи не прийняли його в свою сім'ю». (Бридке каченя)
2. Ось раз коза пішла, а він побіг до хатинки і закричав товстим голосом.
(Вовк)
3. Що - щось клацнуло, квітка розпустилася. У самій його чашечці сиділа крихітна дівчинка. Назвали її ... (Дюймовочка)
4. «Чорний ящик». За допомогою предмета, що знаходиться всередині ящика, можна змайструвати самі різні речі, а можна вбити страшного лиходія - персонажа російських казок. (Голка)
5. Герой якої казки виріс у вовчій зграї? ( «Мауглі»)
6. Приловчився він, схопив щуку за хвіст і витягнув з ополонки. Хто він?
(Ємеля)
7. Пішли старі в город і давай дочку ліпити. Куди як хороша сніжна дочка - ... (Снігуронька)
8. «Чорний ящик». Тут знаходиться річ, яку з'їв крокодил. Скажіть, що це за річ і як називається казка? (Мочалка, «Мойдодир»)
9. Музична пауза. Дитяча пісня з аудіозбірки.
10. Всіх вилікує, зцілить Добрий доктор ... (Айболить)
11. У батька був хлопчик дивний,
Незвичайний - дерев'яний,
На землі і під водою
Шукав ключик золотий.
Усюди ніс сунув він довгий.
Хто ж це? (Буратіно)
12. Який казковий герой перехитрив людожера і допоміг стати багатим і знатним своєму господареві? Його улюблена взуття - чоботи.
(Кіт у чоботях)
13. Ворог звірів
І ворог людей
Злий розбійник ... (Бармалей)
14. «Чорний ящик». За допомогою предмета, що знаходиться тут, герой казки знайшов своє щастя - мудру жінку, яка була зачарована.
(Стріла. «Царівна - жаба»)
15. Немає ні річки, ні ставка,
Де води напитися.
Дуже смачна вода
В ямці від копитця.
Хто напився з ямки і став козенятком? (Братик Іванко)
16. Завдання «Кому належать ці речі?»
(Слайд 2: золотий ключик, кришталева туфелька, горошина, червона шапочка) (Буратіно, Попелюшка, Принцеса на горошині, Червона Шапочка)
17. Хто господиня хатинки на курячих ніжках?
(Баба Яга)
18. Музична пауза. Дитяча пісня з аудіозбірки.
19. Який казковий герой втік з дому від дідуся і бабусі і, подолавши багато небезпек, все - таки загинув, обманутий лисицею?
(Колобок)
20. Мешканець Теремка на прізвисько «жаба»?
(Жаба)
21. Завдання «Знайди пару» (Слайд 3)
22. А тепер про чий - то будинок
Розмову ми поведемо ...
У ньому багата господиня
Розкошуючи жила,
Але біда прийшла неждано -
Цей будинок згорів дотла.
Хто господиня будинку? (Кішка. «Котячий будинок»)
23. «Чорний ящик». Який предмет змусив плакати старого і стару після того, як його розбив маленький сірий звірок?
(Яйце)
24. Кращий друг Крокодила Гени? (Чебурашка)
25. Про який одного йдеться в уривку: «Я дуже хотів, щоб мені подарували собаку - справжнього друга. Але мама була чому - то проти. І, все - таки, один у мене з'явився. Найкращий друг в світі: в міру вгодований чоловік у розквіті років, кращий в світі фахівець з парових машин, кращий в світі поїдач пирогів, кращий в світі нянька з мотором ».
(Карлсон)
26. Завдання «Назви казкового героя по портрету». (Слайд 4. Незнайка)
27. Музична пауза. Дитяча пісня з аудіозбірки.
28. У героїні іменини
Багато було там гостей!
А на цих іменинах з'явився
Раптом лиходій.
Він хотів убити господиню,
Трохи її не погубив,
Але підступному лиходієві
Хто - то голову зрубав!
Хто героїня казки? (Муха)
29. Пес, який жив в селі дядька Федора. (Шарик)
30. Лялька - дівчинка з блакитними волоссям. (Мальвіна)
31. Яким незвичайним видом транспорту скористався герой казки - Ємеля, щоб потрапити до царя? (Піч)
32. Як Маша з казки «Маша і ведмідь» повернулася до бабусі і дідуся?
(В коробі)
33. Королева зі снігу та льоду. (Сніжна королева)
34. Хто такий Вінні - Пух? (Ведмедик)
35. «Вудка» вовка? (Хвіст)
36. Її старий зловив в море? (Золота рибка)
37. Кличка собаки, яка допомагала витягувати ріпку?
(Жучка)
38. Завдання «Назви казкового героя по картинці» (Слайд 5. Чиполліно)
39. Музична пауза. Дитяча пісня з аудіозбірки.
(Підрахунок жетонів, виявлення команди - переможця)
ведучий:
- А зараз журі оголосить перемогла команду і нагородить її. Наша гра підійшла до кінця. Спасибі глядачам за увагу, а гравцям за хороші відповіді.
Список використаної літератури:
1. Вачков І. В. Казкотерапія. Розвиток самосвідомості через психологічну казку. М., 2001.
2. Гурин Ю. В. Казкові кросворди для дітей 7 - 9 років. - СПб .: Кристал, 2000. - 80 с., Іл.
3. Гурович Л. М та ін. Дитина і книга: Кн. для вихователя дет. саду - М .: Просвещение, 1992. - 64с.
4. Пропп В. Я. Російська казка. - М .: Изд. «Лабіринт», 2000. - 416 с.
5. Казка як джерело творчості дітей / Наук. рук. Ю. А. Лебедєв. - М.: Изд. «Просвещение», 2001. - 235 с.
6. Фесюкова Л. Б. Виховання казкою: Для роботи з дітьми дошкільного віку. - М .: ТОВ «Видавництво ACT», 2000. - 464 с.