• Завдання №4 (4 клас)
  • Завдання №5 (4 клас)
  • Завдання №6 (4 клас)
  • Завдання №8 (4 клас)
  • Гра подорож по країні Економіці Дана гра проводиться щорічно в початковій школі по паралелях за участю батьків




    Скачати 29.43 Kb.
    Дата конвертації11.08.2018
    Розмір29.43 Kb.
    Типреферат

    О.Л. Гуляєва

    О.В Солодовникова

    м Волгоград,

    Ліцей №8 «Олімпія»

    Гра - подорож по країні Економіці

    Дана гра проводиться щорічно в початковій школі по паралелях за участю батьків. Мета гри: популяризація економічного профілю у молодших школярів. Дана форма допомагає відбити більш повно зміст курсу предмета. За виконання завдань на кожному етапі учні отримують нагороду у вигляді заробітної плати (Ліцеї), які можуть отоварити в кінці гри на ліцейських ярмарку.

    1. Введення в гру. Класи будуються на лінійку, де їм пояснюються умови гри, призначення станцій і видаються подорожні листи, які зберігаються у капітана команди (заздалегідь обраного в класах) Знайомляться з правилами бізнесмен :.

    ЗОЛОТІ ПРАВИЛА БІЗНЕСМЕНА

    Будь у всіх справах чесним. Чесність - капітал, який завжди з тобою.

    Ніколи не змінюй даному слову, тим більше договором, щоб не уславитися брехуном.

    Вивчи закони, і не смій їх порушувати.

    Умій не тільки отримувати прибуток, але і ділитися з тими, хто допоміг тобі її досягти.

    Знай, що успіх супроводжує того, хто смів і не боїться ризикувати.

    Спочатку все піддавай сумніву і лише потім приймай рішення.

    Навчися зберігати секрети свої і чужі, бо базік зневажають.

    Стався терпимо до людських недоліків.

    Вір в себе і допомагай тим, хто потребує твоєї допомоги.

    2. Робота по станціях:

    - Практична економіка. Мультики (Показуються уривки з мультфільмів. Завдання: назвіть економічні терміни, дії, що зустрічаються в уривках. Рекомендований список мультфільмів: Незнайка на Місяці, Золота антилопа, Пригода Чебурашки і Крокодила Гени, і ін.)

    - Вгадай - ка. Ребуси, завдання і кросворди. (Рекомендовані завдання дивись в додатку)

    - Зроби сам. Конвеєр - намиста. (Керівник станції розповідає про принцип роботи конвеєра і його творця Г. Форді. Діти, враховуючи принцип роботи конвеєра, збирають намисто даного зразка. При оцінці враховується кількість і правила дотримання принципу). У цей час батьки інсценують казку, перероблену на економічний лад, яку покажуть при підведенні підсумків.

    - Аукціон (визначення, загадки, ...) (Дивись додаток)

    3. Підбиття підсумків:

    1. Батьки показують інсценування

    2. Нагороджуються команди за номінаціями:

    Найдружніші, Найуспішніші, Найпрацьовитіші, самі винахідливі, самі інтелектуальні і т.д.

    3. Купівля товарів на ліцейських ярмарку. На ній представлені товари виконані руками дітей, батьків, старшокласників різних профілів (іграшки, їжа, канц.товари).

    Додаток.

    Кросворд №1 (2 клас)

    Для вирішення кросвордів використовується допомога батьків

    По горизонталі: 1. Найбільша гра в світі. 2. Те, що неможливо без капіталістів. 6. Великий комбінатор. 7. Мірило респектабельності. 8. Те, чий лепет негайно лунає, як тільки відбувається обмін товарами. 9. Людина, який організував класичне натуральне господарство на безлюдному острові. 13. Те, за чим проводжають. 15. Воно подібно солоній воді: чим більше п'єш, тим сильніше спрага. 16. Чи не скляний, які не олов'яний, а дерев'яний. 17. Те, з чого роблять російський рубль. 18. Банкрутство з кишенею грошей. 19. Той, хто бореться з тореадорів.

    По вертикалі: 1. Місце, де вам позичають парасольку в ясну погоду, а потім просять повернути, коли починається дощ. 2. Винуватець «революції цін». 3. Найбільш шанований в Росії цитрус. 4. Той, хто взимку смокче лапу. 5. Життя торгівлі і смерть торговців. 6. Кожний гаманець. 9. Видатний економіст, прізвище якого може підкувати коня. 10. Економіст, який придумав свій хрест. 11. Він віддяка. l 2. Той, хто дає обіцянку. 14. Те, що зробило з мавпи людину

    Кросворд №2 (3 клас)

    По горизонталі:

    4. Економічна система, в якій розподіл обмежених ресурсів відбувається відповідно до звичаїв. 5. Плата за використання чужого капіталу. 7. Все, що витрачається в процесі виробництва товарів і послуг. 8. Один з основних факторів виробництва. 9. Тип економічної системи. 11. Один з основних факторів виробництва. 13. Ціна одного з факторів виробництва. 14. Тип економічної системи. 16. Ціна, виплачувана за використання чийогось праці.

    По вертикалі:

    1. Тип економічної системи. 2. Представники теорії «laissez faire». 3. Винагорода підприємця. 6. Недостатність економічних ресурсів. 10. Одна з основних форм власності. 12. Ввезення в країну з-за кордону іноземних товарів. 15. Один з основних факторів виробництва

    Кросворд №3 (4 клас)

    По горизонталі:

    1. Цінний папір. 2. Суб'єкт авторського права. 3. Натуральний обмін. 4. Зобов'язання плюс власний капітал. 5. Плата за природні ресурси. 6. Боргове зобов'язання. 7. Країна рупії. 8. Один з документів, що надаються в податкову інспекцію.

    По вертикалі:

    1. Все, що належить підприємству. 2. Нововведення. 3. Ціна грошей. 4. Юридична форма підприємництва. 5. Позика, позика. 6. Збільшення купівельної спроможності грошей. 7. Частина власності підприємства. 8. Закон: «чим вища ціна, тим менше товару купують». 9. Витрати виробництва. 10. Механізм перерозподілу багатства.

    Відповіді на кросворди:

    Кросворд № 1

    По горизонталі: 1) Бізнес. 2) Капіталізм. 6) Бендер. 7) Дохід. 8) Гроші. 9) Крузо. 13) Розум. 15) Багатство. 16) Рубль. 17) Дерево. 18) Інфляція. 19) Бик.

    По вертикалі: 1) Банк. 2) Колумб. 3) Лимон. 4) Ведмідь. 5) Конкуренція. 6) Біржа. 9) Коваль. 10) Маршалл. 11) Борг. 12) Боржник. 14) Праця.

    кросворд №2

    По горизонталі: 4) Традиційна. 5) Відсоток. 7) Ресурси. 8) Капітал. 9) Ринкова. 11) Земля. 13) Рента. 14) Змішана. 16) Зарплата.

    По вертикалі: 1) Командна. 2) Фізіократи. 3) Прибуток. 6) Обмеженість. 10) Приватна. 12) Імпорт. 15) Праця.

    кросворд №3

    По горизонталі: 1) Акція; 2) Автор; 3) Бартер; 4) Пасив; 5) Рента; 6) Вексель; 7) Індія; 8) Баланс.

    По вертикалі: 1) Актив; 2) Інновація; 3) Відсоток; 4) Товариство; 5) Кредит; 6) Дефляція; 7) Пай; 8) Попит; 9) Витрати; 10) Податки

    Завдання №1 (4 клас)

    Капітальний ремонт ділянки швидкісної дороги, що проходить по території твого краю, стоїть 100 млн монет. Встановлено, що середній термін її служби без капітального ремонту - 5 років. Скільки грошей слід місцевої влади резервувати в бюджеті щорічно, щоб в потрібний термін виконати капітальний ремонт ділянки дороги?

    Завдання №2 (4 клас)

    Навесні в магазині залишилося 100 пар чобіт за ціною 80 монет за пару. Вартість річного зберігання - 200 монет. Яку знижку зробити магазину, щоб розпродати всі чоботи до літа?

    Завдання №3 (4 клас)

    Сплануй свою роботу. Пронумеруйте всі справи в тій послідовності, в якій ти будеш їх виконувати.

    Спробуй виділити такі справи, які можна без шкоди для їх якості виконувати одночасно.

    Пообідати - 20 хв.

    Вимити посуд - 20 хв.

    Зробити уроки - 2 ч.

    Випрати за допомогою пральної машини - 1,5 ч.

    Купити в магазині молоко - 40 хв.

    Полагодити стілець - 30 хв.

    Пришити ґудзик - 10 хв.

    Розповісти молодшому братові про справи в школі - 30 хв.

    Забрати молодшого брата з дитячого саду - 40 хв.

    Завдання №4 (4 клас)

    Урожайність часнику - 20 кг з однієї сотки (100 м2). Яка маса часнику, зібраного з ділянки довжиною 50 м і шириною 40 м? Який дохід отримав фермер, якщо часник був проданий за 30 монет за кілограм, а витрати на насіння, обробіток ґрунту, збір і транспортування врожаю становили 3000 монет?

    Завдання №5 (4 клас)

    Батон імпортної ковбаси масою 600 г коштує 48 монет, а батон такий же вітчизняної масою 900 г коштує 54 монети. Скільки коштує кілограм кожної ковбаси і яку з них вигідніше купувати?

    Завдання №6 (4 клас)

    Виріши завдання. Треба спланувати перевезення вантажу з двох складів на завод найбільш економним способом. На першому складі знаходиться 10т вантажу, на другому - 50. Заводу потрібно 40 т. Вартість перевезення 1 т вантажу з першого складу на завод - 2 монети, а з другого складу - 3 монети. Визнач, як слід перевозити вантаж і яка загальна вартість перевезення.

    Завдання № 7 (4 клас)

    Припустимо, що вартість видобутку одного кубометра лісу становить 10 монет. Добутий ліс піддається переробці, причому вартість електроенергії при переробці одного кубометра лісу - 1 монета, а зарплата робітників - 100 монет. Вартість перевезення одного кубометра лісу - 2 монети. Після переробки 1/10 частина видобутого лісу йде у відходи. Що вигідніше: переробляти ліс на місці і потім продавати деревину по 300 монет за один кубометр або продавати неперероблені ліс по 120 монет за кубометр?

    Завдання №8 (4 клас)

    Площа селища 600 га. Будівлі, дороги і тротуари займають половину площі селища, а зелені насадження - половину від залишився. Скільки в селищі невикористаних площ?

    Завдання №1 (3 клас)

    Збираючи макулатуру, ти зберігаються ліс від вирубки: 60 кг макулатури зберігають одне дерево, яке виростає протягом 50-80 років. Ваш клас зібрав 240 кг макулатури.

    Скільки дерев ви зберегли?

    Завдання №2 (3 клас)

    Учні зіпсували фарбою фасад будівлі школи. Для його поновлення буде потрібно фарби на суму 90 монет. Скільки можна було б придбати на ці гроші м'ячів для спортивного залу та групи продовженого дня, якщо один м'яч коштує 6 монет?

    Завдання №3 (3 клас)

    Папа Лис працює лісовим сторожем і отримує зарплату 200 монет. Мама Лиса працює кухарем і отримує 150 монет. Бабусі Лисиці патрикеевна платять пенсію 120 монет. Старший син Рижик вчиться в лісовій фінансової академії та отримує стипендію 80 монет. А на молодшого сина Людвіга виплачують допомогу в розмірі 50 монет.

    На продукти харчування даній сім'ї необхідно 200 монет на місяць, на обновки членам сім'ї доводиться витрачати в місяць 150 монет, витрати на лісовій транспорт - 70 монет, на ліки для бабусі - 30 монет, на підручники - 25 монет, на іграшки для малюка - 10 монет, оплата проживання в лисячій норі - 45 монет.

    Який місячний дохід цієї лісової сім'ї?

    Підрахуй витрата сім'ї за місяць.

    Визнач вид бюджету, запиши його формулу.

    Подумай, чи може сім'я купити шубу для мами до дня народження, якщо її ціна 65 монет?

    Чи можуть лисенята допомогти своїй родині зробити необхідну покупку? Чим вони можуть допомогти?

    Завдання №4 (3 клас)

    Допоможи Петі зробити вибір.

    Батьки видають Петі 10 монет в день для оплати проїзду в школу і назад, 6 монет на шкільний сніданок і, крім того, 20 монет на місяць на покупку 5 кольорових олівців. Але Петя дуже любить пористий шоколад, який продається тільки в великих плитках ціною 30 монет за плитку.

    Порадь Петі, ніж йому пожертвувати, щоб хоча б один раз на місяць купувати плитку пористого шоколаду.

    Завдання №5. (3 клас)

    .сім'ї з трьох чоловік вирішила відпочити влітку в санаторії на півдні. Щоб зібрати гроші для покупки путівок і проїзду до місця відпочинку і назад, члени сім'ї за останні півроку відкладають щомісяця 90 монет, а разом путівка і проїзд коштують 150 монет на одну людину, причому путівка в два рази дорожче проїзду. Крім того, відпочинок вимагає додаткових витрат, що складають 25 монет для кожного відпочиваючого.

    Чи вистачить сім'ї відкладених грошей, щоб відпочити в санаторії?

    Завдання №6 (3 клас)

    У родині Івана обговорюють місячний сімейний бюджет. У загальні витрати входять: квартплата і комунальні послуги - 200 монет, продукти харчування - 250 монет, витрати на ремонт квартири і меблів - 190 монет, ремонт та оновлення одягу - 150 монет. Плюс індивідуальні потреби: бабуся - ліки - 40 монет; папа - сигарети - 40 монет; мама - журнали мод - 15 монет; молодша сестричка - лялька Барбі - 40 монет; Іван - лижі з лижними черевиками - 65 монет.

    Як би ви розподілили сімейний бюджет, якщо загальний дохід сім'ї становить 890 монет на місяць?

    Що потрібно робити, щоб задовольнити потреби кожного члена сім'ї?

    Завдання №7 (3 клас)

    Школі необхідно придбати комплект меблів для класу. Порахуй, скільки грошей потрібно затратити, якщо відомо, що комплект учбових меблів на одного учня (парта і стілець) коштує 1 тисячу рублів, а в класі 30 учнів.

    Завдання №8 (3 клас)

    Витрати на одну порцію Ціна однієї порції

    салату салату

    1) редис - 30 коп. 1) редис - 40 коп.

    2) огірок - 60 коп. 2) огірок - 80 коп.

    3) помідор - 80 коп 3) помідор - 1 руб. 10 коп.

    4) зелень - 20 коп. 4) зелень - 40 коп.

    Порахуй, скільки витрачено грошей на покупку продуктів на одну порцію салату і скільки вона коштує в шкільній їдальні. Напиши, чим пояснюється ця різниця.

    Завдання №9 (3 клас)

    Щоб приготувати суп, в 2 літри води (2 літри води важать 2 кг) кладуть 500 г м'яса, 300 г картоплі, 200 г крупи, 20 г солі. Під час варіння супу 200 г води википає. Скільки супу буде приготовлено?

    Чи вистачить його на 6 порцій, якщо кожна порція повинна мати масу не менше 400 г?

    Завдання №10 (3 клас)

    Для приготування 5 порцій вінегрету масою 200 г кожна необхідно відварити по 250 г картоплі, буряка і моркви, додати три солоних огірка, 50 г сирої цибулі, все нарізати, перемішати і додати 20 г солі.

    Скільки треба взяти солоних огірків (по масі), щоб вийшло необхідну кількість вінегрету?

    Завдання №11 (3 клас)

    Щоб виростити, наприклад, 1 кг картоплі, потрібно 25 л води. Якщо з крана вода тече навіть по краплях, за місяць йде даремно 400 л води.

    Скільки кілограмів картоплі можна було б виростити, заощадивши цю воду?

    Завдання № 12 (3 клас)

    Школа платить в місяць за користування водою 12 монет, за користування газом - 10 монет, за централізоване опалення - вдвічі більше, ніж за воду, за користування телефоном - на 6 монет менше, ніж за опалення, а за електроенергію - 16 монет.

    Яку загальну суму витрачає школа протягом року за користування перерахованими послугами?

    Завдання № 13 (3 клас)

    При несправності крана з самої тонкою цівкою питної води за добу може піти в каналізацію до 150 л. Скільки літрів питної води піде за тиждень? За місяць? А що потрібно зробити, щоб питна вода даремно не лилася?

    Завдання №14 (3 клас)

    Черговий Гусєв, закінчивши прибирання класу, задоволено оглянув результати своєї праці - клас виблискував чистотою. Вважаючи, що п'ятірка за чергування йому вже забезпечена, він закрив клас і відправився додому. Яких збитків завдав Гусєв школі, забувши погасити світло, якщо за кожну годину використання електроенергії в класі школа платить 20 рублів, а світло горіло 12 годин? Скільки коштуватиме школі забудькуватість п'ятьох таких чергових?

    Завдання №15 (3 клас)

    Учні однієї школи стежать за тим, щоб вода не лилася з кранів даремно, тому половина учнів цієї школи приходить на сніданок з невмитими особами. Інша половина приходить не тільки з невмитими особами, а й з немитими руками. Скільки всього учнів у цій школі "економлять" воду, якщо кожен день з немитими руками снідають 290 хлопчиків і 46 дівчаток?

    Завдання №16 (3 клас)

    Кожен день після сніданку на столах учнів 3 класу залишається 8 надкушений шматків білого хліба. Якщо скласти ці шматки, то вийде половина батона.

    Скільки батонів хліба заощадять учні 3 класу за 10 днів, якщо вони не будуть залишати ці шматки? Скільки грошей заощадить на цьому школа, якщо 1 батон коштує 10 рублів?

    Виріши завдання №17 (3 клас)

    Дівчатка 3 класу "Б" люблять помалювати на дошці крейдою. За один день кожна з 10 дівчаток витрачає шматок крейди. Скільки грошей зекономила б школа на покупку крейди за 30 навчальних днів, якби дівчатка відмовилися від свого "улюбленого заняття", знаючи, що за один шматок крейди школа платить 50 копійок? Після футбольного матчу між командами 3 "А" і 3 "Б" класів завгосп школи Сидор Никанорович недорахувався 12 стекол на першому поверсі, 9 стекол на другому поверсі, 14 стекол на третьому поверсі і 5 стекол на четвертому поверсі.

    Скільки всього стекол доведеться вставити батькам третьокласників? Чи відбудеться повторний матч?

    Завдання №18. (3 клас)

    На уроці праці в школі Петро і його друзі зробили 12 шпаківень і розвісили їх навколо школи. Сім'я шпаків за літо з'їдає 3000 гусениць, рятуючи зелені насадження на шкільному присадибній ділянці.

    Поясни, для чого школярам знадобилося робити шпаківні. Скільки дерев врятували хлопці, якщо тисячі гусениць може погубити ціле дерево?

    Завдання №1. 2 клас

    Іванови вирішили один раз в п'ять років ремонтувати квартиру і для цього щороку відкладати по 40 монет. Які види ремонту вони можуть виконати на накопичені гроші:

    1) Фарбування підлог (фарба - 10 монет, робота - 5 монет).

    2) Наклейка шпалер (шпалери - 40 монет, робота - 29 монет).

    3) Заміна вхідних дверей (двері - 100 монет, робота по установці дверей і замків - 10 монет).

    4) Побілка стель (матеріал - 5 монет, робота - 5 монет).

    5) Заміна кухонного гарнітура на новий - 150 монет.

    6) Заміна кухонної газової плити (плита - 75 монет, робота - 5 монет).

    Допоможіть Івановим скласти план ремонтних робіт.

    завдання №2

    Фабрика виробляє м'які іграшки - 100 штук на місяць, кожна іграшка коштує 2 монети. Вартість матеріалів (хутра, ниток, гудзиків для очей) - 50 монет, за оренду приміщення потрібно заплатити 20 монет, на зарплату робочим - 70 монет, податки - 10 монет. Склади бюджет фабрики на місяць.

    завдання №3

    Іванови відкрили індивідуальне приватне підприємство. Вони виростили 2 гарбуза і продали кожну гарбуз за 6 монет. Який дохід вони отримали? Якою буде дохід, якщо ціна зменшиться на 1 монету?

    Завдання №4.

    Фермерське господарство орендувало 10 гектарів землі і виростило урожай картоплі. Урожайність склала 40 центнерів з гектара. Картопля господарство продало за ціною 2 монети за центнер. Який дохід отримали фермери?

    завдання №5

    У авіакомпанії 5 десятимісний літаків. Кожен літак може здійснювати політ не більше 20 разів на місяць. Квиток на одне місце коштує 2 монети. Підрахуй, який дохід може отримати авіакомпанія за місяць.

    завдання №6

    Віктор і Руслан відкрили авторемонтну майстерню і заробляють 10 монет на місяць. Через скільки місяців вони зможуть купити велосипед-тандем, якщо він коштує 30 монет?

    завдання №7

    Підрахуй місячний дохід сім'ї лісника, якщо його зарплата 70 монет. У цій сім'ї є коза, від якої дружина лісника отримує 30 літрів молока на місяць (ціна одного літра молока - 2 монети). А вечорами дружина лісника в'яже шкарпетки, за місяць вона встигає зв'язати 5 пар шкарпеток (одна пара коштує 3 монети).

    завдання №8

    Сім'я Іванових (тато, мама, син і дочка) живе в місті. У них є дача в селі Даковка. До дачі можна дістатися міським автобусом або на автомобілі. Квиток на автобус коштує 25 монет. Автомобіль споживає 12 літрів бензину. Літр бензину коштує 6 монет. Папа відправився на дачу. Порадь татові, який транспорт найбільш вигідний.

    А який транспорт буде вигідніше, якщо тато захоче взяти з собою родину?

    завдання №9

    Миша на велосипеді за одну годину проїжджає 12 кілометрів. Чи встигне Міша дістатися до дачі за 3 години? Відстань від будинку до дачі 30 кілометрів.

    завдання №10

    Том Сойєр фарбував паркан білилами. Однією банки білил йому вистачало, щоб пофарбувати 5 метрів паркану. Тітка Поллі дала Тому 3 банки білил. Чи вистачить Тому білил, щоб пофарбувати весь паркан, якщо довжина забору 20 метрів?

    завдання №11

    Хлопчики вирішили виготовити стіл і стілець. Стільницю і сидіння стільця вони роблять з листів фанери, а ось ніжки потрібно випиляти самостійно. Біля столу має бути 4 ніжки довжиною 30 см кожна, а у стільця - довжиною 10 см. У друзів є два колоди довжиною по 80 см кожна. Чи зможуть хлопчики впоратися із завданням? Допоможи їм розпиляти колоди економним способом.

    завдання №12

    З шматка шкіри швець може зшити 2 пари туфель. Скільки шматків шкіри необхідно придбати шевця, щоб виготовити 8 пар туфель?

    завдання №13

    В ательє привезли 30 метрів тканини. На пошиття однієї сукні потрібно 4 метри. Скільки суконь може зшити ательє? Скільки тканини залишиться?

    завдання №14

    Ти приготував (а) мамі подарунок до дня її народження і помістив (а) його в красиву коробку. У тебе є стрічка довжиною 80 сантиметрів. Чи вистачить її, щоб зав'язати коробку з подарунком?

    Довжина коробки - 20 см, ширина - 10 см, висота - 15 см, на бантик потрібно 30 см стрічки.

    аукціон

    визначення:

    Договір двох або декількох осіб про вчинення, якого - небудь дії - Угода

    Вартість речі при обміні її на іншу. Вимірюється кількістю праці, витраченого на виготовлення цієї речі - Ціна

    Найменша грошова одиниця на Русі - Полушка

    Російська грошова одиниця, рівна трьом копійкам - Алтин

    Грошова одиниця на Русі, що дорівнює 10 копійкам. - Гривеник

    Грошова одиниця Великобританії - Фунт

    Грошова одиниця Японії - Єна

    Грошова одиниця США - долар

    Установа, де зберігаються гроші - банк

    Витрати підприємця на організацію процесу виробництва - витрати

    Різниця між доходами підприємства і витратами на організацію процесу виробництва - прибуток

    Елементи природи, земля, вода, корисні копалини, які використовуються або можуть бути використані при створенні товарів і послуг. - Природні ресурси

    Ввезення товарів з - за кордону - Імпорт

    Посередник при укладанні угод - Брокер

    Цінний папір, що дає її власнику, який зробив внесок в підприємство, право на отримання прибутку. - Акція

    Тимчасова передача грошей або товарів в борг - Кредит

    Інформація для покупців про товари і послуги - Реклама

    Грошова допомога, яка надається сім'ї державою - Посібник

    Грошове забезпечення, що отримується людиною від держави по старості, при втраті працездатності - Пенсія

    Обмін товару на товар - Бартер

    Бюджет, в якому доходи дорівнюють витратам називається - Збалансованим

    Економічне змагання - конкуренція

    Помічник у справі, який готовий оплатити витрати необхідні для успішного здійснення задуманого, і не вимагає повернення своїх грошей - Меценат

    Власність, при якій власником є група людей - громадська

    Те, чим ми володіємо, користуємося і розпоряджаємося по праву - Власність

    Продукт праці створений для купівлі та продажу - товар

    Продукт праці призначений для обміну - Товар

    Вид робіт щодо поліпшення якості вже існуючого продукту - послуги

    вірші

    Прорахований бізнес план; йдуть справи,

    Але занадто малий дохід

    А тут податки, платежі в бюджет -

    Трохи зазівався і вже Банкрут

    Продукт праці, що можна обміняти,

    Купити і самому перепродати ...

    Звезти на ярмарок, на ринок, на базар.

    Що це за продукт? Скажи - ......... ..товар

    Отримав купець дохід,

    Збільшив оборот,

    Всі витрати сплатив,

    Свою ............ прибуток отримав.

    Якщо гроші лежать не в «панчосі».

    Якщо в справу вкласти побажав:

    І працюють в полі, в верстаті.

    Твої гроші вже ............ капітал.

    Бухгалтер робить звіт:

    Врахував прихід, аванс,

    Актив, пасив, борги, дохід.

    І отримав ......... ..баланс.

    Купили люди акції:

    Актор, монтер, студент -

    Тепер вони сподіваються,

    Що буде ............ .дівіденд

    Гроші взяті в борг, на термін

    І можливо під заставу.

    Справі це не шкодить,

    Коль під справу взято ............ кредит

    Міг вчора на сто рублів

    Взяти ти тисячу сухарів,

    А сьогодні сто рублів -

    Це дев'ять сухарів.

    І така ситуація

    Називається ............... інфляція

    Коли вмієш ризикувати,

    Решенье швидко приймати,

    Зі справи прибуток отримувати,

    А не стояти, як спостерігач,

    Тебе звуть - ............ ..предпрініматель

    Зобов'язаний гроші ти вкласти,

    Щоб виробництво запустити,

    І щоб ти прибуток отримував

    Початковий потрібен ............ капітал

    Ти побудував новий будинок

    І живеш спокійно в ньому.

    Раптом сталося наводненье

    І попливло все строенье.

    Щоб все не втратити

    Треба будинок ......... ..застраховать

    Пропрацювавши три тижні,

    Ти біжиш вистрибом в касу,

    Пропрацювавши десять днів,

    Знову ти прагнеш до неї.

    За труди твої нагорода

    Називається ......... ..зарплата

    Візьми ти першу з нот,

    А до неї додай ти слово «хід» -

    Отримаєш те, про що мріє

    Той, хто бізнес починає. -Дохід

    Самостійно ти сам все

    справляєш,

    Товар ти в будинок не купуєш, що не приносиш,

    Чи не допускаючи ніякого нехлюйства,

    Яке ти ведеш господарство? - натуральне

    Ти народив товар

    З певною вартістю.

    А все, що стоїть він тобі

    Зветься ............ собівартістю

    Ми в повному здивуванні,

    В якому ми закладі?

    Бики, ведмеді тут зустрічаються,

    А місце ...... біржа ... називається

    Якщо я стою на ринку

    І товар продати намагаюся,

    В цьому випадку, звичайно,

    Продавець ...... .. я називаюся

    У стародавніх літописах Риму

    Покровителем мистецтва,

    обожнює театр

    Названий вершник ......... ..Меценат

    Подорожній лист ... класу

    станції

    1

    2

    3

    аукціон

    Вгадай-ка

    Зроби сам

    практична економіка










    Скачати 29.43 Kb.

    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Гра подорож по країні Економіці Дана гра проводиться щорічно в початковій школі по паралелях за участю батьків

    Скачати 29.43 Kb.