Гра-подорож по казках «Дізнайся любимою казку» (середня група)




Дата конвертації30.03.2019
Розмір4.56 Kb.
ТипДитячі ігри

Юлія Алексєєва
Гра-подорож по казках «Дізнайся любимою казку» (середня група)

Напрямок: Пізнавально розвиток, мовленнєвий розвиток. Освітня галузь «Комунікація».

Розвиток мовлення та ознайомлення з оточуючим світом

Час проведення: 15-20 хв.

Мета: Закріпити знання дітей про казки, активізувати бажання дітей переказувати знайому казку.

завдання:

Пізнавальний розвиток: передбачає розвиток інтересів дітей, допитливості та пізнавальної мотивації; формування пізнавальних дій, становлення свідомості; розвиток уяви і творчої активності;

Мовленнєвий розвиток: знайомство з книжковою культурою, дитячою літературою, розуміння на слух текстів різних жанрів дитячої літератури;

Художньо - естетичний розвиток: формування елементарних уявлень про види мистецтва, художньої літератури, фольклору; стимулювання співпереживання персонажам художніх творів; реалізацію самостійної творчої діяльності дітей (образотворчої, конструктивно-модельної, музичної, та ін.);

Фізичний розвиток включає придбання досвіду в наступних видах діяльності дітей: рухової, в тому числі пов'язаної з виконанням вправ, спрямованих на розвиток таких фізичних якостей, як координація і гнучкість;

Матеріал: іграшки (паровозик, Енотік, кошеня, волщебная паличка, кубики) зображення за сюжетом (сестричка Оленка і братик Іванко, 3 порося)

хід заняття

Вихователь (В.). Хлопці, сьогодні до нас в групу прикатился ось цей веселий, чарівний Клубочек і він запрошує нас в подорож по казках. Вирушимо з ним?

Шлях наш буде проходити по лісових доріжках, а на них зустрічаються всякі перешкоди: калюжі, камені, повалені дерева, так що будьте уважні і обережні.

(Звучить музика з кінофільму «Про Червону Шапочку» і діти рухаються слідом за клубочки по «лісових доріжках»).

Зупиняються перед сюжетом (сестричка Оленка сидить біля козеня)

В. В яку казку ми потрапили? Чому дівчинка сумний? Чи можемо ми якось допомогти дівчинці? (Діти пропонують різні варіанти допомоги, кожен обговорюємо, ніж хороший, ніж поганий). Зупиняємося на те, щоб зняти чари козеня. Коли чар козеня, діти висловлюють свої побажання сестриці Оленки та братика Иванушки, прощаються і продовжують подорож під цю ж музику.

Клубочок зупиняється біля іграшок (3 порося).

В. В яку казку ми потрапили? Як ви думаєте, про що розмовляють 3 порося? Чи правильно думають якщо побудувавши неміцні будиночки можна в них врятуватися від злого вовка? Чи можемо ми допомогти поросятам?

Діти пропонують свої варіанти, обговорюють переваги і недоліки і зупиняються на варіанті (побудувати всім 3-м поросятам по цегляному будиночку).

Физминутку "До казці А. Толстого" Золотий ключик "

Буратіно потягнувся.

раз нагнувся, два нагнувся.

руки в сторони розвів.

Ключик, видно, не знайшов,

Щоб ключик той дістати,

треба на носочки встати.

Клубочок кличе дітей продовжувати подорож. Діти знову рухаються під музику лісовими стежками, Клубочек призводить дітей на галявину, на якій стоять іграшки: музичний паровозик, Енотік і кошеня. Він пропонує дітям скласти для нього казку, а він буде розповідати її іншим дітям.

В. (Починає казку): «Жив був на світі Музичний Паровозик. Цілими днями він катався по лісі і виспівував свою пісеньку. Ось так: (вихователь включає паровозик, але в один прекрасний день йому стало нудно одному, і він вирішив відправитися на пошуки друзів (далі казку продовжують складати діти).

Коли казка розказана, Клубочек дякує дітей за казку і прощається, щоб швидше її розповісти іншим дітям і нічого не забути.

В- Давайте діти підійдемо до столу, сядемо за стільчики. У кожного на столі є по жовтому пластиліну. Як думаєте кого ми зараз будемо ліпити (відповіді дітей)

-Колобка правильно.

Як тільки діти зліпили по колобку, після вони повинні приліпити на кольоровий папір лежить на столі з мальованої доріжкою із зображенням лісових тварин (заєць,

вовк, ведмідь, лисиця).