Світлана Лугиніни
Фізкультурний заняття з елементами фольклору «Пограй, посмішити, свою завзятість покажи!»
Фізкультурний заняття з елементами фольклору
«Пограй, посмішити, свою завзятість покажи!»
Мета: викликати інтерес у дітей до фізичної культури і традицій народів Південного Уралу. Формувати у дітей свідоме установку на здоровий спосіб життя, використовуючи здоров'язберігаючих технологій та нетрадиційні методи, художнє слово. Продовжувати підвищувати функціональні можливості рівня фізичної і рухової підготовленості у дітей.
завдання:
освітні
- Тренувати в стрибках на м'ячах
- Тренувати в ходьбі по гімнастичній лаві, ходьбі з мішечком на голові, збереження рівновагу.
- Удосконалювати у дітей уміння вільно виконувати вправи, спрямовані на профілактику плоскостопості та постави
- Вчити дітей виражати себе в ритмічних рухах і радіти їх красі.
Розвиваючі
- Розвивати гнучкість рухів.
- Удосконалювати рухові навички і фізичні якості, зміцнювати дихальну систему, розвивати координацію рухів
- Розвивати пізнавальний інтерес до вивчення свого здоров'я.
виховні
- Виховувати морально - вольові якості: витримку, впевненість в собі, почуття товариськості, наполегливість в досягненні позитивних результатів
- Виховувати дбайливе ставлення до природи.
методи
Пояснювально репродуктивний, репродуктивний; метод творчих завдань; наочний; вербальний (словесний).
прийоми
Створення проблемно-ігровій ситуації, художнє слово; прийом організації дітей: груповий спосіб.
попередня робота
Розгляд ілюстрацій про традиції та звичаї народів Південного Уралу; бесіда на тему «Весняні квіти»; ліплення квітів «Первоцвіти». Читання народних казок, розучування лічилок, примовок, приказок, прислів'їв.
здоров'язберігаючих технологій
медитація; дихальна гімнастика; ритмічна гімнастика; коригуючі вправи для постави і плоскостопості; пальчикова гімнастика; релаксація.
оформлення залу
Птахи і тварини; квіти з куль.
Обладнання: костюми народів Південного Уралу. Стрічки за кількістю - ву дітей; квіти на кожну дитину (зроблені з-під контейнерів киндерсюрприз, в які вкладені шматочки часнику); гімнастичні лавки, м'ячі великі для стрибків, конуси, мішечки з піском, хустки, мотузка, стрічка, блакитна; макети дерев.
Технічні засоби: аудіозаписи з російськими народними мелодіями (музика швидка, весела)
Апаратне забезпечення: музичний центр.
Аудіозапис на релаксацію.
Реалізація Федеральних державних вимог: Інтеграція отриманих умінь і навичок дитини через всі освітні області, що застосовуються в дошкільному закладі (музична, комунікативна, фізична, художня творчість); використання ігрової ситуації на протязі всього заняття; впровадження розвиваючих технологій в роботі з дітьми.
Освітні ресурси: Програма виховання і навчання в дитячому садку під редакцією М. А. Васильєвої; «Фізкультурно -оздоровча робота» для старших дошкільнят О. Ф. Горбатенко, Т. А. Кардіальская, Г. П. Попова; «Ігри, які лікують» А. С. Галанов
хід заняття
Вступна частина.
Звучить весела мелодія. Діти входять в зал, вишикувавшись в колону по одному.
Ведучий: Доброго дня, добрі молодці і красні дівиці!
Привіт, гості та гостьюшкі!
Привіт мої друзі, нашої зустрічі рада я!
Дозвольте вас обійняти, всім здоров'я побажати!
Ведучий: Зібралися ми сьогодні, щоб згадати старовину, пограти в народні ігри, в які грали бабусі, дідусі. Грали, напевно і ви, а тепер пограють наші діти. У кожного народу є свої традиції, свої пісні, казки, ігри. Кажуть в старовину був чарівну квітку, який рятував від усіх недуг, т. Е хвороб. Хто його знайде і понюхає, буде найсильнішим, найспритнішим, а головне самим здоровим. Дістатися до нього нелегко. Як би я хотіла хоч раз понюхати цей чарівний квітка, щоб бути здоровою. А ви хочете? Тоді в дорогу.
Гей, збирайся народ, з усіх воріт,
Пограй, посмішити, свою завзятість покажи!
(Ходьба звичайна)
Змінили ми ходьбу,
На носочки встали,
Потяглися ми чуть-чуть,
Стеля дістали!
(Ходьба на носочках, руки - вгору.)
Піднімаємо вище ноги,
Ми крокуємо по дорозі!
(Ходьба звичайна)
(Підскоки)
(Ходьба звичайна)
Ставимо діти ширше ноги,
Ми крокуємо по дорозі!
(Ходьба з випадом вперед, з ударами.)
(Ходьба звичайна)
Ось річка - широка і глибока,
Чи не дістати до дна.
На носочках побігли - швидко, весело, легко.
(Біг перестрибуючи через степ-платформу.)
(Ходьба звичайна)
(Ходьба приставним кроком, руки на поясі)
(Ходьба звичайна)
(Бічний галоп особою і спиною в коло.)
(Ходьба звичайна)
(Перешикування трійками)
Дихаємо рівно і спокійно. Встали, добре
Ось ми руки розвели, (розмикаються на витягнуті руки.)
Немов здивувалися,
І один одному до землі
В пояс поклонилися. (Поясний поклін.)
Ведучий: Що ж, пора нам і розім'ятися, дітвора!
(Слід ритмічна гімнастика під російську народну музику веселу танкову.)
I частина. Розминка.
Звучить пісня «Ах, зайченя».
Ритмічна гімнастика «Русский танок» з стрічками
1. «переступання на місці» -6р.
І. п .: ноги разом, руки на поясі.
2. «Нахили головою» - 8 р.
І. п .: основна стійка, руки вздовж тулуба.
1 нахил вправо, 2- і. п., 3 нахил вліво, 4- і. п.
3. «Піднімання рук» - 4 р.
І. п .: ноги злегка розставлені, руки вздовж тулуба.
1 руки вперед, 2 - вгору, 3 - в сторони; 4- і. п.
4. «Повороти в сторони» - 6 р.
І. п .: ноги на ширині плечей, руки вздовж тулуба.
1 поворот вправо, руки в сторону, 2 і. п; 3 теж вліво, 4- і. п.
5. «Нахили вперед» - 8 р.
І. п .: ноги на ширині плечей, руки вздовж тулуба.
1 нахили вперед, руки вперед, 2 в і. п.; 3 нахил вперед, руки в сторони, 4 в і. п.
6. «кругові рухи руками» - 4 р.
П. п .: ноги на ширині плечей, руки вздовж тулуба.
1-4 - кругові рухи вправо, 5-8 - те ж вліво.
7. «Вправа для ніг» - 8 р.
І. п ,: основна стійка, руки вздовж тулуба.
1 права нога на носок виставляється назад, руки вгору, 2- і. п.
3 то ж лівою ногою, 4 - в. п.
8. «Ванька» - 6р.
1 руки в сторони, нога на п'яту вправо, 2- і. п., 3 руки в сторони, нога на п'яту вліво, 4-й. п.
9. «Присідання» - 8 р.
І. п .: основна стійка, руки вздовж тулуба.
1 присіли, руки в сторони, 2- і. п.
3-присіли, руки вперед, 4- і. п.
10. «Стрибки» - 10 р. в чергуванні з ходьбою 3рази
І. п .: ноги разом, руки вздовж тулуба.
1 ноги нарізно, руки в сторони.
2 права нога вперед, рука вгору; теж лівої.
3 ноги врозь- руки в сторони.
Ходьба з перестроюванням в колону, з рухом рук (в сторони, вниз).
II частина. Основна.
Ведучий: Пограй, що не спиш, свою завзятість покажи!
Перешикування в дві колони.
Ігрова вправа «Добрі молодці і красні дівиці».
естафети:
1. «Пройдіть по лежачому дереву» (2 лавки, 2 мішечка з піском, 2 кеглі)
2. «Пробіжи через колючі кущі» (біг змійкою)
3. «Перевірка на спритність» (стрибки на фітболах - 2 м'ячі)
Пальчикова гімнастика.
Через ліси, через гори
Їде дідусь Єгор.
У нього свої справи.
Ми ж граємо, дітвора.
Гей, хлопці і дівчатка!
Починаємо попригушка.
Гра «Не потрап»
Мета: закріпити вміння стрибати на двох ногах через перешкоди.
Треба стрибати в коло з кола
Чи не підштовхувати один одного,
А ловишка позіхати
І кого-небудь зловити!
Гра «Юрта»
Мета: розвивати спритність, координацію в ритмічних рухах і слухове увагу.
Ми веселі хлопці.
Зберемося всі в кружок!
Пограємо і потанцюємо
І помчимся на лужок!
Звучить мелодія пісні «Тонка горобина».
Релаксаційні вправи:
1. Початкове положення - одна рука вгорі, інша - опущена. Діти тягнутися вниз, намагаючись дістати кінчиками пальців опущеною руки кінчики пальців ніг.
2. Поза «дерева». Встати рівно, підняти руки вгору подібно гілкам, погойдатися під «вітром».
Гра «Зоря»
Мета: розвивати спритність, швидкість і координацію русі ,.
«Зоря-Зареніцу, красна дівиця
По полю ходила, ключі загубила,
Ключі золоті, стрічки блакитні,
Раз, два, три - біжи! »
III. Заключна частина.
Гра «Вгадай хто покликав?»
Мета: розвивати координацію рухів, зорову увагу і мова.
Діти ходять в хороводі,
Хтось покличе зараз,
Ти очі не відкривай
Хто покликав тебе дізнайся!
Ведучий: Молодці. Я, щось чую. Це квітка «здоров'я» розпустилася. Та не один, тут ціла галявина чудових квітів. (Показує квіти, зроблені з-під контейнерів киндерсюрприз, в які вкладені шматочки часнику). Понюхайте, їх! (Діти беруть квіти, нюхають). Чим пахнуть квіти здоров'я?
Діти: Часником.
Ведучий :: Запах часнику відлякує все хвороби і жоден мікроб до вас близько не підійде. Будьте здорові!
ведучий:
А тепер пора прощатися.
І всім в групу повертатися.
Спасибі всім мої друзі.
До побачення дітвора!
Діти виходять із зали під ритмічну музику.