«Досліди з водою»




Дата конвертації12.05.2019
Розмір5.31 Kb.
ТипТемочка

Олена Логачова
Конспект НСД «Досліди з водою» в молодшій групі

конспект НСД

«Досліди з водою»

молодша група

вихователь:

Е. Н. Логачева

Мета: познайомити дітей з властивостями води.

завдання:

• Звернути увагу дітей на значення води в нашому житті

• Розвивати пізнавальну активність

• Виховувати дбайливе ставлення до води.

устаткування:

• за кількістю дітей: прозорі пластикові стаканчики, трубочки для коктейлів, стрічки, камінці, цукор, ложки, прозора ваза;

• іграшка Зайка-Любознайка.

Музичний супровід: «Весело біжить струмок», диск «Чари природи».

Презентація «Вода, кругом вода»

хід заняття

Восп: Хлопці, ви пам'ятаєте зовсім недавно до нас в гості приходив Зайка-Любознайка і ми разом з ним знайомилися з властивостями повітря. А сьогодні ми прийшли до нього в гості. А ось і він. (вихователь бере іграшку зайця)

Здрастуй, зайчик. Хлопці і ви привітайтеся з ним. Ой, якийсь наш зайка дивний. Поторкайте його, що з ним трапилося? (діти чіпають зайця, визначають, що він мокрий). А як ви думаєте, чому він міг стати мокрим? (впав в калюжу, потрапив під дощ)

Заєць: так, хлопці, я повертався з прогулянки і потрапив під дощ.

Вихователь: Зайка, а хіба ти не знаєш, що від води можна намокнути?

Заєць: Ні.

Вихователь: ну як же, з одним з її властивостей ти вже познайомився - вода змочує предмети. Якщо який-небудь предмет потрапить під воду, то він стане мокрим, як і ти зараз! Давай ми тебе витру рушником. А тепер сідайте на стільчики, уважно дивіться і слухайте.

Презентація «Вода, кругом вода»

Води дуже багато на землі. Вона складається з маленьких крапельок і наповнює річки (подивитися, моря (подивитися, океани (подивитися, влітку ллється з неба з хмар у вигляді дощу, а взимку замерзає і перетворюється в білі сніжинки. Влітку, вранці, вона виявляється на траві і стає крапельками роси, а восени опускається на міста і села густим тума-ном. Вода потрібна рослинам і тваринам. Вони теж п'ють воду.

Ось як багато води нас оточує. Скажіть, а вдома або в дитячому саду ми можемо зустріти воду? Де? (в крані)

Навіщо нам потрібна вода? (пити, мити руки, готувати їжу, прати одяг)

Так, без води нам ніяк не можна. Вода так важлива в нашому житті, що про неї склали багато різних віршів і потешек і одну з них ми з вами знаємо. Хто хоче розповісти?

Дитина читає забавку.

Я пропоную нам всім разом помити руки.

Гра «Миємо руки»

Ах, вода, вода, вода! Імітують миття рук

Будемо чистими завжди.

Бризки вправо «стряхиваем» воду з рук вправо

Бризки вліво той же вліво

Мокрим стало наше тіло

Рушничок пухнастим імітують витирання рук рушником

Витру руки дуже швидко

Вихователь: а зараз я вам пропоную ближче познайомитися з властивостями води. Сідайте зручніше. У кожного з вас є стаканчик. Я в нього наллю воду. Бачите, як вона тече? Ми можемо сказати, що Вода рідка. Чим пахне? (нічим) Так, вода не має запаху. Але якщо додати крапельку духів, то вода стане пахнути парфумами. Понюхайте, пахне?

Тепер спробуємо воду (через соломинку). Яка вона на смак? Вода не має смаку. Вона несмачна. Разом скажемо - несмачна.

Ще вода може розчиняти в собі деякі речовини. У нас є цукор, я покладу в кожен стаканчик по ложці, а ви заважаєте. Спробуйте тепер воду. Яка вона стала на смак? Так, тепер вода стала солодка.

Ще у мене є ось такі кульки. Візьміть собі по одному і Зайчику дамо одну кульку. А тепер сховаємо кульки в водичку. (кладуть кульки в вазу з водою). Сховалися кульки? Значить вода прозора. Всі разом скажемо - прозора.

Вода не має форми, вона приймає форму тих предметів, в які налита. Подивіться ось кубик - він має форму куба. Якщо я його по-ложу в стакан, його форма зміниться? А якщо покладу в мисочку? (не зміниться) А тепер я наллю воду в стакан. Подивіться, вона прийняла форму склянки. Тепер виллю зі склянки в мисочку, і вода тепер прийняла форму мисочки.

Тепер ми з вами знаємо, що вода рідка, прозора, позбавлена ​​смаку, не має запаху і форми.

А ще з водою можна пограти. Подивіться, у нас є ось такі стрічки, ми візьмемо їх і перетворимося в веселий струмок.

Рухлива гра «Весело дзюрчить струмок»

(біжать по колу, махають стрічками вгору-вниз по черзі, кружляють)

Вихователь: Сподобалося вам грати з струмочком? І мені теж, він був такий чистий, прохолодний, ласкавий і веселий. Ну що, Зайка, тепер ти запам'ятав властивості води?

Зайка: Так, тепер я знаю, що вода змочує предмети, допомагає нам вмиватися, готувати їжу і її можна пити.

Вихователь: Ось скільки всього нового і цікавого ми з вами сьогодні дізналися. Настала пора прощатися. До побачення, Зайка, до побачення, гості.