• Хід заняття
  • Дидактична гра з лялькою для дітей зі складним дефектом «Допоможемо ляльці Каті застелити ліжко і одягнутися після сну»




    Дата конвертації17.09.2017
    Розмір9.16 Kb.
    ТипДитячі ігри

    Олена Єгорова
    Дидактична гра з лялькою для дітей зі складним дефектом «Допоможемо ляльці Каті застелити ліжко і одягнутися після сну»

    Дидактична гра з лялькою:

    «Допоможемо ляльці Каті застелити ліжко і одягнутися після сну».

    Мета: продовжувати вчити дітей застібати блискавки.

    завдання:

    освітні:

    1. Продовжувати вчити дітей застібати блискавки на постільній білизні і лялькової одязі.

    2. Закріплювати вміння дітей співвідносити послідовність дій з піктограмами.

    3. Розширювати уявлення дітей про постільній білизні.

    4. Розширювати активний і пасивний словник.

    корекційні:

    1. Розвивати дрібну моторику рук

    2. Розвивати зорово-рухову координацію.

    3. Вчити дітей самостійності.

    виховні:

    1. Виховувати акуратність, здатність доводити почату справу до кінця.

    2. Викликати позитивні емоції від результатів своєї праці.

    3. Продовжувати виховувати у дітей бажання грати з лялькою.

    Матеріал: іграшкова ліжко, матрац, ковдра, подушка, простирадло, наволочка, підодіяльник, покривало. Лялька, сарафан з застібкою блискавкою, тапочки. Піктограми, покрокова презентація).

    Словник: потягнувся, наволочка, підодіяльник, покривало, застелити, заправити, куточки.

    Хід заняття:

    1. Постановка завдання на заняття:

    Сьогодні ми будемо вчитися заправляти ліжко і правильно одягати ляльку.

    2. Залучення уваги дітей до ляльки, яка спить у ліжечку. Запропонувати дітям розбудити ляльку Катю. Лялька не хоче вставати, давайте покажемо, як ви прокидаєтеся після тихої години.

    Проводиться динамічна пауза:

    Це хто у нас прокинувся? Руки перед собою, похитують вгору-вниз.

    Хто так солодко потягнувся?

    Ми потягнемося, потягнемося ... Руки вгору, встати на носочки.

    Маленькими не залишимося. Сісти навпочіпки.

    Ось так, ось так ми ростемо, ростемо ... Поступово встати, випрямиться.

    Ось так в дитячий садок ми йдемо Ходьба на місці.

    3. Проблемна ситуація.

    Після підйому ляльки виявляється, що блискавки у подушки і ковдри розстебнуті, а постіль знаходяться в безладді.

    Педагог пропонує дітям допомогти ляльці застелити ліжко. Що ти покладеш в ліжко зараз? Давай перевіримо чи правильно ти сказав. (показ піктограми або слайд з презентації) і т. д.

    Дитина I підгрупи заправляє подушку в наволочку, застібає блискавку і кладе її в ліжко. Дитина II підгрупи заправляє ковдру в підодіяльник, застібає блискавку. Так само кладе ковдру в ліжко, а потім покриває покривалом. (Робота проходить з опорою на піктограми або фото з презентації).

    Педагог хвалить дітей за акуратність і звертає увагу дітей на ляльку, якій треба допомогти одягнутися після сну.

    4. Одягання ляльки після сну.

    Педагог звертає увагу дітей, що на ляльці надіта футболка і трусики. Липучка на футболці розстебнута. Педагог пропонує дитині I підгрупи застебнути липучку, а дитині II підгрупи надіти сарафан, застебнути блискавку і надіти тапочки. Всі дії дітей підкріплюються піктограмами.

    5. Підсумок заняття: подивіться, як задоволена наша лялька Катя. Що ми сьогодні робили? Чого вчилися? Застеляли ліжко і одягали ляльку. А зараз лялька Катя говорить вам спасибі і хоче з вами потанцювати. (Можна використовувати мінусовку «Лялька з ведмедиком».)

    Піднімає лялька руки,

    Вгору вниз, вгору вниз,

    А потім вона танцює,

    Покружляв, покружляв.

    Після танцю всім хлопцям,

    Вклонися, поклонися.

    Дидактична гра з лялькою:

    «Допоможемо ляльці Каті застелити ліжко і одягнутися після сну».

    Мета: продовжувати вчити дітей застібати блискавки.

    завдання:

    освітні:

    1. Продовжувати вчити дітей застібати блискавки на постільній білизні і лялькової одязі.

    2. Закріплювати вміння дітей співвідносити послідовність дій з піктограмами.

    3. Розширювати уявлення дітей про постільній білизні.

    4. Розширювати активний і пасивний словник.

    корекційні:

    1. Розвивати дрібну моторику рук

    2. Розвивати зорово-рухову координацію.

    3. Вчити дітей самостійності.

    виховні:

    1. Виховувати акуратність, здатність доводити почату справу до кінця.

    2. Викликати позитивні емоції від результатів своєї праці.

    3. Продовжувати виховувати у дітей бажання грати з лялькою.

    Матеріал: іграшкова ліжко, матрац, ковдра, подушка, простирадло, наволочка, підодіяльник, покривало. Лялька, сарафан з застібкою блискавкою, тапочки. Піктограми, покрокова презентація).

    Словник: потягнувся, наволочка, підодіяльник, покривало, застелити, заправити, куточки.

    Хід заняття:

    1. Постановка завдання на заняття:

    Сьогодні ми будемо вчитися заправляти ліжко і правильно одягати ляльку.

    2. Залучення уваги дітей до ляльки, яка спить у ліжечку. Запропонувати дітям розбудити ляльку Катю. Лялька не хоче вставати, давайте покажемо, як ви прокидаєтеся після тихої години.

    Проводиться динамічна пауза:

    Це хто у нас прокинувся? Руки перед собою, похитують вгору

    Хто так солодко потягнувся?

    Ми потягнемося, потягнемося ... Руки вгору, встати на носочки.

    Маленькими не залишимося. Сісти навпочіпки.

    Ось так, ось так ми ростемо, ростемо ... Поступово встати, випрямиться.

    Ось так в дитячий садок ми йдемо. Ходьба на місці.

    3. Проблемна ситуація.

    Після підйому ляльки виявляється, що блискавки у подушки і ковдри розстебнуті, а постіль знаходяться в безладді.

    Педагог пропонує дітям допомогти ляльці застелити ліжко. Що ти покладеш в ліжко зараз? Давай перевіримо чи правильно ти сказав. (показ піктограми або слайд з презентації) і т. д.

    Дитина I підгрупи заправляє подушку в наволочку, застібає блискавку і кладе її в ліжко. Дитина II підгрупи заправляє ковдру в підодіяльник, застібає блискавку. Так само кладе ковдру в ліжко, а потім покриває покривалом. (Робота проходить з опорою на піктограми або фото з презентації).

    Педагог хвалить дітей за акуратність і звертає увагу дітей на ляльку, якій треба допомогти одягнутися після сну.

    4. Одягання ляльки після сну.

    Педагог звертає увагу дітей, що на ляльці надіта футболка і трусики. Липучка на футболці розстебнута. Педагог пропонує дитині I підгрупи застебнути липучку, а дитині II підгрупи надіти сарафан, застебнути блискавку і надіти тапочки. Всі дії дітей підкріплюються піктограмами.

    5. Підсумок заняття: подивіться, як задоволена наша лялька Катя. Що ми сьогодні робили? Чого вчилися? Застеляли ліжко і одягали ляльку. А зараз лялька Катя говорить вам спасибі і хоче з вами потанцювати. (Можна використовувати мінусовку «Лялька з ведмедиком».)

    Піднімає лялька руки,

    Вгору вниз, вгору вниз,

    А потім вона танцює,

    Покружляв, покружляв.

    Після танцю всім хлопцям,

    Вклонися, поклонися.

    Покрокова програма до презентації.

    1. розгладити зморшки на матраці з середини до країв.

    Скажіть: Поправ матрац!

    2. Натягнути простирадло і розгладити зморшки.

    Скажіть: Натягніть простирадло!

    3. Покласти подушку на простирадло.

    Скажіть: Поклади подушку!

    4. Накрити ліжко ковдрою і розгладити складки.

    Скажіть: Накрий ковдрою!

    5. Накрити ліжко покривалом, кладучи його поверх подушки.

    Скажіть: Натягніть покривало!




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Дидактична гра з лялькою для дітей зі складним дефектом «Допоможемо ляльці Каті застелити ліжко і одягнутися після сну»