Чарівниця вода. Конспект безпосередньо освітньої діяльності




Дата конвертації07.02.2020
Розмір9.69 Kb.
ТипТемочка

Олена Черкасова
Конспект безпосередньо освітньої діяльності «Чарівниця вода»

Хід освітньої діяльності

Мета: збагачення уявлень дітей про водні ресурси Землі.

завдання:

освітні:

1. Ознайомити дітей з властивостями води: без кольору, прозора, рідка, без запаху, без смаку.

2. Удосконалювати знання дітей про значення води в житті людини.

3. Навчати дітей навичкам проведення лабораторних дослідів:

- закріплювати вміння працювати з посудом, дотримуватися необхідних заходів безпеки.

виховні:

1. Розвивати соціальні навички: вміння працювати в групі, враховувати думку партнера, відстоювати власну думку, доводити свою правоту, прищеплювати дбайливе ставлення до води.

Розвиваючі:

1. Розвивати у дітей фонематичний слух.

2. Активізувати і збагачувати словник дітей іменниками, прикметниками, дієсловами по темі заняття.

Попередня робота:

1. Бесіди про воду, її ролі в житті людини.

2. Проведення експериментів з водою.

3. Розгляд ілюстрацій на тему «Вода».

4. Використання ігор про воду: «Яка буває вода?», «Чотири стихії», «Розрізні картинки».

5. Читання художньої літератури на тему «Вода».

6. Спостереження за водою на прогулянці.

Методи: словесні (використовувані пріё ми: розповідь, пояснення, питання, художнє слово); наочні (використовувані пріё ми: розгляд моделей); практичні (елементарний досвід, занурення в уявну ситуацію).

Устаткування: крапелька, домашній фонтан, глобус, матеріали для експериментування (стаканчики з водою, серветки для рук, цукор, фарба-гуаш, чайні ложечки, цибуля).

Організаційний момент «Привітання»

Подивіться хлопці, у нас сьогодні гості!

Давайте привітаємося з нашими гостями і всім, що нас оточує.

Здрастуй небо (руки вгору)

Здрастуй земля (присідають)

Здравствуйте мои друзья (руки вперед)

Привіт наші дорогі гості (ляскаємо в долоні)

(Звучить музика струмка, просто води, голосно стукають у двері і з'являється «Краплинка)

-В- Хлопці подивіться який у нас в групі красивий фонтан. Зачекайте, зачекайте тут хтось плаче. Капелька прийшла до нас чомусь сумна. Капелька чому ти така сумна?

-До- Ой зі мною трапилася біда, коли струмочок пробігав між каменів він стукнувся об них і я випала з потічка тепер не знаю що мені робити де шукати струмочок.

-В- Ви чули про воду кажуть вона всюди

В калюжі, море, океані

І в водопровідному крані ....

Чи так це хлопці?

Допоможемо нашій крапельці знайти свій струмочок.

- Хлопці, подивіться, що це?

(Вихователь показує глобус)

- Глобус.

- А що ми можемо побачити на глобусі?

Зразкові відповіді дітей:

- Країни, міста, океани, моря і т. Д.

- А як ви думаєте, що позначено на глобусі блакитним кольором?

Зразкові відповіді дітей:

- Блакитним кольором позначені річки, озера, моря та океани.

-А з чого складаються наші річки моря і океани.

- З води.

-Ось бачиш «Краплинка» скільки річок, морів і океанів навіть потічків. А де ж твій, як тобі допомогти? Хлопці я здається придумала нам з вами потрібно просто більше дізнатися про воду, а щоб дізнатися більше потрібно відправитися в подорож. Ну що «Краплинка» вирушимо в подорож з дітьми?

- Вода - одне з найдивовижніших речовин на нашій планеті. Ви хочете - дізнатися, якими властивостями володіє вода. (та)

Вихователь запрошує дітей:

-1, 2, 3, 4, 5,

Запрошую всіх грати!

Все хочемо на світі знати,

Таємниці світу розкривати!

(Вихователь з дітьми проходить до першого завдання, завдання виконуються по колу)

Що таке вода? Мінерал не має запаху,

Що не має кольору, але ти озирнися -

Це головне таїнство, головне чудо Планети,

Це головний витік, з якого вилилася Життя.

Проведення експерименту-експерименту

Досвід 1. Вода не має запаху.

- Як ви вважаєте, хлопці, чи має вода запах?

- Вода має запах?

-Я думаю, що вода не має запаху.

- Давайте перевіримо. (стоять 2 стаканчика з водою, діти нюхають воду і дають відповіді на питання як ти думаєш вода має запах?

- Вода не має запаху. Хлопці давайте додамо в водичку цибулю ніж буде пахнути вода, цибулею-чому?

-Який робимо висновок? (2-3 дитини)

Висновок: вода не має запаху.

-Ідем далі нас чекають нові відкриття.

Досвід 2. Вода не має смаку.

(На столі стоять стаканчики з водою на кожну дитину а поруч тарілочка у кого з сіллю цукром часточкою лимона, і просто без добавок діти додають ложечкою в стакани, то що у них в тарілочках мовчки по секрету і пригощають товариша, а ті пояснюють яка на смак вода і чому (загострювати увагу на тих у кого вода не має смаку що не пили з одного двоє гігієна)

- Хлопці, як ви думаєте, чому у ... без смаку?

-Тому що в неї ні чого не додали.

Значить вода має смак?

- Вода не має смаку.

Висновок: вода не має смаку, вона несмачна.

Физминутку

-усталі крокувати, а давайте полетимо на літаку. (Чи включається проектор

З Физминутку «літак»)

Досвід 3. Вода прозора.

- Хлопці, як ви вважаєте, чи має вода колір?

-Перед вами дві склянки. Один з водою, інший з молоком. Якщо в обидві склянки покласти ложки. В якому з склянок ложка буде видно: в склянці з водою або в склянці з молоком?

Припущення дітей:

- Я думаю, що ложка буде видна в склянці з водою. (а як думаєте ви)

- Перевіримо. (Опускаю ложку в стакан з водою і в стакан з молоком. В якому з склянок ложка видно)

- У склянці з водою ложка видно, а в склянці з молоком ложка, хоч я знаю.

-Який висновок можна зробити?

Висновок: - Вода не має кольору, вода прозора.

-Хлопці, а як ви думаєте кому потрібна вода?

(діти називають, а потім вихователь пропонує дітям вибрати картинки на столі і поставити на стенд або дошку кому потрібна вода)

Гра «Кому потрібна вода»

Чи не вмитися не напитися без води!

Листику не розпустить без води!

Без води прожити не можуть

Птах, звір і людина,

І тому завжди

Всім всюди потрібна вода!

Висновок: вода необхідна всьому живому, без води не було б життя на землі.

-А зараз ми перетворимося в маленьких чарівників і знайдемо струмочок для нашої «Крапельки». Щоб перетворитися в чарівників нам потрібно потренувати пальчики

Набігли хмаринки, сховали сонечко і раптом почався дощик, затарабанив Дощик

пальчикова гра

Діти стоять, витягнувши руки долонями вниз. Після першого рядка починають вільно струшувати кистями рук. Потім, продовжуючи струшування, повертають руки долонями вгору, потім знову повертають руки долонями вниз.

Припливли хмари дощові:

- Лей, дощик, лей!

Дождинки танцюють, як живі:

- Пий, жито, пий!

І жито, схилившись до землі

зеленої,

П'є, п'є, п'є.

А теплий дощ невгамовний

Ллє, ллє, ллє.

-І так йдемо допомагати «крапельки»

-Хлопці перед вами аркуші паперу, вони чарівні, ви що-небудь бачите на них? Я скажу вам по секрету, вам потрібно перетвориться в чарівників, потрібно взяти чарівні палички і розфарбувати ними листочки блакитною фарбою. Цікаво. що там ховається? Тоді приступаємо до чарівництва.

(На аркушах паперу за допомогою свічки або воскового білого олівця намальований струмочок)

-Хлопці, виходить у вас чари? Що ж ви бачите на своїх листочках, а давайте покладемо наші струмочки поруч в один великий струмок (поки діти збирають струмок замінюємо крапельку сумну на веселу і ставимо або кладемо в струмочок і включаємо фантан).

-Подивіться хлопці нам «Краплинка посміхається і говорить спасибі за допомогу

-Що ми з вами дізналися про воду поки шукали струмочок.

* ВОДА не має запаху

* ВОДА не має смаку

* ВОДА не має кольору, але вода необхідна всьому живому на землі.

чарівниця вода

Вона не зникне ніколи.

То в сніг перетвориться, то в лід.

Розтане і знову в похід!

По гірських вершин

широким долинах

Раптом в небо злетить

Дощем обернеться.

Навколо озирніться:

Вас оточує всюди і завжди

Це чарівниця - наша

ВОДА

Прощаються з крапелькою