Бінарне заняття «Подорож в Країну іграль» (діти 4 років)




Дата конвертації15.05.2017
Розмір9.07 Kb.
ТипКонспекти занять, НОД

Ольга Балабан
Бінарне заняття «Подорож в Країну іграль» (діти 4 років)

Мета: Розвиток пізнавальної та емоційної сфери дошкільників.

Завдання: 1. Розвиток ігрових навичок.

2. Закріплення понять «великий - маленький».

3. Розвиток техніки виразних рухів.

4. Закріплювати вміння дітей співвідносити предмети за кольором, називати колір предметів (червоний, синій, жовтий, зелений і т. Д.).

5. Зняття психоемоційного напруження.

6. Розвиток уваги дітей.

7. Створення позитивного емоційного фону в групі.

8. Розвиток дрібної моторики.

ХІД ЗАНЯТТЯ:

Діти, давайте привітаємося один з одним посмішкою і скажемо голосно (вітання):

"Доброго ранку! І всім посміхнулися.

Вліво і вправо друзям вклонилися.

Будемо дружити ми скрізь і завжди,

Діти відповіді згодні ви. Так! »

«Сонечко в долоньках»

Хочете, щоб наше заняття пройшло весело і цікаво? (Діти відповідають) Тоді ми з вами проведемо розминку. Потремо долоньки один об одного сильно-сильно, поки вони не стануть гарячими і в них не з'явиться «сонечко». Тепер візьмемо і випустимо сонечко в групу, щоб воно зігрівало і допомагало і радувало нас. (Здули «сонечко» з долонь)

Я пропоную вам відправитися в Чарівну країну «іграль», повну веселих ігор, пригод і радості. Для цього нам потрібно встати в коло, закрити очі, повернутися навколо себе і сказати чарівні слова: «Один, два, три навколо себе обернися, в Казковій країні опинися!».

- Ось ми і в Казковій країні іграль.

Стук в двері (тук-тук).

Психолог: «Ой, що це? Хтось поспішає до нас в гості?

Дзвенить дзвоник. Під музику входить Чарівник Дінь-Дон Веселий Передзвін:

- Здрастуйте, хлопці! Не впізнали мене? Я добрий Чарівник Дінь-Дон Веселий Передзвін. Радий вітати вас у своїй чарівній країні іграль. У нашій країні всім весело, смішно і цікаво. Тут багато ігор, іграшок та розваг. Я радий, що ви прийшли до мене в гості !.

- Хлопці, у мене до вас є величезне прохання. Справа в тому, що я став дуже розсіяний, і все втрачаю. Ось і сьогодні я втратив свої чарівні окуляри і майже нічого не бачу. Найжахливіше, що я не можу прочитати жодного доброго заклинання. Допоможіть мені їх знайти. Будь ласка. Для цього вам потрібно виконати ряд завдань. Дуже складних. Впораєтеся? Допоможете мені? А вже я вас щедро віддячу чарівними подарунками.

Відповіді дітей: «Так. Впораємося. Допоможемо! »

Чарівник: -В цій чарівній скриньці лежить конверт із завданнями. Зараз я поверну ключик і відкрию її:

Чик-трак зараз я зроблю ось так.

Ключик, ключик повернись

І скринька відвари. (Відкривається скринька).

Ви конверт ця година беріть (Віддає конверт вихователю)

І скоріше за мене допоможіть.

Чи не підведіть мене. А мені пора, піду поливати свої чарівні квіти. Чарівник йде.

Психолог: відкриває конверт. Діти, наше 1-е завдання, ось яке, потрібно зуміти пройти Чарівний ліс. Акуратно, один за іншим, по стежці. Нікого не злякати і не потривожити. (Звучить музика).

Психогимнастика «Чарівний ліс»

Ми йдемо з вами по осінньому лісі по вузькій стежині. Навколо нас високі дерева (показуємо ручками). Ми вийшли на галявину, рвемо квіти. Доріжка звужується, йдемо по ній боком. Поряд з нами пробіг їжачок, він несе на спинці грибок своїм ежата. А тепер йдемо тихенько навшпиньках - там, на доріжці спить ведмедик. Давайте тихо, щоб не розбудити, перешагнём через нього. Ми з вами вийшли до містка, міцно тримаємося за поручні, щоб не впасти. Перед нами Чарівне озеро з чудовим водоспадом.

Це незвичайний водоспад. Замість води в ньому ллється м'яке біле світло. Тепер давайте нахилимося і опинимося під цим водоспадом.

Тілесно-орієнтована вправу «Водоспад»

«Відчуємо, як цей прекрасний білий світло струмує по вашій голівці. Ви відчуваєте, як розслабляється ваш лоб, рот, розслабляються м'язи шиї (гладимо ручками частини тіла). Білий світ тече по ваших грудях, животу і ви відчуваєте, як вони розслабляються, і дихати вам стає легко. Розслабляються ваші ручки, долоні, пальці, ноги, ступні.

А тепер цей дивовижний водоспад з білого світла обтікає все ваше тіло. Ми відчуваємо себе спокійно, умиротворено і безтурботно. З кожним вдихом ви розслабляєтеся і наповнюється свіжими силами ».

Психолог: - Молодці! З першим завданням ми впоралися.

Наступне завдання буде складніше.

«Допоможи рибкам» (гра).

Тільки що ви були у Чарівного озера. В цьому озері живуть рибки-мами і рибки -деткі. Вони випливли на прогулянку. Але раптом піднявся сильний вітер, озеро зашуміло, захвилювалися, рибки-дітки заплуталися у водоростях і загубилися. Хлопці, давайте допоможемо мамам знайти своїх діток (на столі - море, великі рибки - мами трьох кольорів (червоного, жовтого, зеленого) і багато маленьких рибок тих же кольорів). Дітям пропонується знайти для кожної мами-рибки своїх діток.

Психолог: - Молодці, хлопці, ми впоралися з вами і з цим завданням. Подивіться, що у мене є: показує «жетончики» із зображенням зайчиків і ведмедиків. Роздає їх. Подивіться уважно, хто намальований у вас на картинці? - Правильно, ведмедики і зайчики.

Гра «Сховалися від дощу» / с використанням мультимедійної презентації /

- А тепер слухайте уважно. У теплий сонячний день в Чарівній країні вийшли зайчики і ведмедики погуляти. Як раптом на небі з'явилася величезна сіра хмара, закрила сонечко, і пішов дощик. Ведмедикам і зайчиками потрібно сховатися від дощу, щоб не промокнути. А куди ж сховатися?

- Правильно, під парасольку.

Але подивіться, в листі написано, що є одна умова - під червоним парасолькою ховаються тільки зайчики, а під синім ведмедики. Запам'ятали.

Звучить музика. Ведмедики і зайчики гуляють. Музика закінчується. Звірята ховаються під парасольками (граємо 2 рази).

Психолог: -Понравілась гра? Але це ще не все. У конверті Чарівника Дінь-Дону Веселого передзвонити є ще дещо цікаве.

Гра «Збери крапельки в стакан» (колір).

Перед дітьми на столі розкладаються вирізані кольорові кружечки різного кольору. Дітям потрібно зібрати крапельки в стакан, але перед цим дорослий поклав в кожну склянку по одній крапельці різного кольору, промовляючи свої дії: «У цей стаканчик покладу крапельку синього кольору, наберемо повну склянку однакових крапельок». На цьому занятті використовуються кольори: червоний, синій, жовтий, зелений, білий.

Психолог: «Молодці, хлопці! Все вийшло! Але в конверті у нас є наступне завдання. Називається воно:

«Зачаровані іграшки» (гра-загадки).

Щоб зняти чари, потрібно їх розгадати. Я зараз буду показувати вам іграшки, а ви їх відгадуйте!

Чебурашка: руки розкритими долонями приставив до скронь, на зразок великих вух, схиляємо голову вліво і вправо, вперед, посміхаючись як би в привітанні. Ведучий - хто це, діти? Правильно, Чебурашка.

Літак: руки в сторони, прямі, рівні. Напружені: «У-у-у». Що це? Звичайно літак! Полетіли!

Годинки: руки притисніть до тіла з боків. Все тіло напружилося, не ворушиться, тільки ногами трохи рухаємо і ворушить з одного боку в інший: «Тік-так, тік-так». А тепер покачаємося вперед-назад. «Тік-так, тік-так».

Паровозик: я їжджу по рейках, чух-чух, чух-чух. В кабіні у мене сидить машиніст.

Повітряна кулька: руки витягнемо вгору, сомкнём над головою в коло. Ми - повітряні кульки. Ми стаємо все легше і легше, все тіло невагоме. Ось нас підхопив вітерець, і ми злетіли! Полетіли. Опустилися на землю. Сіли.

Психолог: - А тепер, для того, щоб ми допомогли чарівникові Дінь-Дону знайти його окуляри, давайте розімніть свої пальчики (розвиток дрібної моторики). А то як же ми будемо шукати його чарівні окуляри? »

Кінезіологічні вправи (сидячи на килимі)

- Будиночок: «Ми побудуємо міцний будинок, жити всі разом будемо в ньому».

- Кільця: «Намисто ми складемо, мамі ми його подаруємо».

- Вушка: «Вушка сильно разотрём, і погладив, і помнём».

- Кивки: «покивав головою, щоб був в душі спокій».

- Дерево: «Ми ростемо, ростемо і до неба дістаємо».

Психолог: «Молодці, хлопці! Ось ми і підійшли з вами до останнього завдання. Перед нами скринька. Напевно там і знаходяться чарівні окуляри.

Але, щоб відкрити його, потрібно намалювати ось такий ключик (показує зразок) на манки ».

Діти малюють пальчиками на манці.

Скринька відкривається. /під музику/

Там лежать окуляри Чарівника Дінь-Дону Веселого передзвонити і частування.

Психолог: - Хлопці, а ось і чарівні окуляри. Ой, а це що таке? Так це подарунок від Чарівника Дінь-Дону Веселого передзвонити за те, що ми допомогли йому, знайшли його чарівні окуляри!

Діти пригощаються.