Безпосередньо освітня діяльність по ФЕМП «Подорож по казці« Гуси-лебеді »підготовча група




Дата конвертації02.04.2020
Розмір9.45 Kb.
ТипТемочка

елена шульцина
Конспект НСД по ФЕМП «Подорож по казці« Гуси-лебеді »в підготовчій групі

Тема: Подорож по казці «Гуси-лебеді»

Напрямок освіти і розвитку (освітня галузь): пізнавальний розвиток.

Мета: Закріплення математичних знань, умінь і навичок за допомогою подорожі з казковим героєм.

завдання:

Навчальні

- Продовжувати формувати вміння дітей вирішувати арифметичні завдання, і викладати рішення за допомогою цифр.

- Продовжувати формувати навички орієнтування на аркуші паперу в клітинку, виконуючи дії за вказівкою вихователя.

- Продовжувати знайомити дітей з розподілом цілого на 2 і 4 рівні частини складанням предмета навпіл (на 2 частини) і ще раз навпіл (на 4 частини).

Розвиваючі

- Закріпити вміння дітей називати попереднє і наступне число для кожного числа натурального ряду в межах 10.

- Закріпити склад числа 7 і вміння розкладати його на 2 менших числа.

- Розвивати уміння дітей в називання днів тижня і їх послідовності.

- Закріпити знання дітей про геометричні фігури.

- Розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять.

виховні

- Виховувати вміння слухати, не перебиваючи один одного.

Методичні прийоми:

-Ігровий (використання сюрпризних моментів);

наочний (використання ілюстрацій);

-словесний (нагадування, вказівка, питання, індивідуальні відповіді дітей);

Попередня робота з дітьми: читання казки «Гуси - лебеді», відгадування загадок, рішення задач, вивчення складу числа в межах 10.

Устаткування: мольберт, м'яч, подушка для кожної дитини.

Демонстраційний матеріал: ілюстрації до казки «Гуси-лебеді», аркуш паперу в клітинку, цифри, «пиріг» паперовий.

Роздатковий матеріал: картки з цифрами і арифметичними знаками, прості олівці, аркуш паперу в клітинку на кожну дитину, коло паперовий.

хід заняття

1. Вступна частина

Вихователь з дітьми входять в групу, стають півколом

В: Станьмо поряд по колу

Скажімо, здрастуйте один одному

Нам вітатися не лінь

Всім привіт і добрий день

Якщо кожен улибнется-

Утро доброе почнеться.

Діти: Доброе утро

В: - Хлопці, а ви любите слухати казки? відповіді дітей

В: Сідайте по зручніше і послухайте (діти сідають на килим в кружечок).

В: Сьогодні я хочу вам розповісти казку, не просту, а чарівну з математичними завданнями. А ось як називається, відгадайте самі:

У Оленки - сестриці

Забрали братика птиці.

Високо вони летять,

Далеко вони дивляться. відповіді дітей

Вихователь: Хлопці, а що сталося в казці?

В: Правильно хлопці «Гуси - лебеді»

«Гуси - лебеді» російська народна казка

Жили дідок зі старушкою. У них була дочка так синку маленький.

- Донечко, - говорила мати, - ми підемо на роботу, бережи братика! Не ходи з двору, будь розумницею - ми купимо тобі хустинку.

Батько з матір'ю пішли, а дочка забула, що їй наказували: посадила братика на травичці під віконце, сама побігла на вулицю, загралася, загуляв.

Налетіли гуси-лебеді, підхопили хлопчика, забрали на крилах.

Повернулася дівчинка, глядь - братика немає! Ахнула, кинулася туди-сюди - немає!

Вона його кликала, сльозами заливалася, прічітивала, що то зле буде від батька з матір'ю, - братик не відгукнувся.

В: - Хлопці, як ми можемо допомогти Оленці? відповіді дітей

В: Але. Щоб допомогти Оленці нам треба відправиться в казку. В казку потрапити не так просто, туди можуть потрапити уважні, кмітливі хлопці. Зараз ми перевіримо, які ви уважні і кмітливі.

Завдання 1. Гра «Ворітця» - двоє - провідні, беруться за руки, утворюючи ворітця, в руках тримають цифру 7. Інші діти беруть на столі будь-яку цифру в межах 10 і шукають пару, щоб в сумі вийшло число 7 - вказане на воротцах. Через ворота проходять пари які правильно склали число 7.

В: Молодці, хлопці, проходите через ворітця і сідайте на свої місця.

2 Основна частина

В: Кинулася дівчинка наздоганяти гусей. Бігла, бігла Оленка та побачила, стоїть піч.

- Піч, грубка, скажи, куди гуси полетіли?

- Візьми мій пиріг.

В: - Хлопці, пиріг у нас один як ми можемо його поділити.

Завдання 2. Ігрова вправа «Поділимо пиріг»

- На скільки рівних частин поділимо пиріг?

(Пиріг поділимо на 2 рівні частини)

- Як називається ця частина пирога?

(Це половина пирога)

- На скільки рівних частин нам потрібно поділити пиріг?

(Пиріг потрібно поділити на рівні 4 частини)

- Як називається ця частина пирога?

(Це чверть пирога)

- Яка частина пирога менше чверть або половина?

(Чверть пирога менше половини пирога)

- Скільки разів поміщається чверть пирога в половині?

(Два рази)

-Вос-ль: Молодці, хлопці! Як добре впоралися із завданням. Допомогли Оленці правильно розділити пиріг. Піч показала дівчинці дорогу.

В: Побігла дівчинка далі. Біжить і бачить - стоїть яблуня. (ілюстрація 2)

-Яблоня, яблуня, скажи, куди гуси полетіли?

- пригостити моїми яблучками тоді, скажу.

Завдання 3 «Виріши завдання»

На яблуні висіло 10 яблук

2 яблука взяла Оленка

Скільки яблук залишилося на дереві? (обьясните завдання, рішення викладіть цифрами) 10-2 = 8

В: І з цим завданням ми впоралися разом з Оленкою.

В: Втомилася Оленка та присіла відпочити, а ми з вами зробимо розминку.

Физминутку «Дні тижня»

В: Відпочила Оленка та побігла далі. Біжить і бачить: ллється молочна річка - кисільні береги.

В: - Хлопці, як дівчинці перебратися на інший берег? Передбачувані відповіді дітей

В: - Хлопці, а можемо ми побудувати міст через річку? відповідь дітей

- а з чого ми можемо побудувати міст? відповіді дітей

В: У нас цього нічого немає. У нас є геометричні фігури.

Завдання 4: Д / і «Геометричний міст»

В: -з яких геометричних фігур побудований міст? Відповіді дітей.

В: Продовжуємо нашу подорож далі.

В: Чи довго бігала дівчинка, поки не попався їй назустріч їжачок.

-Ежік, їжачок, не бачив, куди гуси полетіли?

Їжачок, показав дівчинці дорогу, а куди вона приведе зараз ми з вами, дізнаємося. Беремо аркуші паперу і простий олівець.

Завдання 4: Графічний диктант

Педагог говорить, діти виконують завдання:

- 2 клітини вліво, 1 клітку вгору, 1клетку вправо, 1 клітку вгору, 1 клітку вправо, 1 клітку вгору, 1 клітку вправо, 4 клітини вгору, 1 клітку вправо, 3 клітини вниз, 1 клітку вправо, 1 клітку вгору, 1 клітку вправо, 1 клітку вгору, 1 клітку вправо, 1 клітку вниз, 1 клітку вправо, 1 клітку вниз, 1 клітку вправо, 1 клітку вниз, 2 клітини вправо, 1 клітку вниз, 1 клітку вправо, 1 клітку вниз, 1 клітку вправо, 1 клітку вниз, 11 клітин вліво, 7 клітин вниз, 9 клітин вправо, 7 клітин вгору.

В: - Що у вас вийшло? Куди привела дорога Оленку? відповіді дітей

В: Заглянула Оленка в вікно хатинки і побачила, сидить баба-яга, а братик грає золотими яблучками. Хотіла Оленка його забрати, а баба-яга їй сказала, виконай мої завдання, тоді відпущу

Завдання 5: Гра з м'ячем «Назви сусіда»

Назви сусідів числа 7, 6, 8, 5, 9,4, 8, 10.

Ігрова вправа «Виріши завдання»

1) Чапля по воді шагала-

Жабенят собі шукала.

Двоє сховалися в траві,

Шість під купиною.

Скільки жабенят врятувалося,

Відповідайте точно! (8)

(2 + 6 = 8)

2) 6 веселих ведмежат

По малину в ліс поспішають.

Але один малюк втомився:

Від товаришів відстав

А тепер відповідь знайди

Скільки ведмедиків попереду? (5). (6-1 = 5)

3) Дядя Їжачок в сад зайшов,

Десять стиглих груш знайшов.

Три з них він дав їжачків, Решта ж - зайченята.

Скільки груш отримали зайчата? (10 3 = 7)

В: відмінно впоралися із завданням баби - яги.

В: Дівчинка забрала братика і побігла додому. А ми повертаємося в дитячий сад.

3 частина Висновок

Рефлексія. (діти разом з вихователем проходять і сідають на килим)

Хлопці, сподобалося вам подорож? А що вам найбільше сподобалося? Яке завдання вам здалося найскладнішим? А як ви вважаєте, ми з вами допомогли Оленці?

Молодці хлопці!




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Безпосередньо освітня діяльність по ФЕМП «Подорож по казці« Гуси-лебеді »підготовча група