• Хід заняття.
  • «Зима і зимові розваги»




    Дата конвертації10.06.2018
    Розмір7.83 Kb.
    ТипТемочка

    Наталя Кшнякіна
    Конспект інтегрованого заняття в другій молодшій групі «Зима і зимові розваги»

    Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад центр розвитку дитини Дитячий садок №69 «Золотий ключик».

    Конспект інтегрованого заняття в другій молодшій групі на тему

    «Зима і зимові розваги»

    :

    Склала і провела:

    вихователь

    МБДОУ д / с №69

    «Золотий ключик».

    Кшнякіна Н. С.

    м о. Митищі

    Конспект інтегрованого заняття

    «Зима і зимові розваги» у другій молодшій групі.

    Освітні області:

    Пізнавальний розвиток, мовленнєвий розвиток, фізичний розвиток, художньо -естетичні розвиток, соціально - комунікативний.

    Тема: «Зима і зимові розваги» (конспект інтегрованого заняття).

    мета:

    - Розширювати знання дітей про пори року - зима.

    завдання:

    - Закріпити поняття, що зимові розваги характерні тільки для зими.

    -Вчити відгадувати вірші-загадки.

    - Активізувати мова дітей через художнє слово.

    - Продовжувати вчити відповідати на питання.

    - Продовжувати вчити дітей збирати картинку з частин (кіл).

    - Закріплювати вміння впізнавати і називати кольори, геометричну форму.

    - Розвивати зорове і слухове сприйняття, увагу, логічне мислення, зв'язне мовлення.

    - Розвивати почуття композиції при розкладанні готових форм.

    - Виховувати слухову зосередженість і емоційну чуйність на музику.

    - Виховувати доброзичливе ставлення і співчуття до оточуючих.

    Методи і прийоми:

    Бесіда, екскурсія до панно в д / садку «пори року» (перший поверх, питання, відповіді, гра, розповідання, розгляд ілюстрацій.

    Матеріали та обладнання:

    Сніжинка велика, сніжинки за кількістю дітей, тарілочки за кількістю дітей, набори для конструювання сніговика за кількістю дітей. Макет «Пейзаж Зими» (д / сад 1 поверх). Музичний супровід.

    Хід заняття.

    1. Вступна частина. Організаційний момент.

    - Хлопці який сьогодні прекрасний день! Давайте сміявся один одному. Як добре, що ми зібралися сьогодні разом!

    Хлопці подивіться сьогодні до нас прилетіла сніжинка. Вона не проста, а чарівна. Вона хоче загадати загадку:

    «На галявинку, на лужок

    Тихо падає сніжок!

    Вляглися сніжинки - білі пушинки!

    Все кругом білим - біло,

    Багато снігу намело! »

    - Коли це буває? (Взимку)

    - Якими словами можна розповісти про зиму? Взимку холодно. Значить, яка зима? (Холодна).

    - Взимку багато снігу. Значить, зима (Снігова).

    - Якщо взимку стоять морози, то зима (Морозна).

    - Як називається таке явище, коли на землю падає багато - багато сніжинок? (снігопад).

    - А тепер сніжинка пропонує пограти в гру «Зимові слова». Я буду називати слова, якщо ви почуєте слова, пов'язані із зимою. Те хлопайте в долоні.

    Сніжинка, тепло, санки, лід, спека, рукавички, ромашка, гірка, новий рік, сніговик, листопад, Дід Мороз, яблука, снігуронька, засмагати, снігопад, лижі, ковзани, мороз.

    - Хоч і холодно взимку на вулиці, можна придумати багато різних ігор та забав. Ходімо, пограємо.

    Физминутку.

    «Ми взимку в сніжки граємо,

    Олександра Кужель ми крокуємо,

    І на лижах ми біжимо,

    На ковзанах по льоду летимо,

    І Снігурку ліпимо ми

    Гостю - зиму любимо все! »

    - Ніякої мороз, вітер, сніг нам не страшний, тому що від веселої гри у нас хороше, міцне здоров'я.

    - У сніжинки наступна загадка:

    «Мене не ростили,

    Зі снігу зліпили.

    Замість носа спритно

    Вставили морквину.

    Очі - вуглинки,

    Руки - сучки ».

    - Хто це? (сніговик)

    - Хлопці пропоную вам здійснити екскурсію в одне дивовижне місце і може ми познайомитися з одним хорошим, добрим приятелем.

    (використовувався макет «Пейзажі зими»-д / сад 1 поверх).

    Хочете?

    Діти: Так

    -А екскурсоводом буду я. Хлопці, а тепер виходимо з групи і дружно йдемо за мною (пропоную підійти до панно).

    2. Основна частина.

    - Подивіться уважно хлопці. Давайте подивимося, що ми бачимо тут.

    -відповіді дітей: (Прикмети Зими)

    Яке сезон зображено?

    - Відповіді дітей:

    -А який час року у нас зараз.

    -Чим хороша- Зима?

    -відповіді дітей (багато цікавих забав-перераховують).

    -Молодци! Все правильно. Кого ви спостерігаєте на картині?

    - Відповіді дітей (сонечко, хмари, снігурі, засніжений будиночок).

    Хто ще зображений на картині?

    - Відповіді дітей: Сніговик.

    -Хлопці, а мені здається, що наш сніговик сумний, а як ви думаєте?

    -відповіді дітей.

    -А чому снеговику сумно?

    -відповіді дітей.

    - Може боїться розтанути? На вулиці мороз і йому нема чого боятися.

    - Може йому нудно, тому що він один без друзів? Було їх багато на галявинці, було б веселіше!

    Давайте з вами в групі змайструємо йому друзів (все разом повертаємося в групу).

    А тепер займаємо свої місця за столами (в групі діти сідають за столи, вихователь звертає увагу на поставу дітей). Показує зразок.

    - Посуньте до себе тарілочки і подивіться, що там лежить. (Кружочки)

    - Які кружечки? (білі, маленький, великий)

    - Покажіть найбільший кружечок, поменше, найменший.

    - А ще, яка фігура лежить в тарілочці? (квадрат) Це у сніговика буде відро на голові. (Запитати у дітей колір відра)

    - Починаємо майструвати сніговика на синьому листочку, а я вам прочитаю вірш.

    «Ліпить з самого ранку дітвора сніговика

    Снігові кулі катає, сміючись з'єднує.

    Знизу - найбільший кому,

    Трохи - трохи менше кому на ньому

    Ще менше - голова, дотяглися ледь.

    Очки - вуглинки, ніс - морквина.

    Шапочку наділи спритно.

    Яскравий шарф, в руках мітла

    І задоволена дітвора ».

    А пам'ятаєте ми на свято вчили вірш про сніговика? Давайте розповімо.

    «Сніговик, сніговик

    З'явився у дворі.

    Ніс - морквина,

    Рот - картопля

    І відро на голові! »

    - Молодці хлопці, добре впоралися із завданням. Давайте покажемо один одному свої роботи.

    - А ще, Сніжинка запрошує сніговиків потанцювати зі своїми друзями - сніжинками (діти беруть сніжинки і танцюють під музику).

    - Тепер попрощаємося зі сніжинками - здуємо їх з долоні.

    А тепер хлопці ходімо покажемо снеговику своїх нових друзів, йому відразу стане веселіше.

    3. Підсумок заняття.

    -Хлопці, де ми сьогодні з вами побували, що бачили? (Пейзаж Зими).

    -А з ким ми там познайомилися?

    -А кого ще зустріли?

    -Що вам запам'яталося цікавого? Що запам'яталося найбільше?

    (Відповіді дітей).

    Я пропоную в наступний раз всім разом зліпити сніговика з снігу! Зима -прекрасноє пору року!

    Всім дякую!