Заучування вірша «Кораблик» А. Л. Барто




Дата конвертації02.05.2017
Розмір5.19 Kb.
ТипБарто А.Л. Конспекти та сценарії по творчості А

Тетяна Бічікова
Заучування вірша «Кораблик» А. Л. Барто

Конспект заняття з розвитку мовлення.

Заучування вірша А. Барто «Кораблик»

(молодша група)

Тема: «Заучування вірша А. Барто «Кораблик» »

вікова група: молодша

Виконав: Бічікова Тетяна Анатоліївна

Мета: Створення умови для мовного розвитку дітей за допомогою педагогічних технологій.

Завдання: сприяти розвитку пам'яті, мови за допомогою ігрових прийомів, заучування вірша А. Барто «Кораблик», вчити виразно читати його.

-сприяти формуванню вміння розуміти сенс художнього твору, вміння визначати тему даної картини, називати явища і дії відбуваються в ній, удосконалювати виразність мови, діалогічну мова, продовжувати розширювати і збагачувати словниковий запас.

- сприяти розвитку пам'яті через заучування вірша за допомогою різних методів і прийомів (наочний, словесний, ігровий) розглядання картини, читання вірша, наявність матроській шапки

-сприяти пізнавальному розвитку дитини через експериментальну діяльність;

- виховувати дбайливе ставлення до природи, бажання допомагати людям

Попередня робота: розгляд моряка, кораблі.

Словникова робота: матроський шапка, по п'ятах.

хід заняття

Організаційний момент:

Стук в двері вихователь заносить іграшку хлопчика-Петю.

проблема:

Хлопці, знаєте, що сказав Петя? У Петі завтра свято пап і він хотів розповісти вірш, але жодного не знає. (Дістає барвисту коробку).

- Хочете дізнатися, що в цій коробці?

Відповідь дітей:

- Так.

(Вихователь дістає картину).

вихователь:

Він знайшов картину і хоче розповісти про цього хлопчика вірш

- Що ви бачите на цій картині?

Відповідь дітей:

- шапку.

вихователь:

- Що в руці у хлопчика?

Відповідь дітей:

- Мотузка в руці.

вихователь:

- Що тягне хлопчик?

Відповідь дітей:

- Кораблик.

вихователь:

- По якій річці тягне кораблик?

Відповідь дітей:

- По швидкій річці.

вихователь:

- Хто скаче за хлопчиком?

Відповідь дітей:

-Лягушкі.

вихователь:

- Про що просять жаби?

Відповідь дітей:

- Покатай капітан.

- Вихователь:

Хочете, я прочитаю вірш. про цього хлопчика (читає вірш).

Словникова робота.

вихователь:

- Діти ви знаєте, що таке матроський шапка? Хто її надягає?

Вихователь: - Матроси.

Матроси це ті, хто служить на кораблі. А в моїй коробочці є справжня матроський шапка (дістає її). Хоровий повтор слова.

вихователь:

- А як ви розумієте слова «і скачуть жаби за мною по п'ятах»?

Відповідь дітей:

- Настає на п'яти, йде близько. Хоровий повтор. Індивідуальний повтор.

вихователь:

А тепер я прочитаю цей вірш ще раз, хто хоче, той може повторювати разом зі мною.

-А тепер наша чарівна матроський шапка допоможе нам. Хто її надягає, той голосно читає.

Соціопріем- Читання вірша парами

індивідуальне читання

вихователь:

Хлопці до нас повинні ще припливти кораблі, давайте їх подивимося.

Физминутку. «Кораблик»

вихователь:

Хлопці, Петя дуже хоче пограти в кораблики, нам доведеться їхати до причалу.

Гра-подорож «На машині»

Ну, ось і приїхали.

- Хлопці, подивіться, скільки тут багато кораблів (маленькі, паперові на кожну дитину і один великий)

-Де великий кораблик? Якого він кольору?

Якого кольору маленькі кораблики?

Гра-експериментування з корабликами

Що потрібно щоб наш кораблик поплив

-Нужен вітер.

Зараз ми з вами будемо дути, щоб наші кораблики попливли

вихователь:

Артикуляційна гімнастика "Вітерець"

- Вихователь:

Хлопці Петі дуже сподобалося у вас, ви йому допомогли. Особливо, сказав Петя, що йому сподобалося як ви розповідали вірш і допомогли йому його вивчити. Розповімо йому ще раз (хорове читання)

-Петю треба відвезти, щоб він встиг на свято

П / І «Машина»

Рефлексія (Хто був в гостях? Чим допомогли? Чого навчили)