• Хід заняття
  • Заняття з математики для підготовчої групи




    Скачати 11.01 Kb.
    Дата конвертації29.12.2018
    Розмір11.01 Kb.
    ТипТемочка

    Наташа Багрінец
    Заняття з математики для підготовчої групи «Подорож до Феї Математики»

    Освітня область: ФЕМП

    Вид діяльності: Безпосередньо - освітня

    Вікова група: підготовча ОНР група

    Тема: «Подорож до Феї Математики».

    Мета: виявити наявні знання у дітей в ігровій формі

    Програмне зміст:

    Завдання освітні:

    1. Продовжувати вчити дітей складати і вирішувати прості арифметичні задачі на додавання і віднімання в межах 10.

    2. Закріпити рахунок в межах 10 у прямому та зворотному порядку; вміння називати дні тижня і «сусідів» дня і числа;

    3. Закріплювати знання дітей про склад числа 10.

    4. Закріплювати вміння послідовно називати дні тижня, зіставляти кожен день тижня з певним кольором; називати «сусідів» дня тижня.

    Розвиваючі:

    1. Розвивати слухове увагу і координацію рухів.

    2. Логічне мислення дітей.

    3. Удосконалювати знання про геометричні фігури і орієнтування на площині.

    4. Формувати вміння швидко орієнтуватися в просторі на обмеженій площині, використовуючи слова: спереду, ззаду, зліва, справа, зверху, знизу.

    5. Формувати вміння дітей орієнтуватися в просторі, розрізняти праву і ліву сторони, вживати слова і приводи (праворуч, ліворуч, попереду, позаду; над, під, між);

    6. Розвивати спритність, швидкість реакції.

    виховні:

    1. Виховувати любов до математики; почуття товариськості, бажання прийти на допомогу.

    Попередня робота:

    Дидактична гра на сенсорний розвиток: «Побудуй палац». Дидактичні ігри: «Жива тиждень», «Струмочок», «Що, де?».

    Словникова робота: день, місяць, завдання, умова, рішення, ззаду, спереду, позаду.

    Матеріали та обладнання: 2 листи Феї Математики; модель тижні (кольорові картки); геометричні фігури різних кольорів і розмірів; аркуш ватману; олівці; числові картки від 1 до 10 (2 комплекти); наочний матеріал для вирішення арифметичних задач; м'яч; картонні золоті медалі, частування.

    Хід заняття:

    До групи входить вихователь сусідньої групи з конвертом в руках і каже: «Вам лист».

    Вихователь: «Велике спасибі. Зараз подивимося…"

    Розглядає конверт і здивовано каже: «Хлопці, цей лист нам прислала сама Фея Математика. Ось, послухайте, що вона пише ». Читає лист. «Здрастуйте, дорогі хлопці! Пише вам Фея Математика. Мені дуже потрібна ваша допомога. Справа в тому, що в моє математичне царство забрався двієчник і хуліган. Він створив жахливі речі: переплутав дні тижня, зруйнував геометричні фігури в моєму місті, абсолютно не знає цифр, не знає, як утворюється число 10. Він так переплутав всі цифри, що число 10 ніяк не виходить! Цей двієчник зіпсував візерунки з рахункових паличок, вирішив завдання з помилками!

    Все порушилося в моєму математичному царстві-державі! Жителі моєї країни страшно налякані, і нікому нам допомогти.

    Дорогі хлопці, якщо ви сміливі, кмітливі, уважні і не боїтеся труднощів, поспішіть до нас на допомогу! Математичне царство в небезпеці.

    Ваш друг Фея Математика ».

    Вихователь: «Ну, що, хлопці, допоможемо Феї Математики навести порядок в її математичному царстві-державі?»

    Діти: «Так, так, допоможемо!»

    Вихователь: «Але потрапити в це царство зовсім не просто, для цього потрібно пройти завдань. Пам'ятайте, щоб впоратися з усіма труднощами, ви повинні бути кмітливими, сміливими, уважними і спостережливими. Ну що готові?

    Діти: Чи готові!

    Вихователь: Тоді в дорогу! »

    Вихователь: Перше завдання. Нам потрібно відповісти на питання. Як тільки ви відповісте на всі питання правильно, то ми з вами потрапимо в царство математики. Чи готові?

    1. Скільки вух у трьох кішок?

    Діти: (6)

    2. Скільки днів у тижні?

    Діти: (7)

    3. Скільки очей у світлофора?

    Діти: (3)

    4. Скільки пальців на одній руці?

    Діти: (5)

    5. Скільки лап у двох собак?

    Діти: (8)

    6. Скільки пальців на двох руках?

    Діти: (10)

    7. Скільки в тижні вихідних днів?

    Діти: (2)

    8. Яке число більше 8, але менше 10?

    Діти: (9).

    Вихователь: «Молодці, хлопці, ви успішно впоралися з першим завданням, і тепер ми з вами в математичній країні. А ось і наступне завдання: переплутані дні тижня, нам потрібно їх побудувати один за одним в потрібній послідовності. Для цього вам знадобляться кольорові картки ».

    Дидактичні гра: «Жива тиждень»

    Сім кольорових карток перевернуті кольоровий стороною вниз. Кожен колір відповідає якомусь дня тижня:

    субота - фіолетовий,

    субота - синій,

    понеділок - блакитна,

    понеділок - зелений,

    середа - жовта,

    середа - помаранчева,

    неділя - червоне.

    Діти беруть по одній картці.

    Вихователь звертається до дітей: «Тиждень, шикуйсь!»

    Шикуються в зазначеному порядку.

    Вихователь: «Назвіть свій день тижня!»

    Діти називають свій день тижня.

    Ведучий задає питання: наприклад: «Неділя, тупни ногою! Назви своїх сусідів (понеділок, середа); П'ятниця, лясни в долоні! Назви своїх сусідів (четвер, субота); неділю, підстрибни! Назви своїх сусідів (субота, неділя); субота, помахай рукою! Назви своїх сусідів (п'ятниця і неділя) ».

    Дидактична гра: «Покажи сусідів».

    Вихователь каже: «Цифра« 5 », покажи своїх« сусідів ». Дитина з цифрою 5 знаходить «сусідів» і вони встають по порядку.

    Вихователь: «Молодці, хлопці. Ви і з цим завдання впоралися. А зараз вам належить стати рятувальниками і будівельниками. Через руйнування ціле місто, яке складається з геометричних фігур, але ми його відновимо. Давайте згадаємо, з чого складається місто ».

    Діти: З будинків, жителів, транспорту, дерев, тварин, птахів, рослин.

    Завдання «Побудуй місто з геометричних фігур»

    Діти виконують аплікацію на ватмані з геометричних фігур, т. Е. «Відновлюють» зруйноване місто.

    Вихователь: «Молодці, хлопці! Ви опинилися чудовими будівельниками. Ожила математична країна, але попереду у нас ще багато справ! Чи готові впоратися з наступним завданням?

    Діти: Так!

    Вихователь: Зараз нам належить згадати, як ми складаємо число 10 з двох чисел ».

    Дидактичні гра: «Струмочок»

    Двоє дітей (ведучих) беруться за руки, утворюючи ворітця, в руках у них число 10. Решта дітей розбігаються по кімнаті, у кожного цифри від 1 до 10. За сигналом вихователя «Струмочок в ворітця» діти стають парами так, щоб утворити разом заданий число, наприклад: 5 і 5; 3 і 7; 6 і 4; 8 і 2; 1 і 9.

    Вихователь: «Молодці, хлопці! Катя молодець! Льоша намагався. Згадали, з яких чисел складається число 10, трохи пограли. А тепер перевіримо, хто з вас найспритніший і уважний ».

    Дидактична гра: «Що, де?»

    Гра проходить в колі з м'ячем. Вихователь бере м'яч, кидає одному з дітей і запитує: «Що праворуч від тебе?» Дитина ловить м'яч, відповідає на питання і стає провідним.

    Питання дітям: «Що у тебе над головою?

    Хто попереду тебе?

    Що позаду тебе?

    Хто зліва від тебе?

    Хто праворуч від тебе? ». І т.д.

    Вихователь: «Молодці, хлопці, ви все спритні і уважні! А тепер знову в путь. Ми повинні виконати арифметичні задачі ».

    Рішення арифметичних задач

    У морі плавало 6 корабликів, до них припливло ще 3. Скільки стало корабликів?

    Діти: 6 + 3 (кораблики)

    В акваріумі плавало 4 рибки, купили ще 5 рибок. Скільки стало рибок?

    Діти: 4 + 5 (рибки)

    У вазі було 10 яблук, 6 яблук з'їли. Скільки яблук залишилося?

    Діти: 10-6 (яблука)

    На галявинці було 2 грибочки, після дощу виросло ще 8. Скільки стало грибів?

    Діти: 2 + 8 (гриби)

    На грядці росло 10 морквин, 5 морквин витягли. Скільки морквин залишилося?

    Діти: 10-5 (морквини)

    Діти самостійно записують рішення задач і пояснюють, чому поставили «плюс» чи «мінус».

    Вихователь: «Молодці, хлопці! Ви прекрасно впоралися з важким завданням! А тепер вам належить перевірка на слух і увагу ».

    Гра «Хто самий уважний»

    Вихователь пояснює дітям правила гри, на один хлопок діти ходять по кімнаті, на два хлопки - встають в позу лелеки, на три бавовни - в позу жаби. Перемагає той, хто жодного разу не помилився, т. Е. Найуважніший.

    Вихователь: «Молодці, хлопці, ви все дуже уважні! Ви прекрасно впоралися з усіма завданнями. Тепер ми можемо відправитися назад в дитячий сад. Потрібно разом сказати чарівне слово «математика».

    Діти: Математика.

    Вихователь: «Ну, ось ми і вдома, в дитячому саду.

    Підсумок: Хлопці, а тепер скажіть, вам було дуже важко? »

    Діти: «Зовсім неважко, а навіть цікаво!»

    Вихователь: А що вам найбільше сподобалося?

    Відповіді дітей.

    Вихователь: А давайте з вами згадаємо, які завдання нам зустрічалися на шляху?

    Відповіді дітей.

    Входить вихователь сусідньої групи і каже: «Вам лист з посилкою».

    Вихователь: Лист Феї Математики: «Дорогі друзі! Величезне вам спасибі за надану допомогу! Ви прекрасно впоралися з усіма завданнями. Ви не просто врятували математичну країну, ви створили прекрасне місто з геометричних фігур, він став краще, ніж раніше. У моєму математичному царстві панує абсолютна точність і порядок.

    Вам, мої юні математики, в подяку від усіх жителів моєї країни і від мене особисто, вручаються золоті медалі і найсмачніші цукерки! Сподіваюся, вони вам сподобаються.

    Вихователь вручає дітям медалі і частування.



    Скачати 11.01 Kb.