Заняття «Їжачок в гостях у малят» (адаптація в ДОУ)




Дата конвертації09.10.2019
Розмір4.74 Kb.
ТипТемочка

Яна Серебрякова
Заняття «Їжачок в гостях у малят» (адаптація в ДОУ)

Конспект тематичного заняття

«Їжачок в гостях у малят»

Освітня область: «Пізнавальний розвиток»

Інтеграція областей: «Пізнавальний розвиток», «Мовленнєвий розвиток», «Художньо-естетичний розвиток», «Фізичний розвиток», «Соціально-комунікативний розвиток».

цілі:

-Профілактика дезаптации в умовах ДНЗ.

-Викликати емоційний відгук, доставити радість.

завдання:

освітні:

1. Узагальнити і розширити знання дітей про навколишній світ.

2. Активізувати словник.

Розвиваючі:

1. Зняття емоційного і м'язового напруги.

2. Зниження імпульсивності, підвищеної рухової активності.

3. Розвиток вміння рухатися в одному ритмі з іншими дітьми.

4. Розвиток слухового уваги, довільності, швидкості реакції, мови.

виховні:

1. Створення атмосфери емоційної безпеки.

Матеріали та обладнання: плакат, музика (Вагнер Вальс №9, шум дощу, пісенька «Разом з нами» Желєзнова, іграшка Їжак, парасольку.

Попередня робота:

Читання художньої літератури. Спільна творча діяльність по оформленню плаката «В гості до їжакові»

1. Комунікативна.

2. Пізнання.

3. Фізична культура.

4. Художня творчість.

хід заняття

Заняття проводиться в групі.

Педагог: Хлопці, сьогодні до нас з вами на заняття прийшов гість. Вгадайте, хто це:

Замість шубки, лише голки

Не страшні йому і вовки,

Колючий куля, невидно ніжок,

Звати його звичайно ...

Педагог: Правильно хлопці, це їжачок (їжачок вітає дітей).

Подивіться, який він хороший і добрий. Хлоп'ята, а що їсть їжачок? А як ви думаєте, де живе їжачок? Подивіться, а нашому їжакові трохи сумно. Його тато і мама пішли на роботу, а їжачка відвели в наш дитячий садок.

Плакат Їжачка закріплений на магнітній дошці.

Педагог: А давайте допоможемо їжакові не сумуй! Давайте будемо з ним дружити?

Відповіді дітей.

Сьогодні така прекрасна погода і їжачок запрошує нас з вами на прогулянку по лісі. Погуляємо з ним? Хлопці, стоячи на місці, крокують, і розглядають уявний ліс.

Педагог: Подивіться, направо, дивіться, яка гарна пухнаста ялинка росте. Ой, а під ялинкою зайчики (діти зображують зайчиків). Далі підемо по лісі? (Відповіді дітей). Дивіться, вовк (діти зображують вовка-рррр, зайчики бояться вовка, давайте покажемо, боягуза -зайку. Хлопці, подивіться, як гарно в лісі. Їжачок нас просить з ним пограти в веселу гру. Пограємо? Уважно слухайте музику і слова, і повторюйте разом з нами і їжачком.

(Доріжка 32)

Ти поплещи разом з нами хлоп і хлоп

Ти поплещи разом з нами хлоп і хлоп

Ти поплещи разом з нами, ти поплещи разом з нами,

Ти поплещи разом з нами, хлоп і хлоп

Ти Тоні разом з нами топ і топ ...

Ти пострибай разом з нами стриб і стриб ...

А тепер ти будеш з нами танцювати

А тепер ти будеш з нами танцювати

А тепер ти будеш з нами, а тепер ти будеш з нами,

А тепер ти будеш з нами танцювати.

Педагог: Молодці, хлопці! Їжачку дуже сподобалося з вами грати.

А поки ми з вами гуляли і грали, пішов дощ і сніг. Хлопці, що допомагає нам сховатися від дощу? Відповіді дітей.

Пограємо в гру «Дощик і сонечко». Правила гри такі: коли світить сонечко, ви бігаєте і стрибаєте, як тільки почули шум дощу, ховаєтеся все разом під парасольку (гра повторюється 2 рази). Молодці хлопці, ніхто не промок, всім вистачило місце під парасолькою.

Педагог: Хлопці, а ліс у нас не простий, а чарівний. Зараз я скажу чарівні слова, і всі ми з вами перетворимося в легені пухнасті сніжинки.

-Раз, два, три сніжинка, полети (діти перетворюються на сніжинки і танцюють під Вальс Вагнера №9)

Педагог: Які ви молодці! Їжачку дуже сподобалося з вами грати. А вам сподобалося в гостях у їжачка? Ви разом з вихователем намалювали портрет нашого їжачка. А давайте, щоб він не сумував, подаруємо йому наші усмішки. Ви вмієте посміхатися? Діти посміхаються (потім діти клеять на плакат смайлики).

Їжачку, дуже з вами було весело і цікаво, але йому пора йти. Їжачок прощається з дітьми.

Діти махають їжакові рукою.

Занятие «Ежик в гостях у малышей» (адаптация в ДОУ)