• Хід заняття.
  • Заняття-гра «Подорож в літо»




    Дата конвертації26.04.2019
    Розмір3.92 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    Світлана Ніколкіна
    Заняття-гра «Подорож в літо»

    Конспект заняття з розвитку мовлення в другій молодшій групі

    на тему «Подорож у літо»

    Мета: - за допомогою спеціальної ситуації залучити дітей в розмову;

    - сприяти розвитку зв'язного мовлення, зміцнити навички словотворення і словозміни;

    - сприяти збагаченню дитячого словника, активізувати в мові знайомі слова;

    - виховувати у дітей любов і дбайливе ставлення до природи;

    - заохочувати активність, допитливість.

    Матеріал й устаткування: вирізані різнокольорові квіти, вирізані метелики, картини на тему «Літо», вирізане сонце, великі модулі (корчі, дерево-дуб, сірий зайчик. Маска вовка.

    Хід заняття.

    Вихователь :: - хлопці, мені хочеться, щоб скоріше настало літо. Хочеться погрітися на сонечку ... А Вам. хочеться в літо? А хочете, хлопці, я перенесу вас із зими в літо? (Вихователь одягає чарівну шапочку). Тепер я Фея- фея чудес. Я запрошую вас в царство літа (одягає на дітей чарівні шапочки). Тепер закривайте, хлопці, очі. Фея вимовляє заклинання, відкриває «літо»

    - відкривайте очі, що бачите.

    Діти кажуть, що бачать: квіти, метелики, сонечко.

    - Хлопці, а квіти які? (Красиві, блакитні, червоні, рожеві, жовті, ароматні, схожі на метеликів)

    - Діти, подивіться метелики красиві літають. Скажіть, будь ласка, метелики якісь? (відповіді дітей). Давайте ми їм покажемо, як вміємо грати з язичком. (Артикуляційні вправи: «Футбол», «Годинник», «Маляр»)

    Тепер вгадайте загадку: З квітки квітка пурхає

    І літає, і літає. (метелик)

    На великий кольоровий килим

    Села ескадрилья,

    Те розкриє, то закриє

    Писані крила. (метелик)

    Діти скажіть, будь ласка, як треба ставитися до метеликам? (Їх треба берегти, не можна ловити, не треба хапати руками ...

    - Правильно, адже маленькі красиві метелики живуть всього один день!

    Ось і сонечко посміхається, давайте ми з ним привітаємося:

    Здрастуй, сонце золоте,

    Здрастуй, небо блакитне,

    Здрастуй, молодий дубок,

    Здрастуй, вільний вітерець

    Ми живемо в одному краю,

    Всіх ми Вас вітаємо!

    - Хлопці, що ви можете сказати про сонце? (велике, яскраве ... влітку дивиться і гріє).

    Ось ми потрапили на галявину, ось корчі. Будь ласка, сідайте на пеньки, відпочиньте.

    (звучить фонограма з пташиними голосами).

    Подивіться, картина. Скажіть, будь ласка, яку пору року намальовано на ній? Чому ви так думаєте? (відповіді дітей).

    (Складання розповіді по картині).

    - Молодці! Ой, ось і зайчик пробігає. Пропоную привітатися з ним. (діти вітаються) Скажіть, будь ласка, влітку у зайця шубка яка? Чому? Давайте ми з ним пограємо: Зайчик вухами ворушить,

    Ось так, ось так, Зайчик вухами ворушить.

    Зайцю холодно стояти

    Треба зайцю поскакати,

    Ось так, ось так, треба зайцю поскакати,

    Зайцю холодно сидіти,

    Треба лапочки зігріти,

    Ось так, ось так, треба лапочки зігріти,

    Зайця хтось налякав

    Це-сірий вовк, Спрячтесь за корчі!

    - Діти, літо всім приносить радість, але будь-який час року чудово по - своєму, нам треба повернутися в весну. Закривайте очі. (вимовляє заклинання) Повертаються.

    Дорогі хлопці, літо всім подобається? Чому. ? Вам подорож сподобалося? А що найбільше сподобалося? Що не сподобалося?