• Хід заняття
  • «Захисники Вітчизни» Конспект освітньої діяльності з морально-патріотичного виховання




    Дата конвертації16.04.2019
    Розмір5.82 Kb.
    ТипТемочка

    ОКСАНА КАРАМАШЕВА
    «Захисники Вітчизни» Конспект освітньої діяльності з морально-патріотичного виховання

    «День захисника Вітчизни»

    Мета: Створення умов для формування у дітей почуття патріотизму.

    завдання:

    - створити умови для знайомства дітей з державним святом День захисника Вітчизни. Дати знання дітям про Російської армії;

    - створити умови для формування інтересу до різних родів військ;

    - створити умови для розвитку у дітей почуття допитливості, зорове і слухове увагу;

    - виховувати гордість за свою Батьківщину;

    - виховувати у дітей повагу і любов до воїнів - захисникам нашої Батьківщини.

    Устаткування: Наочно - дидактичний матеріал «Захисники Вітчизни», картинки: танк, літак, вертоліт, ракета, сюжетні картинки серії «Роди військ»; мультимедіа.

    Хід заняття:

    Вихователь: Хлопці, підкажіть, будь ласка, яка зараз пора року? (Зима.) Який місяць? (Лютий.) А в лютому, яке свято відзначають люди всієї нашої країни? (День захисника Вітчизни.)

    Скажіть, будь ласка, хто такі захисники Вітчизни? (Військові, солдати.) Чим вони займаються? (Захищають нашу Батьківщину.)

    Наша армія «російська», чому її так називають? (Тому що наша країна Росія.) А ви хотіли б стати захисниками нашої Батьківщини? (Так.)

    Ми з вами вже знаємо, що в рядах російської армії служать не тільки чоловіки, але і жінки. І для того, щоб стати захисником нашої Батьківщини, потрібно пройти деякі випробування. Ви готові пройти їх? (Так.)

    Д / і «Роди військ» (показ слайдів)

    Пропоную вам пройти перше випробування: Подивіться уважно, хто зображений на цій картинці? (Прикордонник.) В яких військах проходить служба прикордонника? (Прикордонні війська.)

    А на цій картині хто намальований? (Моряк, матрос.) Де він служить? (Морський флот.) МОЛОДЦІ!

    Подивіться, а це хто у нас тут? (Танкіст.) В яких військах проходить його служба? (в танкових військах.)

    А це хто у нас? (Десантник.) Де служить десантник? (в повітряно десантних військах.)

    Молодці! Перше випробування пройшли успішно!

    Друге завдання: Послухайте та відгадайте мої загадки:

    Без розгону злітає, бабку нагадує.

    Завертить, закрутить, в небеса полетить. /гелікоптер/

    Що за птах: пісень не співає,

    Гнізда не в'є, людей і вантаж везе. / Літак /

    Чудо-птах, червоний хвіст

    Полетіла в зграю зірок. / Ракета /

    Повзе черепаха - сталева сорочка. / Танк /

    Як назвати ці предмети одним словом? (військова техніка).

    Яку військову техніку ви ще знаєте? (корабель, підводний човен і т. д.)

    І з цим випробуванням ви впоралися, молодці!

    Ось вам третє завдання:

    Гра «Хто що робить?»

    Кажуть, що військовий льотчик управляє танком? (Військовий льотчик керує літаком)

    А танкіст охороняє повітряний кордон? (Танкіст їде на танку).

    Парашутист плаває в морі? (Парашутист стрибає з парашута)

    Прикордонник керує військовим кораблем? (на суші)

    Хто охороняє водний кордон? (військові моряки, підводники)

    Хто охороняє повітряний кордон? (військові льотчики)

    Физминутку: (рухи по тексту)

    Солдати вишикувалися в ряд і готові йти на парад.

    Як солдати на параді ми крокуємо ряд за рядом

    Лівою - раз, правою - раз, подивіться все на нас.

    Ми заплескали в долоні, дружно, веселіше,

    Застукали наші ніжки голосніше і швидше.

    По колінах вдаримо, тихіше, тихіше, тихіше,

    Руки наші піднімаємо, вище, вище, вище.

    Закрутилися наші ручки, опустилися.

    Ми на місці покружляли і зупинилися.

    Читання вірша:

    Четверте завдання: Потрібно розповісти вірші про нашу російської армії.

    Наша армія рідна і відважна, і сильна.

    Нікому не загрожує, захищає мир вона.

    Водять сміливо капітани

    Кораблі по океанах,

    Цікаво плавати їм

    По дорогах блакитним!

    Прикордонники не дрімають

    У рідного кордону:

    На море, нашу землю,

    Наше небо вартують!

    Ай да молодці, хлопці! Хлопці, якими якостями повинен володіти наш захисник? (сильним, чесним, хоробрим, уважним) А тепер останнє випробування!

    Гра «Так чи ні?»

    Я перевірю, які ви уважні!

    - Наша армія сильна? (Так)

    - Захищає світ вона? (Так)

    - Хлопчики в армію підуть? (Так)

    - Дівчаток з собою візьмуть? (немає)

    - Варто льотчик на кордоні? (немає)

    - Він літає вище птиці? (Так)

    - Ми скоро свято відзначаємо? (Так)

    - Мам, дівчат вітаємо? (Ні?

    - Світ важливіше всього на світі? (Так)

    - Чи знають це навіть діти? (Так)

    Рефлексія. Узагальнення.

    Вихователь: Молодці! хлопці, ви сьогодні пройшли всі випробування, і тепер я сміливо можу стверджувати, що ви самі справжні захисники нашої Батьківщини! І ось для вас нагорода: нагрудні ордена. Спасибі вам велике! Наша країна може вами пишатися!




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    «Захисники Вітчизни» Конспект освітньої діяльності з морально-патріотичного виховання