• Хід ЗАНЯТТЯ
  • Як ми дружно будували ляльковий будиночок




    Дата конвертації25.11.2019
    Розмір6.42 Kb.
    ТипТемочка

    Бородіна Наталія Миколаївна
    Конспект заняття «Як ми дружно будували ляльковий будиночок»

    ЯК МИ ДРУЖНО БУДУВАЛИ ЛЯЛЬКОВИЙ БУДИНОЧОК

    МЕТА: розвиток просторового мислення.

    ЗАВДАННЯ:

    Повчальні: вчити дітей створювати споруду, що відповідає певним вимогам. Формувати у дітей узагальнені уявлення і знання. Складати об'єкт з частин, орієнтуватися в просторі, закріпити вміння аналізувати схему, удосконалювати уміння конструювати точно за наміченим планом, розширювати знання про будівельні деталі, збагачувати кругозір дітей.

    РОЗВИВАЮЧІ: розвивати увагу, уяву, мислення, конструк-тивні здібності. Сприяти розвитку умінь творчого підходу.

    ВИХОВНІ: виховувати почуття товариськості, працьовитість, інтерес до створюваних будівлям, вміти працювати організовано, самостійно.

    ОСВІТНІ: продовжувати знайомити з архітектурою і професією архітектора. Ініціювати конструювання лялькового будиночка в співтворчості - групами по чотири дитини. Формувати універсальні вміння: бачити об'єкт з різних точок зору (ніби очима іншої людини, планувати будівництво, домовлятися, узгоджувати дії, оцінювати загальний результат. Розвивати здатність до децентрації. Виховувати інтерес до колективної діяльності.

    ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА: читання художньої літератури. Розгляд ілюстрацій із зображенням будинків, малювання будинків.

    МАТЕРІАЛИ, ОБЛАДНАННЯ: демонстраційний матеріал, ілюстрації і фотографії архітектурних споруд (завершених і на етапі будівництва) Практичний матеріал у кожної групи, що складається з 4 дітей: будівельні деталі для конструювання загального будиночка (НЕ более15-20, 4 аркуші паперу, 4 простих олівця.

    СЛОВНИКОВА РОБОТА: архітектор, дизайнер, інтер'єр.

    МЕТОДИ: практичний, наочний, словесний.

    ФОРМИ РОБОТИ: індивідуальна, фронтальна, групова.

    Хід ЗАНЯТТЯ:

    Вихователь: Хлопці, сьогодні в нашій групі багато гостей. Давайте з ними привітаємось.

    - Діти, яке у вас сьогодні настрій? (гарне, веселе, радісне). Давайте візьмемось за руки і передамо один одному гарний настрій:

    - Міцніше за руки візьмемося,

    І один одному посміхнемось!

    Вихователь: Хлопці, я вам загадаю загадку, а ви уважно послухавши, дружно відгадаєте її:

    Він стоїть простий і строгий,

    У однотонному піджаку,

    У нього кишень багато,

    Провід в його руці,

    І очі його як блюдця:

    Те згаснуть, то блимають

    І до неба дотягнутися

    Він намагається руками (ДІМ).

    ДІТИ: дають відповідь.

    Вихователь: - Правильно, хлопці, це будинок. І сьогодні ми поговоримо про будинки. А ось які бувають вдома ми дізнаємося подивившись на екран ТВ.

    ПРЕЗЕНТАЦІЯ «ЯКІ БУВАЮТЬ ДОМА»

    Вихователь: - Ось бачите, хлопці, скільки назв, видів будинків ми дізналися. І всі вони дуже різні ... А що спільного у всіх будинків? З яких частин складається будь-який будинок?

    Діти: Всі будинки мають стіни, дах, вікна, двері.

    Вихователь: - Правильно, хлопці, молодці! Ми з вами знаємо, що у всього живого на світі є свій будинок: у рослин, у тварин, у комах, у нас з вами і навіть у ляльок... І зараз я пропоную пройти зі мною до столу, де я покажу вам наш ляльковий будиночок / Діти сідають за стіл з чотирьох різних сторін. Розглядають ляльковий будиночок: є дах, двері, вікна, кімнати (їх види). Тут, хлопці, живе лялькова сім'я /.

    Вихователь: Хлопці, а ось подивіться на ці ілюстрації (показ ілюстрацій: відомі будівлі міста: цирк, торгові центри).

    Діти: називають їх.

    Вихователь: Хлопці, а всі ці споруди чим відрізняються один від одного?

    Діти: відповіді дітей (Красою, Дизайном, Інтер'єром, Конструкцією).

    Вихователь: Хлопці, а чим відрізняється будівлю дитячого садка від нашого лялькового будиночка?

    Діти: розміром, його призначенням, дизайном.

    Вихователь: Хлопці, а хто всі ці споруди будував?

    Діти: будівельники.

    Вихователь: Хлопці, а перед тим, як будівельники приступають до будівництва будинків, хто створює ескіз, макет / зменшений варіант будівлі / конструкцію будівлі, придумує її?

    Діти: відповіді дітей.

    Вихователь: Хлопці, це архітектори. АРХІТЕКТОР ( «задумка», «задум»). Архітектор виконує проекти будинків, споруд. Це потрібна професія. Архітектори виконують прект будівель від ескізу до будівництва об'єкта.

    Хлопці, а якщо уважно подивитися на цю ілюстрацію (ілюстрація будинку з різних ракурсів) ми побачимо один і той же будинок, або різні?

    Діти: відповіді дітей (будинок з різних ракурсів).

    Вихователь: ми спробуємо стати архітекторами, в руках яких все перетворюється. Нам потрібно буде добре попрацювати, щоб побудувати гарні лялькові будиночки. Я вас запрошую до творчої майстерні (діти сідають за столи). Але перед тим, як приступити до роботи трохи розімнемося.

    Фізкультхвилинки «У Оленя будинок великий».

    Після розминки вихователь звертає увагу дітей на демонстраційний матеріал, будівельні набори. (У кожної групи дітей своя схема будиночка) і будує кожна група свій будиночок.

    ПІДСУМОК:

    Вихователь: Хлопці, які ви молодці - зробили такі чудові будиночки. Ви самі чудові архітектори!

    / При спорудження будинку вихователь звертає увагу на схему будинку, перераховує всі необхідні для побудови і проживання частини будинку: фундамент, стіни, вікна, двері, дах /.