• Хід заняття в ясельної групи по мовному розвитку
  • «Вийди, вийди, сонечко!» Конспект заняття з розвитку мовлення в першій молодшій групі




    Дата конвертації29.09.2018
    Розмір4.69 Kb.
    ТипТемочка

    Лілія Полещук
    «Вийди, вийди, сонечко!» Конспект заняття з розвитку мовлення в першій молодшій групі

    мета:

    - формувати знання дітей про об'єкт неживої природи - Сонце: закріпити уявлення про те, що сонечко світить і гріє, сонечку раді і люди, і рослини.

    - знайомити з якістю предметів: твердий, м'який.

    - закріпити поняття «один», «багато».

    - врахувати вміння слухати мову вихователя, розуміти і виконувати словесні прохання. Відповідати на питання дорослого, вітатися, прощатися, дякувати.

    Матеріал: іграшкове сонечко, стебла, квіти.

    Хід заняття в ясельної групи по мовному розвитку

    В. - Діти, давайте покличемо до нас в гості сонечко.

    (Діти всі разом говорять потешку)

    Сонечко, сонечко,

    Вугільної в віконце!

    Сонечко, сонечко, наряд,

    Червоне, червоне здайся!

    - А можна покликати сонечко по - іншому.

    (Всі разом говорять потешку)

    Сонечко, сонечко,

    Колоколнишко!

    Чи не пеки за річку,

    Пеки до нас у вікно,

    Буде нам тепло!

    (Зверху на нитці опускається до дітей сонечко-іграшка)

    - Ось і прийшло до нас сонечко. Подивіться на нього і поговоріть з ним.

    (Діти вітаються).

    - Скажіть сонечку, яке воно. (Золоте, жовте, кругле, ясне.)

    - Дітки, вам подобається, коли є сонце?

    - Покажіть, як ви раді сонечку (Стрибають, плескають у долоні, посміхаються.)

    - Що вам дає сонечко? (Світло, тепло.)

    - Покажіть, як сонечко сховалося за хмаринку.

    Дидактична гра «Сонечко»

    -А зараз я буду показувати картинки, а ви відгадуйте. (Діти відповідають короткими фразами «Сонечко світить», «Сонечко сховалося за хмаринку», «Сонечко гріє щічки».)

    - За те, що ви так добре відповідали, сонечко дарує вам свій золотий промінчик.

    Ось він (Вихователь розкриває долоньку, а в ній - золотистий грудочку).

    Давайте подивимося, куди він нас поведе. Що це? (Поляна з квітами).

    На що показує промінчик?

    - Бачите які гарні квіточки проросли тут від сонячного тепла і світла.

    Физминутку

    - Діти, покажіть, як ростуть квіти під сонечком.

    (Діти присідають, а потім встають і простягає ручки).

    Ось яку веселу галявину подарувало нам сонечко. А ми теж можемо подарувати сонечку квіти. Тільки ми їх не будемо зривати, а зробимо самі.

    Творча робота дітей за столом

    - Сідайте за столи, візьміть паличку-стеблинка, стисніть її. Вона тверда.

    - Доторкніться пальцем до квіточок. Які вони? (м'які) Візьміть квіти такого кольору, якого ваш «стеблинка». Квіти різні - великі, менше, зовсім маленькі. Нанизуйте на «стеблинка» спочатку велику квітку, потім менше, а потім найменший.

    - Які гарні квіти ви зробили! Скільки квіточок у тебе, Ваня? (один)

    - Скільки у тебе, Настенька? (один)

    - Давайте зберемо їх в букет. Скільки квіточок в букеті? (багато)

    - А тепер подаруємо цей букет сонечку. Яке сонечко? (Тепле, світле.)

    Гра-медитація «Я - квітка»

    Лунає ніжна, приємна мелодія. Діти стають в коло, уявляють, що вони квіти, і виконують руху, відповідні словами вихователя. «Я - маленьке зернятко. У мені спить квіточку (діти присідають, кладуть долоні під щоку). Пригріло сонечко, і воно прокинулося, не поспішаючи простягає до сонечка свої листочки, вітається з вітром, потім піднімає вгору личко і радіє весни. (Повільно встають, піднімають руки вгору і кружляють на місці.) Підставляє личко теплому дощику, а він ретельно умиває її (імітують умивання.) Квіточка кружляє в танці з метеликами, вони пестять його обличчя, лоскочуть очі, носик, вушка.) (Погладжують собі обличчя, очі, носик.) Квіточка посміхається, зустрічаючи новий день і весну. (діти посміхаються один одному.)

    Вихователь розповідає дітям, що прийшла весна




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    «Вийди, вийди, сонечко!» Конспект заняття з розвитку мовлення в першій молодшій групі