• Хід заняття
  • Відкрите заняття з математики у підготовчій групі «Подорож по островах математики».




    Скачати 10.15 Kb.
    Дата конвертації15.03.2019
    Розмір10.15 Kb.
    ТипТемочка

    Надія Титкова
    Відкрите заняття з математики у підготовчій групі «Подорож по островах математики»

    Відкрите заняття з математики у підготовчій групі "Подорож по островах математики".

    Тема: Рахунок в межах 20.

    Мета: Закріплення математичних знань і умінь за допомогою гри - подорожі.

    Інтеграція: навколишній світ, розвиток мовлення, театралізована діяльність, комунікація.

    завдання:

    Освітні: Вчити впізнавати в оточуючих предметах геометричні фігури, закріплювати уявлення дітей про геометричні фігури, порядкових числах до 20.

    Продовжувати вчити називати дні тижня, пори року, місяці.

    Тренувати в умінні вирішувати логічні завдання. При подальшому розширенні логіку, увагу, дрібну моторику рук, концентрацію зорової уваги.

    Виховні: Вміти бачити помилки у себе та інших і виправляти їх;

    акуратність при виконанні завдань; взаємовиручку, посидючість.

    Розвиваючі: Розвивати дрібну моторику рук, увагу, посидючість, логічне мислення.

    Демонстраційний матеріал:

    Вудка, морські тварини з цифрами на зворотному боці; назви островів; чарівну квітку, набір дерев'яних цифр від 0 до 9.

    Роздатковий матеріал:

    Геометричні фігури, картки з цифрами, кулькові ручки (за кількістю дітей, точкове зображення кораблика; лабіринт.

    Технічне обладнання: комп'ютер, проектор, музика.

    Хід заняття:

    1. Вступ

    1 Вихователь: Хлопці, у нас сьогодні з вами незвичайне заняття - до нас прийшли гості, давайте подаруємо їм свої посмішки, привітаємо їх! Ну а тепер ми з вами вирушимо в морську подорож на дивовижні геометричні острова, де пізнаємо багато цікавого. А на чому ж ми вирушимо в подорож? (попливемо на кораблі-фото). Вірно, зараз кожен з вас з'єднає цифри в правильному порядку (від 1 до 20) і у вас вийдуть кораблі, на яких ми відправимося в подорож.

    1 Вихователь: Бачу, у всіх вийшли прекрасні кораблики, тоді закрийте очі, і уявіть, що ми вирушаємо в дорогу (музика «Шум моря»).

    2. Основна частина

    2 Вихователь: Ось ми припливли до першого острову, який називається «Острів - думай-ка» (фото). Подивіться, який він форми? Кольори?

    Діти: Круглої, синього кольору.

    Жителі цього острова приготували нам цікаві завдання, і я думаю, що з задоволенням виконаємо їх.

    Пограємо в гру «Мовчанка». Я вам буду задавати питання, а відповідь на питання ви мені будете показувати карткою з цифрою. Найголовніша умова - говорити в цій грі не можна, можна тільки показувати картку Скільки пальців на правій руці? - Скільки ніжок у стола? - Скільки носів у двох собак? - Скільки вух у двох мишей? - Скільки хвостів у двох котів? - Все вірно. Ви великі молодці.

    • у якої фігури 3 кута, 3 боку?

    У трикутника.

    • у якої фігури протилежні сторони однакові?

    У прямокутника.

    • у якої фігури всі сторони рівні?

    У квадрата.

    • у якої фігури немає кутів?

    У кола і овалу.

    На листок треба викласти геометричною фігурою предмети, які я буду називати, наприклад, тарілка, якої форми? Кругла, значить викладаємо коло. А далі думайте самі. (Двері, дах будинку, огірок, кубик.) - Які геометричні фігури виклав Ваня? - Які фігури виклала Кіра, Софія? - Скільки всього вийшло у кожного з вас фігур?

    На цьому острові з усіма завданнями ми впоралися, молодці!

    Пливемо далі (музика «Шум моря»).

    1 Вихователь: І ось ми припливли на другий острів. Якої форми цей острів? І якого кольору?

    Діти: Овальної, червоного кольору.

    Вірно! А називається він «Острів Рибалок». Тут ми будемо ловити морських мешканців, і відповідати на питання, які вони нам приготували.

    Кожна дитина ловить одну рибку. На зворотному боці зображено цифру, якою відповідає питання.

    1 Скільки пір року. Назви їх. (4 Осінь, зима, весна, літо)

    2 Скільки місяців у кожної пори року (3) (Діти відповідають на питання)

    3 Скільки місяців в році (12)

    4 Скільки днів у тижні? (7)

    5 Скільки вихідних днів (2)

    6 Назвіть місяці весни (березень, квітень, травень)

    7 Назвіть місяці зими (грудень, січень, лютий)

    8 Скільки робочих днів у тижні (5)

    9 Назвіть місяці літа (червень, липень, серпень)

    10 Назвіть місяці осені (вересень, жовтень, листопад)

    1 Вихователь: молодці хлопці, ви допомогли спіймати всіх морських тварин. Пливемо далі (музика «Шум моря»).

    2 Вихователь: На нашому шляху ще один острів. Подивіться, який він форми?

    Діти: прямокутний, оранжевого кольору.

    2 Вихователь: Цей чудовий острів називається «Острів - відпочивай-ка»

    Физкультминутка:

    Ми ногами топ-топ,

    Ми руками хлоп-хлоп!

    Ми очима мить-мить,

    Ми плечима чик-чик.

    Раз - сюди, два - туди,

    Повернись навколо себе.

    Раз - присіли, два - підвелися,

    Руки догори все підняли.

    Сіли - встали, сіли - встали,

    Ванька-встанька немов стали.

    Руки до тіла все притиснули,

    І підскіки робити стали,

    А потім пустилися навскач,

    Ніби мій пружний м'яч.

    Знову вишикувалися в ряд,

    Немов вийшли на парад.

    Раз - два, раз - два.

    Займатися нам пора!

    Раз піднятися, потягнутися,

    Два зігнутися, розігнутися,

    Три в долоні, три бавовни (1,2.3)

    Головою три кивка (1,2,3)

    На чотири ноги ширше,

    П'ять руками помахати,

    Ну а шість тихенько сісти.

    А тепер всі дружно встали

    І підскіки робити стали

    Раз два три чотири п'ять

    Будемо стрибати і скакати.

    1 Вихователь: Поки ми відпочивали, дісталися з вами до наступного острова, який називається «Острів завдань і загадок». Який він геометричної форми і кольору?

    Діти: трикутного, зеленого кольору.

    (Сюрпризний момент, дітей зустрічає русалочка)

    Русалочка: Доброго дня хлопці!

    Діти: Здрастуй русалочка!

    1 Вихователь: На цьому острові ні як не може розпуститися чарівну квітку, Русалочка просить нас допомогти скласти і вирішити завдання.

    Русалочка: Завдання: На галявині росло 5 синіх дзвіночків і 3 червоних маку. Скільки всього квітів росло на галявині?

    1 Вихователь: Розбираємо завдання:

    Про що говориться в задачі? (про квіти)

    Що ми знаємо про дзвіночках (їх росло на галявині 5)

    Що ми знаємо про маках? (їх росло на галявині 3)

    Що треба знайти? (скільки всього квітів росло на галявині)

    Яким дією ми це зробимо? (складання)

    Як запишемо рішення? (5 + 3)

    Скільки вийде квітів? (8)

    Правильно ми відповіли, Русалочка?

    Русалочка; Звичайно, ви молодці, хлопці!

    Діти викладають з цифр рішення на інтерактивній дошці.

    Вихователь: Хлопці квітка то наш не розпускається. Що ж нам робити, Русалочка?

    Русалочка: А спробуйте відгадати мої загадки? Але загадки непрості, про фігури і цифри. Зумієте відгадати?

    Діти: Так.

    Русалочка: Тоді слухайте уважно?

    1не овал я і не коло,

    Трикутнику я один,

    Прямокутника я брат,

    Адже звуть мене. квадрат

    2 прикотив колесо,

    Адже схоже воно,

    Як наочна натура

    Лише на круглу фігуру.

    Здогадався, милий друг?

    Ну, звичайно, це ... (коло).

    3 В небі веселка-дуга

    Замикає берега.

    Розцвітаючи все ясніше,

    Чудо - фарби світять в ній!

    Нехай відповість той, хто знає

    Або зможе порахувати,

    Скільки фарб в ній грає,

    Осяваючи моря гладь? (Сім)

    4 Ми - веселі позначки

    І зустрічаємося нерідко

    У старанних в щоденнику.

    Хто їх часто отримує,

    Ніколи не сумуватиме. (П'ятірки)

    5 У Сергія олівчик

    І ще один - у Даші.

    Скільки ж у малюків

    На двох олівців (Два)

    6 Якось четверо хлопців

    З гірки покотилися.

    Двоє в санчатах сидять,

    Скільки в сніг впали?

    7 Подарував утятам їжачок

    Вісім шкіряних чобітків.

    Хто відповість з хлопців,

    Скільки було всіх каченят (4)

    1 Вихователь: Хлопці, подивіться, чарівний квітка розпустилася! Молодці! Значить, ми впоралися із завданням!

    Русалочка: І в знак подяки я дарую вам ось ці наклейки.

    2 Вихователь: Ой хлопці, здається ми заблукали! Ми повинні знайти дорогу додому. Нам потрібно плисти в бік, де знаходиться маяк. Він вкаже нам шлях. Пропоную пройти лабіринт.

    Всі пройшли! Які ви молодці!

    Але ось і все. Наша подорож підійшла до кінця.

    1 Вихователь:

    3. Підбиття підсумків.

    Пора повертатися додому. Хлопці, скажіть будь ласка, вам сподобалося наше подорож?

    Який острів сподобався найбільше? Чому? (Відповіді дітей). Ви великі Молодці!

    І за те, що ми з вами були сміливими і кмітливими, жителі островів математики, дарують нам смачні подарунки.

    (музика «Шум моря, гудок корабля»).



    Скачати 10.15 Kb.

    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Відкрите заняття з математики у підготовчій групі «Подорож по островах математики».

    Скачати 10.15 Kb.