• Хід заняття
  • Відкрите заняття з фізичної культури в середній групі «Вчимося дружити».




    Дата конвертації13.11.2018
    Розмір7.67 Kb.
    ТипТемочка

    Катерина Попова
    Відкрите заняття з фізичної культури в середній групі «Вчимося дружити»

    Мета: Прищеплювати інтерес до фізкультурним занять, спонукання дітей до дружніх відносин, творчості.

    завдання:

    - Удосконалювати навички основних видів рухів: вміння повзати на животі по лаві, перестрибувати з обруча в обруч, ходьба приставним кроком, проползаніе в дуги, привчати дітей до контролю і самоконтролю.

    - Продовжувати формувати навик орієнтування в просторі, використовуючи різні варіанти рухових дій дітей.

    - Формувати правильну поставу, культуру рухів, пантомімічна здатності.

    - Розвивати у дітей силу, витривалість, гнучкість, швидкість, спритність, координаційні здібності.

    - Сприяти розвитку почуття ритму, музичного слуху, уваги, уміння погоджувати рухи з музикою.

    - Виховувати бажання у дитини звертати увагу на самого себе, на свій організм і тіло. Сприяти створенню стійкого, життєрадісного, активного настрою.

    інтеграція:

    1. «Комунікація» (спонукати дітей до мовної активності в процесі рухової діяльності).

    2. «Соціалізація» (заохочувати прояв сміливості, винахідливості при виконанні вправ).

    Устаткування: Гимнастическая лава, обручі, купини, м'ячі.

    Хід заняття:

    Діти входять в зал в колону по одному. Будуються в шеренгу.

    Інструктор ФК: Доброго дня, хлопці!

    речівка:

    Вам фізкульт ура, ура!

    Ми - здорова сім'я.

    Ранок - очі відкривай

    І кросівки взувай.

    Кроком, бігом і стрибками

    У дитячий сад зібралися з вами,

    З фізкультурою ми друзі,

    Вам гіп-гіп, ура, ура!

    Інструктор ФК: Хлопці, ось ви говорите, що ви друзі, а що таке друг? Діти: Справжній друг - це той, хто тебе розуміє, з ким цікаво спілкуватися, хто ніколи не підведе тебе, хто допоможе і підтримає в різних ситуаціях.

    Інструктор ФК: «Добре, ось сьогодні, ми і подивимося, які ви друзі! Я вам пропоную відправитися в наше спортивне подорож. »

    Інструктор ФК: А зараз перевіримо м'язи наших ніг і рук, які вони? (відповіді дітей). Правильно вони м'які, слабкі, пропоную почати тренування, готові, тоді в путь! »

    Вступна частина.

    Побудова в колону.

    1. ходьба по колу

    «По доріжці все крокуємо, і здоров'я зміцнюємо, і поставу зберігаємо»

    2. ходьба на високих носках (руки вгору) Вправа «Олень»

    «... Ось олень красень стрункий, благородний і спокійний.»

    3. ходьба на п'ятах (руки за голову)

    4. вправу «Півник» з високим підніманням коліна, руки в сторони.

    «... Ось йде півник, гордо підняв гребінець».

    5. Вправа «Каченя» ходьба на корточках (руки на колінах)

    ... Каченя в перевальцем іде, своїх діточок веде.

    6. Вправа «Гусак» ходьба в приседе, руки на колінах

    ... А наш гусак не відстає і за качкою слідом йде.

    7. (Біг на витривалість, з зупинкою).

    «... .А тепер бігом по колу наздоганяємо ми один одного.» (Зупинка за сигналом. (Вдих, видих.)

    8. Перешикування в дві колони.

    Інструктор ФК: Хлопці! подивіться у вікно! Разом з нами вирушило в подорож сонечко, і воно радіє, дивлячись на вас, які ви здорові, стрункі, витривалі. Посміхніться і порадуйте своїх друзів і наших гостей.

    Інструктор ФК: Хлопці, перевірте ваші м'язи ніг, вони напружені, вони отримали навантаження, але і не тільки вони, працює весь наш організм, наше тіло розігрілося, пропоную продовжити нашу подорож.

    ОРУ №8

    (З м'ячем)

    1.

    І. П .: ноги злегка розставити, м'яч внизу. 1 -2 - м'яч вгору, подивитися; 3-4 - за голову, голову не опускати; 5 - 6 - вгору, подивитися; 7 - 8 - І. П., сказати «вниз». Повторити 5-6 разів.

    2.

    І. П .: ноги на ширині плечей, м'яч на підлозі праворуч, руки на пояс. 1-2 - нахил вперед, прокатати м'яч до лівої ноги, сказати «ліва»; 3-4 - І. П. Те ж, до правої. Повторити 4 рази.

    3.

    І. П .: сидячи, ноги упор, руки упор збоку, мячв руках біля грудей. 1-2 торкання м'ячем носка лівої ноги. 3-4 торкання м'ячем носка правої ноги. Повторити 6 разів.

    4.

    І. П .: ноги злегка розставити, руки за спину, м'яч на підлозі перед ногами. Присісти, погладити, сказати «гладкий» і випрямитися. Повторити 4-6 разів.

    5.

    І. П .: той же. 12-16 підскакувань на місці і ходьба навколо м'яча (два кола). Стрибати легко. Повторити 2 рази.

    Ігропластіка. «Колобок» (Творча гра, спрямована на розвиток вигадки, творчої ініціативи дітей).

    Мета: висловити свої емоції, відкритість і внутрішню свободу.

    Інструктор ФК: Хлопці, а кого з казкових героїв можна вважати своїм другом. (Колобка) Хлопці, а давайте згадаємо і покажемо рухами, як бабка колобка пекла. (діти виконують імітаційні рухи під текст)

    1. Спочатку потрібно насипати борошна на стіл

    2. взяли глечик, налили молоко

    3. сіль, цукор, яйце, ваніль

    4. замісили тісто і колобка зліпили

    5. в піч посадили

    Побудова в шеренгу

    «Хлопці, наш друг колобок проходив різний випробування, нам з вами теж належить зараз пройти наше спортивне випробування».

    ОВС

    1. стрибки з обруча в обруч (руки на поясі)

    2. ходьба по купинах приставним кроком (руки на поясі)

    3. Повзання по г / лаві на животі, підтягуючись руками.

    Заключна частина:

    Інструктор ФК: Хлопці, а тепер помацайте м'язи ваших рук і ніг. Вони напружені. А це означає, що ви отримали навантаження на весь організм і стали сильнішими і здоровішими.

    Інструктор ФК: «Хлопці, а ось ми і потрапили на чарівну галявину колобка. Я пропоную вам пограти на цій галявині в гру «Вгадай, чий голос? Адже друзі повинні знати голос один одного». »

    Інструктор ФК: «Сідайте. Ви задоволені? Вам сподобалися ігри? Поторкайте своє тіло, воно тепле і вологе. На лобі зібралися крапель трудового поту. Значить, ви займалися від душі з любов'ю і стараньем. Які вправи вам запам'яталися? Яка вправа було виконувати легше, а яке важче ?. А яка вправа ви побажаєте виконувати нашим гостям? »

    мімічна гімнастика

    Мета: Посилити м'язове почуття особи.

    1. - Посміхніться один одному, друзі.

    2. - Прийміть такий вираз обличчя, яке повинно бути у дружелюбно налаштованого людини.

    3. - А який вираз обличчя буває у вороже налаштованої людини?

    4. - Якими бувають наші руки? (добрими, злими) - Поторкайте руки один одного. Що про них можна сказати?

    5. - Потисніть дружньому руки один одному.

    - Чому розпадається дружба? Що потрібно робити, щоб дружба не розпалася?

    Висновок: треба вміти прощати, поступатися, допомагати, не ображати. Дбати, не завдавати болю, не дратувати, з одним можна поділитися, один зрозуміє і допоможе.

    Інструктор ФК: «Дотримуючись цих правил дружби, я думаю, ви ніколи не втратите друга і знайдете ще багато нових друзів».

    Побудова в шеренгу.

    Інструктор ФК: «Ось і закінчилася наша подорож. Нам пора прощатися. До побачення друзі!"