• Прикріплені файли
  • Відкрите музичне заняття в підготовчій групі «Секрети повітряної кульки»




    Дата конвертації17.05.2017
    Розмір6.47 Kb.
    ТипПовітряні кулі. Сценарії свят, заняття

    Ірина Хомутинникова
    Відкрите музичне заняття в підготовчій групі «Секрети повітряної кульки»

    Конспект відкритого заняття в підготовчій до школи групі "Секрети повітряної кульки"

    Освітня область: «Художньо-естетичний розвиток» розділ: музика

    Вид заняття: інтегроване

    Тема: «Шумові (нетрадиційні) музичні інструменти»

    Мета: Формувати основи музичної культури дошкільнят. Розвивати творчі та музичні здібності дітей на основі синтезу різних видів мистецтв.

    завдання:

    1. Закріплювати знання дітей про групу ударних музичних інструментів. Вчити розрізняти тембр їх звучання.

    2. Закріплювати знання дітей про ритмічних малюнках.

    3. Ознайомити з новими нетрадиційними шумовими інструментами і способами гри на них. Створювати умови для самостійних музичних імпровізацій і спільного виконавства.

    4. Розвивати почуття ритму, звуковисотний і ладотональное слух.

    Програмне зміст:

    1. Створювати атмосферу комфорту і довіри, в якій кожна дитина міг би відчути себе музикантом.

    2. Розвивати здатність слухати і спостерігати, висловлювати свої враження.

    3. Створювати атмосферу творчого дослідження звукових можливостей шумових інструментів.

    4. Розвивати здатність дітей в грі в ансамблі.

    5. Розвивати уміння творчо передавати свої враження в грі на музичних інструментах, спів, танці.

    6. Розвивати мовні здібності дітей.

    7. Виховувати почуття краси. Підтримувати бажання слухати музику і емоційно відгукуватися на неї.

    Хід заняття:

    Діти входять в музичний зал під музику Едварда Гріга «Ранок» і стають в коло.

    Муз. Рук. : Хлопці, яка музика сьогодні зустрічає Вас? (Відповідь) Правильно, музика бажає вам доброго ранку. А зараз подивіться в зал для глядачів. Сьогодні до нас прийшли гості. А давайте ми з ними привітаємося по музичному. Музичне вітання «Ну здрастуйте, хлопці»

    Муз. Рук. : А тепер проходите на свої місця. Давайте ми згадаємо нашу пісню, але перед цим зробимо невелику гімнастику. Незадоволені губки, щічки-кульки, мова в 4 сторони, рот-сопілка, на звук «У» малюємо хвилі, на звук «А» яма-гора.

    А тепер приступимо до пісні. Згадуємо текст 2 куплета. Промовляємо разом з прохлопиваніем ритму. Співаємо пісню цілком.

    Молодці. Мені подобається як сьогодні співає ...., А .... дуже добре інтонує мелодію. Ой, хлопці, подивіться. Наш музичний мішечок знову щось сховав від нас. Послухаємо, що там всередині (не дзвенить, не гримить) Цікаво, що там таке, може він порожній ?. Відкриваємо, а там здутий кульку.

    Муз. Рук. : Шарик. Хлопці, а як ви думаєте, він може видавати якийсь звук? Давайте спробуєм. (Експериментуємо) Виявляється і кулька теж може звучати. А кулька видає музичний звук або шумовий? Правильно, шумовий. Молодці.

    Тепер я вам пропоную пройти на килим і послухати музику. (Діти сідають на килим спинка до спинки парами і з закритими очима слухають п'єсу «Пролісок» з циклу Пори року П. І. Чайковського.)

    А тепер розкажіть мені, яка була музика за характером? А які інструменти ви почули? А як би ви назвали цей твір, на що схожа музика? Молодці. А тепер подивіться на екран. Це п'єса називається «Пролісок», а написав її вже знайомий нам композитор П. І. Чайковський. Бачите які це ніжні й тендітні квіти. ... На вашу музика П. І. Чайковського схожа на проліски? Я повністю з вами згодна ... Хлопці, а ви хочете сьогодні спробувати себе в ролі хореографа і самостійно скласти танець під цю прекрасну музику? У мене є сюрприз для вас. (Вношу кулі) Давайте ми з вами складемо танець з кулями. Імпровізація танцю з кулями.

    Молодці. У кожного з вас вийшов дуже ніжний танець. А тепер хлопці я хочу вам показати ще один музичний властивість повітряної кулі. Пройдіть на ці стільчики і сидячи затисніть кульки між колін. Зараз наші кулі перетворяться в барабани. Подивіться. (Показую ритмічний етюд бом-бом, тук-тук-тук.) - виконують по показу. А тепер до якої групи муз. Інструментів можна віднести наш кулька? Правильно, до ударних. А давайте ми згадаємо групу ударних інструментів. Дивіться на екран і хором називайте ударні. Молодці! А подивіться на цей інструмент. На що він схожий? Це барабани «Бонго». Повторіть Бон-го. Хочете дізнатися, як на них треба грати? ВІДЕО Дивіться на екран .... Звук у них поверхневий, порожній. А це барабани «Конго». Скажіть разом зі мною кон-го. Вони набагато більшими. ДАЛІ ВІДЕО Дивіться як на них грають .... Їх звук глибше і об'ємніший.

    А тепер музичні інструменти вирішили пограти з вами в хованки. Знайдемо їх по звуку? Тоді проходьте на ці стільці і дивіться уважніше на екран.

    Муз. -дід. Гра «Вгадай по звуку»

    І з цим завданням ви впоралися на відмінно. Молодці! А тепер я пропоную вам пограти на муз. інструментах. Підійдіть до столу і візьміть сподобався вам інструмент. На екрані буде показано, який інструмент зараз грає. Слідкуйте за ритмом. Оркестр «Чипполино»

    Тепер покладіть свої інструменти на стільчики і встаньте в коло. Хлопці, давайте згадаємо, що ми сьогодні з вами займалися? А що дізналися нового? Що вам найбільше сподобалося? А мені сьогодні сподобалося, як ...., Як ...., Ви всі мене сьогодні дуже порадували. А тепер підійдіть до дзеркала. Дивлячись на вас, казкові звірятка теж вирішили подружитися з музикою і відправитися в муз. Подорож на повітряній кулі. Тільки поки вони збиралися, все кульки розлетілися. Давайте ми їм допоможемо. Я приготувала для вас незвичайні кульки, а з особами. Якщо вам сподобалося наше сьогоднішнє заняття, то візьміть кульку з веселою посмішкою. Якщо щось вас сьогодні не влаштувало, то приклейте кулька без посмішки. А якщо вам зовсім не сподобалася наша зустріч, то сумний. Я і наші казкові звірятка говорять вам спасибі!

    А тепер пора проспівати нам до побачення (співаємо хором) дякую вам за старання.

    Прикріплені файли:

    prezentacija-microsoft-office-powerpoint_hlmki.pptx | 4927,1 КБ | Завантажено: 9