• Хід заняття. 1. Організаційний момент.
  • 2. Занурення в атмосферу заняття.
  • Слайди №3-5. Показ слайдів і розповідь по слайдах. Слайд №6.
  • Слайд №9. Музичний керівник: А це хлопці - дзвін, який відлито в наш час для храму Христа Спасителя в Москві. 3. Рефлексія.
  • Великий дзвін. Музичне розвага в старшій групі.




    Дата конвертації15.08.2018
    Розмір7.1 Kb.
    ТипТемочка

    Потьомкіна Оксана Миколаївна
    «Великий дзвін». Музичне розвага в старшій групі

    Великий дзвін.

    Мета: Ознайомити дітей з дзвонами Росії.

    завдання:

    освітні:

    * Сформувати знання про дзвонах і церковних дзвонах на Русі.

    * Ознайомити з пристроєм дзвони і особливостями його звучання.

    * Дзвін у повсякденному житті російської людини.

    * Дзвони в творах композиторів.

    виховні:

    * Виховувати у дітей почуття патріотизму, любові до своєї Батьківщини.

    * Повага російських традицій і шанування дзвони як символу російської землі.

    Розвиваючі:

    * Розвиток психічних процесів, творчого мислення, культури спілкування, культури слухання, почуття ритму, вокально-хорових навичок.

    * Розучити ритмічні вірші.

    Хід заняття.

    1. Організаційний момент.

    Під музику «Росіночка, Росія» діти входять в зал.

    Музичний керівник: Доброго дня хлопці!

    Діти: Здравствуйте.

    Музичний керівник: Ми сьогодні вирушимо в незвичайну подорож. Наша подорож пізнавальне і унікальне. Спробуйте вгадати, про що сьогодні піде мова. А я вам трохи підкажу.

    Чотириста років тому іноземці, які подорожували по Росії, дивуючись цьому російському чуду, вигукували: «Нічого подібного цієї рідкості, великої, дивовижною і єдиною в світі немає, не було і не буде! Вона перевершує сили людські! А повернувшись, додому з мандрів і, згадуючи в своїх нотатках, що їм довелося побачити, писали: «Подібної величини і такої краси не можна знайти в іншому царстві в усьому світі». Ну що здогадалися, про що йде мова? Відповіді дітей.

    2. Занурення в атмосферу заняття.

    Музичний керівник: Увага на екран!

    Слайд №1.

    Музичний керівник: Звичайно ж, мова піде про дзвонах.

    Вірш Г. Голуба

    Дзвони! Ваш звучний дзвін - мова землі, мене вигодувала.

    Живе в нас радість, клич і стогін, як відгомін життя колишньої.

    Дзвони - Русі вінець, червоним золотом горить,

    Ваш дзвін - єднальна нитка між майбутнім і сьогоденням.

    У записі чується набатний дзвін.

    Музичний керівник: Чуєте, хлопці. Це - сполох, дзвін, який попереджав людей в давні часи про те, що на Землю прийшов ворог. Всі російські люди, і старий, і молодий, піднімалися на боротьбу. Діти, народна мудрість говорить, що земля може нагодувати людину своїм хлібом, напоїти водою зі своїх джерел, але захистити себе земля не може. Це свята справа тих, хто їсть хліб, п'є воду, милується красою рідної землі.

    Слайд №2.

    1. Як ви думаєте, чи можна дзвін назвати музичним інструментом? Чому?

    * Дзвін - це ударний музичний інструмент.

    2. А де можна почути дзвони? На вулиці, в храмі, по ТВ.

    * Дзвін на Русі мав величезне значення. Дзвін - це єдиний музичний інструмент, звучання якого може використовуватися в церковній службі.

    3. Які життєві події пов'язані зі звучанням дзвонів?

    * Набат - дзвін, який попереджав людей в давні часи про те, що на Землю прийшов ворог.

    * Благовіст - це розмірені удари в один великий дзвін. Цим дзвоном віруючим сповіщається блага вість про початок богослужіння в храмі. Благовіст буває святковий, буденний і пісний.

    Слухання дзвін - «Благовіст».

    * Лунати - дзвін у всі дзвони - сповіщав про великому святі. За особливому урочисто дзвонили до приїзду високих посадовців: царя, патріарха, членів царської сім'ї.

    Слухання - «лунати».

    Передзвін - найскладніший дзвін, являє собою дзвін по черзі в кожен дзвін.

    4. Дзвін - це нове явище чи ні?

    Музичний керівник: Зараз ми подивимося фільм про дзвонах, їх народження.

    Перегляд відео «Історія дзвонів».

    Музичний керівник: Увага на екран.

    Слайди №3-5.

    Показ слайдів і розповідь по слайдах.

    Слайд №6.

    Музичний керівник: Цей дзвін називається «Сисой» вагою 2000 пудів - 32000 кг, зараз йому 317 років.

    Слайд №7.

    Музичний керівник: Найбільший дзвін - Цар-Дзвін. Його почали відливати в 1700 році, кілька разів переробляли, кожен раз додавали ще металу. Вийняли із землі лише в 1834 році. Він важить 200 тонн. Він ніколи не дзвонив. При пожежі Москви люди, боячись, що дзвін розплавиться, стали лити на нього воду - від перепаду температури він тріснув і від нього відколовся шматок вагою 11,5 тонн. Коштує він зараз в Московському Кремлі і є унікальною пам'яткою Росії.

    Музичний керівник: А тепер ми відпочинемо і зарядку проведемо.

    Під музику діти заводять коло.

    Виповнюється зарядка «Сонечко променисте»

    Під музику діти сідають на місця.

    Слайд №8.

    Музичний керівник: Для дзвонів стали будувати спеціальні приміщення - дзвіниці і дзвіниці. Лиття дзвонів і дзвін на Русі завжди вважалося справжнім мистецтвом. Дзвіниці майстри користувалися особливою пошаною і повагою. Навчалися майстерності довго.

    Силу дзвони люди знають давно. За старих часів існував такий звичай: стати під дзвін, смикнути за мотузку і, завмерши, прийняти на себе падаючі звуки. Люди з великою охотою ставали під дзвін, чекаючи поновлення всередині себе.

    Дзвін - це символ Росії.

    Слайд №9.

    Музичний керівник: А це хлопці - дзвін, який відлито в наш час для храму Христа Спасителя в Москві.

    3. Рефлексія.

    1. Що відкрили нового для себе на занятті?

    2. Що самим корисним і цікавим було для вас?

    3. Який настрій у вас було на занятті?

    4. Підсумок заняття.

    Музичний керівник: Ну ось, хлопці, наше заняття закінчено. Я сьогодні принесла маленький дзвіночок, середній і великий. Коли будете йти, зателефонуйте в дзвіночки і нехай він вам принесе радість і щастя. А я бажаю вам, щоб у вашій душі завжди звучав найсвітліший дзвіночок!

    Під музику "Зірка Росія" діти йдуть із залу.

    Прикріплені файли:

    velikii-kolokolnyi-zvon_qtmrh.ppt | 10504,5 КБ | Завантажено: 2