• Хід заняття
  • Тематичний день в старшій групі до 23 лютого




    Скачати 10.68 Kb.
    Дата конвертації25.09.2018
    Розмір10.68 Kb.
    ТипТемочка

    Наталія Бондарева
    Тематичний день в старшій групі до 23 лютого «День захисника Вітчизни»

    Тематичний день в старшій групі

    «День захисника Вітчизни»

    мета:

    виховувати морально-патріотичні якості особистості через формування уявлень про Російської Армії.

    завдання:

    • розширити уявлення дітей про армію, про Збройні сили Росії

    • розвивати зв'язну мова, мислення, пам'ять;

    • виховувати любов до Батьківщини, повагу до її захисникам

    Ранок

    Розгляд книг, фотографій, репродукцій, картин, ілюстрацій і ін.

    Мета: формувати знання дітей про почесний обов'язок кожного чоловіка захищати батьківщину, закріпити знання про особливості військового обмундирування.

    Бесіди: «Військові професії», «Про захисників Вітчизни»

    Мета: познайомити, уточнити знання дітей про Російської армії, з символікою, військовими професіями; виховувати любов до Батьківщини, повагу до захисників вітчизни, а також бажання у хлопчиків бути схожими на воїнів

    Словесна гра «Хто служить в армії?»

    Мета: формувати вміння утворювати іменники за допомогою суфіксів: -чик, іст.

    Д / і "Підбери ознака" (Захисник Вітчизни (який) - сміливий, хоробрий, відважний.) Мета: формувати вміння підбирати іменники до прикметників.

    Д / гра «Підбери предмети за родами військ»

    Мета: закріпити вміння знаходити і називати необхідні предмети і техніку для військових професій.

    ООД

    Ознайомлення з предметним і соціальним оточенням

    Тема: День Захисника Вітчизни

    цілі:

    продовжувати знайомити дітей зі святом 23 лютого;

    закріплювати знання дітей про армію, їх уявлення про пологи військ;

    розвивати мовлення, мислення, пам'ять, спостережливість;

    виховувати повагу до захисників нашої Батьківщини.

    Обладнання: картинки із зображенням родів військ.

    Хід заняття:

    1. Організаційний момент.

    - Сяде той, хто правильно назве, що зображено на картинках.

    - Як ви думаєте, чому ми згадали ці слова? (Відповіді дітей)

    2. Введення в тему.

    - Хлопці, ми з вами живемо в країні, яка називається Росія. Росія - це наша Батьківщина. У нашій країні є армія, як і в інших країнах. В армії служать солдати, моряки, льотчики, прикордонники. Їх називають захисниками Вітчизни. Скоро настане свято нашої армії - День захисника Вітчизни. Він відзначається 23 лютого.

    Вихователь зачитує дітям вірш:

    День такий у нас один -

    Свято хлопчиків, чоловіків.

    Зазначає вся країна -

    Двадцять третє лютого.

    Цей день все знати повинні -

    День захисників країни.

    В армії є різні роди військ - така армія сильна: вона може захистити свою країну і на морі, і на суші, і в повітрі.

    3. Знайомство з родами військ.

    Отже, перший рід військ, з яким ми сьогодні познайомимося, в першій загадці:

    Він на сторожі рубежів

    День і ніч в дозорі.

    Охороняє він країну

    Від біди і горя.

    Друг - собака у нього,

    Він у стрільбі відмінник.

    З автоматом на плечі

    Це - ... (прикордонник).

    - Хто з вас знає, хто такі прикордонники?

    Прикордонники - це солдати, які охороняють кордон. Вони першими зустрічають ворожі війська, коли переходять кордон. Прикордонники, як і всі військові, є захисниками нашої Батьківщини. У прикордонному загоні є провідник з собакою. Собака допомагає прикордонникам, йде по сліду.

    Військово-морський флот. Морські простори нашої Батьківщини захищають військові кораблі. Там служать моряки, серед них є і капітани. Це командири корабля, вони відповідають за весь корабель. Великі надводні кораблі оснащені гарматами, зенітками, ракетами, бомбами. Вони можуть захищати нашу Батьківщину на воді.

    Він на містку стоїть

    І має грізний вигляд,

    Управляє кораблем,

    А бінокль завжди при ньому. (капітан)

    Військово - повітряні війська.

    В небесах сталевий птах -

    Вона швидше звуку мчить.

    В кабіні штурман і навідник

    Веде її військовий ... (льотчик).

    -Хто з вас знає, хто такий десантник?

    Військово - повітряні сили готові захищати в разі необхідності нашу Вітчизну з повітря. Льотчики - члени екіпажу літака або вертольота - повинні не боятися висоти і вміти в критичній ситуації брати відповідальність на себе.

    Сухопутні війська.

    Знову в бій машина мчить,

    Ріжуть землю гусениці,

    Та машина в поле чистому

    Управляється.

    (танкістом)

    Можеш ти солдатом стати

    Плавати, їздити й літати,

    А в строю ходити полювання -

    Чекає тебе, солдат ,.

    (піхота)

    У сухопутних військах служать піхотинці, артилеристи, ракетники, танкісти. Танки - самохідні машини на гусеничному ходу, що дозволяє їм проходити по будь-якій місцевості. Танки забезпечені гарматами і кулеметами. Ще в сухопутних військах служать зв'язківці, мінери, військові будівельники.

    4. Фізкультхвилинка.

    Раз, два, дружно в ногу,

    Три, чотири, твердіше крок.

    На парад йдуть солдати

    І карбують дружно крок.

    - Хлопці, але ж зараз немає війни, навіщо, же потрібна армія в мирний час?

    Армія завжди повинна бути готова до того, щоб відбити напад ворогів.

    - Хлопці, а що ж роблять солдати в армії в мирний час?

    Солдати тренуються.

    -Як солдати тренуються?

    Солдати повинні бути сильними, сміливими, міцними, здоровими, мужніми.

    5. Гра «Один - багато».

    Танкіст - танкісти - багато танкістів; льотчик - льотчики - багато льотчиків; моряк, солдат, воїн, герой, ракета, шашка, пілотка, піхотинець, десантник, прикордонник.

    Педагог підводить підсумок: «Прикордонники, льотчики, моряки і інші військові, про які ми сьогодні говорили - це військовослужбовці Російської армії. Наша армія не нападає, а захищає і російських військових справедливо називають захисниками. В армії служать найдостойніші, сильні, мужні і сміливі. Служба в армії - почесний обов'язок кожного російського чоловіки ».

    Хлопці, у вас багатьох тата служили в армії, вони захищали нашу Батьківщину. Коли ви, хлопчики, виростите, то теж будете служити в армії. Будете хорошими захисниками нашої Батьківщини.

    ООД№ 2 Аплікація «Матрос з сигнальними прапорцями»

    Тема: «Матрос з сигнальними прапорцями» (аплікація)

    завдання:

    1. тренувати дітей в зображенні людини, в вирізування частин костюма, рук, ніг, голови;

    2. вчити передавати в аплікації найпростіші рухи фігури людини;

    3. закріплювати вміння вирізувати симетричні частини з паперу, складеної вдвічі (брюки). Матеріали та обладнання: кольоровий папір, клей, кисть, серветка, ножиці.

    хід

    Вихователь: послухайте вірш

    На щоглі наш трхцветний прапор,

    На палубі стоїть моряк.

    І знає, що моря країни, кордони океанів

    І ДНМ, і вночі бути повинні під пильною охороною!

    - Розгляньте картинку, яка зображує фігуру матроса з сигнальними прапорцями.

    - Розкажіть про форму і розташування частин аплікації.

    - Згадайте прийоми симетричного вирізування.

    Діти по показу вихователя складають прямокутник чорного паперу навпіл, Обводять трафарет фігурки і вирізують. Потім з маленьких прямокутників вирізаються прапорці. Фігурки матросів, прапорці наклеюються на аркуш паперу.

    Вихователь: - Розгляньте аплікації «Матрос з сигнальними прапорцями» на нашій виставці і виберіть найвиразніші. Поясніть свій вибір.

    прогулянка

    Спостереження «Снігопад»

    Гра-естафета «Смуга перешкод, пройди через болото, потрап в ціль, перепригні канаву»

    Мета: створити умови для емоційного розкріпачення дитини, розвитку влучності, спритності і рівноваги.

    П / і: «Захист фортеці»

    Мета: вчити виконувати ігрові дії, розвивати спритність, формувати інтерес до кінцевого результату.

    Ігри зі снігом (Споруда сніжної фортеці)

    Мета: вчити робити споруду для подальшої гри, розвивати вміння працювати спільно, доброзичливо.

    Індивідуальна робота: Гра «Рухома мета»

    Мета: вправляти в метанні по черзі міняючи руки, розвиваючи спритність, координацію рухів

    вечір

    Заучування лічилки «Ати - бати, йшли солдати»

    Мета: вправляти в виразному декламування тексту, розвивати пам'ять, артикуляцію, артистичні здібності.

    Читання С. Маршак, «Наша Армія»,

    Мета: розвивати здатність до цілісного сприйняття тексту, в якому поєднуються вміння виявляти основний зміст, розуміти головні характеристики героїв нескладні мотиви їх вчинків; долучати до словесного мистецтва через слухання літературних творів;

    Продуктивна самостійна діяльність:

    «Малюємо військову техніку»

    Мета: вчити зображати військову техніку за допомогою шаблонів, розвивати моторику рук, посидючість; розвивати акуратність, закріплювати вміння правильно тримати олівець.

    Сюжетно-рольова гра «Навчання військових»

    Мета: закріпити знання про різних родах військ; формувати вміння розвивати сюжет гри, розподіляти ролі

    Презентація «Захисники Отечества- люди доброї волі.»

    Мета: формувати гендерну приналежність до світової спільноти, через знання про те, що чоловік - Захисник (Вітчизни і всіх тих, хто слабший); вміння самостійно робити самооцінку, викликати бажання бути схожим на воїнів; виховувати почуття любові і гордості за свою країну; дух патріотизму, почуття поваги до Збройних сил Росії, до подвигів наших співвітчизників по захисту Батьківщини.



    Скачати 10.68 Kb.