• Хід заняття.
  • Прикріплені файли
  • Тематичне заняття «Місто настрою»




    Дата конвертації26.03.2020
    Розмір9.92 Kb.
    ТипТемочка

    Олена Кутаркіна
    Конспект музичного заняття в старшій групі «Місто Настрої»

    3

    Конспект музичного заняття в старшій групі по темі "Місто Настрої"

    Мета заняття: Розвиток емоційної сфери дошкільників з використанням різних видів музичної діяльності.

    завдання:

    освітні:

    • закріпити у дітей знання основних емоцій (радість, смуток, страх, злість, здивування).

    • вчити передавати емоційний стан за допомогою різних засобів вираження (міміки, жестів)

    Розвиваючі:

    • розвивати навички емоційного спілкування один з одним.

    • розвивати уяви, творче мислення

    • розвивати співочі навички, ритмічний слух, тембрових слух, інтонацію.

    виховні:

    • виховувати інтерес і любов до музики, вміти висловлювати свої почуття і висловлюватися про прослуханої музики

    • виховувати колективізм і любов до колективного виконання

    Тип заняття: тематичне

    Методи: Наочно-зоровий, наочно-слуховий, словесний, художньо практичний метод, метод проблемного виховання і навчання.

    Оформлення сцени: Сцена оформлена у вигляді міста (будинки, дерева, вулиці). На стіні прикріплені чорні хмари.

    Атрибути: Піктограми з виразом різних емоцій і настроїв ганчіркові метелики, маски для жуків (капелюхи, квіти.

    Програмне зміст:

    слухання

    «Жарт» В. Селіванова

    «Сумна пісенька» В. Калинникова

    Вчити дітей розрізняти настрої контрастних між собою творів, емоційно відгукуватися, висловлювати свої враження про прослуханої музики, розрізняти засоби музичної виразності, розвивати фантазію, уяви.

    мовна гра

    «Котячий будинок».

    Виховувати любов до літератури, вчити передавати емоційний стан за допомогою різних засобів вираження (міміки, жестів, виховувати колективізм і любов до колективного виконання

    спів

    Попевка: «Потешка» Розвивати співочий апарат, співоче дихання.

    Пісня: «Ой, біжить струмком вода» Українська народна пісня

    Вчити дітей сприймати і передавати веселий, радісний характер пісні. Виконувати легким звуком у жвавому темпі. Вчасно вступати після музичного вступу. Чисто інтонувати мелодію, точно виконувати ритмічний малюнок. Співати помірно голосно не форсуючи звук.

    Музично ритмічна гра:

    «Жуки і Метелики»

    Слухати музику, звернути увагу на контрастний характер, емоційно відгукуватися. Вміти виразно виконувати руху у відповідність з характером музики, проявляти творчість, уяву у виконання гри.

    Хід заняття.

    Діти входять в зал. Музичний керівник пропонує виконати музичне вітання «Здрастуй говори».

    Музичний керівник.

    Хлопці, сьогодні у нас незвичайне заняття, до нас надійшов лист від жителів міста Настрої. З ними сталася біда. Сядьте зручніше я вам все розповім. Живуть в цьому місті жителі, схожі на нас. Вони, так само як і ми вміють веселитися і сумувати, сміятися і плакати, сердитися і дивуватися. Але раптом оселився в їхньому місті злий чарівник, нагнав він чорні хмари, пролився такий сильний дощ, що змив з осіб жителів веселощі і смуток, страх і подив, і стали імені жителів міста Настрої безликими, безбарвними, білими. Ось як зараз (звертає увагу на сцену). Просять жителі міста у нас допомоги, прогнати цього злого чарівника і повернути їм настрою, почуття, переживання. Допоможемо їм, хлопці? (Так).

    Нашої помічницею стане для нас - музика, адже вона краще за всіх вміє передавати почуття, настрої, переживання.

    Послухайте музику і скажіть: Що вона висловлює?

    Звучить «Жарт» В. Селіванова

    Відповіді дітей: музика висловлює веселощі, радість, завзяття.

    Музичний керівник.

    Спробуйте придумати назву цій п'єсі

    Відповіді дітей.

    Справжня назва п'єси «Жарт» композитор В. Селіванов

    Спробуйте вибрати з піктограм то вираз, яке найбільше підходить до настрою музики

    Давайте придумаємо ім'я нашого жителю.

    Відповіді дітей: «Веселушка», «жартівниця»

    Прослухайте іншу музичну п'єсу і скажіть: Що вона висловлює?

    Звучить «Сумна пісенька» В. Калинникова

    Відповіді дітей: музика висловлює смуток, печаль, тугу.

    Музичний керівник.

    Спробуйте придумати назву цій п'єсі

    Відповіді дітей.

    Справжня назва п'єси «Сумна пісенька» композитор В. Калинников (портрет)

    Виберіть з піктограм вираз настрою цієї музичної п'єси

    Давайте придумаємо ім'я і цього жителю.

    Відповіді дітей: «Грустинка», «Сльозинка»

    Настрій іншим жителям ми спробуємо повернути за допомогою мовної гри: «Дін - дон» для цього станемо в коло

    Дін-дон, дили-дон,

    Загорівся Котячий будинок.

    Кішка вискочила,

    очі витріщила

    Біжить курка з відром

    Заливає Котячий будинок.

    Тух-потух-потух і вогонь згас.

    Музичний керівник.

    Хлопці, а які емоції ви відчували в цій грі?

    Відповіді дітей: гра висловлює страх, тривогу, переляк.

    Музичний керівник.

    Ось ще одному жителю ми повернули настрій, виберіть відповідні піктограми і придумайте їм ім'я.

    Відповіді дітей: «боягузка», «Удівлялка»

    Діти сідають на стільчики

    Ще одному жителю ми повинні допомогти повернути настрій, а допоможе нам пісенька-гра «Мишки танцюють по доріжці».

    ПІСНЯ-ГРА «МИШКИ танцюють ПО ДОРІЖЦІ»

    Що виражає ця пісенька-гра, який настрій?

    Відповіді дітей: висловлюєте веселощі, гра, запал

    Виберіть відповідну піктограму і придумайте ім'я.

    Відповіді дітей: «Смешинка», «Забіяка»

    Музичний керівник.

    Хлопці, подивіться у нас залишилося ще дві піктограми, який настрій висловлюють вони?

    Відповіді дітей: висловлюють зло і гнів, доброту і ніжність

    Згадайте, яка музична гра могла б висловити саме настрій

    Музично ритмічна гра «Жуки і метелики»

    Розкажіть мені жуки, вони які?

    Відповіді дітей: злі, підступні, похмурі музика виконується важко, звуки низькі.

    А, метелики, вони які?

    Відповіді дітей: добрі, ніжні, легкі музика співуча, лагідна звуки високі.

    Давайте і ми з вами перетворимося в жуків і метеликів, і за допомогою руху, виразу обличчя їх зобразити. (атрибути для гри)

    Ось і останнім жителям ми допомогли повернути настрій, а як їх ми назвемо?

    Відповіді дітей: «Злюка», «Милашка»

    Музичний керівник.

    Хлопці, подивіться, всім жителям міста ми повернули настрою, повернули їх особи. Скажіть все вам подобається в цьому місті? Може бути, щось ви хотіли б прибрати або навпаки додати.

    Відповіді дітей: прибрати чорні хмари, озеленити дерева, посадити квіти.

    Подивіться, який гарний місто у нас вийшов. Хлопці, а який з жителів міста вам найбільше подобається, може на когось із них ви схожі. Відповіді дітей:

    Музичний керівник.

    Хлопці скажіть, а хто був нашим помічником протягом усього заняття і допомагав повертати жителям міста їх настрою? Без чого б ми не змогли обійтися?

    Відповіді дітей: нам допомагала музика, ігри.

    Яку ми музику з вами слухали? І що вона висловлює?

    Відповіді дітей: «жарти», «Сумну пісню» висловлюють веселощі і смуток

    Грали в гру «Дін - дон», «Жуки і метелики» висловлюють добро і зло.

    Музичний керівник.

    Хлопці, а перед тим як відправитися в групу, що б ви хотіли побажати жителям міста Настрої.

    Відповіді дітей:

    А що б настрій у них завжди був гарний давайте, зробимо! Весняну пісеньку

    «ОЙ, БІЖИТЬ струмком ВОДА»

    Ви сьогодні займалися дуже добре, молодці. Я б хотіла попросити вас до наступного заняття намалювати картини, які виражають різний настрій, може це буде картина, що виражає веселе або сумне настрій, а може вона буде смішна або страшна. Ми з вами влаштуємо виставку картин, ви постарайтеся і у вас все вийде.

    До побачення!

    Прикріплені файли:

    gorod-nastroenija-starshaja-grupa_aoc57.pptx | 3226,37 КБ