Таблетки ростуть на гілці. Таблетки ростуть на грядці




Дата конвертації20.07.2018
Розмір5.69 Kb.
ТипТемочка

Євгенія Аносова
Таблетки ростуть на гілці. Таблетки ростуть на грядці

Конспект відкритого заняття з пізнавальному розвитку в молодшій групі дитячого садка №40 м Шахти

Тема: «Таблетки ростуть на гілці. Таблетки ростуть на грядці ».

Мета: Ознайомити дітей з поняттям вітаміни.

Закріплювати знання про овочі та фрукти, про їхнє значення в харчуванні.

Розвивати логічне мислення, увагу.

Виховувати культурно - гігієнічні навички. Підвищувати інтерес до образотворчого мистецтва.

хід заняття

По-ль: Хлопці, подивіться хто у нас в гостях. (на парасольці до дітей опускається Хрюша) Це Хрюша, з програми «На добраніч малюки».

Хрюша: Доброго дня діти (сумним голосом)

Діти: Здрастуй Хрюша!

По-ль: Хрюша, а чому ти такий невеселий, млявий?

Хрюша: Ох, ох, ох, я вболіваю.

По-ль: І що ж у тебе болить Хрюшечка?

Хрюша: Все болить від вух до самого хвостика

По-ль: Хлопці, що ж робити Хрюші, якщо він захворів?

Діти: Лікуватися; йти в лікарню; пити таблетки.

Хрюша: Треба мені підлікуватися, дуже треба! Хлопці, збігайте в аптеку і купіть мені багато-багато всяких таблеток.

По-ль: А від чого тобі потрібні таблетки?

Хрюша: Від щирого: від горла, від пяточка, від вуха, від руки, від ноги, від хвостика і багато-багато ще різних.

По-ль: Ми знаємо, Хрюша, ніж ти захворів! Коли весь організм хворіє - значить він ослаб, і обов'язково для поправки потрібні таблетки, тільки не ті які продають в аптеці, а які ростуть на гілках і на грядках. Хлопці, а що за таблетки ростуть на гілках?

Діти: Груші, яблука, сливи та ін. (Якщо діти не можуть вихователь підказує)

По-ль: А які таблетки ростуть на грядці?

Діти: Морквина, капуста, помідори, огірки і т. Д.

По-ль: Хрюша, наші діти знають, що у всіх фруктах і овочах знаходяться дуже корисні ... Що?

Діти: Вітаміни.

Хрюша: Хлопці, а для чого потрібні вітаміни?

Діти: Щоб зміцнювався наш організм, було міцне здоров'я.

По-ль: Правильно, вітаміни зміцнюють весь наш організм, організму легше боротися зі всякими хворобами. А коли організм здоровий і міцний, не хворітиме вухо, п'ятачок, нога, рука і хвостик.

Хрюша: Ось здорово, давайте мені вітаміни, я буду лікуватися.

По-ль: На жаль, Хрюшечка, у нас їх зараз немає, але ми з хлопцями поїдемо на дачу і привеземо їх. Хлопці, ви хочете поїхати? Тоді сідайте в машину.

Діти сідають в машину і їдуть, виконуючи пісню.

Завіса відкривається і діти бачать город і кілька дерев.

По-ль: Ось і наша дача! Відгадайте що на ній росте?

Спочатку загадки з грядки:

1. Багато одежинок і все без застібок. (капуста)

2. Червона дівчина сидить у в'язниці, а коса на вулиці (морква)

3. Сидить дід - у сто шуб одягнений. Хто його роздягає, той сльози проливає. (цибуля)

По-ль: Молодці хлопці, а тепер загадки з гілки:

1. На сучках висять кулі, почервоніли від спеки. (вишня)

2. Красненьке, кругленьке, солоденьке, смачненьке. (яблуко)

По-ль: Подивіться хлопці, тут давно не було дощу і рослини зів'яли: спочатку опустили голівки, потім - листочки, а потім зігнувся весь стеблинка до землі. Хочете показати як зів'яли овочі?

- На рахунок «раз» - опускають голови, «два» - кидають руки, уздовж тулуба, «три» - присідають навпочіпки.

- Раптом закапав дощик, і овочі почали оживати (діти повторюють вправу в зворотному порядку)

- Повіяв вітерець (діти піднімають руки над головою). Зашуміли стеблинки (похитують руками). Затих вітерець (діти опускають руки вниз).

- Разом з вами ожили і наші овочі, їх тут стільки багато! Тільки ось чому - то багато білих, вони свинкам не сподобаються. Що ж нам робити?

Діти: Розфарбувати їх.

По-ль: Правильно ми їх розфарбуємо яскравими фарбами, а потім відвеземо Хрюші.

Настя, ти що будеш розфарбовувати? (діти вибирають овочі (з повітряних кульок) для розфарбовування і підходять до столів, на яких стоять приналежності для малювання)

Коли робота буде закінчена, діти збирають овочі та фрукти в 2 кошика і несуть їх Хрюші.

По-ль: Хрюша ми принесли тобі вітаміни.

Хрюша: Ось здорово, давайте швидше, я зараз їх все з'їм.

По-ль: Почекай, почекай Хрюша, не поспішай. Хлопці, що забув зробити Хрюша перед їжею?

Діти: Помити овочі, вимити руки.

По-ль: Діти знають, що на брудних овочах, фруктах, руках багато мікробів і знають як з ними боротися. Хлопці, розкажіть Хрюші вірш.

Діти: Від простої води і мила У мікробів тане сила

По-ль: Хлопці, а поки Хрюша буде лікуватися, ви хочете зробити для нього на пам'ять «вітамінний парасольку»?

Діти: Хочемо.

По-ль: Подивіться, скільки тут багато картинок, але ми будемо прикрашати парасольку тільки картинками - Вітамінка.

Вихователь разом з дітьми прикрашає парасолька картинками із зображенням овочів і фруктів.