• Хід заняття.
  • «Світлофор - наш друг». Сценарій розваги за правилами дорожнього руху в другій молодшій групі




    Дата конвертації07.09.2019
    Розмір4.95 Kb.

    Катерина Корсунова
    «Світлофор - наш друг». Сценарій розваги за правилами дорожнього руху в другій молодшій групі

    «Світлофор - наш друг»

    вихователь:

    Корсунова Е. А

    Мета: - познайомити зі світлофором і розповісти для чого він потрібен; закріпити назву червоного, жовтого, зеленого кольорів, навчити малювати коло;

    - розвивати зорове сприйняття, знати основні правила дорожнього руху;

    - розвивати моторику.

    Матеріали: макет світлофора, намальована на ватмані дорога, «зебра», гуаш (червона, жовта, зелена, серветки, половина альбомного листа)

    Хід заняття.

    Ведучий говорить:

    Хто підкаже пішоходам

    Що їм робити у дороги?

    Червоним кольором: «Стій!» - кричить,

    Жовтим: «Чекайте ...» - каже,

    а зелений загориться, це означає

    всім: «Ідіть».

    Що це? (діти відповідають).

    Світлофор (ведучий показує макет світлофора).

    ведучий:

    Діти, у світлофора є три кольори. Кожен колір виконує свою важливу роль. «Зелений» нам дає сигнал переходити дорогу, «жовтий» сигналізує, що треба зупинитися. А «червоний»... .що робить «червоний»

    Хлопці, як ви думаєте, можна зараз переходити дорогу?

    Діти відповідають: Нееет, не можна.

    ведучий:

    Червоний колір дає всім знати -

    На дорогу не ступати!

    А ось який у нас загорівся? (загоряється жовте світло).

    Діти: Жовтий.

    Ведучий: Жовтий колір він в середині,

    А до нього своя картина:

    Пішоходи все стоять,

    В очікуванні стежать,

    Як колір сонця в світлофорі

    замінюється зеленим.

    «Жовтий» всіх нас попереджає, що необхідно зупинитися і почекати.

    Дітки, ви знаєте, хто такі пішоходи?

    Пішоходи - це люди, які ходять по вулиці.

    А зараз який сигнал світлофора горить? (загоряється зелене світло).

    Діти: Зелений.

    Ведучий: Колір зелений знати дає -

    Тут хлопці ваш черга,

    Бадьоро все йдемо вперед,

    На дорозі не позіхаючи

    І, один одного не штовхаючи.

    Діти, на який же сигнал світлофора можна переходити дорогу?

    На зелений.

    А на який не можна?

    Діти: На червоний.

    Правильно, хлопці.

    Звучить звукозапис автомобіля. Діти знаходять коробку коробку.

    Ведучий: Ого, дітвора, це що таке у нас тут? Так це ж майже цілий автомобільне містечко! Тут у нас і маленькі легкові автомобілі, і великі вантажні, і автобуси, мотоцикли! Є тут і вулиці, і дороги. (Вихователь пропонує дітям пограти з машинами, покатати їх по дорозі).

    Звідкись із-за ялинки виходить заєць, він потягується і лягає на дорогу.

    Ведучий: Зайчик, іди швидше з дороги! »

    Заєць: «Це чому ж я не можу тут лежати? Тут немає знака, що лежати заборонено, і світлофора немає. Якщо б червоне світло загорівся, я б зрозумів, що їде машина і лежати на дорозі небезпечно. А зараз немає, де хочу там і буду лежати! »

    Діти вмовляють зайця відійти в сторону.

    Ведучий: «Дітки, а хто зможе зайчику пояснити чому не можна лежати на дорозі?»

    Діти висловлюються на тему, чому на дорогу не можна вибігати, грати на дорозі, а тим більше лежати на ній.

    Ведучий пропонує пограти в «Заєць і автомобіль».

    Ведучий: «Запам'ятай, зайчик, і ви, мої діти: виходити на дорогу, коли їдуть машини, дуже небезпечно! Водії можуть не помітити вас!

    Хлопці, що можна зробити, щоб не було таких випадків в автомобільному місті? »

    Діти відповідають що потрібно встановити на дорогах світлофори.

    Діти сідають на стільці за столи. Вихователь роздає кожній дитині по половині альбомного листа, гуаш червоного, зеленого і жовтого кольорів. Показує як треба малювати три кола, і пропонує їх зафарбувати, при цьому нагадує в якій послідовності знаходяться кольору в світлофорі.

    Ведучий: Хлопці, ви великі розумничка! Тепер у кожного з вас є свій особистий світлофор. До побачення!




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    «Світлофор - наш друг». Сценарій розваги за правилами дорожнього руху в другій молодшій групі