Сценарій заходу «Мама і я - разом дружні друзі!»




Дата конвертації02.06.2017
Розмір6.51 Kb.
ТипДень матері. Сценарії свят

Олена Сиряева
Сценарій заходу «Мама і я - разом дружні друзі!»

Сценарій фізкультурного заняття, спільно з батьками, для дітей молодшого дошкільного вік Мета: викликати у дітей емоційний відгук на розвазі, сприяти розвитку творчої уяви на високому емоційному тлі при взаємодії з дорослими.

завдання:

Освітні: - Допомогти батькам і дітям відчути радість, задоволення від зустрічі один з одним, від спільної рухово-ігрової діяльності.

- Сприяти розширенню у батьків діапазону вербального і невербального спілкування з дитиною, вмінню швидко встановлювати емоційно-тактильний контакт з ним, а також щиро і відкрито висловлювати свої почуття.

Розвиваючі: - Сприяти розвитку у батьків і дітей вміння налаштовуватися один на одного, відчувати партнера для успішності в спільній рухової і інтелектуальної діяльності.

- Розширити у дітей руховий і ігровий досвід, розвиваючи функціональні системи, координацію рухів, орієнтування в просторі, силу, спритність, витривалість.

Виховні: - Сприяти емоційному зближенню батьків з дитиною.

Испол ьзуемое обладнання: 1 гімнастична лава, 1 канат, 4 масажних килимка, 4 напівциліндра, м'ячі (за кількістю дітей, масажні м'ячі (за кількістю дітей).

Хід заходу: Під музику діти і батьки входять в зал, сідають на стільчики.

Інструктор: Доброго дня, хлопці! Привіт, батьки і гості! Ми запрошуємо вас на наш захід, відправитися в цікаву подорож на поїзді, де ми з хлопцями покажемо, чого ми навчилися.

Інструктор: Ми з вами сьогодні вирушимо в осінній ліс, але спочатку згадаємо, які тварини живуть в нашому лісі. А допоможуть вам, мої загадки (Загадки про Медведя, Зайця, Лисицю).

Інструктор: Молодці, хлопці, все загадки відгадали. А тепер пора в дорогу збиратися. Тільки в лісі зараз дуже холодно, щоб в дорозі не замерзнути, потрібно нам тепліше одягнутися.

Ведучий організовує дітей і батьків для проведення мовної рухової гімнастики.

Мовна рухова гімнастика:

Взуваємо ніжки в нові чобітки,

Шапку на головку і зауважимо спритно.

Куртку теплу одягнемо,

Застебніть всі гудзики.

Ось так, ось так - наші гудзики все в ряд!

І крокують наші ніжки по рівній доріжці.

(Руху мовної рухової гімнастики виконуються відповідно до тексту)

Вед: Молодці, тепло одяглися, тепер в лісі ми не станемо. Можна і в путь вирушати. А вирушимо ми з вами в подорож на веселому потязі.

Ведучий організовує дітей і батьків для проведення ігрового вправи

«Наш потяг» (під музичний супровід).

Інструктор: Приїхав наш поїзд в ліс. А далі ми з вами підемо пішки.

Інструктор: Молодці, хлопці, все доріжки пройшли. А ось ще перед нами складна доріжка.

Діти проходять «Смугу перешкод» І так обійміться,

Дружно за руки візьміться,

Один за одним парами стаєте.

(Всі шикуються парами: дитина-батько. Ходьба.)

Інструктор: Йдемо ми, йдемо по лісі. Раптом на шляху повалене дерево (гімнастична лава, давайте ми пройдемо по ньому. (Дитина йде, а дорослий тримає його за руку, потім переступає через пеньки (кубики, пройдемо по вузькій доріжці (канат) і перестрибнемо з купини на купину (масажні килимки) .

Інструктор: А тепер я пропоную виконати цікаві вправи.

Основна частина (ОРУ) 1. «Дінь-дон». Дорослий і дитина стоять обличчям один до одного. Руки дитини лежать на талії дорослого, руки взрослого- на плечах дитини. Одночасно дорослий і дитина нахиляються вправо і промовляють: «Дін», а потім-вліво і кажуть: «Дон». (Повтор 4-5 разів).

2. «Борці». Партнери стоять обличчям один до одного, виставивши одну ногу вперед, спираючись на долоні партнера. З напругою по черзі руки партнерів то згинаються, то розгинаються в ліктях (повтор 4-5 разів).

3. «Дружні ніжки» Дорослий сидить на підлозі, витягнувши ноги вперед, руки в упорі ззаду. Дитина сидить на його ногах, спершись спиною на груди дорослого. Обидва партнери по черзі піднімають то обидві праві ноги, то обидві ліві.

4. «Місток». Дорослий, сидячи на підлозі, зігнувши ноги в колінах і зробивши упор руками ззаду, піднімає свій тулуб. Виходить своєрідний місток. Дитина проповзає на четвереньках під «містком». Коли він проповз, дорослий опускає тулуб, сідає на підлогу і витягує ноги, а дитина переступає їх. (Повтор 4 рази)

5. «Ялинка». Дорослий стоїть, руки опущені вниз трохи в сторони. Дитина перетворюється в «зайчика» і стрибає на двох ногах навколо «ялинки».

Інструктор: Дорогі друзі ви чудово виконали всі вправи і можете повторювати їх вдома. А тепер пограємо з м'ячем.

Батьки стають в шеренгу на одному кінці залу, а діти разом з м'ячами на іншому. За сигналом педагога діти штовхають м'яч, а потім повзуть за ним рачки, наздогнавши м'яч, вони підбігають до батьків. Педагог просить підняти м'яч дівчаток, а потім хлопчиків. Батьки піднімають своїх дітей і обіймають.

Запропонувати дітям скласти м'ячі в корзину.

Інструктор: Хлопці добре ми в лісі граємо? Давайте далі грати.

Рухлива гра «Воробушки і кіт». (Педагог грає роль кота. Кот «спить» в одному кінці залу. Воробушки (діти) вилітають з гнізд (батьки сидять по-турецьки) і літають по залу, цвірінькають, клюють зернятка. Кот прокидається, говорить «Мяу» і біжить ловити горобців , а ті тікають у свої гніздечка. Якщо кіт зловив горобчика, то він веде його до себе в куток. І горобчик пропускає одну гру.)

ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА. Інструктор: Ми багато грали, а тепер прийшов час відпочити.

Запропонувати дітям взяти масажні м'ячі і погладити спинку м'ячиком мамі чи татові, а потім помінятися місцями. Після батько і дитина сідають на коліна обличчям один до одного і по черзі говорять добрі слова.

Інструктор: Дуже добре в лісі, але нам пора повертатися в дитячий сад. Ми виходимо з лісу і йдемо до нашого саду великий, широкою дорогою. Діти і батьки беруться за руки і під музику йдуть по залу.

Ось ми з вами і прийшли в дитячий сад. Я думаю, що наше сьогоднішнє подорож вам сподобалося! Давайте обіймемо наших дітей, вони сьогодні були молодці. Візьмемося за руки і підемо в групу.