• «Поздравлялочка»
  • Структура підготовки та проведення заходу
  • «Поздравлялочка»
  • Устаткування і реквізит
  • Мета
  • 2. Підготовча робота з дітьми
  • 3. Хід заходу
  • «Знайди дитини».
  • Аналіз ходу заходу
  • Сценарій заходу - концертно-ігрова програма




    Скачати 68.21 Kb.
    Дата конвертації07.05.2017
    Розмір68.21 Kb.

    Муніципальне бюджетне освітня установа

    додаткової освіти дітей

    Іванівський міський Палац дитячої та юнацької творчості

    D: \ ліра \ 00357523.jpg












    Сценарій заходу для вихованців та їх батьків підготовчої групи естрадно-вокальної студії «Веселка»



    «Поздравлялочка»

    Бережіть один одного

    добротою зігрівайте

    Бережіть один одного

    Ображати не давайте

    Бережіть один одного

    суєту забудьте

    І в хвилини дозвілля http://asvetlov.ru/sites/default/files/images/189.jpg

    Поруч разом побудьте












    Керівник гуртка

    Виноградова С.Г.

    Концертмейстер Чернова І.Ю.



    ИВАНОВО, 2013

    Спільна творчість дітей і батьків є ефективним засобом розвитку дитини, формує довірчі відносини між ними, сприяє в особистісному саморозвитку дорослих як вихователів своїх дітей, привчає дитину співпрацювати.

    Крім цього спільна творча діяльність - цікаве і захоплююче проведення часу.

    В естрадно-вокальної студії «Веселка» педагоги створюють умови для активної взаємодії дорослого і дитини.

    На таких заняттях мами, тата, бабусі разом з дітьми опановують різними видами музично-співочої діяльності, набувають елементарні теоретичні знання, досліджують природні можливості голосового апарату, особливості взаємодії його зі слухом, рухом, включаються в музично-творчий процес.

    Корисно, коли в творчому процесі задіяні діти різного віку (братики і сестрички, вихованці старших груп). В цьому випадку творчість є чудовою платформою для освоєння таких понять, як взаємодопомога »,« командний дух »,« повага до старших »і« відповідальність за молодших ».

    Завдяки спільній діяльності, батьки поступово з пасивних глядачів перетворюються в активних учасників-помічників у вирішенні, зокрема, задач музичного виховання.

























    Структура підготовки та проведення заходу

    1. Загальні відомості:

    Вибір теми заходу обумовлений традиціями, системою виховної роботи естрадно-вокальної студії «Веселка»

    Концертно-ігрова форма заходу обумовлена віковими особливостями учнів.



    Тема заходу: «Поздравлялочка» (до міжнародного жіночого дня 8 березня)

    Тривалість заходу: 1 академічна година.

    Склад учасників: учні та батьки естрадно-вокальної студії «Веселка» (хлопці 4-6 років підготовчих груп, їх батьки, учні основного складу студії і їх батьки).

    Вимоги до приміщення: просторий кабінет (зал).

    Словник для учнів (Нові слова): полька, шаблі, композитори, Арам Хачатурян.


    Устаткування і реквізит: фортепіано, нотний матеріал, музичні шумові інструменти (дзвіночки різної звуковисотності, маракаси, брязкальця, тріскачки, бубни різної звуковисотності, дерев'яні палички, кастаньєти), звукова апаратура, предмети, необхідні для проведення конкурсів, ігор (прикраси, хустки, капелюхи , шарфи), банкетки, загадки про батьків (мам, татусів, бабусь), музичне оформлення (аудіозаписи)

    Оформлення: святково оформлений кабінет (повітряні кульки, паперові квіти, виконані вихованцями, плакати.



    Мета: інтеграція батьків і педагогів для досягнення єдиної мети -Розвитку особистості дитини.


    завдання:

    • згуртування батьків між собою - організація сприятливої обстановки для формування колективу батьків (що особливо важливо на початковому етапі навчання в дитячій студії);

    • створення умов для творчої спільної діяльності і спілкування всіх суб'єктів освітнього процесу (діти, батьки, педагоги);

    • розвиток ефективних навичок комунікації батьків з дітьми;

    • формування емоційно - стійкого інтересу до музичної

    творчої діяльності у дітей і батьків (співу, грі на

    музичних інструментах);

    • знайомство батьків і дітей з традиціями студії, з творчістю вихованців студії;

    • навчальні:

    - формування знань про міжнародне жіночий день 8 березня;

    - створення умов для розвитку техніки гри на музичних

    інструментах, вміння злагоджено грати в оркестрі;

    - формування співочих навичок (спів в ансамблі);

    - накопичення музично-слухового досвіду

    - знайомство з творами для фортепіано,

    - вивчення пісні «Неваляшка» (муз.З.Лєвіна, текст З. Петрової,) виконання її з використанням музичних шумових інструментів спільно з батьками;

    • розвиваючі: розвиток мислення, рухової сфери, емоційності і уваги, співочих навичок виконання в ансамблі;

    • виховують: виховання доброзичливості та інтересу до музичних проявів однолітків; виховання відповідальності, взаємовиручки.


    Педагогічна технологія: ігрова, творчі завдання.

    Супутні методи: бесіда, словесні, наочні, частково-пошукові, практичний.

    Педагогічні принципи: навчання, що виховує, доступності, свідомості і активності, систематичності і послідовності.

    Форма роботи: творча.

    2. Підготовча робота з дітьми

    1) Підготовка сценарію, обладнання, реквізиту, оформлення кабінету.

    2) В ході свята використовувалися ігрові конкурси, які не потребують попередньої підготовки, і по заданій тематиці, для проведення яких необхідна попередня підготовка, яка здійснювалася на попередніх заняттях. Підготовка дітей до майбутнього свята полягає в поповненні знань і актуалізації знань вихованців та батьків: освоєння вокального репертуару; освоєння елементарних навичок гри на музичних шумових інструментах, робота в групі.

    3) Підготовка концертних номерів вихованців основного складу естрадно-вокальної студії «Веселка». Підготовка співведучих.

    4) Відкриті та спільні заняття дітей і батьків (отримання досвіду спільної музичної діяльності)

    3. Хід заходу

    Ведучий (педагог)

    Ми запросили найдорожчих, найулюбленіших - мам і бабусь,

    щоб порадувати їх святковою програмою. Ми починаємо наш

    свято «Поздравлялочка».


    Ведучий (старший вихованець)

    У березні є такий день
    З цифрою, немов Крендель.
    Хто з вас, хлопці, знає,
    Цифра що позначає?
    Діти хором скажуть нам:


    Діти хором - Це свято наших мам!


    Ведучий (педагог)

    8 березня - день урочистий,
    День радості і краси.
    На всій землі він дарує жінкам
    Свої посмішки і квіти.


    Ведучий (старший вихованець)

    Чудові подарунки на свято мамам дарують,
    Квітів букетів яскраві,
    Повітряний червоний кулька.

    Діти дарують своїм батькам по червоному повітряній кульці - сюрприз

    для батьків (кульки заздалегідь заготовлені спільно з вихованцями).

    вихованець

    Ще ми даруємо пісеньку,
    Дзвенить вона і ллється.
    Нехай мамі буде весело!
    Нехай мама посміхнеться!


    Учні молодшої підготовчої групи виконують пісню «Кіски».


    Ведучий (педагог)

    Дівчата й хлопчики,
    Давайте разом з вами
    Спасибі скажемо бабусі,
    Спасибі скажемо мамі.

    Діти хором - Дякую!

    вихованець

    За пісеньки і казки,
    За турботи і ласки,

    вихованець
    За смачні ватрушки,
    За нові іграшки.

    вихованець
    За книжки і лічилки,
    За лижі та скакалки,

    вихованець
    За солодке варення,
    Зв довгий терпіння.
    Діти хором - Дякую!


    Ведучий (педагог)

    А зараз у нас - естафета. Запрошуються всі хлопці і мами!

    Для проведення нашої естафети нам потрібно об'єднатися в «букети тюльпанів і нарцисів».

    / У кожного учасника свята - бейджи з квітами, їх вибирали при вході на свято батьки з дітьми. У мами і її дитини - однакові бейджи. При проведенні подібних конкурсів на наступних святах, коли хлопці познайомляться ближче з батьками своїх друзів, можливо видавати різні бейджи і об'єднувати конкурсні групи не по «сімейному» ознакою з метою згуртування колективу і формування комунікативних навичок. /


    Ваше завдання, взявшись за руки добігти до стільчика, взяти дзвіночок, зателефонувати в нього і повернутися, і передати естафету. Переможе та команда, яка виконає завдання швидше.

    / Конкурс проходить під супровід фортепіано (за фортепіано концертмейстер).


    Під час пояснення завдання конкурсу старші учні допомагають розставити необхідний реквізит.


    Ведучий (педагог) Мами і хлопці із задоволенням грають, їх очі світяться посмішкою. Значить, наше свято приносить радість всім.


    Для вас, дорогі мами, бабусі, шановні гості грає Женя Гречина, учнівська нашої студії, лауреат міського конкурсу виконавців «Юний музикант». Педагог Наталія Леонідівна Прімазон.


    Учнівська розповідає хлопцям про твір. Задає питання, відповідає на питання.


    провідні

    Любіть загадки? Чи вмієте їх відгадувати? Тоді дізнаємося, хто з вас самий

    винахідливий !!


    Хто вас, діти, більше любить,
    Хто вас ніжно так голубить
    І піклується про вас,
    Hе заплющуючи вночі очей?

    Хто стирає, варить, шиє,

    На роботі втомлюється,

    Прокидається так рано?

    Лише турботлива ... Діти і батьки хором - Мама

    фотографія варто

    У золотистої рамочці,

    Чий погляд сонцем зігріває?

    Погляд улюбленої Діти і батьки хором - Матусі

    Пригостить завжди варенням,

    Стіл накриє з частуванням,

    Лада наша ладка,

    Хто? - Рідна ... Діти і батьки хором - Бабуся


    Хто на світі самий чуйний,
    Чи не було в неї кращої слави,
    Найдобріший, наймудріший?
    - Ну, звичайно, моя Діти і батьки хором - Мама


    Хто заспіває нам на ніч пісню,
    Щоб солодко ми заснули?
    Хто добріші всіх і чудесней?
    Ну, звичайно ж - Діти і батьки хором - Бабусі!


    Ведучий (педагог)

    Наші мами - розумниці,
    Великі трудолюбіци,
    Вони миють і перуть,
    І завдання нам вирішують.

    А ще наші мами вміють співати і грати музику, в цьому ми вже переконалися з вами на наших заняттях.

    Ведучий (учень)

    Так влаштований цей світ,

    Що звучить будь-який предмет.

    І каструля, і стакан,

    Був би тільки музикант!

    І нехай гітари немає,

    Підійде будь-який предмет.

    Отже, пропонуємо разом помузіціровать!

    Давайте послухаємо чудову пісеньку, можливо, знайому нашим мамам. Називається вона - «Неваляшка», написали цю пісню композитор Зінаїда Левіна, і поет Зінаїда Петрова.

    звучить аудіозапис


    1. Дін, дон, дили-дон,
      Що за дивний передзвін?
      Чути він з усіх боків:
      Ділі, дили, дили-дон!

      Приспів: Ми - милашки,
      Ляльки-неваляшки,
      Ляльки-неваляшки,
      Яскраві сорочки.

    2. Чи не спимо, не сидимо
      І лягати не хочемо,
      Вдень і вночі ми стоїмо,
      Дуже весело дзвенить.

    3. Ох, раз, ще раз,
      Ми нахилимося зараз.
      Починаємо танок,
      Постараємося для вас.


    Ведучий (педагог): Хлопці, а хто такі - неваляшки?

    / Якщо діти не можуть відповісти на питання, його переадресуємо старшим учням і батькам.

    Відповідь ілюструється іграшкою. Це - дитячі іграшки, які радують не одне покоління дітей. Я ркие і барвисті. Якщо зачепити неваляшку - вона злегка буде погойдуватися, зачепити сильніше - і іграшка гойдається сильніше, штовхнути зовсім сильно - неваляшка, здається, падає, але знову піднімається. /


    Ведучий: Хлопці, сподобалася пісенька про неваляшек?

    / Передбачуваний відповідь - так! /

    Тоді, пропоную розучити пісеньку.


    Алгоритм розучування пісні:

    * Починаємо з приспіву:

    - слухаємо аудіозапис;

    - пропеваем пісню під супровід фортепіано (педагог і батьки);

    - співаємо всі разом (діти, батьки і педагог) в супроводі фортепіано (за інструментом концертмейстер)

    * Розучуємо 1 куплет (послідовність вивчення та ж, що і при розучуванні приспіву)

    * Всі разом виконуємо куплет і приспів.


    / Батькам видається роздрукований текст. При наявності в приміщенні екрану або мультимедіа проектора можна скористатися слайдом з текстом /


    Ведучий: Хлопці, а якими інструментами можна прикрасити пісню?


    Діти називають знайомі музичні шумові інструменти, з якими вони вже знайомилися на заняттях (маракаси, дерев'яні палички, ложки, бубни, дзвіночки і.т.д.)

    Педагог роздає батькам музичні шумові інструменти.

    Для застосування в роботі музичні іграшки і інструменти повинні відповідати певним вимогам:

    - бути добре налаштованими;

    - мати певний чистий тембр;

    - бути зручними для дітей з точки зору розміру і ваги;

    - володіти простою конструкцією;

    - бути міцними, придатними для частого використання в побуті.


    У роботі з інструментами виділяємо етапи:

    Перший етап - знайомство з прийомами гри.

    Другий етап - практичне освоєння техніки гри, ритмічна тренування. На цьому етапі здійснюємо розбір музичного твору по партіях:

    відпрацьовуємо їх окремо з батьками і дітьми, потім з'єднуємо ці партії. Пояснюємо батькам, нагадуємо дітям, що в ансамблі необхідно всім грати в одному темпі, точно простукувати ритм, одночасно починати і закінчувати музичне відтворення.

    Педагог показує кожній групі свою партію, розучує її і сполучає звучання всіх інструментів. Об'єднавши всі групи інструментів в єдине ціле, виконуємо пісню «Неваляшка» (вокальне звучання і звучання музичних інструментів) в супроводі фортепіано.


    Виконання пісні: діти, батьки, старші учні, гості.

    Ведучий (педагог): За допомогою оплесків люди висловлюють своє відношення до того, хто виступає. Оскільки ставлення до виступаючих може бути різним, різними бувають лунають оплески. Ми чудово використовували пісеньку, так давайте нагородимо себе оплесками.

    Старший учень читає вірш / Олена Благинина «Ось яка мама!» /

    Мама пісню наспівувала,
    Одягала дочку,
    Одягала-одягала
    Білу сорочку.
    Біла сорочка -
    Тоненька рядок.
    Мама пісеньку тягнула,
    Взувала дочку,
    За гумці пристебнули
    До кожного панчішки.
    світлі панчішки
    На ногах у дочки.
    Мама пісеньку доспівала,
    Мама дівчинку одягла:
    Сукня червона в горошках,
    Туфлі нові на ніжках ...
    Ось як мама потрапила.
    До Маю дочку нарядила.
    Ось яка мама -
    Золота прямо!



    Конкурс «Наряди маму»

    Ведучий: Дорогі хлопці, а хто з вас зможе прикрасити, нарядити маму?

    Необхідні аксесуари ви можете знайти на столику, у вас є час - час звучання чудової музики.

    За бажанням три вихованця наряджають своїх мам, одягають їм прикраси, капелюхи, хустки ... Потім, мами демонструють свої «святкові наряди»,

    хлопці дають назву своєї моделі. Проходить фотосесія.

    Ведучий: Оплески конкурсантам!

    А зараз для вас найкрасивіші мами - подарунок від хлопців

    Ведучий (старший учень): Хлопці, а любите ви мультики? - так!

    Є цікавий мультфільм про бешкетних восьминогів. Папи переплутали своїх дітей. І тільки мами змогли знайти діточок. Зараз подивимося, чи зможуть наші мами з зав'язаними очима знайти свою дитину. Отже, конкурс «Знайди дитини».

    / Мамам зав'язують очі хусткою, і вони на дотик визначають свого малюка. На місці малюка може виявитися будь-який малюк або дорослий. Конкурс супроводжується тихою музикою

    Ведучий (педагог) А тепер, пропонуємо хлопцям знайти свою маму!

    / Діткам зав'язують очі хусткою, і вони на дотик визначають свою маму.

    Якщо виникають у малюків труднощі, можна їх підтримати:

    Я скажу вам по секрету,
    Про красунь наших мам.
    Кожен день міняють сукні,
    Дуже складно їх впізнати.

    Незважаючи на різноманітний гардероб наших мам. Всі наші хлопці їх упізнали! Молодці! Подякуємо наших учасників конкурсу оплесками!


    хлопці:

    Чудові подарунки ми
    На свято мамам даруємо -
    Квітів букети яскраві,
    Повітряний червоний кулька.
    Ще ми даруємо пісеньку,
    Дзвенить вона і ллється.
    Нехай мамі буде весело,
    Нехай мама засміється.


    Учні виконують пісню «Мама»


    ведучий:

    Мами люблять нас такими, якими ми є, але найзаповітніше мамине бажання - бачити нас здоровими, добрими і розумними.А ми хочемо їх бачити завжди молодими, веселими і життєрадісними. Ще раз зі святом дорогі наші мами і бабусі!


    Всі учасники концерту кидають в зал повітряні кулі. Звучить святкова музика.


    1. Аналіз ходу заходу може включати в себе зміст і виховну спрямованість; ставлення вихованців до заходу, захопленість, творчість, ініціативу; характеристику педагогічних засобів; прояв якостей педагога, його авторитет; створення умов для впливу на дітей.
      Будь-яка культурно-досуговая програма повинна бути орієнтована на досягнення певного результату. В якості очікуваних результатів нами було заплановано:
      - освоєння дітьми основних засобів спілкування, основ глядацької і виконавської культури;
      - підвищення культури взаємин дітей і їх поведінки у взаємодії з однолітками і дорослими;
      - формування традицій освітньої установи.
      Відстеження результатів реалізації культурно-дозвіллєвих програм можна здійснювати за допомогою: систематичних спостережень за дітьми і фіксації відбуваються в них змін; проведення соціологічних опитувань дітей та батьків; бесід з батьками; організації самодіагностики дітей і відстеження змін в їх самооцінці (самохарактеристиці).



    Скачати 68.21 Kb.