Сценарій Вікторини для підготовчої групи «Хочу все знати»




Дата конвертації14.01.2020
Розмір5.86 Kb.
ТипТемочка

ирина аверина
Сценарій вікторини для підготовчої групи «Хочу все знати»

сценарій Вікторини

в підготовчій групі

«Хочу все знати»

Мета: узагальнення та закріплення знань по вивчених тем з елементами свята.

завдання:

Навчальні

• закріпити знання чисел в натуральному ряду, закріпити знання сусідів числа;

• Тренувати дітей у вирішенні логічних завдань.

Розвиваючі

• розвивати фонематичний слух, творчу активність, уяву, швидкість реакції.

виховні

• створити у дітей емоційно-позитивний настрій;

• виховувати самостійність, вміння розуміти навчальне завдання і виконувати її самостійно.

хід заходу

(Чути шум, гам, шарудіння. Діти трохи відходять в сторону, шикуючись уздовж залу. З'являється Мара, яка тягне за собою скриню)

Мара: Доброго дня, хлопці! Я як раз шукала, хто ж мені допоможе.

Ведучий і діти: Доброго дня, а ви хто?

Мара: Я - Мара! Живу в глухому лісі, на болоті. Мені дуже потрібна допомога, тому я і відправилася до вас, знаючи, що тут проводиться свято «Хочу все знати!» Значить, ви все тут умненькіе- разумненькіе зібралися, ось ви і допоможете!

Ведучий: А чому ж ми можемо допомогти?

Мара: Скриня цей незвичайний. Мені його Лісовик подарував років сто тому, коли ще вас не було, ні мам, ні пап ваших не було, ні бабусь, ні дідусів тим більше, в загальному давно-давно. Лісовик сказав, що там скарб зберігається, неймовірне багатство - вже дуже цікаво мені подивитися, може там золото або діаманти, а може перлів або дорогоцінні монети, а? Так, а ось, де ключ від скрині не сказав, як мені його відкрити - не знаю. Ось я і подумала, що ви мені в цьому допоможете, раз ви такі розумні-разумненькіе. (конверт)

Ведучий: А ось це що таке цікаве? (розгортає, розглядає разом з дітьми) Роздруковуємо конверти в них завдання.

розминка

Як звали трьох поросят?

Казковий хлопчик з дерев'яним носом?

Герой російської народної казки, який їздив на печі?

Шкідлива стара з російських народних казок?

Казкова дівчинка з блакитними косами?

У кого перетворився Іванушка, після того, як напився водиці з копитця?

Як звали хлопчика, якого відвезла Снігова Королева?

Хто літав з дикими гусьми в подорож?

Ведмедик, у якого в голові тирса?

Хлопчик - цибулина?

У кого Кощій Безсмертний перетворив Василісу-Премудру?

Ведучий: Зараз ми трохи пограємо.

1. У нас розсипалися намисто з цифрами. Командам потрібно зібрати всі цифри в тому порядку, як вони розташовані в числовому ряду. Чия команда зробить це швидше.

2. Потрібно співвіднести букву з цифрою і розставити їх по порядку, щоб вийшло слово.

Вихователь: Молодці добре впоралися, а зараз завдання буде наступне.

3.

1. Уплітаючи калачі, їхав хлопець на печі.

Прокотився по селу і одружився на царівні. (Ємеля)

2. Солодких яблук аромат заманив ту птицю в сад.

Пір'я світяться вогнем і світло від них, як удень. (Жар-птиця)

3. Втекли від бруднулі чашки, ложки і каструлі.

Шукає їх вона, кличе і в дорозі сльози ллє. (Федора)

4. Був один у Івана трохи горбатим,

Але зробив щасливим його і багатим. (Коник Горбоконик)

5. Хто працювати не хотів, а грав і пісні співав?

До братику третього потім прибігли в новий будинок.

Від вовка хитрого врятувалися, але довго хвостики тряслися. (Три порося)

6. Він не знає нічого, ви все знаєте його.

Відповідай мені нічого не приховуючи, як звуть його ?. (Незнайка)

7. Летіла стріла і потрапила в болото, а в цьому болоті спіймав її хтось.

Хто розпрощався з зеленою шкірою? Став миттю красивою, пригожої? (Царівна жаба)

8. Два рожевих вуха і рожевий хвостик,

Ходив з Вінні-Пухом він до Кролика в гості. (П'ятачок)

Вихователь: Молодці добре впоралися із завданням, і я пропоную вам пограти в гру «Вгадай мелодію».

"Вгадай мелодію"

Мелодії з мультфільмів.

Конкурс - естафета «Не помилися»

Вихователь: Діти будуються в дві колони. На мольберті написані числа, які потрібно порівняти. Кожен учасник команди підбігає по черзі до мольберта і ставить потрібний знак між числами: «більше», «менше» або «дорівнює». Перевіряємо правильність постановки знаків.

5 8 7 1

3 5 6 8

6 6 2 5

7 4 8 8

4 0 5 6

1 7 9 10

9 6 4 8

4 4 6 0

2 3 2 + 2

10 9 3 1

3 8 9 2

5 1 4 9

Це ж скільки треба було пройти випробування, щоб відшукати ключик. Молодці, хлопці! Зараз подивимося, що ж там у скрині за скарби? Діаманти, золото, срібло (при цьому Мара намагається відкрити скриню).

Мара (відкривши скриню): Ой, а де ж золото, діаманти, дорогоцінне? Що це? (дістає книгу) Де багатство? Лісовик обдурив мене (з досадою в голосі).

Ведучий: Ні, Мара, Лісовик не обдурив тебе. Книга - це чарівна, це і є багатство, вона джерело знань, які необхідні в житті.

Мара, з книг ми дізнаємося багато нового, цікавого. Тобі цікаво було спостерігати, виконувати деякі завдання з дітьми? А все це їм вдалося, завдяки знанням, які діти отримали з книг!

Мара: Да, ладно! От уже не думала! Тільки не знаю, як я зможу цією книгою користуватися - читати не вмію, вважати - не вмію.