Сценарій театралізованої діяльності з дітьми другої молодшої групи «Українська народна казка« Рукавичка »на новий лад»




Скачати 12.78 Kb.
Дата конвертації03.05.2017
Розмір12.78 Kb.
Типоформлення груп

Олена Синельникова
Сценарій театралізованої діяльності з дітьми другої молодшої групи «Українська народна казка« Рукавичка »на новий лад»

Мета: створити умови для розвитку, творчості в процесі театралізованих ігор, вправ і емоційно сприятливу атмосферу для дружніх взаємин.

завдання:

розвивати діалогічну мова; збагачувати словник дітей, сприяти оволодінню виразними засобами спілкування: словесними (регулюванням темпу, гучності, проголошення, інтонації та ін.) і невербальними (мімікою, пантоміма, позами, жестами);

долучити до театралізованої діяльності; розвивати уяву;

розвивати різнобічне уявлення про дійсність (різні види театру, професії людей, що створюють спектакль); розвивати пам'ять, навчання вмінню планувати свої дії для досягнення результату.

забезпечити рухову активність в ході проведення заняття;

вчити узгоджувати дії і мова;

Розвивати уміння втілювати в творчому русі настрій, характер і процес розвитку образу.

Словникова робота: закріпити вміння утворювати слова зі зменшено-пестливими суфіксами (Лисичка-сестричка, мишка-норушка, дзига і т. Д.)

Попередня робота:

Відгадування загадок про тварин, читання російської народної казки «Рукавичка», бесіда з її змістом, імітування і наслідування героям казки, настільного театру «Рукавичка».

Матеріали та обладнання:

Кошик, маленькі дзеркала за кількістю дітей, велике дзеркало, костюми героїв казки «Рукавичка», макети дерева, будиночок-рукавиця, ложки.

хід заняття

Музичне вітання від дітей.

Діти стають півколом перед вихователем.

Сценарий театрализованной деятельности с детьми второй младшей группы «Украинская народная сказка «Рукавичка» на новый лад»

вихователь:

Зібралися ми з вами в коло.

Я - твій друг, і ти - мій друг!

Міцно за руки візьмемося

І один одному посміхнемось!

- Молодці! Посміхнулися і подарували один одному гарний настрій!

- У мене для вас є сюрприз - ось така кошичок. (показує її)

А кошичок ця не проста, а чарівна. А в кошичку лежить. Дзеркало? (здивовано)

Але воно не просте, а чарівне. Якщо його потерти - з'явиться диво.

(тре рукою дзеркало і дістає з кошика багато маленьких дзеркал)

- Ой, як багато дзеркал з'явилося! Хочете пограти з ними?

(роздати дітям дзеркала)

- Тільки, хлопці, пам'ятайте - дзеркала чарівні і кидати їх - не можна!

- А дзеркала вміють, і сміятися, і засмучуватися, і сердитися, і радіти.

Гра: «Емоції» (з дзеркалами)

- Подивіться в дзеркало і посміхніться, як ясне сонечко, а тепер спохмурнійте, як чорна хмаринка.

- А тепер розсердитеся, як злий сірий вовк, а тепер зрадіє, як ви радієте подарункам!

- Молодці! Давайте складемо дзеркала назад в корзину

(дістає кошик, а там вже з'явилося велике дзеркало, прикрите накидкою)

- Ось це чудеса! (здивовано) Тут щось з'явилося! Що це?

(спонукати дітей висловлювати здогади, відкриває кошик)

Д: Це ще одне дзеркало!

- Правильно, хлопці, тільки воно набагато більше наших дзеркал! Давайте швидше його розглянемо і заглянемо в нього. Ой, що ви бачите? (на дзеркалі зображений зимовий ліс)

Д: зимовий ліс, стежку.

- А що це на стежці лежить?

Д: рукавиця!

- З якої казки до нас потрапила рукавиця?

Д: з казки «Рукавичка»!

- Правильно! А хочете потрапити в цей казковий зимовий ліс?

Д: так!

- Закривайте швидко оченята

Щоб опинитися в казці.

(грає чарівна музика)

- Відкривайте очі, ми з вами опинилися в казковому зимовому лісі ...

(перед дітьми з'явилися декорації зимового лісу)

- Подивіться, як тут красиво! Ви хочете прогулятися?

(Один за одним йдуть по за деревами, зупиняємося недалеко від завіси)

- А зараз станеться ще одне чудо! Зайдуть за цю ширму дітки, а вийдуть зверятки. Чи готові опинитися в казці? (Так)

(Діти заходять за завісу, перші персонажі переодягаються, поки вихователь перевтілюється в казкарка і читає вірш).

вихователь:

Я - добра казкарка.

Розкривайте ширше вушка.

Відкривайте свої оченята.

Ми розповімо і покажемо

Чудову казку.

«Рукавичку» на новий лад

Вам покаже дитячий сад.

2. Грає російська народна мелодія.

вихователь:

Йшов дід лісом взимку,

Олександра Кужель він крокував,

Під зеленою сосною

Рукавичку втратив.

(пауза, дід мороз ходить навколо дерев, втрачає рукавицю, потім пішов)

Мишка повз пробігала,

Рукавичку побачила.

(під музика вибігає мишка і придивляється до рукавиці)

Мишка: Пі-пі-пі, хто-хто в рукавичці живе? (обходить рукавичку, оглядає, заглядає в неї, знизує плечима) В рукавичці перебуватиму! У ній від холоду врятуюся! Як люблю я співати, танцювати, як би мені друзів зібрати?

Ведучий: Прискакала тут жаба, лупата жаба.

Жаба: Ква-ква-ква! Я - жаба, я - жаба, Подивіться, яка! Мерзнуть лапки і живіт, в рукавичці хто живе?

Мишка: Я мишка - норушка! А ти хто?

Жаба: А я жаба-жаба! Можна мені з тобою жити?

Мишка: Заходи скоріше, жаба! Будеш для мене подружка.

Ведучий: Раптом зайчика прискакали. Рукавичку побачили.

зайчики:

Заяц1: Хто-хто в рукавичці живе?

Заяц2: Хто до себе нас жити візьме?

Мишка: Я мишка - норушка.

Жаба: Я жаба-жаба. А ви хто?

Зайчики: Ми зайчишки-шалунишки. Пустіть нас до себе жити.

Мишка: А що ви вмієте робити?

Зайці: А ось що!

Зайці грають на брязкальце під будь-яку рус. нар. мелодію.

Мишка: Заходьте!

Ведучий: Стали жити вони вчотирьох,

І не тісний їм їхній будинок.

Пробігала тут лисичка,

І дивиться на рукавичку.

Лисиця: Хто живе тут в рукавичці?

Мишка: Я мишка-норушка,

Жаба: Я зелена жаба!

Зайці: Ми зайчишки-шалунишки

Разом: А ти хто?

Лисиця: А я - руда лисичка,

Всім звірам в лісі сестричка,

Хвіст пухнастий, хутро золотистий.

Візьмете мене до себе?

Мишка: а що ти вмієш робити?

Лисиця: Загадки загадувати і відгадувати.

Ведучий: А ну-ка лисичка, відгадай-ка разом з звірятами-хлопцями загадки

Ведучий: (загадує загадки про героїв казки):

Взимку білий, а влітку сірий. (Заєць)

Хвіст пухнастий, хутро золотистий

У лісі живе, в селі курей краде. (Лисиця)

Живе в нірці,

гризе кірки.

Короткі ніжки;

боїться кішки. (Мишка)

Мишка: Заходи лисиця скоріше.

Ведучий: нишпорить по лісі дзига -

Гострий кіготь і зубок.

До рукавичці підбіг,

Голосно-голосно загарчав.

Вовк: Не лякайтеся ви мене, в нашій казці чудеса! Нікого я тут не з'їм, посміхатися буду всім! Хто живе тут в рукавиці?

Мишка: Я мишка-норушка!

Жаба: Я зелена жаба!

Зайці: Ми зайчишки-шалунишки

Лисиця: Я лисичка - всім сестричка! А ти хто?

Вовк: Я дзига - сірий бочок. Пустіть мене до себе жити!

Звірі: А що ти вмієш робити?

Вовк: Я вмію голосно гарчати, буду наш будиночок ось так захищати

Р-р-р-р (гарчить)

Мишка: Заходи!

Ведучий: Втиснувся дзига з працею,

Дуже тісним став їхній будинок.

Раптом приходить сірий їжак.

Їжак: Хтось в рукавчики живе?

Мишка: Я мишка-норушка!

Жаба: Я зелена жаба!

Зайці: Ми зайчишки-шалунишки

Лисиця: Я лисичка - всім сестричка!

Вовк: Я дзига - сірий бочок. А ти хто?

Їжак: А я, колючий їжачок,

Ні голови, ні ніжок.

На морозі мені не спиться

Теплий будиночок часто сниться.

Звірі: А що ти вмієш робити?

Їжак: Я буду казки вам розповідати.

Ведучий: Повіримо, скільки казок знає їжачок? Ви можете йому допомагати!

Вихователь показує зображення і пропонує дітям згадати, в якій казці живуть ці тварини? (Колобок, Вовк і козенята, гуси лебеді, лисиця і заєць)

Ведучий: молодці! Як добре впоралися!

Мишка: Заходи їжачок до нас!

Ведучий: Стали дружно поживати

Один одному в усьому допомагати.

Раптом пролунав тріск і шум ...

Це йшов Ведмідь - шатун ...

Ведмідь: У мене немає барлогу!

Що тут, посеред дороги? Рукавичка підійде!

Хто, скажіть, в ній живе?

Мишка: Я мишка-норушка!

Жаба: Я зелена жаба!

Зайці: Ми зайчишки-шалунишки

Лисиця: Я лисичка - всім сестричка!

Вовк: Я дзига - сірий бочок.

Їжак: а я колючий їжачок. А ти хто?

Ведмідь: А я - Мишка-клишоногий. Пустіть мене до себе жити!

Звірі: А що ти вмієш робити?

Ведмідь: Вмію я вірші читати, виходь все допомагати.

Гра-вірш «Ведмедик клишоногий».

Мишкаклишоногий по лісі йде

(Діти, переступаючи з ноги на ногу, промовляють вірш)

Топ - топ - топ - топ.

(Проговорюється і одночасно тупають ногами)

Шишки збирає, в сумочку кладе.

(Підняти руки вгору - «шишки ростуть високо», опустити руки вниз -

«Сумочка коштує на землі»)

Клац - клац - клац - клац.

(Проговорюється і одночасно клацають пальцями)

Раптом впала шишка, прямо ведмедику в лоб

(Підняти плечі - здивуватися, ук. Палець правої руки приставити до чола)

Бом - бом - бом - бом.

(Проговорюється і долоньками постукують по грудній кістці)

Мишка розсердився і ногою топ.

(Діти ставлять зібрані в кулачки кисті на пояс, промовляють вірш і, на слово «Топ», тупають правою ногою)

Топ - топ - топ - топ.

(Проговорюється вірш і одночасно тупають ногами)

Мишка: Гаразд, заходь!

Дід. (Входить). Кажу тобі, Жучка, я щось втратив. Чогось мені не

вистачає. Ой, погодка холодна, вітер так і ріже!

(Звертає увагу на свою руку)

Рукавичка тут одна, а інша де ж?

Ех, Жучка, ми з тобою рукавичку втратили! Підемо шукати.

Дід йде за завісу. Собака підбігає до рукавички.

Жучка. Хто тут ворушиться в нашій рукавиці? Мандруйте скоріш! Зараз як почну на вас гарчати! Р-р-р!

(Звірі починають тремтіти)

Жучка. Так як загавкаю! Гав гав гав!

Звірі з криком вискакують і розбігаються в різні боки. Ховаються за кущі.

Собака переможно гавкає. Виходить дід.

Дід. Що ти, Жучка, гавкаєш? Навіщо ти лякаєш?

Ось вона моя пропажа! І знайти не думав навіть! А звіряток, цілий ряд, всі притихли і мовчать! А ну-ка виходьте! Будемо знайомитися!

(Звірі виходять)

По черзі

1.Я мишка-норушка. Я спритна. Люблю зернятка їсти та в нірці ховатися.

2. Я жаба-жаба! Я вмію квакати, стрибати, плавати. На озері живу.

3. Ми зайчишки-шалунишки! Заяц1 - Я вмію високо стрибати і швидко бігати.

Заяц2 -а я вушками ворушу (показує) і все-все в лісі чую!

4. Я лисичка-сестричка. У мене тепла, красива шубка. Я розумна і хитра. Все-все в лісі бачу!

5. А я вовчок - сірий бочок. Я зубастий і сміливий. Вмію гарчати і голосно вити.

6. А я Маленький, колючий їжачок. Вмію згортатися в клубочок.

7. А я ведмедик-клишоногий. Великий і сильний. Люблю мед і ягоди їсти.

Дід: От і познайомилися! Не гнівайтесь на мою Жучку! Посварилися? Помиримось!

Постановочний танець «помиримося»

Всі разом:

Ось казочці кінець

А хто слухав - молодець!

уклін дітей



Скачати 12.78 Kb.

Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Сценарій театралізованої діяльності з дітьми другої молодшої групи «Українська народна казка« Рукавичка »на новий лад»

Скачати 12.78 Kb.