• Хід заняття
  • Сценарій розваги для дітей старшого віку «Карнавал емоцій»




    Дата конвертації26.02.2019
    Розмір9.1 Kb.

    Пестова Алена Васильевна
    Сценарій розваги для дітей старшого віку «Карнавал емоцій»

    мета:

    Розвиток емоційної сфери дітей старшого дошкільного віку.

    завдання

    освітні:

    1. Закріпити знання про почуття, настрої і емоції.

    2. Активізувати інтерес до почуттів і переживань оточуючих.

    3. Сприяти прийняттю будь-якого емоційного переживання.

    Розвиваючі:

    1. Розвивати уміння розуміти емоційний стан інших людей.

    2. Розвивати почуття емпатії (вміння співчувати і співпереживати).

    3. Розвивати навички саморегуляції і самоконтролю.

    виховні:

    1. Виховувати толерантне ставлення до чужих недоліків.

    2. Виховувати вміння надавати допомогу іншим у важкій ситуації.

    3. Виховувати вміння ввічливо спілкуватися з оточуючими.

    Очікуваний результат:

    Діти придбають впевненість в вираженні різних емоцій; зможуть використовувати отримані навички та вміння в повсякденному житті, а саме терпиміше ставитися один до одного, регулювати свій емоційний стан; враховувати емоційний стан оточуючих.

    Попередня робота з дітьми: реалізація циклу психологічних занять в контексті «Подив, злість, страх, спокій, радість, смуток».

    Місце проведення: музичний зал.

    Обладнання: музичний центр, аудіозаписи, ІКТ, мішок з масками.

    Учасники: діти підготовчої до школи групи.

    Хід заняття:

    Діти з педагогом-психологом під музику входять в зал, утворюють коло.

    Педагог-психолог:

    Привіт хлопці! Я рада вас бачити! Сьогодні до нас прийшли гості. Давайте привітаємо наших гостей.

    А зараз привітаємо один одного:

    Привітання: Вправа «Здрастуй друг»

    Вправа «Передай посмішку по колу»

    Педагог-психолог:

    Хлопці сьогодні ми вирушимо в гості до казкової Феї і дізнаємося, де і як вона живе. Але для цього нам треба вимовити чарівні слова.

    Дитина.

    Тут Чарівники живуть,

    Цікавий у нас працю.

    Ми руками поведемо -

    До помахом чарівної палички вас приведемо

    (Програє чарівна музика, на екрані з'являється замок Феї)

    Педагог-психолог:

    Подивіться хлопці! Ось ми і потрапили в царство Феї. Ось це будинок, де живе Фея, але будиночок виявляється порожній, а там лежить послання для хлопців і квитки на карнавал.

    послання:

    Хлопчики і дівчатка! Запрошую вас на «Карнавал Емоцій», де ви зможете повеселитися і потанцювати. Але, щоб потрапити на карнавал вам необхідно поділитися своїми знаннями про емоції.

    Вірш «Подив»

    Здивувалася я тоді,

    Побачивши в річці сома.

    Дивовижний такий,

    Цей сом великий, великий.

    Слайд (здивування)

    Бесіда.

    Педагог-психолог:

    Коли люди дивуються? Згадайте, що вас недавно здивувало?

    Діти розповідають про свої здивування.

    Вправа «Дзеркало»

    Запропонувати дітям показати здивування.

    Звернути увагу дітей на те, що кожна людина дивується по-своєму, але, не дивлячись на різницю, в виразах подиву завжди є щось схоже.

    Вірш «Злість»

    Розлютили мене бджоли,

    Як літають захоплено

    І дзижчать, гудуть, гудуть.

    Адже вони мене так дратують.

    Слайд «Злість»

    Закінчіть речення «Я злюся коли ....»

    Гра-вправа "Приголуб мене"

    Педагог-психолог. Діти, ви сказали, коли людина зла, з ним можна поговорити, заспокоїти, його потрібно приголубити, а давайте і ми приголубить того, кого вам хочеться.

    Звучить спокійна мелодія.

    Одна дитина сідає на стілець в центрі кімнати, інші діти оточують його і ніжно гладять по руках, плечах, ногах і т. Д.

    Педагог-психолог.

    Що ви відчували, коли пестили вас діти?

    (Відповіді дітей)

    Психолог. Особливо приємно було, коли діти торкалися до якої частини тіла?

    (Відповіді дітей)

    (Під тиху музику П. П. задає питання дітям)

    Коли ви починаєте злитися, що треба робити, щоб заспокоїтися:

    - заспівайте веселу пісеньку;

    - послухайте тиху музику;

    - пограйте з м'яким м'ячиком;

    - намалюйте свій настрій;

    - розкажіть про свою злості близькій людині;

    - погортайте сімейний альбом або казки;

    - пограйте в гру «Розірвання папери» і т. Д.

    Слайд «Подив»

    Вірш «Страх»

    Заглянув я в свій комору,

    Страх там темний проживав.

    Але коли, я світло включив

    Страх зник - він відступив.

    Вправа «Чи корисний страх?»

    Педагог-психолог задає дітям питання «Чи корисний страх?»

    Так! Якщо немає почуття страху, то .... (Можна впасти з балкона, впустити в квартиру злодія, потрапити під колеса машини, обваритися окропом, затіяти пожежа в квартирі)

    Ні! Через вічного страху перед чим-небудь ми перестаємо радіти життю, відчуваємо себе не впевненими, частіше хворіємо, менше дізнаємося про навколишній світ, боїмося знайомитися з людьми і т. Д.

    Що ж робити? (Відповіді дітей) Бути обачними, частіше посміхатися, сміятися над непотрібними страхами.

    Слайд «Страх»

    Вірш «Смуток»

    Грустинка потрапила до мене,

    Але ж сидів я на вікні,

    І сумно мені стало потім,

    Що немає нікого під вікном.

    Слайд «Смуток»

    Аукціон ідей «Як впоратися з сумним настроєм»

    Діти сідають кругом перекочуючи один одному м'яч і подають ідеї. Ідеї ​​можуть бути самими різними.

    Вірш «Радість»

    Радіють діти сонця,

    Радіють звірі тепла.

    Весна заглянула в віконце,

    І раді ми все тому.

    Слайд «Радість»

    Педагог-психолог: Що таке радість? Відповіді дітей ....

    Гра-вправа "Льоша, Льоша повернись, повернись і посміхнися"

    Психолог торкається чарівною паличкою-о-пліч кожної дитини і каже: "Льоша, Льоша повернись, повернись і посміхнися",

    Льоша повертається на 180 градусів і посміхається.

    З'являється Фея на екрані.

    Вітає дітей! Я дуже рада вас бачити. Розкажіть як ви добралися до мене і хто вам в цьому допомагав? Які труднощі ви випробували в дорозі?

    Педагог-психолог: Хлопці, а що ж таке карнавал? Діти дають відповіді.

    Педагог-психолог читає вірші

    «Карнавал».

    Карнавал - це жарти і сміх!

    Карнавал - це свято для всіх.

    Карнавал - музика, танці навколо!

    Веселиться народ і стає в коло.

    Педагог-психолог: Подивіться! Фея нам залишила щось цікаве в мішку. Діти по черзі дістають з мішка маски.

    Чи включається весела пісня «Бананамама» групи «Барбарікі», хлопці танцюю.

    Релаксація «Пливемо в хмарах».

    Педагог - психолог:

    Діти, лягайте на підлогу і займіть зручне положення. Закрийте очі. Дихайте легко і повільно. Уявіть, що ви перебуваєте на природі, в прекрасному місці. Теплий, тихий день. Вам приємно, і ви відчуваєте себе добре.

    Ви абсолютно спокійні. Ви лежите і дивіться вгору на хмари - великі, білі, пухнасті хмари в прекрасному синьому небі. Дихайте вільно. Під час вдиху ви почнете повільно підніматися над землею. З кожним вдихом ви повільно і плавно піднімаєтеся назустріч пухнастому хмарі. Ви піднімаєтеся ще вище, на самий вершечок хмари, і м'яко потопає в ньому.

    Тепер ви перебуваєте на вершині великого пухнастого хмари. Ви пливете разом з ним. Ваші руки і ноги вільно розкинуті в сторони, вам ліньки ворушитися. Ви відпочиваєте. Хмара повільно разом з вами спускатися все нижче і нижче, поки не досягне землі. Нарешті, ви благополучно розтягнулися на землі, а ваше хмара повернулося до себе додому на небо. Воно посміхається вам, ви посміхаєтеся йому. У вас прекрасний настрій. Збережіть його на весь день.

    Підведення підсумків:

    Педагог-психолог: Дорогі хлопці, спасибі Вам за таке цікаве заняття, за те, що Ви уважно мене слухали і охоче виконували запропоновані вправи. Наша зустріч добігає кінця. Розкажіть, які емоції ви відчували протягом нашої зустрічі.

    (Діти висловили свої думки)

    прощання:

    Педагог-психолог:

    Візьміться за руки. Подивіться один на одного і подаруйте один одному саму добру посмішку, а тепер нашим гостям!

    До зустрічі!