• Бесіда з профілактики наркоманії
  • Причини вживання наркотиків
  • Учитель.
  • Є два шляхи після перших проб
  • Розробка заняття з профілактики наркоманії




    Скачати 34.54 Kb.
    Дата конвертації28.09.2017
    Розмір34.54 Kb.
    ТипРозробка

    hello_html_m2a7690f7.gif


    Розробка заняття з профілактики

    наркоманії


    "Підліток і наркотики"














    Підготувала соціальний педагог

    Канчук Вета Федорівна

    Іллічівська середня школа

    2014









    Бесіда з профілактики наркоманії для учнів 9-11 класів

    Мета: підвищити рівень інформованості підлітків з проблем, пов'язаних з наркотиками; виробити і розвинути на викі, що запобігають вживання психоактивних речовин (ПАР).



    Завдання: з'ясувати рівень інформованості підлітків з проблеми; дати достовірну інформацію про причини і наслідків Чорно вживання психоактивних речовин (ПАР), можливі стратегії поведінки.

    Час: 45 хвилин.

    Обладнання: аркуші форматом А4, маркери.

    хід заняття

    Ведучий. Привіт, хлопці! Сьогодні у нас буде незвичайне заняття, на якому ми з вами поговоримо про злободенною проблеми - проблеми наркоманії. В кінці нашого заняття кожен з вас, в тому числі і я, зробить для себе певні висновки щодо ПАР.

    Зараз я на дошці намалюю людини. Давайте відразу визначимо ся, хто це у нас буде - дівчина або хлопець? Як ми назвемо наше го підлітка (бажано називати ім'ям, якого немає в класі)? Скільки буде років нашому підлітку?

    Хлопці, а зараз давайте спробуємо скласти збірний образ нашого підлітка, наділивши його позитивними і отрицатель ними якостями характеру. (Хлопці називають позитивні і негативні якості збірного образ підлітка).

    А тепер трохи відвернемося від нашого підлітка і проведемо мозковий штурм. Скажіть, будь ласка, навіщо підлітки починають вживати наркотики? Навіщо їм це треба? (відповіді учнів)



    Причини вживання наркотиків:

    1. з цікавості;

    2. солідарність, щоб не бути «білою вороною»;

    3. зло;

    4. не вистачає розуміння близьких;

    5. неблагополучна сім'я;

    6. бажання відповідати певному способу життя;

    7. бажання, щоб тебе вважали дорослим;

    8. бажання послабити самоконтроль;

    9. бажання розслабитися;

    10. для кайфу;

    11. для сміливості;

    12. зняти біль і т. д.

    Учитель.

    - Скажіть, хлопці, як ви думаєте, причини, за якими підлітки починають вживати наркотики, є зовн ними або внутрішніми (психологічними)?

    Учитель повинен зробити акцент на тому, що причини, за якими підлітки починають вживати нарко тики, є внутрішніми, т. Е. Психологічними.

    - Хлопці, що можна зробити, щоб вирішувати ті ж самі проблеми і досягти цих же станів, не використовуючи ПАР? (Хлопці називають)

    1. поспівати;

    2. зустрітись з друзями;

    3. послухати музику;

    4. пограти на комп'ютері;

    5. сходити в басейн;

    6. сходити на дискотеку;

    7. подивитися цікавий фільм;

    8. почитати захоплюючу книгу і т. д.)

    Учитель. Тобто у кожного з вас є свої способи отримання радості. Зараз я намалюю графік людського емоційного стану, де по осі Y будуть емоції, а по осі X - час. У нормальному стані у всіх нас настрій то підвищується, то знижується і т. Д. Ми всі живемо, піддаючись цим коливаннями. Жодна людина, навіть найвідоміший, не живе весь час в радості, весь час в задоволенні, і у нього після підйому завжди спад. І немає таких людей, які постійно на ходятся в стані депресії, у них після спаду настрою завжди підйом.

    Коли у вас підйом настрою, то зазвичай життя вам здається прекрасним, у вас немає проблем, і ви не робите поганих поступ ков. Як тільки настрій падає, вам починає здаватися, що вам дісталася найгірша школа, найгірші батьки т. Д. І ось в цей момент дуже важливо, хто знаходиться поруч з людиною. Якщо він чує слова підтримки: все буде добре, після чорної смуги буде біла і т. Д., То йому буде значно легше вийти зі стану спаду настрою, в зворотному випадку великий ризик попа данія в компанії, що вживають ПАР.

    Наркотична залежність - це процес, який містить 4 ця па, і як будь-який процес має початок і кінець.

    Зараз я намалюю на дошці м'ячик, який котиться вниз.

    I етап. перші проби

    На першому етапі відбувається знайомство з наркотиками, цей етап, тому і називається «перші проби». Для цього етапу характерні:

    1. природна цікавість, бажання «просто спробувати»;

    2. активний пошук нових видів «кайфу»;

    3. невміння сказати «ні»;

    4. труднощі з розумінням власних кордонів;

    5. потрапляння під вплив різних міфів про наркотики;

    6. страх уславитися «білою вороною» або «маминим синочком»;

    1. неусвідомлене бажання втекти від складнощів життя (або усвідомлене);

    1. наплювацьке ставлення до себе і свого життя;

    2. бажання зробити своє життя цікавим і наповненим;

    1. незнання того, як насправді діють наркотики на психіку і організм людини.

    Є два шляхи після перших проб:

    1. повністю припинити вживання;

    2. продовжити вживання, що неминуче веде до переходу на наступний етап розвитку залежності від наркотиків.

    II етап. Вживати наркотики подобається

    На другий етап потрапляють зазвичай ті люди, яким «це зі стояння» сподобалося. І м'ячик покотився вниз. Для цього етапу характерно:

    1. усвідомлене бажання отримувати «кайф» за допомогою наркоти ков;

    2. пошук розумних виправдань вживання;

    3. пошук «підходящої» компанії;

    4. наркотики стають необхідним атрибутом веселощів і від нку;

    5. наркотики починають використовуватися як:



    1. засіб проти «комплексів»;

    2. ліки від стресу;

    3. спосіб спілкування;

    4. супутник сексуальних відносин;

    - можна помітити зростання необхідної для отримання потрібних ощу
    щений дози;

    - 'формується особлива «тусовка» - свої наркотики, своя музи ка, стиль одягу, гумор.

    Якщо людина продовжує вживати наркотики, він переходить з менших доз на великі, і з менш сильних речовин на більш сильні.

    Коли людина потрапляє на 2 етап залежності він розуміє, що те, що він вживає наркотики, близькі йому люди не схвалять, але йому це стан подобається, і тому він змушений виправдовувати свою поведінку, і ось тоді виникають різні міфи, наприклад:



    1. Від одного разу залежності не буває ...

    2. Я буду контролювати себе ...

    3. Я сильний, буду тримати себе в руках ...

    4. Ті, хто стали наркоманами - слабкі і безвольні ...

    5. Конопля не наркотик, від неї не буває залежності ...

    Коли відчую, що починається залежність, - кину ...


    Якщо людина не припиняє вживання, починається сліду ющая стадія розвитку залежності.

    III етап. виникають проблеми

    М'ячик котиться все далі вниз. Для цього етапу характерні:

    1. проблеми зі здоров'ям (ломка, неприємні відчуття після вживання, інфекційні захворювання);

    2. втрата контролю над поведінкою (травми, насильство, кримінал);

    3. нерозбірливість в сексі (венеричні захворювання, неже лательно вагітність, проблеми в стосунках);

    4. скандали в сім'ї;

    5. проблеми з навчанням, неприємності в школі;

    6. фінансові труднощі (борги, продаж речей з будинку, по стояв пошук грошей);

    7. конфлікти з друзями;

    8. основне коло спілкування - ті, хто вживає наркотики;

    9. конфлікти з законом, приводи в міліцію.



    На цьому етапі виникає фізична залежність. Наркотик не приносить бажаного задоволення, а вживається для приве дення організму в нормальний стан.

    Припинити вживання на цій стадії самостійно прак тично неможливо, необхідна допомога фахівців. Продол ються вживання обов'язково веде до переходу на наступний етап розвитку залежності.

    IV етап. Вживання наркотиків стає метою

    На четвертому етапі наш м'ячик потрапляє в круговорот, з кото рого вибратися важко. Скотитися завжди просто, а от повернутися назад, як бачите, дуже складно.

    Для цього етапу характерно:

    1. вживання заради вживання;

    2. постійна потреба в наркотиках;

    3. використання крайніх засобів, в пошуках дози;

    4. руйнування моральних цінностей;

    5. апатія і небажання жити, втрата сенсу існування;

    6. спроби самогубства;

    7. серйозні проблеми зі здоров'ям, виникнення хрониче ських захворювань;

    8. розрив з родиною, друзями, суспільством.

    На цій стадії, якщо людина не припиняє вживати наркотики, він гине. Статистика говорить про те, що з 100 хворих на наркоманію одужує лише 3%, т. Е. З 100 хворих тільки 3 людини виживає, всі інші просто вмирають.

    Сталося так, що наш підліток по одній з вишеперечіс ленних причин починає вживати наркотики. Як ви думаєте, що зміниться в його зовнішності? Що зміниться в його характері? Яке буде у нього поведінку?

    На допомогу вчителю. Зовнішні ознаки вживає нар котики. Людина, що вживає наркотики, - це зазвичай розв'язна ний, балакучий, надмірно розслаблений і пріставучий, которо му без причини дуже весело. Він метушливий і неохайний. Поведінка агресивне, слабо контролює свою поведінку. У нього наруша ється координація і точність рухів, знижуються критичне ставлення до поведінки і ситуації, інстинкт самозбереження. Спостерігається зниження пам'яті, уваги і погіршення зору.

    - Яка тривалість життя наркомана?

    На допомогу вчителю. В середньому тривалість життя наркоманів становить 10-15 років.



    - Хлопці, як ви думаєте, наркоманія виліковна?

    На допомогу вчителю.

    Наркоманія - це хвороба душі. Нарко ман не лікується: він перебудовує свою психіку, адаптується до нового життя без наркотиків.

    - А тепер повернемося до нашого підлітку. Сталося так, що наш підліток в силу своєї волі, за допомогою фахівців та за підтримки близьких впорався з проблемою наркотичної зави ності. Закінчив школу, вступив до вузу. Давайте пофантазуємо, в ка кой вуз він вчинив?

    1. Яка буде у нього професія?

    2. Чим він буде захоплюватися (його хобі)?

    3. Чи буде у нього своя власна сім'я?

    4. Чи будуть у нього діти, скільки?

    5. Чи буде у нього свій будинок?

    6. А машина буде, яка?

    7. Чи зробить він кар'єру?

    8. Куди буде їздити відпочивати? Добре! Молодці!

    Дивлячись на цю картинку, я розумію, що наркотики - це погано. Ви зробите свій вибір самі.

    Дякую за увагу! Мені було легко з вами працювати!



















    Скачати 34.54 Kb.