• УМК «Початкова школа 21 століття»
  • Завдання уроку
  • Хід уроку
  • Робота в міні групах.
  • Сидиш, мяч, жито, стерегти, хороший, думаєш, пливеш, багато хмар, відірвешся, могутній, глухомань.
  • 8.Ітог уроку.
  • Розробка уроку російської мови в 4 класі на тему: «М'який знак після шиплячих в дієсловах», УМК «Початкова школа 21 століття», 4 клас




    Дата конвертації23.07.2017
    Розмір9.8 Kb.

    Розробка уроку російської мови в 4 класі на тему:

    «М'який знак після шиплячих в дієсловах»,

    УМК «Початкова школа 21 століття»

    Мета: вчити написання И після шиплячих в дієсловах

    Завдання уроку:

    • систематизувати знання учнів про правопис Ь в словах різних частин мови після шиплячих;

    • усунути прогалини в знаннях по темі «М'який знак після шиплячих»;

    Хід уроку:

    1.Емоціональний настрій.

    Вчися, метикуй, активним будь!
    І до знань відкриєш шлях!

    2.Актуалізація знань.

    На слух виключити зайве слово і пояснити.

    - ніч, промінь, тиша, річ;

    - цегла, колючий, могутній, схожий;

    - немає хмар, п'ять завдань, зник з дахів, спритна миша.

    Знаєш, борщ, з'їж, намаж

    Давайте згадаємо все, що ви вже вивчили по темі «М'який знак після шиплячих».

    hello_html_m7e9c75f4.png

    1. Визначення теми уроку.

    Наступне завдання допоможе вам визначити тему уроку.

    На дошці:

    За двома зайцями поженешся, жодного не зловиш.

    Тихіше їдеш - далі будеш.

    Без тесту пиріг не іспечёшь.

    У.: - Що Ви прочитали?

    Д.: - Це прислів'я

    У.: - Поясніть значення прислів'їв.

    - Якою частиною мови є виділені слова?

    - У яких формах вони стоять?

    Знайдіть слова, в яких на кінці після шиплячих варто м'який знак.

    -Зробіть висновок про правопис орфограми «Ь після шиплячих в дієсловах» в виділених словах.

    Д.: - У дієсловах після шиплячих потрібно писати м'який знак.

    Давайте згадаємо, в яких же випадках пишеться ь після шиплячих в дієсловах?

    hello_html_1bd7e8d9.png

    У.: - Хто здогадався про тему нашого уроку?

    Д.: - М'який знак після шиплячих в дієсловах.

    Мета уроку: тренуватися в написанні Ь після шиплячих в дієсловах.

    1. Робота в міні групах. "Мозковий штурм". (підручник стор.111, упр.2)

    2. Динамічна пауза.

    Давайте пограємо в гру «Будь уважним».

    У.: - Контролюйте свої дії, щоб в кінці гри ви могли оцінити свій результат. Я називаю слово, якщо Ь знак пишеться - стійте, якщо відсутня - присядьте.

    Сидиш, м'яч, жито, стерегти, хороший, думаєш, пливеш, багато хмар, відірвешся, могутній, глухомань.

    У.: - Сядьте ті, хто не помилився!

    (Звертаюся до тих, хто помилився.)

    - Над чим потрібно попрацювати?

    6. Самостійна робота: упр.4. стор.112

    7. Рефлексія.

    Чого вчилися на цьому уроці?

    8.Ітог уроку. Оцінки.

    У.- У яких випадках після шиплячих в дієсловах ми пишемо ь? (завжди)

    У.- Коли ь після шиплячих не пишеться?

    Д.: - У іменників м.р. 2 скл. (очерет), у іменників Р.П. мн.ч. (Хмар, калюж), коротких прикметників (гарячий, могутній), в поєднаннях чн, чк, нч, РЩ, НЩ, щн, чт.)

    У.: - Хлопці, встаньте, будь ласка, ті, хто задоволений результатом своєї роботи на уроці і з хорошим настроєм йде з уроку?

    (Звертаюся до тих, у кого виникали суперечності в роботі).

    - Які питання необхідно вирішити?

    -Спасибі всім за роботу

    9.Домашнее завдання.

    Підручник стор.112 упр.5 + за бажанням записати прислів'я з орфограммой «М'який знак після шиплячих в дієсловах».




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Розробка уроку російської мови в 4 класі на тему: «М'який знак після шиплячих в дієсловах», УМК «Початкова школа 21 століття», 4 клас