• Розробка уроку читання
  • "М. В. Ісаковський« Весна »"
  • Учитель російської мови та літератури
  • Мета
  • Перевірка домашнього завдання
  • Ш. Постановка мети.
  • Слайд 2-7
  • А я залишився з тобою
  • Робота в зошиті (запис слів і значень)
  • Хорове читання.
  • Физминутку для очей.
  • Розробка уроку читання на тему «М. В. Ісаковський. "Весна"




    Скачати 29.06 Kb.
    Дата конвертації19.10.2017
    Розмір29.06 Kb.
    ТипРозробка
     В. М. Исаковский «Весна» Урок чтения в 7 б классе
     А. Саврасов «Март»
    А. Саврасов «Грачи прилетели»
    И. Левитан «Ранняя весна»
    И. Горюшкин-Сорокопудов «Солнце - на лето, зима - на мороз»
    А. Куинджи «Ранняя весна»
    А. Полунин «Весна»
    Весна на опушке
    Почки на деревьях
    Половодье
    Подснежники
     Весёлые ручейки
    Весеннее солнышко
    Яблони в цвету
    Экскурсия в библиотеку
    В. М. Исаковский «Весна»
    Перестук -звуки, возникающие в процессе постукивания Гребень – верхняя точка,...
    Гребень крыши
    Физкультминутка Вновь у нас физкультминутка. Наклонились, ну-ка, ну-ка! Распр...
    Молодцы!
    24 1

    Опис презентації по окремим слайдів:

    № слайда 1  В. М. Исаковский «Весна» Урок чтения в 7 б классе
    Опис слайда:

    В. М. Ісаковський «Весна» Урок читання в 7 б класі

    № слайда 2  А. Саврасов «Март»
    Опис слайда:

    А. Саврасов «Март»

    № слайда 3 А. Саврасов «Грачи прилетели»
    Опис слайда:

    А. Саврасов «Граки прилетіли»

    № слайда 4 И. Левитан «Ранняя весна»
    Опис слайда:

    І. Левітан «Рання весна»

    № слайда 5 И. Горюшкин-Сорокопудов «Солнце - на лето, зима - на мороз»
    Опис слайда:

    І. Горюшкін-Сорокопуд «Сонце - на літо, зима - на мороз»

    № слайда 6 А. Куинджи «Ранняя весна»
    Опис слайда:

    А. Куїнджі «Рання весна»

    № слайда 7 А. Полунин «Весна»
    Опис слайда:

    А. Полунін «Весна»

    № слайда 8 Весна на опушке
    Опис слайда:

    Весна на узліссі

    № слайда 9 Почки на деревьях
    Опис слайда:

    Бруньки на деревах

    № слайда 10 Половодье
    Опис слайда:

    повінь

    № слайда 11 Подснежники
    Опис слайда:

    проліски

    № слайда 12  Весёлые ручейки
    Опис слайда:

    Веселі струмочки

    № слайда 13 Весеннее солнышко
    Опис слайда:

    весняне сонечко

    № слайда 14 Яблони в цвету
    Опис слайда:

    Яблуні в цвіту

    № слайда 15 Экскурсия в библиотеку
    Опис слайда:

    Екскурсія в бібліотеку

    № слайда 16
    Опис слайда:

    № слайда 17
    Опис слайда:

    № слайда 18
    Опис слайда:

    № слайда 19 В. М. Исаковский «Весна»
    Опис слайда:

    В.М. Ісаковський «Весна»

    № слайда 20 Перестук -звуки, возникающие в процессе постукивания Гребень – верхняя точка,
    Опис слайда:

    Перестук -Звук, що виникають в процесі постукування Гребінь - верхня точка, верх

    № слайда 21 Гребень крыши
    Опис слайда:

    гребінь даху

    № слайда 22 Физкультминутка Вновь у нас физкультминутка. Наклонились, ну-ка, ну-ка! Распр
    Опис слайда:

    Физкультминутка Знову у нас физкультминутка. Нахилилися, ну-ка, ну-ка! Розпрямилися, підтягнулися, А тепер назад прогнулися Розминаємо руки - плечі, Щоб сидіти нам було легше, Щоб писати, рахувати, читати І зовсім не втомлюватися. Хоч зарядка коротка Відпочили ми злегка.

    № слайда 23
    Опис слайда:

    № слайда 24 Молодцы!
    Опис слайда:

    Молодці!

    Обраний для перегляду документ відкр. урок М. В. Ісаковський. Весна..docx

    бібліотека
    матеріалів

    Державна бюджетна спеціальне (корекційна) освітня установа для учнів, вихованців з обмеженими можливостями здоров'я «Нурлатського спеціальна (корекційна) загальноосвітня школа-інтернат VIII виду»





    Розробка уроку читання

    на тему:

    "М. В. Ісаковський« Весна »"


    яч




    Учитель російської мови та літератури

    1 кваліфікаційної категорії

    Алексєєва С. Л.


    2014


    Тема: М. В. Ісаковський «Весна»


    Мета: продовжити знайомство учнів з творчістю поета, познайомити з віршем «Весна»;

    Завдання: розвивати вміння порівнювати, аналізувати і узагальнювати інформацію, робити висновки;

    показати красу природи навесні;

    виховувати почуття любові до природи;

    формувати навик виразного читання.


    Хід уроку:

    1. організаційний момент

    Ми вітаємо гостей -

    дорогих вчителів,

    всіх знайомих, незнайомих,

    і серйозних, і веселих.
    А) Якщо у вас гарний настрій - потупайте ногами.
    Б) Якщо у вас є друзі - погладьте себе по голові.

    В) Якщо ви любите своїх друзів-потисніть сусідові руку.
    Г) Якщо ви любите свою школу - поплескайте в долоні.
    А тепер посміхніться і тихесенько сідайте.

    1. Перевірка домашнього завдання

    1. Яке вірш М. В. Ісаковського ви вчили вдома?

    2. Читання напам'ять вірші «Вітер» (Учні читають вірш «Вітер» і показують малюнки про вітер-бешкетника)

    3. Назвіть дієслова, які передають дії вітру.

    4. А якого вони часу? (Уже минулого часу)

    5. Про вітер йдеться як про явище природи або як про живу людину? (доведіть)

    6. На кого схожий своїми вчинками вітер? (На пустуна хлопчиська)

    7. Прослухати пісню М. В. Ісаковського «А ну-ка, пісню нам пропій, веселий вітер».

    Ш. Постановка мети. Актуалізація знань.

    слайд 1

    Ми послухали вірш «Вітер». А як ви думаєте - який це вітер, в яку пору року ми можемо спостерігати такий пустотливий вітер? Звичайно ж - навесні. Завтра у нас закінчується календарна зима. Ми так скучили за сонячним весняним днинки. І, з задоволенням, поговоримо з вами сьогодні про весну. Ви згодні зі мною? Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми продовжуємо знайомитися з творчістю М. В. Ісаковського. Але спочатку проведемо екскурсію.

    Слайд 2-7 Відвідаємо виставку картин.

    Слайд 8-14 Пропоную вам відвідати фотовиставку.

    На яку тему картини і фотографії ви подивилися?

    На минулому уроці ми відвідали з вами бібліотеку.

    Слайд 15-18 Давайте згадаємо - з якою метою? Ми шукали з вами твори весну. Хто поділиться, що ви там знайшли. Прочитайте нам. (Діти читають уривки з віршів відомих поетів). Навесні прокидається все живе. Ми чуємо різні звуки природи, і кожна людина відчуває це по-своєму.
    Поети складають вірші, художники пишуть картини, музиканти складають музику, фотографи роблять знімки, а дизайнери - вироби.
    IV. Повідомлення теми уроку і закріплення

    - Ми продовжуємо знайомство з творчістю Ісаковського. Основна тема його творчості - тема Батьківщини, природи. І хоча його немає снами, його поезія могла б сказати про себе.

    А я залишився з тобою,

    Рідна моя сторона.

    Сьогодні ми навчимося бачити красиве, живе, рідне, любити свою природу, а значить, і Батьківщину.

    Повідомлення теми уроку

    - Яка пора року настає?

    Подумки уявіть весну! Яка вона в вашому поданні?

    слайд 19

    1. Читання вчителем вірша «Весна»

    2. Словникова робота: перестук - звуки, що виникають в процесі постукування.

    Слайд 20 Гребінь - верхня точка, верх. Гребінь гори. Гребінь хвилі. Гребінь даху.

    Робота в зошиті (запис слів і значень)

    Физминутку

    Слайд 21 Знову у нас физкультминутка.

    Нахилилися, ну-ка, ну-ка!

    Розпрямилися, підтягнулися,

    А тепер назад прогнулися.

    Розминаємо руки-плечі,

    Щоб сидіти нам було легше,

    Щоб писати, рахувати, читати

    І зовсім не втомлюватися.

    Хоч зарядка коротка

    Відпочили ми злегка.

    - Яким настроєм пройнятий вірш? (Настроєм життя, радості, оновлення, бадьорості)

    - Чим створюється цей настрій? (Повтори - весна, весна; окликупропозиції)

    - Як показує поет весняне пробудження землі? (Сніг розтанув, луки зазеленіли, горобці сп'яніли, яблуні в цвіту)

    - Як зустрічає цю пору року все живе в природі? (Радіє, прокидається, вирує)

    - Якими якостями живої істоти поет наділив весну? (Дихає, шумить, кричить - дієслова теперішнього часу)

    - Чому навіть старі в цю пору року радіють життю? (Все вирує, кипить, живе, радует.Человек - це частинка природи)

    Хорове читання.

    Читання вірша учнями.

    слайд 22

    Физминутку для очей.

    Узагальнення.

    Яке вірш ми читали?

    Хто автор цього вірша?

    В якій місцевості описується весна?

    Чому вчить цей вірш? (Любити природу, життя, радіти, бути уважними, спостережливими)

    Як ми повинні зустріти весну? (Подбати про птахів, про дерева, про квіти)

    Природа - це краса, а значить, і життя. Тому її потрібно берегти і піклуватися про неї.

    рефлексія

    У нас є деревце, але на ньому немає листочків. Зараз ми з вами допоможемо дереву розпустити листочки. І яким буде дерево - залежить від вас. Кому сподобався урок сьогодні, той прикріпить зелені листочки, кому не сподобався - прикріпить жовті.

    слайд 22

    1. Підсумок уроку.

    1. Виставити оцінки.

    2. Прокоментувати відповіді учнів.

    1. Домашнє завдання:

    Виразне читання вірша М. В. Ісаковського «Весна» стр.195- 196



    Скачати 29.06 Kb.