• Тип уроку
  • Форма роботи
  • ПІБ уч-ся
  • Б) завдання для консультанта
  • Рівень В
  • (Відповідь х = 1) VI.
  • Розробка уроку алгебри в 11 класі «Ірраціональні рівняння»




    Дата конвертації30.05.2017
    Розмір6.37 Kb.

    Розробка уроку алгебри в 11 класі «Ірраціональні рівняння»


    Мета уроку: Повторити, закріпити тему «Ірраціональні рівняння»; систематизувати та узагальнити знання учнів; підготувати учнів до ЕНТ, сприяти формуванню творчого мислення.


    Тип уроку: урок-узагальнення


    Вид уроку: комбінований


    Методи навчання: проблемно-пошуковий


    Форма роботи: фронтальна, індивідуальна, колективна.


    Хід уроку.


    I. Оргмомент.


    учитель: Привіт, хлопці! Сьогодні у нас урок-узагальнення теми «Ірраціональні рівняння». Нам необхідно ще раз повторити, узагальнити цю тему, тим самим систематизувати знання, перевірити свої навички, вміння і знання по даній темі, підготуватися до ЕНТ.

    Сьогодні на уроці працюють мій помічник-консультант, ваша однокласниця Нурмухамедова Каміла, вона допоможе мені вести сьогоднішній урок.

    (На дошці заздалегідь написаний список дітей для позначки правильних відповідей, позначки робить консультант).


    етапи уроку

    Математичного. тренажер (10б)

    Приклади на повторення

    (5б)

    «Знайди помилку»

    (5б)

    Робота за рівнями

    (3,4,5б)

    Творча робота

    (10б)

    Разом

    (Максим. 35б)

    ПІБ уч-ся








    II. Математичний тренажер. (9 хв) Протягом 5 хвилин ви вирішуєте приклади - вони у вас на листочках і здаєте своєму консультанту. Поки ви вирішуєте, консультант працює зі мною. По закінченню 5 хвилин учні здають свої рішення консультанту для перевірки відповідей. Потім оглядова перевірка результатів (на зворотному боці дошки відповіді)


    А) завдання для класу (усно - приклади на дошці заздалегідь записані)

    1) Обчислити: √25 + 2√81

    2) Обчислити: √2 / √50 + √20√5

    3) Яким числом є √7- раціональним або ірраціональним?

    4) Позбутися від ірраціональності в знаменнику дробу: 5 / √5

    5) Спростити: √√х

    6) Зведіть в квадрат вираз: 6х 3 у√к

    7) Обчислити: (1/9) -1 (2/5) -2: 1/8

    8) Обчислити: ½ 3 √8 - 3 √-27 + 4 √81 / 16

    9) Вгадайте корінь рівняння: (х - 3) (х - 2) √х-6 = 0

    10) Спростити: (√2 3 √3 4 √5) / (4 √10√3)


    Б) завдання для консультанта:


    1) Як вирішуються ірраціональні рівняння?

    2) Що значить сторонні корені рівняння?

    3) Які методи застосовуються при вирішенні квадратних рівнянь?

    4) Чи можна прискорити процес знаходження коренів ірраціональних рівнянь при вирішенні

    тестових завдань на ЕНТ? Як?

    5) Розв'яжіть рівняння: √ (4х-3) = (3х-1) / √ (3х-5)

    III. Приклади на повторення. (10 хв) (Приклади вирішують в зошитах, один учень біля дошки)

    1) Розв'яжіть рівняння: √2-х = х (відповідь х = 1)

    2) Розв'яжіть рівняння: (х 2 -9) √2-х = 0 (відповідь х = 2; -3)

    3) Розв'яжіть рівняння: √3х + 4 + √х-4 = 2√х (відповідь х = 4)

    4) Розв'яжіть рівняння: √х 3 +8+ 4 √х 3 +8 = 6 (відповідь х = 2)


    IV. «Знайди помилку» (завдання на критичне мислення)


    Перевір правильність рішення прикладів:


    1) 3 √8 + 3 √8 = 0 (та)

    2) Одним з коренів рівняння √х-9 (х + 4) (х-5) = 0 є число 5 (немає)

    3) Областю дійсних значень рівняння 3 √ (х + 34) - 3 √ (х - 3) = 1 є [3; hello_html_43502b97.gif ) (Немає)

    4) 2 па 2 п = а, де a -будь число (немає)

    5) √ (4-2√3) = √3-1 (та)


    V. Робота за рівнями (10 хв). (Результати перевіряє консультант)


    Рівень А: Вирішити рівняння: √ (х 2 + х-1) = х (відповідь х = 1)


    Рівень В: Вирішити рівняння: 3 √ (х 3 - 19) = х - 1 (відповідь х = -2; 3)

    Рівень С: Вирішити рівняння: 7 √ (5-х) / (х + 3) + 7 √ (х + 3) / (5-х) = 2 (Відповідь х = 1)


    VI. творче завдання

    Чи можливо спростити цей вислів: √ а 4а 8а... 512а? Якщо так, то покажіть як.

    (Відповідь а 511/512 hello_html_m2816b921.gif )


    VII. Підсумок уроку. Узагальнення підсумків уроку. Виставляння оцінок за результатами зароблених учнями +, -. Оцінку на уроці отримує кожен учень.