• "Азбука права"
  • Хлопці
  • -Чому це відбувається
  • "Знайди мене, мама".
  • І тільки 15 - 20 хвилин в день батьки приділяють дітям.
  • "Щастя всього світу не варто однієї сльози на щоці невинної дитини".
  • "Азбука права: права дитини"
  • Основна частина (бесіда)
  • -Так що ж таке право
  • Правом з мамою жити і татом
  • Правом користуюся - вчитися рідною мені мовою.
  • В школу ходять всі дітлахи - це право
  • Якими правами володіють всі діти і всі люди на землі
  • Конвенцію про права дитини.
  • Права дітей в Росії
  • 4.Практіческая частина
  • У діалозі відповісти казковому герою, грунтуючись на статті Декларації прав людини.
  • "Декларація" школярів Ви - школярі
  • 5. Підсумки та висновки по класному години
  • Розробка класної години з правової освіти "Азбука права"




    Скачати 41.33 Kb.
    Дата конвертації26.09.2017
    Розмір41.33 Kb.
    ТипРозробка

    Класна година на тему: Правова освіта "Азбука права"

    цілі:

    1. Ознайомити учнів з основними правами дитини.

    2. Дати учням загальне уявлення про ООН та прийнятих її документах, познайомити з Конвенцією ООН про права дитини.

    3. Формувати шанобливе ставлення один до одного, до дорослих.

    ХІД УРОКУ

    1. Оргмомент.

    2. Мотивація.

    - Хлопці, а що для вас значить дитинство?

    -А чи все так добре? Різко скоротилася народжуваність, зросла смертність, утворився так званий демографічний хрест на території багатьох регіонів Росії. З 16 літніх до пенсійного віку підійде тільки 50%. У 50% дітей функціональні відхилення в організмі, у 60% - психічні, і тільки 1% - здорові діти. Зростає кількість злочинів, скоєних дітьми. Кожні 4 - те з яких в алкогольному або наркотичному сп'янінні, 2/3 злочинів носять майновий характер.

    -Чому це відбувається? Справжня війна проти дітей в нашій країні! Згадайте пісні для дітей і про дітей, які звучали б по радіо або по ТБ, сучасних авторів? А фільми? "Один вдома" або ці нескінченні бойовики. А реклама? В результаті свободи моралі зростає кількість самогубств серед дітей. 78% з - за проблем спілкування, 47% дітей не можуть з "просунутими" спілкуватися, 6 млн. Безпритульних. Дітей залишають у пологових будинках. У газетах друкуються фотографії "Знайди мене, мама". -А злочину дорослих проти дітей - звичайна справа для великих міст.

    І тільки 15 - 20 хвилин в день батьки приділяють дітям. І навіть такий, на перший погляд, незначний факт - спілкування в сім'ї побудовано на крику, батьки мстяться дітям за те, що вони їм заважають. А адже ще в 19 столітті Ф. М. Достоєвський сказав: "Щастя всього світу не варто однієї сльози на щоці невинної дитини".


    -Ми не раз говорили про права людини, його обов'язки. І сьогодні ми узагальнимо наші знання.

    Тому наша зустріч називається "Азбука права: права дитини"


    1. Основна частина (бесіда)

    Сценка "200 років тому в невеликому німецькому містечку жив один чоловік ...... Це був великий німецький філософ Іммануїл Кант. З гусячим пером в руках він сидів за столом. Раптом задумався ...... - "Що таке право? Я прочитав сотні книг, які написані за кілька століть, але вчені досі шукають визначення права. Всі філософи досі сперечаються про це! "

    -Так що ж таке право? -Які права є у кожної людини і у вас?

    На ці питання ми і повинні сьогодні відповісти.


    -Хлопці, як ви розумієте, що розуміють під поняттям право?

    Право - система загальнообов'язкових правил поведінки, встановлених державою.

    Права дитини - це ті права і свободи, якими повинен володіти кожен дитина (дитиною визнаний кожна людина до 18 років) незалежно від будь-яких відмінностей: раси, статі, мови, релігії, місця народження, національного або соціального походження, майнового, станового або іншого становища.

    Таємниця права полягає в тому, що його не можна побачити чи помацати. Світ правил представляється нам у вигляді різних прав або обов'язків, і ми говоримо "Я маю право" "Я зобов'язаний".

    Кожен з нас повинен знати свої права і вміти їх захищати.



    виступ учнів

    1. Захист прав та інтересів дітей покладається на їх батьків. Батьки є законними представниками своїх дітей і виступають на захист їх прав та інтересів у відносинах з будь-якими особами.

    Тільки ти на світ народився

    Правило перше твоє:

    Отримай, щоб ним пишатися - Ім'я приватне своє.

    Дуже важко самому, жити на світі одному.
    Правом з мамою жити і татом користуйтеся всюди, хлопці.

    Є ще таке право пам'ятати, думати і творити
    І іншим свої роздуми, якщо хочеш подарувати.

    Я росточком незадоволений і поки не такий сильний.
    Але не смій мені робити боляче - є у нас такий закон.

    Якщо жар, все тіло ломить
    І зовсім не до гри, то покликати лікаря на допомогу
    Теж право дітвори.




    Щоб з наукою подружитися, з книжкою в маленькій руці
    Правом користуюся - вчитися рідною мені мовою.

    Підросла, взяла я книжки і пішла я в перший клас.
    В школу ходять всі дітлахи - це право є у нас.

    Я можу свій дитяче свято, як і дорослий, відзначати.
    Якщо я проголодаюсь - їжу вправі отримувати.

    Будь ти слабким або сильним, білим, чорним все одно.
    Ти народився бути щасливим - Це право всім дано.



    - Якими правами володіють всі діти і всі люди на землі? (Обговорення)

    Коли людина народжується на світ, він уже має право: життя, громадянство, місце проживання, медичне обслуговування, освіту, відпочинок і праця, турботу і виховання батьками, забезпечення всебічного розвитку і повагу людської гідності, вільне переміщення по країні.

    У 18 років з'являються прав на: вільний шлюб, участь в управлінні країною, володіння майном, недоторканість особи і притулок в іншій країні від переслідувачів, вільну працю і вибір професії, винагороду за свою працю.


    1. Скажіть, а хто, перш за все, проявляє турботу про вас, намагається створити всі необхідні умови для вашого розвитку, захищає ваші права і інтереси? Звичайно ж - батьки.

    Але про дітей дбають і численні громадські та державні організації, які головним своїм завданням вважають захист дітей. (Кажуть учні)

    1. ООН (створена 24 жовтня 1945 роки того, щоб зміцнювати мир і дружбу між народами, запобігати війну і збройні конфлікти, захищати права і свободу людини.)

    2. 20 листопада 1989 року Генеральна Асамблея ООН (Асамблея - це загальні збори представників держав, що входять в ООН) прийняла дуже важливий документ - Конвенцію про права дитини.

    3. Загальна декларація з прав людини (прийнята 10 грудня 1948 року - носить рекомендаційний характер і не є обов'язковим документом).


    Права дітей в Росії регулюються законами:


    Конституція РФ (прийнята 12 грудня 1993 року. Другий розділ "Права і свобода людини і громадянина відображає вимоги Всесвітньої декларації прав людини).

    Сімейний кодекс РФ.

    Основи законодавства РФ про охорону здоров'я громадян.

    Федеральний закон про освіту.

    Закон про основні гарантії прав дитини в ФРФ РРФ.

    Закон про додаткові гарантії соціального захисту дітей-сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків.

    Закон про соціальний захист інвалідів в РФ.


    Загальна декларація прав людини

    1 948

    Декларація прав дитини

    1959

    Конвенція про права дитини

    1989

    Конституція РФ

    тисячу дев'ятсот дев'яносто три

    Сімейний кодекс

    1996

    кримінальний кодекс

    1996




    4.Практіческая частина

    Вікторина:

    1. Які літературні герої могли б поскаржитися, що порушено їхнє право на недоторканність житла? (Троє поросят, Заєць в казці "Крижана хатинка")

    2. В якій казці "хлібобулочний герой" кілька разів піддавався спробам посягання на його життя, загрозам бути з'їденим? (Колобок)

    3. Хто з казкових героїв, скористався правом на вільне пересування на мітлі? (Баба Яга)

    4. У якийсь відомої казкової героїні порушено право на відпочинок і дозвілля, розумне обмеження робочого дня? (Попелюшка)

    5. Хто порушив право на свободу і тримав Кая в холодному полоні? (Сніжна королева)

    6. Хто користувався правом вести домашнє господарство і виростив гігантський урожай? (Дід з казки Ріпка)

    7. Буратіно продав свою абетку і не скористався правом на ... (Безкоштовна освіта)

    8. Кіт Базиліо і лисиця Аліса намагалися відібрати гроші у Буратіно і позбавити Буратіно право на ... (Майно)

    9. Які права дитини зображені на малюнках?

    hello_html_62afe39a.pnghello_html_43924817.png

    відповідь:

    1. Право на захист сім'єю.

    2. Право на зароблені гроші (зарплату, стипендію).

    1. Яке право дитини відображено в цих документах?

    • Свідоцтво про народження.

    • Свідоцтво про шлюб батьків.

    • Паспорт.

    Відповідь: Право на встановлення походження дитини.


    1. У діалозі відповісти казковому герою, грунтуючись на статті Декларації прав людини.Наприклад: Лисиця Аліса звертається до Буратіно "Буратіно, віддай мені ці гроші!". Буратіно їй відповідає "Не маєш права позбавляти мене мого майна".

    1. Вовк: "Колобок, колобок, я тебе з'їм!" Колобок "....... (Не маєш права зазіхати на моє життя)

    2. Вовк: "Козлятушки - хлопці, відчиняйте-ка, відчиніть-ка". Козенята "... .. (Не маєш права вторгатися в наше житло, воно є недоторканним".

    3. Ведмідь "Машенька, будеш жити у мене, грубку топити, кашу варити". Маша "...... (Не маєш права зазіхати на мою свободу).


    1. Обговорення проблеми:

    -Як правами ви користуєтеся?

    -Сталківалісь ви з порушеннями ваших прав?

    -Пріходілось вам порушувати права інших людей?

    Висновок: Заявляючи про свої особисті права, потрібно пам'ятати: вони є і у всіх інших людей. Вчіться поважати особисті права інших так само як ви хочете, щоб поважали ваші. Не дозволяйте порушувати права інших людей.



    зараз ми спробуємо скласти свою "Декларацію" яка могла б підходити для вас, школярів.

    Разоб'ем на 3 групи:

    Після обговорення на дошці з'являється схема:



    "Декларація" школярів Ви - школярі:

    1 група - висуває і обгрунтовує обов'язки учнів

    2 група - висуває і обгрунтовує права школярів

    3 група - обов'язки учнів у формі заборон.


    зобов'язані


    маєте право

    будь-коли повинні

    1. Дотримуватися тишу на уроках.

    2. Відвідувати уроки, визначені розкладом.

    3. Вітатися з вчителями і своїми однокласниками.

    4. Дотримуватись чистоти.

    5. Виконувати навчальні вимоги вчителів.

    6. Дотримуватися встановлених норм в зовнішньому вигляді.


    1. На успіх, т. Е іноді ставити себе на перше місце.

    2. Просити про допомогу.

    3. Протестувати проти несправедливого поводження чи критики.

    4. Бути незалежним.

    5. Мати власну думку і переконання.

    6. Здійснювати помилки.

    7. Відповідати відмовою на прохання.

    8. На людську гідність, тобто звертати увагу на поради оточуючих і слідувати своїм власним переконанням.

    9. Отримувати то, за що платите.


    1. Бути бездоганним на 100%.

    2. Слідувати за групою (Виконувати те, що робить група)

    3. Любити людей, що приносять їм шкоду.

    4. Відчувати себе винним за свої бажання.

    5. Миритися з неприємною ситуацією.

    6. Виконувати нерозумні вимоги.

    7. Віддавати щось, що насправді не хочеться віддавати.




    5. Підсумки та висновки по класному години:

    1. Кожна людина на світі має знати свої права.

    2. Заявляючи про свої права, треба пам'ятати: вони є і у всіх інших людей.

    3. Поважати потрібно не тільки свої права, а й права інших так само як ви хочете, щоб поважали ваші.

    4. Заявляючи про свої права потрібно пам'ятати і про обов'язки.

    5. Реалізуйте своє право на освіту на оцінку "п'ять" !.

    Ти маєш право, але в той же час і обов'язки!

    Ти хочеш стати людиною завтрашнього дня, ОТЖЕ

    Говори завжди правду. Будь хоробрим.

    Не дури, що не шахраювати, не кради.

    Будь мужнім.

    Залишайся чесним і ввічливим.

    Вчися працювати з іншими.

    Поважай закон і права. Тримай свої слова.

    Люби добре виконану роботу.


    Поважай природу і навколишнє середовище.

    Допомагай хворим і безпомічним.

    Вчися добиватися наміченої мети.

    Вчися працювати в колективі.

    Встань на захист прав людини.

    Укріплюй дружбу між людьми.

    Прислухайся до чужої думки.

    Будь толерантним !!











    Скачати 41.33 Kb.