• Хід заняття
  • «Прийшла весна, прилетіли птахи»




    Дата конвертації26.12.2018
    Розмір8.31 Kb.
    ТипТемочка

    Валентина Бєлокурова
    «Прийшла весна, прилетіли птахи». Конспект заняття з розвитку мовлення в середній групі

    Конспект заняття з розвитку мовлення в середній групі.

    «Прийшла весна, прилетіли птахи».

    Мета: Знати пора року - весна, її ознаки.

    завдання:

    Закріпити уявлення дітей про пори року, про ознаки

    весни (сніг тане, сонце яскраво світить, на деревах набухають бруньки, оживає природа). Уточнювати і розширювати уявлення про життя птахів, і рослин у весняний період (перелітні птахи повертаються в рідні краї, в'ють гнізда, виводять пташенят; природа оживає, навесні з'являються перші квіти). Збагачувати словник дітей іменниками і прикметниками по темі. Вчити дітей визначати і називати місце розташування об'єктів: зліва, справа, між, близько, поруч. Продовжувати вчити складати описовий розповідь про об'єкти живої природи, використовуючи план-схему. Розвивати мовне дихання. Розвивати діалогічне мовлення, вміння відповідати на питання повним пропозицією. Закріпити володіння технікою нетрадиційного малювання. Виховувати почуття доброти і любові до живої природи, шанобливе і дбайливе ставлення до неї, оточуючого нас світу.

    Устаткування: ведмежа, картинки із зображеннями птахів, слайди про весну, схема складання описового оповідання, аудіозапис голосів птахів (синиця, ворона, сорока, дятел, голуб, горобець, шпак, зозуля, геометричні фігури;

    Словникова робота: проталини - це ділянки землі на полях, в лісі, де вже немає снігу.

    Білінгвальний компонент: весна-Кокто, ведмедик-аю, грач-Узак кус, ластівка-Карлигаш, шпак-караторгай.

    Хід заняття:

    Я хочу загадати вам одну загадку, а ви уважно послухайте її і скажіть, про який час року в ній йдеться?

    Гріє сонечко і ось,

    Тане сніг і тане лід.

    Стала травичка зеленіти,

    Стали птиці дзвінко співати,

    А погода так зрозуміла,

    Значить до нас прийшла ... (Весна).

    Вихователь: Чому, хлопці, ви вирішили, що мова йде про весну (тане сніг і лід, травичка зеленіє і т. Д.)

    Вихователь: Так, хлопці, ми з вами все раді приходу весни.

    -Хлопці, а що хорошого в тому, що прийшла весна (тепло, травичка росте, квіти, птахи співають, скоро літо)

    -А яка вона, весна? (Ласкава, тепла, красива, ніжна, сонячна, зелена, тепла, квітуча, рання, пізня.)

    Ми сьогодні будемо говорити багато про весну, А для того, щоб красиво і правильно говорити, нам з Вами треба зробити розминку для язичка.

    1. «Посмішка», «парканчик»

    Наші губки посміхнулися,

    Прямо до вушках потягнулися.

    Ти спробуй «І-і-і» скажи,

    Свій парканчик покажи.

    2. «Трубочка»

    В гості до нас прийшов слоненя,

    Дивовижний дитина,

    На слоненяти подивися,

    Губки хоботком тягни.

    3. «Посмішка» / «Трубочка»

    Якщо наші губки посміхаються,

    Подивися - парканчик з'являється.

    Ну, а якщо губки вузької трубочкою,

    Значить, можемо ми грати на сопілці.

    4. «Годинки»

    Один за одним, один за одним

    Ходять стрілочки по колу.

    Ти обидві губки оближи,

    Як стрілки ходять, покажи.

    Вихователь: Хлопці, ви сказали, що весна ласкава, а давайте пограємо в гру. Зараз я буду кидати вам м'яч і називати слова, а ви будете говорити, як можна це слово вимовити ласкаво.

    • сонце

    • трава

    • хмара

    • квітка

    • крапля

    • листок

    • гілка

    птах

    • гніздо

    проталини

    • вітер

    (Стукіт у двері)

    Вихователь: Хто це до нас стукає? (Вносить іграшкового ведмедика) Подивіться, хто до нас прийшов?

    Вихователь: Як можна назвати ласкаво ведмедя? (Мишко, ведмедик, Мишко, медведюшко).

    вихователь:

    - А що це ведмежа ти такий сумний? Чому він може бути сумним? (Імітує бесіду з ним)

    Ведмедик каже, що він недавно народився і нічого не знає про весну.

    Як йому допомогти?

    Давайте розповімо ведмежаті про весну, сідайте на стільчики.

    Вихователь: Подивіться на дошку, на ній ви бачите картинки. (слайди) Я загадаю вам загадку, а ви спробуйте відгадати цю пору року.

    - Ось і небо прояснилося, Землю сонечко зігріло,

    Струмочки в лісі співають і проліски цвітуть. Прокинулося все від сну,

    Це до нас прийшла - (діти - весна).

    - Давайте розповімо Ведмедика, що буває навесні і складемо розповідь по картинці. (СХЕМА)

    Вправа на дихання.

    Ось ми з вами і прийшли в весняний ліс, подивіться, на дереві ще залишився сніжок, весна нас просить, щоб ми їй допомогли здути сніжок з дерева. Для цього ми з вами перетворимося в вітер і зробимо глибокий вдих і довгий сильний видих, щоб сніжок злетів з гілок дерева.

    Діти здувають шматочки вати з макета дерева.

    Допомогли весни в лісі?

    Навесні небо блакитне і чисте. На ньому білі пухнасті хмари, по землі біжать - дзюрчать струмки. Навесні повертаються перелітні птахи.

    Навесні все прокидається і оживає вся природа. Навесні прилітають птахи - граки, ластівки і шпаки. Виставляю картинки птахів на дошці. До якої групи вони належать? (До перелітним). Вихователь: Навесні у птахів багато турбот, а найголовніша, яка? - це побудувати будинок для своїх пташенят. Як називаються будиночки у птахів? (діти - гніздо, шпаківню). Пальчикова гімнастика «Годівниця». Споруда шпаківень з фігур. (музика) Прийшла весна. Одні птахи нашого краю повернулися на батьківщину після довгої відсутності, інші пережили сувору зиму і радіють весняному теплу. Дзвінкий хор веселих пташиних голосів прийшов разом з весною. (голоси птахів)

    Вихователь: Весні раді не тільки птахи, але і ми з вами. З давніх-давен наші предки влаштовували свята, зустрічаючи весну. Вони грали, співали. Ми теж з вами пограємо.

    Гра «Коли це буває?»

    Люди збирають урожай коли?

    Птахи повертаються з півдня коли?

    Стоять сильні морози коли?

    Купаються і загоряють на озері коли?

    Тане сніг коли?

    Жовтіють і облітають листя коли?

    Біжать струмочки коли?

    З'являються довгі бурульки коли?

    А що станеться, якщо птахи до нас навесні не повернуться, або зникнуть всі птахи? Відбудеться біда. Нікому буде захищати парки, сади, ліси, поля, городи від шкідників. Шкідливі комахи з'їдять всю рослинність, знищать урожай хліба, фруктів, овочів. Ми ніколи не почуємо їх дивний спів.

    Щоб від шкідливих комах

    Сади квітучі НЕ гинули даремно,

    Завжди, в будь-який час року

    Бережіть птахів, друзі!

    Нетрадиційне малювання на піні для гоління.

    Підсумок заняття:

    Хлопці, скажіть, будь ласка, про що сьогодні ми розмовляли на занятті?

    Про який пори року ми говорили?

    Яких перелітних птахів ви знаєте?

    Що вам сподобалося найбільше на занятті?

    Мені сподобалося, як ви працювали на занятті: уважно слухали, думали, відповідали. Молодці!