Подорож в країну гномів




Дата конвертації11.11.2018
Розмір9.28 Kb.
ТипТемочка

Наталя Захарова
Фронтальне підсумкове логопедическое НСД «Подорож в країну гномів» в старшій групі для дітей з ТНР

Мадоу «ДСКВ №28 д. Лупполово» Всеволожського району

Фронтальне підсумкове логопедическое НСД

у старшій групі для дітей з ТНР

на тему

«Подорож в країну гномів»

Провела учитель логопед

1 кваліфікаційної категорії

Захарова Наталія Євгенівна

ТРАВЕНЬ, 2017-2018 уч. м

Тема: «Подорож в країну гномів».

Мета: систематизація знань, умінь і навичок з теми «Голосні і приголосні звуки»

завдання:

Корекційно-освітні:

• вчити дітей граматично правильно будувати речення з 4-5 слів;

• складати схеми пропозиції і визначати кількість слів.

Корекційно-розвиваючі:

• вдосконалення навичок звукового аналізу та синтезу, складового аналізу одно-, дво-, трискладових слів.

• Розвиток індивідуальних здібностей дітей у творчій мовної діяльності.

• Спонукати дітей до висловлювань і описами того, що бачили.

• Удосконалення дрібної моторики, зорового сприйняття, логічного мислення.

Корекційно-виховні:

• виховувати моральні якості (доброту, чуйність, бажання допомагати іншим, вміння працювати в колективі.

устаткування:

• Місто звуків.

• Предметні картинки Гноми-звуковічкі.

• Іграшка звукова мавпочка.

• Хмари (на складової склад слова, крапельки-слова (картинки).

• Великий і маленький м'ячі.

• Схеми слів для складання пропозицій.

• Листи-завдання: додатки №1, 2.

хід НСД

I. Вступний етап

1. Організаційний момент (в колі)

Логопед: раз, два, три, чотири, п'ять - ставайте в коло грати! (діти встають разом з логопедом в коло.

А зараз давайте побажаємо один одному доброго ранку, а допоможе нам це зробити маленький м'ячик. Ми будемо передавати його один одному правою рукою, тримаючи великим пальцем і мізинцем - ось так (показати дітям, як правильно тримати м'ячик). Діти передають м'ячик, звертаючись один до одного, на ім'я і бажаючи доброго ранку.

Діти. Доброго ранку, Аня! Доброго ранку, Саша! І т.д.

2. Дихальна гімнастика

Настав новий день. Я сміявся вам, а ви посміхніться один одному, подаруйте свої посмішки нашим гостям. І подумайте, як добре, що ми сьогодні тут все разом. Ми спокійні й добрі, ми привітні ласкаві. Ми здорові. Зробіть глибокий вдих через ніс і вдихніть в себе свіжість, доброту, красу, а видихніть через рот всі образи і засмучення (діти роблять вдих і видих три рази).

Логопед. Доброго ранку, діти. А тепер займайте свої місця за столами. (діти сідають).

II. основний етап

1. Ігрова мотивація

Логопед. Хлопці, я прийшла до вас не одна, а разом з нашим другом звуковий мавпочкою. Її привела до нас біда, про яку вона вам розповість.

Мавпа. Привіт, хлопці. Мене звуть Звукова Мавпочка. Я живу в країні гномів. Її населяють безліч маленьких - гномів. Жили ми завжди дружно і радісно, поки над гномами НЕ пролетіла зла чарівниця. Вона наробила масу бід: посварила друзів, перетворила добрих жителів в злих, переплутала все. Тепер у нас немає щастя, немає дружби, немає колишнього порядку. Я прийшла до вас, тому що ви розумники і розумниці. Прошу вас допомогти мені навести порядок в моїй країні.

Логопед. Хлопці, хочете допомогти Мавпочці?

Діти. Так!

Логопед. Тоді, щоб потрапити в гномів, вам треба перетворитися в гномиків.

Ну-ка, очі, зачиняйтеся,

Діти, в гномів перетворюйтеся!

Раз два три чотири п'ять -

Буду в гномів перетворювати!

(звучить таємнича музика, під час якої логопед допомагає дітям надіти на голову шапочки - ковпачки)

2. Розподіл слів на склади

Логопед. Ось ми і перетворилися в гномів. Ну що ж, пора вирушати в дорогу. Подорожувати ми будемо на цих хмарах. Якщо краплі-слова повернемо хмаринки, то вони нас доставлять в країну гномів.

Діти називають картинку на крапельці і повертають її хмаринці (велосипед - 4слога, бант - 1 склад і т. Д.)

3. Повторення звуків: голосні, приголосні - тверді і м'які,

Ось ми в країні гномів. Діти, що це перед нами?

Діти. Замки.

Логопед. Це замки, в яких живуть гноми Звуковічкі. Раніше вони дружили, поки не пролетіла зла чарівниця. Після цього вони стали сваритися, бо ніяк не можуть поділити картинки. Хочете їх помирити?

Діти. Хочемо.

Логопед. Але спочатку давайте згадаємо: які звуки живуть в Червоному замку?

Діти. Голосні.

Логопед. Назвіть їх.

Діти. «А», «у», «і», «о», «е».

Логопед. А в синьому?

Діти. Тверді приголосні: «п», «т», «р»...

Логопед. А в зеленому?

Діти. М'які приголосні: «пь», «рь» і т. Д.

4. Гра «Назви перший звук в слові і знайди місце слову» (див. Додаток №1)

Логопед. Виберіть картинки, які починаються з голосного звуку, Червоному Звуковічку, з твердого приголосного - Синього, а з м'якого приголосного - Зеленому.

(діти виконують завдання на листочках)

5. Складання звукових схем слів (див. Додаток №2)

Логопед. Ось Гномики тепер повернулися до своїх домівок. Але звуки ще один з одним не помирилися. Нам необхідно їх помирити. Для цього нам необхідно зафарбувати звукові схеми слів.

Виконання завдання з додатку №2.

6. Физкультминутка

Гра «Хто що робить?»

Логопед. Діти, зараз я вам буду кидати м'яч і називати різних тварин, птахів, а ви, повертаючи мені м'яч, скажете, що вони вміють робити? Наприклад: собака - бігати, гавкати ... (діти грають). (Корова - мучить, кінь - скаче, ірже, кішка - нявкає, муркоче, гусак - регоче, качка - крякає, курка - сокоче, півень - кукурікає, індик - балбочет, курча - пищить, їжак - фиркає).

7. Складання схем-пропозицій

Логопед. Хлопці, Гноми-звуковічкі кажуть, що додому ми можемо повернутися якщо самі побудуємо стежки-пропозиції, так як наші хмари попливли вже далеко-далеко.

Складання пропозицій зі словами з додатку №2.

Н-р, Зебра швидко скаче по траві. (5 слів: / ___ ___ ___ __.)

Мама заварила чай з лимоном. (5 слів).

Кіт пливе по океану. (4 слова)

Логопед: Стежки ми з вами проклали. Тепер можемо повернутися додому. Чаклунство злої феї назавжди залишило країну гномів. Закінчується наша подорож. Але звукова мавпочка хоче попрощатися з нами.

Мавпочка. Спасибі вам, друзі, за те, що ви допомогли мешканцям моєї країни відновити порядок, помирити друзів. Злих гномів знову перетворити в добрих. До побачення, мої дорогі!

III. заключний етап

Логопед. А нам пора перетворюватися в дітей і повертатися додому.

Раз, два - повернись

І в хлопців перетворися!

Ось ми і вдома. Вам сподобалося подорожувати? Що найбільше вам запам'яталося? У кого ви перетворювалися? Як ви допомагали гномам? Що ви робили? (діти відповідають на питання).

Логопед. Діти, мені дуже як ви допомагали гномам. Будьте завжди добрими і приходьте на допомогу всім, хто її потребує.

Список використаної літератури:

1. Акименко В. М. Виправлення звуковимови у дітей: навчально-метод. посібник. - Ростов н / Д: Фенікс, 2008.

2. Буренко Н. Будинки і казки для букв і звуків. // Обруч, 2000. - №1.

3. Лалаева Р. І., Серебрякова Н. В. Корекція загального недорозвинення мови в дошкільнят (формування лексики та граматичного ладу). - СПб .: СОЮЗ, 1999. - 160с. ; мул.

4. Филичева, Т. Б, Чиркина, Г. В., Туманова, Т. В. Програми дошкільних освітніх установ компенсуючого виду для дітей з вадами мовлення. Корекція порушень мовлення. - М .: Просвещение, 2008. - 46 с.

Додаток №1.

Збери картинки в свої коробочки. Ті предмети, які починаються з голосного звуку - в білу коробочку, а ті, які з приголосного - в сіру.

Додаток №2.